Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 947.496
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
wyks kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Ono što imamo je broj umrlih od covida

Koji ne bi umrli od Covida da Covida nije bilo. Mislim jelte, umrli bi od udara groma njih 4 milijuna, pa eto.

 

Kako ide ona naša rvatska stara:

 

Crčan* čovik živom neviruje.

 

(*Staro-ilirsko-dalmatinski - od crknuti, crći.)

 

Jebote koji abnormalan pogled - broj mrtvih je isti ko i prosle godine, pa nema brige. To sto su umrli od *NOVOG* uzroka smrti - eto, sitnica, desi se.

Ovo je kao da hvalimo 9/11 jer je nakon toga broj mrtvih u zrakopolovnim nesrecama bio drasticno manji.

 

Brojke nelažu, pametnom dosta, istina je negdje u sredini.

 

Malo krivo razmišljaš.

Znam da se ponavljam, ali: 2050. bude broj umrlih u svijetu oko 130 milijuna godišnje, a sad je oko 58 milijuna.

Taman da taj broj linerano raste (premda ne, jer bude imao peak taman negdje oko 2035.), to znači da bi svake godine (od 2015. kad je počelo) na dalje broj umrlih morao rasti prosječno oko 2.33 milijuna (počelo je linearnim rastom, i 2020. godine je trebalo biti 1.25 milijuna mrtvih više nego 2019., a zapravo ih je bilo praktički isto).

Naravno, to su odlične vijesti, kaj se tiče amrtnosti možda i najbolje godina u povijesti čovječanstva, ali možda ipak ni nije.

Svake godine 77% umrlih (uz stalni porast, vjerovatno je sad prek 80%) je starije od 65.

E sad, 2020. smo imali manje mrtvih nego što je trebalo biti, i to je fenomenalno.

Ali, je li više od očekivanog bilo među njima starijih od 65?

Tu leži problem, jer bolje je imati više mrtvih ako su oni stariji, nego manje mrtvih a da su mlađi (koliko god to okrutno zvučalo - snrt mladog čovjeka je tragedija, smrt starog čovjeka je statistika).

Naravno, za sad još ništa ne znamo, ali kad dođu podaci o mortalitetu za cijeli sviejt znat ćemo, jer ako je broj mlađih od 65 koji su umrli 2020. bio veći od 20% od ukupnog broja umrlih, onda je bila katastrofa unatoč jako malom broju umrlih ukupno.

Zato su brojke varljive, nije bitno samo da je umrlo manje, nego da nije porastao broj umrlih mlađih.

A tu leži problem, stručnjaci očekuju drastičan porast umrlih mlađih ljudi nakon korone, a to bi tek bila prava katastrofa.

 

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ma jasno, logikom nekih kolega forumaša mogli bi reći i da ovaj potres nije ubio sve koji su tragično poginuli, možda su neki bili stari i umrli bi ionako ove godine. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Malo ti je kriva logika: da se možeš vratiti u 2019. i birati da umre više ljudi ali svi da budu stariji, ili da umre manje ali da bude više mlađih, kaj bi birao?

I tu cijela priča staje, jer je to jednostavno životni ciklus, pa je onda bolje da umru oni koji bi ionak skoro umrli, a da mlađi prežive.

Nadajmo se da je tak i bilo 

 (a one glupe "humanističke" floskule da svaki život jednako vrijedi su samo to, floskule, jer da netko mora birat, birao bi spasiti samo onu dobnu skupinu u kojoj je, i to je aasvim ok, ali ne treba onda glumiti "humaniste" bezveze, svatko mora misliti samo na sebe, jedini način koji garantira preživljavanje).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 15:32 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nisam pisao svoj post kao odgovor na tvoj, možda je tako izgledalo samo.
Tread softly because you tread on my dreams.
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ups, oprosti kolega, sve pet  (moram smanjit cugu ).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 15:52 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
fer-de-lance kaže...

Ups, oprosti kolega, sve pet  (moram smanjit cugu ).

 

 Nemoj smanjivat još. Ja sam optimističan glede ove godine, ali pričekajmo malo :D

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Suhoparne Brojke tu nisu toliko bitne.

Imas ocekivane smrti koje se racunaju po dekadama ili godinama ovisno o uzroku - pa tako mozes gledati grupno bolesti i ako je taj broj u opadanju onda je privid da je sve ok.

 

Ali pod grupom "bolesti", nikako nije nebitno ako je odjednom vise umrlih npr. od raka gusterace ili tuberkoloze (karikiram). Tada se mora okriti uzrok.

 

Isto tako to su sve brojke koje variraju po klizecoj skali, ako imas u 2 desetljeca prinos od 10% stanovnistvu, to ne znaci da je i smrtnost od +10% prihvatljiva, jer ne umiru odmah oni koji su tek rodjeni i napravili taj prinos.

Uzrok bi se trazio negdje u prijasnjem razdoblju ili je neka tekuca tegoba.

 

Spominjem 9/11, jer je nakon toga pao promet avionima, pa je bilo manje poginulih, ali se drasticno povecao cestovni promet (iz straha) sto je kumovalo vecem broju poginulih u prometu.

Znaci imas povezane cimbenike, koje se ne moze gledati ni kao trend ni kao ocekivani broj poginulih u nesrecama.

 

Meni se cini da ti kod Covida radis bas tu gresku - da gledas broj npr. poginulih u nesrecama, pa kazes da je ostao isti, a ne gledas ogormnu razliku izmedju poglinulih u avio i cestvonim nesrecama.

 

Znaci - kako je Covid *APSOLUTNO NOVI UZROK SMRTI* on ne moze biti ubrojan niti uopce klasificiran, a samim time niti ikakav faktor u nekim statistikama.

Jer ne samo da druge smrti nisu stale, pa je i zbog toga glupo gledati hoce li biti "ocekivani broj" vec je Covid i (kao 9/11) promjenio navike pa se poremetio i bazen podataka ocekivanih (trend) uzroka smrti.

 

Pazi greske koje proizlaze iz toga:

1. Da je 9/11 shvacen i gledan iz pogleda ocekivanih smrti, onda bi uzeo te nesece kao podatak, ali da li bi za godinu dvije kada se normalizira sve ti podaci bili ikakav pokaztelj?

2. Tako i sa Covidom - covid je smanjio broj nesreca jer je promet drasticno smanjen, kao i broj nesreca na radu, kao i broj smrti od nekih drugih zaraznih bolesti jer su se ljudi manje zarazavali zbog distance.

3. Ali to ne znaci da ce Covid nestati ili da u navali nakon nekog privida jenjavanja pandemije broj tih nesreca nece biti na pred-Covid razinama.

 

Znaci imas pred i nakon-Covid posljedice, ali imas i uz-Covid posljedice, pa su neki koji bi inace prezivjeli neku rutinsku operaciju umrli jer im je Coivd oslabio organizam.

 

Iste greske mozes napraviti i kod smrti od narkotika.

Ako umre 100 ljudi svake godine to je naoko ok, jer je ocekivano, ali nije isto je li od kokaina ili nekog pain-killera, ili pak od trave spricane otrovom.

 

Ljudi jako puno grijese zbog istovremenosti dva fenomena - pa je tako razvoj cjepiva bio istovremen sa razvojem dijagnoza poremecaja ponasanja i psihe i eto ti vakcina=autizam.

Ljudi grijese i jer ne mogu shvatiti da neki fenomen moze imati vise od jednog utjecaja na populaciju - ali mi je i dalje neshvatljivo da se konacno ne shvati veoma jasna distinckija:

 

1. Covid ubija POVRH svih drugih bolesti (a moze biti i komorbiliditet nekom drugom stanju radi kojeg ne bi odmah umro)

2. Ako je i smanjen je opci i kumulativni broj umrlih, to je uzrok smanjene ljudske aktivnosti zbog Lockdowna.

 

Da smo sve pustili, imali bi scenarij USA - gdje je Covid zbilja doprinjeo vecoj smrtnosti po svim golim brojkama.

Smanjena ljudksa aktivnost moze znaciti i da netko nije otisao igrati golf i umro od glupog naprezanja.

 

Mozes imati i pozitivan efekt, da ljudi zbog mjera nastave biti oprezi, pa imas posljedicno i manji broj umrlih od gripe ili SIDE (karikiram) ili da se podigne nivo higijene u nekim djelovima svijeta, ali to ne znaci da Covid nestaje.

 

Vidim da spominjes i ocekivani porast smrti do 2050, ali to ne znaci da se ne moraju uciniti koraci unaprijed kad je u pitanju zastita od covida.

Stnadard, uzasno skupi standard je da moras imati preko 100 higijenskih mjera u restoranu, pa sto ne bi i iz Covida naucili da se ne rukujemo bezveze i slicne glupave norme?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Slažem se u potpunosti.

Zato i apeliram na ono kaj je bitno - koliko je mladih dodatno umrlo i koliko ih ima dodatne posljedice zbog toga, a toga ima itekako jer je zdravstveni sustav bio paraliziran, pa ne samo da su neki ostali prikračeni za zdravstvenu pomoć, nego su neki ostali s trajnim posljedicama zbog covida.

Da sam zločest, povukao bih jednu (dijagonalu, da se razmemo ) na kolegičin post par postova prije, ali neću...

Iovak previše filozofiram, ima kolega pravo, odoh po druga Džekija 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
fer-de-lance kaže...

Malo ti je kriva logika: da se možeš vratiti u 2019. i birati da umre više ljudi ali svi da budu stariji, ili da umre manje ali da bude više mlađih, kaj bi birao?

I tu cijela priča staje, jer je to jednostavno životni ciklus, pa je onda bolje da umru oni koji bi ionak skoro umrli, a da mlađi prežive.

Nadajmo se da je tak i bilo 

 (a one glupe "humanističke" floskule da svaki život jednako vrijedi su samo to, floskule,jer da netko mora birat, birao bi spasiti samo onu dobnu skupinu u kojoj je, i to je aasvim ok, ali ne treba onda glumiti "humaniste" bezveze, svatko mora misliti samo na sebe, jedini način koji garantira preživljavanje).

 

 Koliko godina imaš? Imaš li djecu i jesu li ti roditelji živi?

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zašto, pa uvijek se svede na to.

Ako treba birati, uvijek je bolje da umre stariji čovjek, a mlađi preživi.

Naravno, bilo bi bolje da nitko ne umre i svi žive vječno, ali za sad ništa od toga.

(a ne bi ni bilo fora)

 

P.S. star sam 4 godine, imam šestero djece i nemam roditelje (ostavili me u kontenjeru).

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nekima fakat treba dat lopatu da kopaju grobove.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

 

Hm, ljudi mislim da zazirete previše u moralna pitanja. Tko ima pravo odlučivati tko će živjeti?

Bio to mlađi ili stariji čovjek? Svaki život jednako vrijedi.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
fer-de-lance kaže...

* * *

Naravno, bilo bi bolje da nitko ne umre i svi žive vječno, ali za sad ništa od toga.

(a ne bi ni bilo fora)

* * *

A što ne bi bilo fora? Jedeš 10-tak ili 100-tinjak jela u krug i svaki dan opet ogladniš i veseliš se lijepom ručku i nikada ali baš nikada ne dojadi.

A biće i to.. živjet ćemo vječno svi i to biti ćemo svi mladi, treba samo pronaći gdje, šta i kako. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 10:12 (Envy).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@PzKpfw

...i ja se slažem više manje sa svim tim ali, uvijek postoji ali...
Jedno hipotetičko pitanje u kojem TI moraš odlučiti, pa ćeš vidjeti da i nije baš sve crno bijelo kako ti želiš da bude...

'Na rubu provalije držeći se jednom rukom vise ti otac i sin, kome ćeš prije ruku dati da ga spasiš' !?

Sa odgovorom ćeš sebi mnogo toga objasniti...živio!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 11:03 (Mali322).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
fer-de-lance kaže...

Zašto, pa uvijek se svede na to.

Ako treba birati, uvijek je bolje da umre stariji čovjek, a mlađi preživi.

Naravno, bilo bi bolje da nitko ne umre i svi žive vječno, ali za sad ništa od toga.

(a ne bi ni bilo fora)

 

P.S. star sam 4 godine, imam šestero djece i nemam roditelje (ostavili me u kontenjeru).

 

 

Napisao si:  a one glupe "humanističke" floskule da svaki život jednako vrijedi su samo to, floskule, jer da netko mora birat, birao bi spasiti samo onu dobnu skupinu u kojoj je, i to je aasvim ok.

Ako su te roditelji ostavili u kontejneru i dalje imaš roditelje samo nisu baš nešto. Ne imati roditelje možeš jedino ako su umrli.

Zato te pitam koliko imaš godina. Kad bi birao po dobnim skupinama ja bi sigurno spasio djecu. Istina da bi teže preživjeli nego da spašavam svoju dobnu skupinu ali toliko smo im dužni i vjerujem kako bi čovječanstvo krenulo u boljem smjeru jer sve loše mi stariji prenosimo na njih. Bilo tko ko ima djecu nikad ne bi ispalio ovakvu glupost.

Glupe humanističke floskule? Recimo da ti neka pijana budala zgazi mater na pješačkom ti bi došao na sud i tražio da mu se smanji kazna jer je tvoja mater stara, svakako će brzo umrijeti i njen život ne vrijedi kao nekakav prosječni ljudski život?

U jednom dijelu se slažem s tobom. To je da ne vrijedi svaki život isto. Meni život moje majke, koja će vjerojatno umrijeti puno prije tebe, vrijedi više od tvog života, života tvojih roditelja i života tvoje (eventualno buduće) djece zajedno. Tako da si u pravu, zajebi glupe humanističke floskule kako svaki život isto vrijedi. To možda važi ako iz priče isključimo vlastite obitelji i one koje volimo. I upravo zato mi se gade ove spike "pa umiru samo starci koji da ne umru ove godine umrli bi sljedeće".

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mali322 kaže...


'Na rubu provalije držeći se jednom rukom vise ti otac i sin, kome ćeš prije ruku dati da ga spasiš' !?

Sa odgovorom ćeš sebi mnogo toga objasniti...živio!

 A na rubu provalije vise moj otac i tvoj sin?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mali322 kaže...
* * *

'Na rubu provalije držeći se jednom rukom vise ti otac i sin, kome ćeš prije ruku dati da ga spasiš' !?

* * *

A ovo ti je totalno jednostavno. I otac zna da bi volio da njega pustiš da padne, a zna da i ti znaš da je to pravilno. Sin će se malo ljutiti jer je uzgubio djeda ali kada odraste i dobije svog sina i on će to jednostavno skontati.

Na kraju krajeva da otac vidi da si neodlučan ili bespotrebno pokušavaš spasiti oboje on bi se i sam pustio u provaliju.

Daj šta teže.. to je bilo jednostavno i koncept viđen u filmovim x^n puta.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@Envy

Vidim da ti je jednostavno pa govoriš o postupcima oca i osjećajima sina a 'sebe' si elegantno izostavio!

Odgovori...
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mali322 kaže...
@Envy

Vidim da ti je jednostavno pa govoriš o postupcima oca i osjećajima sina a 'sebe' si elegantno izostavio!

Odgovori...

Ne znam šta da odgovrim. Moj otac je 59. godište a ja sam 83. (37) godina i ne planiram (barem ne za Q1 2021) imati djecu. Ali pustio bih oca u provaliju čak i da nije moje dijete u pitanju, a i da dodam da mi je otac ili tata na neki način svetinja.

Kao što rekoh daj šta teže.

Inače da se nadovežem na galvnu temu: Poslije ovog članka o cijepljenju, nemam više nikakvih problema oko sumnje da li ću se cijepiti ili ne. Međutim.. ja sam se držao svih pravila, izolacija mi je godila i kada stavim masku fino onaj limić stisnem da mi zrak ne cirkuliše. Kada mi je dosadno odem šetam po šumi, berem gljive, svađam se sam sa sobom.. kada moram da radim gdje je mjesto puno ljudi (servis klima uređaja u kafiću), rukacica, maska, moje dezinfikaciono sredstvo i evo za sada.. cura mi bila pozitivna, brat, snajka, tetak, tetka, ujak i ujna.. ja se još uvijek držim.. narednih dana kiša.. za mene je godišnji.

Preporuka: Pogledati film 

 o velikim boginjama iz mislim 72. godine. Neki dan me moji dole (dole je donji dio kuće) pozvali kao može li se pustiti na njihovom TV-u. Film je top kao da prikazuju današnju situaciju u proizvodnji ART FILM i CROATIA FILM. Stara škola redatateljstva.. ide paralelno ljubavna priča, i paralelno glavna priča.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mali322 kaže...
@PzKpfw

'Na rubu provalije držeći se jednom rukom vise ti otac i sin, kome ćeš prije ruku dati da ga spasiš' !?

Sa odgovorom ćeš sebi mnogo toga objasniti...živio!

 Čitajući komentare sa 24 sata postalo mi je sasvim jasno da bi masa ljudi pustila obojicu.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...
Mali322 kaže...
@Envy

Vidim da ti je jednostavno pa govoriš o postupcima oca i osjećajima sina a 'sebe' si elegantno izostavio!

Odgovori...

Ne znam šta da odgovrim. Moj otac je 59. godište a ja sam 83. (37) godina i ne planiram (barem ne za Q1 2021) imati djecu. Ali pustio bih oca u provaliju čak i da nije moje dijete u pitanju, a i da dodam da mi je otac ili tata na neki način svetinja.

Kao što rekoh daj šta teže.

Inače da se nadovežem na galvnu temu: Poslije ovog članka o cijepljenju, nemam više nikakvih problema oko sumnje da li ću se cijepiti ili ne. Međutim.. ja sam se držao svih pravila, izolacija mi je godila i kada stavim masku fino onaj limić stisnem da mi zrak ne cirkuliše. Kada mi je dosadno odem šetam po šumi, berem gljive, svađam se sam sa sobom.. kada moram da radim gdje je mjesto puno ljudi (servis klima uređaja u kafiću), rukacica, maska, moje dezinfikaciono sredstvo i evo za sada.. cura mi bila pozitivna, brat, snajka, tetak, tetka, ujak i ujna.. ja se još uvijek držim.. narednih dana kiša.. za mene je godišnji.

Preporuka: Pogledati film 

 o velikim boginjama iz mislim 72. godine. Neki dan me moji dole (dole je donji dio kuće) pozvali kao može li se pustiti na njihovom TV-u. Film je top kao da prikazuju današnju situaciju u proizvodnji ART FILM i CROATIA FILM. Stara škola redatateljstva.. ide paralelno ljubavna priča, i paralelno glavna priča.

 Razlika je jedino sto su Velike Boginje opasna bolest koja se provjereno spriječava cijepivom dok je ovo nešto između gripe i prehlade.

Ja sam kao jedan od mnogih prebolio na način da sam doma čekao da mogu van iz samoizolacije.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

 Razlika je jedino sto su Velike Boginje opasna bolest koja se provjereno spriječava cijepivom dok je ovo nešto između gripe i prehlade.

Ja sam kao jedan od mnogih prebolio na način da sam doma čekao da mogu van iz samoizolacije.

 

Znači dobro da postoji izolacija, inače bi šetao okolo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...
Envy kaže...
Mali322 kaže...
@Envy

Vidim da ti je jednostavno pa govoriš o postupcima oca i osjećajima sina a 'sebe' si elegantno izostavio!

Odgovori...

Ne znam šta da odgovrim. Moj otac je 59. godište a ja sam 83. (37) godina i ne planiram (barem ne za Q1 2021) imati djecu. Ali pustio bih oca u provaliju čak i da nije moje dijete u pitanju, a i da dodam da mi je otac ili tata na neki način svetinja.

Kao što rekoh daj šta teže.

Inače da se nadovežem na galvnu temu: Poslije ovog članka o cijepljenju, nemam više nikakvih problema oko sumnje da li ću se cijepiti ili ne. Međutim.. ja sam se držao svih pravila, izolacija mi je godila i kada stavim masku fino onaj limić stisnem da mi zrak ne cirkuliše. Kada mi je dosadno odem šetam po šumi, berem gljive, svađam se sam sa sobom.. kada moram da radim gdje je mjesto puno ljudi (servis klima uređaja u kafiću), rukacica, maska, moje dezinfikaciono sredstvo i evo za sada.. cura mi bila pozitivna, brat, snajka, tetak, tetka, ujak i ujna.. ja se još uvijek držim.. narednih dana kiša.. za mene je godišnji.

Preporuka: Pogledati film 

 o velikim boginjama iz mislim 72. godine. Neki dan me moji dole (dole je donji dio kuće) pozvali kao može li se pustiti na njihovom TV-u. Film je top kao da prikazuju današnju situaciju u proizvodnji ART FILM i CROATIA FILM. Stara škola redatateljstva.. ide paralelno ljubavna priča, i paralelno glavna priča.

 Razlika je jedino sto su Velike Boginje opasna bolest koja se provjereno spriječava cijepivom dok je ovo nešto između gripe i prehlade.

Ja sam kao jedan od mnogih prebolio na način da sam doma čekao da mogu van iz samoizolacije.

Da, da. I ja sam to mami objašnjavao kada mi je rekla "isto je i danas". Barem ne ono što sam ja vidio u fiomu i pročitao na Wiki.. daleko opasnija bolest... Mada mi je ostalo nekih 20 minuta filma.
Ali sličnost sa današnjom situacijom je nevjerojatna.. čak se pad turističke sezone spominje. 

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...

Da, da. I ja sam to mami objašnjavao kada mi je rekla "isto je i danas". Barem ne ono što sam ja vidio u fiomu i pročitao na Wiki.. daleko opasnija bolest... Mada mi je ostalo nekih 20 minuta filma.
Ali sličnost sa današnjom situacijom je nevjerojatna.. čak se pad turističke sezone spominje. 

 Da, vjerujem, stariji ljudi koji se informiraju samo preko HRT-a, Nove i RTL-a misle da je vani apokalipsa i da svi umiru od korone.

Naš stožer i mediji su napravili paniku kao da je stvarno neka opaka bolest u opticaju, vjeruj mi, da je ovo opasno kao velike boginje, nitko nebi trebao moliti ljude da ostanu u kućama.. niti bi bilo propitkivanja za cjepivo..

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
A društvene mreže su kao bolje informacije, više izvora ima pa tako opovrgavaju sve ono što se događa.Evo recimo forum i ova tema što se tiče cjepiva 20% se hoće cijepiti dok ostalih 80% uopće na razmišlja da se cijepi i bojkot vrši.Sad ja postavljam pitanje zašto se uopće cijepite, protiv raznih zaraznih bolesti.Da malo drugačije gleda sliku ovih 80% koji na dnevnoj bazi vrše bojkot bilo čega što se tiče medecine svima bi bilo lakše.Da se razumijemo nitko ne voli igle niti bilo kakve lijekove zašto ih pijete.Kad zaboli glava, zub, leđa, kosti tabletu uzimate i pijete.A danas ih ima raznoraznih vrsta, na jednom dijelu tijela ti pomogne a na drugom odomogne.Kad bi ljudi bili malo manje ovce a više napredna vrsta puno bi bilo bolje.Nisam pobornik da za svaku bol treba ljek, ali se nekad nemože bez tog, tako i sa ovim cijepivom.Ali priče da imaju čipovi itd to je priča za malu djecu, nismo još tako napredna vrsta koja ima taj tehnološki napredak.I ako idemo prema tom putu.Sad je samo pitanje dokle naš fantazija može sezati.Postoje micro i nano čipovi ali još to nismo u stanju da to stavimo u široku primjenu, još se svijet mora najest govana da dođemo do tog dijela.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dreadmoore kaže...
A društvene mreže su kao bolje informacije, više izvora ima pa tako opovrgavaju sve ono što se događa.Evo recimo forum i ova tema što se tiče cjepiva 20% se hoće cijepiti dok ostalih 80% uopće na razmišlja da se cijepi i bojkot vrši.Sad ja postavljam pitanje zašto se uopće cijepite, protiv raznih zaraznih bolesti.Da malo drugačije gleda sliku ovih 80% koji na dnevnoj bazi vrše bojkot bilo čega što se tiče medecine svima bi bilo lakše.Da se razumijemo nitko ne voli igle niti bilo kakve lijekove zašto ih pijete.Kad zaboli glava, zub, leđa, kosti tabletu uzimate i pijete.A danas ih ima raznoraznih vrsta, na jednom dijelu tijela ti pomogne a na drugom odomogne.Kad bi ljudi bili malo manje ovce a više napredna vrsta puno bi bilo bolje.Nisam pobornik da za svaku bol treba ljek, ali se nekad nemože bez tog, tako i sa ovim cijepivom.Ali priče da imaju čipovi itd to je priča za malu djecu, nismo još tako napredna vrsta koja ima taj tehnološki napredak.I ako idemo prema tom putu.Sad je samo pitanje dokle naš fantazija može sezati.Postoje micro i nano čipovi ali još to nismo u stanju da to stavimo u široku primjenu, još se svijet mora najest govana da dođemo do tog dijela.

 Očito je da se može bez cjepiva, broj slučajeva je u konstantnom opadanju jer je virus preboljelo više od 30% populacije.

Neka se cijepe ugroženi, kao što se svake godine cijepe protiv gripe. Nitko nikada nije dovodio u pitanje uspjesnost
cjepiva protiv gripe a svake godine se cjepe samo ugrožene skupine.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

 Očito je da se može bez cjepiva, broj slučajeva je u konstantnom opadanju jer je virus preboljelo više od 30% populacije.

Neka se cijepe ugroženi, kao što se svake godine cijepe protiv gripe. Nitko nikada nije dovodio u pitanje uspjesnost
cjepiva protiv gripe a svake godine se cjepe samo ugrožene skupine.

 Zanimljivo, nitko ne dovodi u pitanje cjepivo za gripu, koje se mijenja svaku godinu, a svi dovode u pitanje cjepivo za Kovid, koje se napravilo u zadnjih godinu dana. Baš zanimljivo.

 

Protiv gripe se ne cijepe samo ugrožene skupine. Njima je besplatno, a cijepi se svak tko želi, ako će platit.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

 1. Očito je da se može bez cjepiva, broj slučajeva je u konstantnom opadanju jer je virus preboljelo više od 30% populacije.

2. Neka se cijepe ugroženi, kao što se svake godine cijepe protiv gripe. Nitko nikada nije dovodio u pitanje uspjesnost
cjepiva protiv gripe a svake godine se cjepe samo ugrožene skupine.

1. Naravno da se može. Kad se ograniči kretanje. Šerlok.

 

2. Pa i cijepe se yebote. Ali trebali bi se i ostali jer se ovo sranje jako lako prenosi na sve.  

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...
MadDogMattis kaže...
Envy kaže...
Mali322 kaže...
@Envy

Vidim da ti je jednostavno pa govoriš o postupcima oca i osjećajima sina a 'sebe' si elegantno izostavio!

Odgovori...

Ne znam šta da odgovrim. Moj otac je 59. godište a ja sam 83. (37) godina i ne planiram (barem ne za Q1 2021) imati djecu. Ali pustio bih oca u provaliju čak i da nije moje dijete u pitanju, a i da dodam da mi je otac ili tata na neki način svetinja.

Kao što rekoh daj šta teže.

Inače da se nadovežem na galvnu temu: Poslije ovog članka o cijepljenju, nemam više nikakvih problema oko sumnje da li ću se cijepiti ili ne. Međutim.. ja sam se držao svih pravila, izolacija mi je godila i kada stavim masku fino onaj limić stisnem da mi zrak ne cirkuliše. Kada mi je dosadno odem šetam po šumi, berem gljive, svađam se sam sa sobom.. kada moram da radim gdje je mjesto puno ljudi (servis klima uređaja u kafiću), rukacica, maska, moje dezinfikaciono sredstvo i evo za sada.. cura mi bila pozitivna, brat, snajka, tetak, tetka, ujak i ujna.. ja se još uvijek držim.. narednih dana kiša.. za mene je godišnji.

Preporuka: Pogledati film 

 o velikim boginjama iz mislim 72. godine. Neki dan me moji dole (dole je donji dio kuće) pozvali kao može li se pustiti na njihovom TV-u. Film je top kao da prikazuju današnju situaciju u proizvodnji ART FILM i CROATIA FILM. Stara škola redatateljstva.. ide paralelno ljubavna priča, i paralelno glavna priča.

 Razlika je jedino sto su Velike Boginje opasna bolest koja se provjereno spriječava cijepivom dok je ovo nešto između gripe i prehlade.

Ja sam kao jedan od mnogih prebolio na način da sam doma čekao da mogu van iz samoizolacije.

Da, da. I ja sam to mami objašnjavao kada mi je rekla "isto je i danas". Barem ne ono što sam ja vidio u fiomu i pročitao na Wiki.. daleko opasnija bolest... Mada mi je ostalo nekih 20 minuta filma.
Ali sličnost sa današnjom situacijom je nevjerojatna.. čak se pad turističke sezone spominje. 

 
Još jedan dokaz da se radi o plandemiji  

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MadDogMattis kaže...

 Da, vjerujem, stariji ljudi koji se informiraju samo preko HRT-a, Nove i RTL-a misle da je vani apokalipsa i da svi umiru od korone.

Naš stožer i mediji su napravili paniku kao da je stvarno neka opaka bolest u opticaju, vjeruj mi, da je ovo opasno kao velike boginje, nitko nebi trebao moliti ljude da ostanu u kućama.. niti bi bilo propitkivanja za cjepivo..

 

Znaš, i za Španjolku su na početku mislili da je samo neka gripa... možda znaš i kako je to završilo?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 14:51 (Al Crane).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice