Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 941.928
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pero Dinamit kaže...

1. Naravno da se može. Kad se ograniči kretanje. Šerlok.

 

2. Pa i cijepe se yebote. Ali trebali bi se i ostali jer se ovo sranje jako lako prenosi na sve.  

 
1. Po toj vašoj glupoj logici nakon ovoga sa potresima, trebao bi nastati kaos i eksplozija korona virusa.

2. protiv gripe se cijepe samo ugroženi i onaj tko želi, za ovu koronu tvrde da se svi moramo cijepiti. Ja se prvi neću jer to ne smatram opasnim za moj život i život bližnjih.

Što se tiče Španjolke, ne znam baš da su nju ljudi preboljeli tako da su doma odležali u izolaciji. Velike boginje i španjolka su bili nemjerljivo opasniji virusi od korone.

Što se tiče cjepiva, logično je da ljudi propitkuju cjepivo koje je sklepano u par mjeseci i koje je u opticaj pušteno po ubrzanom postupku.
Meni su veće šanse da će mi se nešto loše dogoditi od cjepiva nego od korone, koronu sam imao da nisam ni osjetio da ju imam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 15:47 (MadDogMattis).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...
Pero Dinamit kaže...

1. Naravno da se može. Kad se ograniči kretanje. Šerlok.

 

2. Pa i cijepe se yebote. Ali trebali bi se i ostali jer se ovo sranje jako lako prenosi na sve.  

 
1. Po toj vašoj glupoj logici nakon ovoga sa potresima, trebao bi nastati kaos i eksplozija korona virusa.

2. protiv gripe se cijepe samo ugroženi i onaj tko želi, za ovu koronu tvrde da se svi moramo cijepiti. Ja se prvi neću jer to ne smatram opasnim za moj život i život bližnjih.

Što se tiče Španjolke, ne znam baš da su nju ljudi preboljeli tako da su doma odležali u izolaciji. Velike boginje i španjolka su bili nemjerljivo opasniji virusi od korone.

Što se tiče cjepiva, logično je da ljudi propitkuju cjepivo koje je sklepano u par mjeseci i koje je u opticaj pušteno po ubrzanom postupku.
Meni su veće šanse da će mi se nešto loše dogoditi od cjepiva nego od korone, koronu sam imao da nisam ni osjetio da ju imam.

umrla je žena 82 godine, srčani bolesnik

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Al Crane kaže...

Znaš, i za Španjolku su na početku mislili da je samo neka gripa... možda znaš i kako je to završilo?

Pitaj Strica_Juru kaj je to zapravo španjolka 

(ne razbacujmo se izrazima bezveze)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 16:38 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...
 

1. Po toj vašoj glupoj logici nakon ovoga sa potresima, trebao bi nastati kaos i eksplozija korona virusa.

2. protiv gripe se cijepe samo ugroženi i onaj tko želi, za ovu koronu tvrde da se svi moramo cijepiti. Ja se prvi neću jer to ne smatram opasnim za moj život i život bližnjih.

Što se tiče Španjolke, ne znam baš da su nju ljudi preboljeli tako da su doma odležali u izolaciji. Velike boginje i španjolka su bili nemjerljivo opasniji virusi od korone.

Što se tiče cjepiva, logično je da ljudi propitkuju cjepivo koje je sklepano u par mjeseci i koje je u opticaj pušteno po ubrzanom postupku.
Meni su veće šanse da će mi se nešto loše dogoditi od cjepiva nego od korone, koronu sam imao da nisam ni osjetio da ju imam.

 

Kako si izračunao točno te šanse? Ja sam gotovo siguran da je baš obrnuto, da je veća šansa da će ti se nešto loše dogoditi od korone, a ne od cjepiva.

A pošto ti nije bilo ništa ni od korone, neće ni od cjepiva.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 18:00 (Bitanga).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

 Očito je da se može bez cjepiva, broj slučajeva je u konstantnom opadanju jer je virus preboljelo više od 30% populacije.

Neka se cijepe ugroženi, kao što se svake godine cijepe protiv gripe. Nitko nikada nije dovodio u pitanje uspjesnost
cjepiva protiv gripe a svake godine se cjepe samo ugrožene skupine.

 Ma nije to do toga...to je zato jer mjere djeluju. 

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
MadDogMattis kaže...

 

Kako si izračunao točno te šanse? Ja sam gotovo siguran da je baš obrnuto, da je veća šansa da će ti se nešto loše dogoditi od korone, a ne od cjepiva.

A pošto ti nije bilo ništa ni od korone, neće ni od cjepiva.

 Zato jer ne znam dugoročene posljedice cijepljnja,
 ali ja da dobijem osip ili vrtoglavicu od cjepiva, to je već puno gore od noga sto mi se dogodilo od korone.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...
Bitanga kaže...
MadDogMattis kaže...

 

Kako si izračunao točno te šanse? Ja sam gotovo siguran da je baš obrnuto, da je veća šansa da će ti se nešto loše dogoditi od korone, a ne od cjepiva.

A pošto ti nije bilo ništa ni od korone, neće ni od cjepiva.

 Zato jer ne znam dugoročene posljedice cijepljnja,
 ali ja da dobijem osip ili vrtoglavicu od cjepiva, to je već puno gore od noga sto mi se dogodilo od korone.

 

Dugoročne posljedice života su smrt. Jel ti sad lakše?

To i dalje ne odgovara na pitanje kako si izračunao šanse. Možda ti je korona utjecala na mozak, a još ni ne znaš? Koje su dugoročne posljedice korone? Što ako ti žile popucaju za 2 mjeseca ili 2 godine?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
MadDogMattis kaže...

 

Dugoročne posljedice života su smrt. Jel ti sad lakše?

To i dalje ne odgovara na pitanje kako si izračunao šanse. Možda ti je korona utjecala na mozak, a još ni ne znaš? Koje su dugoročne posljedice korone? Što ako ti žile popucaju za 2 mjeseca ili 2 godine?

 
Samo ti živi svoj život a mene pusti na miru, ako se želiš cjepiti, cjepi se.

Moje tijelo moj izbor, doviđenja.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

Samo ti živi svoj život a mene pusti na miru, ako se želiš cjepiti, cjepi se.

Moje tijelo moj izbor, doviđenja.

 

Ma nitko ti to ne brani, samo barem koristi ispravnu logiku kad objašnjavaš svoj izbor drugima.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

svi mi rođeni u SFRJ vakcinisani smo obavezno i nitko nas nije pitao da li to želimo.

Za razliku od covid19 vakcina i tehnologije genetičkog inžinjeringa ondašnje vakcine su bili oslabljeni ili umrtvljeni uzročnici bolesti konzervirani teškim metalima , ne znam da je itko iz bliže okoline,škole,susjeda,obitelji imao ikakve teške negativne pojave usljed vakcinacije !

 

Što se tiće ovog covida i osobnog iskustva ,bio sam hospitaliziran krajem godine  tri tjedna usljed teške upale pluća uzrokovanom virusom covid19,još uvijek se liječim.

Interesantno da nisam bio u periodu hospitalizacije zaražen,testiran sam svim mogućim testovima. Serološkim testom ,utvrđeno je da imam antitijela ,da  sam nekada imao kontakt sa virusom bez simptoma,međutim oštetio mi je pluća,nestao prirodnim putem reakcijom imunološkog sustava ali upala je ostala i kulminirala s vremenom !

 

 

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 7:15 (warhammer).
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ma cijepit ćemo se svi htjeli mi to ili ne. Neće ti reć moraš se cijepit, nećeš bit izravno prisiljen na to, ali bit će, ako se nisi cijepio ne smiješ putovati, ne smiješ na koncerte, utakmice itd. i na kraju će ti bit, ako želiš normalno živjet, cijepi se :)

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Točno to. Ja se inače ne bi cijepio, ali zbog festivala i putovanja koji će krenut ko zna kad ću morat...bolje se besplatno cijepit nego za svaki "izlet" plaćat 700 kn za mrtvi test na koronu.
9 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

moj brat i mama su se cijepili, još nisu postali zombiji, evo svi čekamo kad će

 

jučer na poslu dvije stranke pričaju na glas o cijepivama, jedan računovođa, a drugi automehaničar, i kažu oni kako će nam se kroz cijepivo ubrizgat aluminij i kobalt koji su preveliki da bi prošli kroz vene (uopće ne kužim zašto je to bitno), i onda se preko tog aluminija i kobalta može kontrolirati čovjeka i uzrokovati mu bolesti kakve hoćeš. 

 

Ja ovako glup kaki jesam, barem imam obraza da bi mi bilo neugodno pričati takve svinjarije okolo bez ikakvog znanja. Ali izgleda da većina glupana vjeruje da su puno pametniji. Eto, računovođa i automehaničar znaju o cijepivu sve što treba znat. Da ih pitaš razliku između biljne i životinjske stanice gledali bi te kao da si ih tražio da lansiraju raketu na Mars. Mislim i ja sam zahrđao iz biologije, ali barem sam svjestan da ne znam

Moj PC  
13 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Smijemo se amerima, ali za mene su rvati jednako retardiran narod, čak i više od njih. Ameri svako malo nađu nekog klauna, ali hrvat već 30 godina uživa u hdz-u.

Ta korona bi bila super stvar kad bi se moglo birat ko da na*ebe pa da se malo pročistimo.
9 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Smijemo se amerima, ali za mene su rvati jednako retardiran narod, čak i više od njih. Ameri svako malo nađu nekog klauna, ali hrvat već 30 godina uživa u hdz-u.

Ta korona bi bila super stvar kad bi se moglo birat ko da na*ebe pa da se malo pročistimo.

 

pa to i ja uvijek govorim, govorimo za druge kako su glupi, a prosječan rvat je glup i neškolovan, a misli da je ispao sa dlana božjeg i kuži svaku svjecku zavjeru

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Klasičan sindrom malog nebitnog lopovskog naroda.
Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
MadDogMattis kaže...
 

1. Po toj vašoj glupoj logici nakon ovoga sa potresima, trebao bi nastati kaos i eksplozija korona virusa.

2. protiv gripe se cijepe samo ugroženi i onaj tko želi, za ovu koronu tvrde da se svi moramo cijepiti. Ja se prvi neću jer to ne smatram opasnim za moj život i život bližnjih.

Što se tiče Španjolke, ne znam baš da su nju ljudi preboljeli tako da su doma odležali u izolaciji. Velike boginje i španjolka su bili nemjerljivo opasniji virusi od korone.

Što se tiče cjepiva, logično je da ljudi propitkuju cjepivo koje je sklepano u par mjeseci i koje je u opticaj pušteno po ubrzanom postupku.
Meni su veće šanse da će mi se nešto loše dogoditi od cjepiva nego od korone, koronu sam imao da nisam ni osjetio da ju imam.

 

Kako si izračunao točno te šanse? Ja sam gotovo siguran da je baš obrnuto, da je veća šansa da će ti se nešto loše dogoditi od korone, a ne od cjepiva.

A pošto ti nije bilo ništa ni od korone, neće ni od cjepiva.

 

Isto kako je on izracunao da su mu vece sanse da ce mu se nesto lose dogoditi od cjepiva nego od korone, tak si i ti izracunao sanse i jos dodao da si "gotovo siguran" da ce mu se nesto lose dogditi od korone a ne od cjepiva...Ti gotovo siguran, a testiranja jos nisu gotova, doktori koji su i sami za cijepljenje na pitanja o dugorocnim posljedicama odgovaraju da ne znaju, ali eto na forumu smo gotovo sigurni!!!

 

Da se razumijemo, isto koliko sam protiv ovih "gotovo sigutnih" da cjepivo valja, isto toliko sam protiv onih koji su "gotovo sigurni" da nevalja.... al ok, ja sam samo glupi IT-evac zato kaj nisam na strani vecine :-)

 

Vidim u djecijem vrticu i dalje nista novo :-) , ajmo u novi krug istih sranja :-)

 

 

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Isto kako je on izracunao da su mu vece sanse da ce mu se nesto lose dogoditi od cjepiva nego od korone, tak si i ti izracunao sanse i jos dodao da si "gotovo siguran" da ce mu se nesto lose dogditi od korone a ne od cjepiva...Ti gotovo siguran, a testiranja jos nisu gotova, doktori koji su i sami za cijepljenje na pitanja o dugorocnim posljedicama odgovaraju da ne znaju, ali eto na forumu smo gotovo sigurni!!!

 

Da se razumijemo, isto koliko sam protiv ovih "gotovo sigutnih" da cjepivo valja, isto toliko sam protiv onih koji su "gotovo sigurni" da nevalja.... al ok, ja sam samo glupi IT-evac zato kaj nisam na strani vecine :-)

 

Vidim u djecijem vrticu i dalje nista novo :-) , ajmo u novi krug istih sranja :-)

 

 

 

Pa naravno, statistički je više mrtvih mladih ljudi od virusa, nego od cjepiva. A to je ipak ultimativna nuspojava. 

Iako si ITevac ne znači da si pametan. Imam puno takvih u svom okruženju pa znam.

 

BTW, nisam rekao da sam gotovo siguran da će mu se nešto loše dogoditi od korone, nego da sam gotovo siguran da je veća šansa da će mu se nešto loše dogoditi od korone, a ne od cjepiva. To nisu dvije iste stvari.

A onaj tko spominje dugoročne posljedice, taj nema pojma o životu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Moras sam sebi odgovorit na ono glavno pitanje, a to je kak si ti gotovo siguran u to, u te sanse? Koliko je tvoje "gotovo siguran" bolje od njegovog "gotovo siguran"?

 

Bolje je jer imas statistiku neku kazes? Da li je jednaki broj cijepljenih kao i oboljelih od covida pa da su te brojke uopce relevantne (trenutno sada u ovom trenu)? Koliko ti takva statistika uopce moze reci?

 

Mislim ja kuzim kaj ti oces rec, obadva pratimo temu od pocetka, moje misljenje znas, znam ja i tvoje, sve 5, al nemoj njega i mnoge druge skolovati o tome da koristi krivu logiku kad objasnjava svoj izbor jer ni tvoja nije bas nekaj. Recimo ovo gore kaj si napisal da je dugorocna posljedica zivota smrt...jasno, to znamo, al sve dok ti nemres priznat da dugorocne posljedice cjepiva NE znamo, onda je svaka iduca rasprava uzaludna i ti sebi trosis vrijeme i ja sebi... :-)

 

Koliko je ova tvoja recenica:
Koje su dugoročne posljedice korone? Što ako ti žile popucaju za 2 mjeseca ili 2 godine?

 

drugacija od nekoga ko napise ovak nekaj:
Koje su dugorocne posljedice cjepiva? Sto ako ti zile popucaju za 2 mjeseca ili 2 godine?

 

mislim sad i ja pisem gluposti jer sam i sam protiv takvih usporedbi, ali eto cisto primjera radi makar je primjer skroz glup jer tu vec idemo u "kaj bi bilo kad bi bilo"...

 

 

 

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Moras sam sebi odgovorit na ono glavno pitanje, a to je kak si ti gotovo siguran u to, u te sanse? Koliko je tvoje "gotovo siguran" bolje od njegovog "gotovo siguran"?

 

Bolje je jer imas statistiku neku kazes? Da li je jednaki broj cijepljenih kao i oboljelih od covida pa da su te brojke uopce relevantne (trenutno sada u ovom trenu)? Koliko ti takva statistika uopce moze reci?

 

Mislim ja kuzim kaj ti oces rec, obadva pratimo temu od pocetka, moje misljenje znas, znam ja i tvoje, sve 5, al nemoj njega i mnoge druge skolovati o tome da koristi krivu logiku kad objasnjava svoj izbor jer ni tvoja nije bas nekaj. Recimo ovo gore kaj si napisal da je dugorocna posljedica zivota smrt...jasno, to znamo, al sve dok ti nemres priznat da dugorocne posljedice cjepiva NE znamo, onda je svaka iduca rasprava uzaludna i ti sebi trosis vrijeme i ja sebi... :-)

 

Koliko je ova tvoja recenica:
Koje su dugoročne posljedice korone? Što ako ti žile popucaju za 2 mjeseca ili 2 godine?

 

drugacija od nekoga ko napise ovak nekaj:
Koje su dugorocne posljedice cjepiva? Sto ako ti zile popucaju za 2 mjeseca ili 2 godine?

 

mislim sad i ja pisem gluposti jer sam i sam protiv takvih usporedbi, ali eto cisto primjera radi makar je primjer skroz glup jer tu vec idemo u "kaj bi bilo kad bi bilo"...

 

 

 

 

Stvarno mislim da nemam šta objašnjavati da je cjepivo puno sigurnije od virusa. I to ne samo u zdravstvenom pogledu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 19:17 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

E pa kuzis, zato i velim da idemo u krug. :-)

 

"Stvarno mislim da nemam šta objašnjavati da je cjepivo puno sigurnije od virusa." i "Stvarno mislim da nemam šta objašnjavati da je preboljet koronu puno sigurnije od cijepljenja netestiranim cjepivom." su meni jedan te isti nacin guranja svoje narative (isto gledam na te dve recenice koliko god je to nekome tesko za shvatit)...

 

Htjeli ste "facts and logic", a svega ima samo ne toga..

Try and fail, but never fail to try.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

E pa kuzis, zato i velim da idemo u krug. :-)

 

"Stvarno mislim da nemam šta objašnjavati da je cjepivo puno sigurnije od virusa." i "Stvarno mislim da nemam šta objašnjavati da je preboljet koronu puno sigurnije od cijepljenja netestiranim cjepivom." su meni jedan te isti nacin guranja svoje narative (isto gledam na te dve recenice koliko god je to nekome tesko za shvatit)...

 

Htjeli ste "facts and logic", a svega ima samo ne toga..

 

Daljnja rasprava tu nebi niti bila produktivna. Ja donosim odluke na osnovu svog mišljenja, on na osnovu svog itd. Ako smo racionalni ljudi onda na naše zaključke najivše utječu izjave znanstvenika - stručnjaka, koji daleko više znaju o tematici i prema tome mogu donjeti i bolji zaključak. Ali opet, ako ja dam recimo mišljenje dr. Đikića, netko će staviti mišljenje nekog doktora koji tvrdi da cjepivo možda može uzrokovati neplodnost i tako u krug.

 

Na kraju ako je generalni stav svjetske zajednice, koja se sastoji o prominentnih stučnjaka iz cijeloga svjeta, svjetskih vlada i svjetskih medija da je veći rizik virus od ciljepljenja, onda je to valjda tako.

Ako netko ne misli tako onda vjeruje da ili zna više od svih stučnjaka koji navode suprotno, ili da su svi stručnjaci koji to javno tvrde (ili barem većina) nekako potplaćeni ili ucjenjeni, pa eto sad riskiraju tuđe živote, svoju poziciju i svoj ugled. Također svjetske vlade i svjetski mediji. E to je za mene veća mentalna gimnastika.

 

Što se mene osobno tiče shvaćati takve stavove ozbiljno se uopće ne isplati. Jer ako urota stvarno postoji na toj razini onda će novci otići puno lakše nego sada, a ono nešto će ti staviti u hranu, u vodu za piće, u zrak, nećeš ni znati što se dogodilo. Urota na toj razini ne treba tvoje znanje, dopuštenje, odobravanje, i uopće mi nije zašto ljudi misle suprotno (a očito misle). 

 

Ali eto svi smo mi ljudi pa na kraju sami ocjenjujemo vrijednost svog mišljenja i značaju u društvu gdje nas ima 7 milijardi, i svi smo skloni to precjeniti.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

E pa kuzis, zato i velim da idemo u krug. :-)

 

"Stvarno mislim da nemam šta objašnjavati da je cjepivo puno sigurnije od virusa." i "Stvarno mislim da nemam šta objašnjavati da je preboljet koronu puno sigurnije od cijepljenja netestiranim cjepivom." su meni jedan te isti nacin guranja svoje narative (isto gledam na te dve recenice koliko god je to nekome tesko za shvatit)...

 

Htjeli ste "facts and logic", a svega ima samo ne toga..

 

Statistički i znanstveno ta dva "narativa" oba nisu jednako vrijedna, u tome je problem. I pretpostavka o netestiranom cjepivu ne drži vodu samo treba razumjeti materiju, a ne internet ratnike.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 20:22 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Xanzzu kaže...

 

Daljnja rasprava tu nebi niti bila produktivna. Ja donosim odluke na osnovu svog mišljenja, on na osnovu svog itd. Ako smo racionalni ljudi onda na naše zaključke najivše utječu izjave znanstvenika - stručnjaka, koji daleko više znaju o tematici i prema tome mogu donjeti i bolji zaključak. Ali opet, ako ja dam recimo mišljenje dr. Đikića, netko će staviti mišljenje nekog doktora koji tvrdi da cjepivo možda može uzrokovati neplodnost i tako u krug.

 

Na kraju ako je generalni stav svjetske zajednice, koja se sastoji o prominentnih stučnjaka iz cijeloga svjeta, svjetskih vlada i svjetskih medija da je veći rizik virus od ciljepljenja, onda je to valjda tako.

Ako netko ne misli tako onda vjeruje da ili zna više od svih stučnjaka koji navode suprotno, ili da su svi stručnjaci koji to javno tvrde (ili barem većina) nekako potplaćeni ili ucjenjeni, pa eto sad riskiraju tuđe živote, svoju poziciju i svoj ugled. Također svjetske vlade i svjetski mediji. E to je za mene veća mentalna gimnastika.

 

Što se mene osobno tiče shvaćati takve stavove ozbiljno se uopće ne isplati. Jer ako urota stvarno postoji na toj razini onda će novci otići puno lakše nego sada, a ono nešto će ti staviti u hranu, u vodu za piće, u zrak, nećeš ni znati što se dogodilo. Urota na toj razini ne treba tvoje znanje, dopuštenje, odobravanje, i uopće mi nije zašto ljudi misle suprotno (a očito misle). 

 

Ali eto svi smo mi ljudi pa na kraju sami ocjenjujemo vrijednost svog mišljenja i značaju u društvu gdje nas ima 7 milijardi, i svi smo skloni to precjeniti.

 

Jasno, zato sam i sam protiv takvih gluposti, ali sam isto tako protiv onih koji tvrde!!! i znaju!!! vec sada da je cjepivo sigurno, makar ista ta struka na koju se pozivaju kaze da se ne moze znati, ne dok se ne zavrsi testiranje. Zajebite jutarnji i indexe i informirajte se na pfizer.com.

Jedno je preporuka za cijepit se pa makar cjepivo nije testirano do kraja (mogu razumjeti - jer gle u kojem smo sranju) a skroz drugo je tvrditi da je cjepivo sigurno (ne mogu razumjeti) - a to je ono sto vecina tu radi.

 

A ovo kaj se tice urota, ne moras meni to objasnjavat sve ja to kuzim, al se ne bavim s tim.

 

Bitanga kaže...

 

Statistički i znanstveno ta dva "narativa" oba nisu jednako vrijedna, u tome je problem. I pretpostavka o netestiranom cjepivu ne drži vodu samo treba razumjeti materiju, a ne internet ratnike.

 

Pretpostavka o netestiranom cjepivu nije pretpostavka, to moras razumjeti, trazili ste "facts and logic" cinjenica ti je da testiranje jos traje, cjepivo nije istestirano do kraja, i trajat ce ti jos godinu i pol faza 3 testiranja cjepiva koje se koristi vec sada.. Ta tvoja vlastita struka na koju se pozivas ce ti to potvrditi na pfizer.com.

Ja ne kuzim materiju, jesam procitao sam, ali ne kuzim, nisam doktor, pfizer veli da je bolje - valjda je bolje, slusam znanstvenike oni vele da je to nekaj novo, a ti velis da razumijes materiju i kazes da: "to da nije testirano ne drzi vodu", mozda znas vise od njih samih, ja se nazalost informiram samo i jedino kod njih., al kaj, svejedno se nebum cijepio dok ne zavrsi faza 3 testiranja. Rekel si mi da to kaj sam ITevac ne znaci da sam pametan - pa znam!!! zato sam i rekel da sam glupi ITevac, rekli mi na internetima jer se necu cijepit.

 

Isto tako, ja mogu pratiti nuspojave, i mogu rec da za sad izgleda dobro - faza 3 testiranja je relevantna meni, jer sam zdrav a testiranja se provode na zdravim ljudima. A sad dal cjepivo ima neku nuspojavu kod srcanih bolesnika, ili nekoga ko uzima bilokakve ljekove redovito - to je ono kaj se ne zna - ali im se svejedno preporuca uzeti cjepivo ako su ugrozena skupina, ne zato kaj je cjepivo 100% sigurno, nego zato kaj su im vjerojatno manje sanse za nuspojavu od cjepiva nego kaj bi im korona mogla napravit (i to mogu razumjet, opet kazem cisto da nebi bilo).

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...
Xanzzu kaže...

 

Daljnja rasprava tu nebi niti bila produktivna. Ja donosim odluke na osnovu svog mišljenja, on na osnovu svog itd. Ako smo racionalni ljudi onda na naše zaključke najivše utječu izjave znanstvenika - stručnjaka, koji daleko više znaju o tematici i prema tome mogu donjeti i bolji zaključak. Ali opet, ako ja dam recimo mišljenje dr. Đikića, netko će staviti mišljenje nekog doktora koji tvrdi da cjepivo možda može uzrokovati neplodnost i tako u krug.

 

Na kraju ako je generalni stav svjetske zajednice, koja se sastoji o prominentnih stučnjaka iz cijeloga svjeta, svjetskih vlada i svjetskih medija da je veći rizik virus od ciljepljenja, onda je to valjda tako.

Ako netko ne misli tako onda vjeruje da ili zna više od svih stučnjaka koji navode suprotno, ili da su svi stručnjaci koji to javno tvrde (ili barem većina) nekako potplaćeni ili ucjenjeni, pa eto sad riskiraju tuđe živote, svoju poziciju i svoj ugled. Također svjetske vlade i svjetski mediji. E to je za mene veća mentalna gimnastika.

 

Što se mene osobno tiče shvaćati takve stavove ozbiljno se uopće ne isplati. Jer ako urota stvarno postoji na toj razini onda će novci otići puno lakše nego sada, a ono nešto će ti staviti u hranu, u vodu za piće, u zrak, nećeš ni znati što se dogodilo. Urota na toj razini ne treba tvoje znanje, dopuštenje, odobravanje, i uopće mi nije zašto ljudi misle suprotno (a očito misle). 

 

Ali eto svi smo mi ljudi pa na kraju sami ocjenjujemo vrijednost svog mišljenja i značaju u društvu gdje nas ima 7 milijardi, i svi smo skloni to precjeniti.

 

Jasno, zato sam i sam protiv takvih gluposti, ali sam isto tako protiv onih koji tvrde!!! i znaju!!! vec sada da je cjepivo sigurno, makar ista ta struka na koju se pozivaju kaze da se ne moze znati, ne dok se ne zavrsi testiranje. Zajebite jutarnji i indexe i informirajte se na pfizer.com.

Jedno je preporuka za cijepit se pa makar cjepivo nije testirano do kraja (mogu razumjeti - jer gle u kojem smo sranju) a skroz drugo je tvrditi da je cjepivo sigurno (ne mogu razumjeti) - a to je ono sto vecina tu radi.

 

A ovo kaj se tice urota, ne moras meni to objasnjavat sve ja to kuzim, al se ne bavim s tim.

 

Bitanga kaže...

 

Statistički i znanstveno ta dva "narativa" oba nisu jednako vrijedna, u tome je problem. I pretpostavka o netestiranom cjepivu ne drži vodu samo treba razumjeti materiju, a ne internet ratnike.

 

Pretpostavka o netestiranom cjepivu nije pretpostavka, to moras razumjeti, trazili ste "facts and logic" cinjenica ti je da testiranje jos traje, cjepivo nije istestirano do kraja, i trajat ce ti jos godinu i pol faza 3 testiranja cjepiva koje se koristi vec sada.. Ta tvoja vlastita struka na koju se pozivas ce ti to potvrditi na pfizer.com.

Ja ne kuzim materiju, jesam procitao sam, ali ne kuzim, nisam doktor, pfizer veli da je bolje - valjda je bolje, slusam znanstvenike oni vele da je to nekaj novo, a ti velis da razumijes materiju i kazes da: "to da nije testirano ne drzi vodu", mozda znas vise od njih samih, ja se nazalost informiram samo i jedino kod njih., al kaj, svejedno se nebum cijepio dok ne zavrsi faza 3 testiranja. Rekel si mi da to kaj sam ITevac ne znaci da sam pametan - pa znam!!! zato sam i rekel da sam glupi ITevac, rekli mi na internetima jer se necu cijepit.

 

Isto tako, ja mogu pratiti nuspojave, i mogu rec da za sad izgleda dobro - faza 3 testiranja je relevantna meni, jer sam zdrav a testiranja se provode na zdravim ljudima. A sad dal cjepivo ima neku nuspojavu kod srcanih bolesnika, ili nekoga ko uzima bilokakve ljekove redovito - to je ono kaj se ne zna - ali im se svejedno preporuca uzeti cjepivo ako su ugrozena skupina, ne zato kaj je cjepivo 100% sigurno, nego zato kaj su im vjerojatno manje sanse za nuspojavu od cjepiva nego kaj bi im korona mogla napravit (i to mogu razumjet, opet kazem cisto da nebi bilo).

 

Znači potvrdio si što sam i ja rekao - vjerojatno manje šanse da ikome bude "nešto" od cjepiva nego od virusa, i zdravima i bolesnima ;-) Statistički, ne na pojedinačnom slučaju. Neki pojedinci se neće niti smjeti cijepiti.

A i to "nešto" je pitanje koliko je ekstremno. 

 

Nitko ne bi odobrio cjepivo da nije testirano. Možda ne koliko bi ti htio (iz nekog nepovjerenjem izazvanog straha), ali je testirano. I mRNA nije tehnologija od jučer. I naravno da će se testirati i dalje.

Pa i u ITu je tako. Testira se prije puštanja u produkciju i onda kreće period praćenja i otklanjanja nedostataka. Samo što u ITu u sekundi promijeniš nešto, a ovdje je veliki rizik da imaš neki problem nakon što si proizveo milijune doza cjepiva. Tako da vjerujem da je jaaaako dobro testirano prije masovne proizvodnje.

 

I opet kažem, benefit nije samo zdravstveni (nego ima posljedice na cijele živote velikog broja ljudi).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kazem "vjerojatno" - jer jos ne znam ali takve su preporuke.

Ti kazes "gotovo si siguran" - jer valjda znas?

 

Ako mislis da je cjepivo odobreno radi toga kaj je dovoljno testirano u jednakoj si zabludi ko ovi kaj misle da nas hoce pocipirat... 

 

Udrilo je po svjetskoj ekonomiji i odobreno je prije nego se testiranje zavrsilo...razlozi su financijski i nista vise.

 

Sva sreca pa za sad fakat sve izgleda ok..jos nek se pokaze da funkcionira u suzbijanju ovoga sranja, niko sretniji od mene. I meni je vec pun kufer :-)

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Kazem "vjerojatno" - jer jos ne znam ali takve su preporuke.

Ti kazes "gotovo si siguran" - jer valjda znas?

 

Ako mislis da je cjepivo odobreno radi toga kaj je dovoljno testirano u jednakoj si zabludi ko ovi kaj misle da nas hoce pocipirat... 

 

Udrilo je po svjetskoj ekonomiji i odobreno je prije nego se testiranje zavrsilo...razlozi su financijski i nista vise.

 

Sva sreca pa za sad fakat sve izgleda ok..jos nek se pokaze da funkcionira u suzbijanju ovoga sranja, niko sretniji od mene. I meni je vec pun kufer :-)

 

Zapizdio si sa tim komparacijama. ;-) 

"gotovo sam siguran da je veća šansa da će ti se nešto loše dogoditi od korone, a ne od cjepiva" nije puno različito od "vjerojatno je veća šansa da će ti se nešto loše dogoditi od korone, a ne od cjepiva".

Da sam rekao da znam, napisao bih "Znam da je veća šansa..."

Sve su to naklapanja, vjerojatnosti i šanse se iskazuju brojkama, a za to je statistika, a ne nečija sigurnost ili odokativna izjava.

 

I to što sve "izgleda ok" s cjepivom nije rezultat sreće, nego nečijeg mukotrpnog rada i suradnje cijele znanstvene zajednice.

 

Ti sigurno znaš da je cjepivo odobreno nabrzake samo da se ekonomija čim prije oporavi pod svaku cijenu?

Misliš da je EU regulator za lijekove neka zajebancija?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 1:00 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Znam da jesam - sorry to je sindrom pracenja ove teme, svi samo bacaju neke komparacije, sjeti se par stranica unazad, kad je tema rasprave bila to da je cijepljenje prevencija (s cim se u potpunosti slazem) sjeti se majstora koji je uveo potres u raspravu, komparacija bolje gradnje i cijepljenja - prevencija jel haha, nista lose u rečenome ali sam se pošteno nasmijao.  bug forum bas voli komparacije pa sam i ja morao tako :-)

 

Ak mislis da ekonomija nije igrala veliku ulogu...e onda ne znam kaj da ti kažem. Naravno da nije rezultat sreće, to sam samo tako rekao, figure of speech, nemoj mi sad to uzet za zlo :-) ne osporavam rad koji je ulozen u to uopce, a o EU regulatoru ne bih... Mozemo ali tek kada procitas kako eu regulator odobrava cjepivo onda mozes njih uvest u pricu... Mozda do onda shvatis da uzmu podatke od nekoga... Taj neko je moderna, pfizer itd itd. Na osnovu toga ide neki assesment jel... Itd itd... Onaj ko ce ti reci ako se i pojavi neka nova nuspojava nece biti eu regulator nego developer cjepiva......... jerrrrrr jos traju testiranja... ako mislis da je eu regulator taj koji testira cjepivo jao jao...

Try and fail, but never fail to try.
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Cijepivo je prošlo kroz sve faze propisano za lijek/cijepivo. Pokazalo se sigurnim i efektivnim. Dalje će se pratiti i analizirati sigurnost, što je STANDARDNA praksa kod svakog lijeka/cijepiva dokle god je na tržištu.

 

Da, ekonomija je imala veliki udio u tome. Bez zdravih ljudi nema zdrave ekonomije, što pojedinici ovdje ne shvaćaju, jer misle da je ekonomija neko mitsko biće koje treba spašavati prvo.

 

Nuspojave imaju svi lijekovi. Neki svakodnevni koje možeš bez recepta kupiti i koje sigurno koristiš imaju gore nuspojave nego ovo cijepivo. Sve je to igra statistike i genetike.

 

Stariji ljudi se cijepe bez pitanja. Cijepili su se oni protiv svega i tu su. Samo mlađe generacije mlatimudana imaju nešto pametno za reći jer eto, imaju internet, što je = phD.

 

Sad tko se želi nek se cijepi, tko ne želi nek se ne žali kasnije ako mu genetska lutrija podijeli loše karte.

 

Ja sam se javio svojem doktoru nek me stavi na popis. Sad, pošto je to rvacka, očekujem da ću možda doći na red tamo početkom 2022. Ali da mogu danas bi.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ne volim inace ubrizgavati nepoznate tvari u svoje tijelo, tako da se sigurno necu cijepiti. Imunitet mi je jak, nemam nikakve bolesti, pa mi cjepivo nije potrebno. Neka se cijepe ovi kojima zivot ovisi o tome. Pozdrav!

 
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice