Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.090
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

oho, pa jel to otvoreno antivaksersko priznanje?

 

Jesmo počeli sa pizdarijama? Valjda ti je jasno da korelacija nije isto što i kauzacija.

 

Lažljivo ljudsko smeće od Wakefielda koje izbjegavaš spomenuti ne samo da nije sjebao svoju "karijeru" nego je od novopečene antivakserske karijere zaradio nebrojeno puta više nego što bi kao doktor. Em je zaradio na toj lažiranoj studiji, em zarađuje u godinama od tada na antivakserskoj propagandi i skupovima za koje mu plaćaju da dolazi.

 

Siroče, nema za papar. Doniraj mu pokoju kunicu.

 

Čak sam u jednom trenutku pomislio da si samo skeptik, ali ovim si to fino negirao.

 

 

 

skromna wakefieldova kućica skromna wakefieldova kućica
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...

 Hvala vam na tom pitanju! Od sutra predlažem karen-like tantrume ispred svakog tko puši, pije kolu, procesuirane šećere i evo bacam se na posao u detaljnu analizu (potencijalnih) kancerogenih elemenata u svakodnevnoj prehrani i životnim navikama. Na taj način želim olakšati hendlanje pandemije malignih bolesti u društvu i rasteretiti onkologiju.

 

ps. svi znamo da anegdotalni primjeri od osoba iz bliske obitelji su nepouzdani izvori informacija. recimo, ako ti dođe tetka sa spikom da je, inače zdrav klinjo od 1.5g sa vokabularom od 23,5 riječi, doživio regresiju po primitku Trivirixa, odn. Plusarixa, odn. Priorixa - trebaš joj reć da je glupa i da sere, jer svi znamo da su istraživanja pokazala... sada trebaš imati link na ukupno 2 studije koje pokazuju kako cijepljena djeca imaju većih zdravstvenih problema od necijepljene. I onda lijepo zakucaš sa podatkom da su autori navedenih studija, promptno po objavljivanju istih, popušili licencu i izgubili sav kredibilitet u znanosti. Jer eto, inače ljudi obožavaju sjebavat svoje desetljetne karijere sa idiotičnim propozicijama koje potvrđuju kroz dokumentiranu kliničku praksu, svjesni benevolentne farma-industrije i njezinog utjecaja i apsolutno slabog lobiranja na 483 strane svijeta.

 

Hvala vam na tom pitanju! Ne zaboravimo da u protekla 24h sljedeća dva tjedna su ključna! Heil Stožer!

Žao mi je ako ti je moj pokušaj odgovora, vrlo pristojan, prouzročio ovaj logoreični meltdown. 

 

Nadam se da ćeš ubrzo biti bolje.

 

Inače, u svom radu (ne često, većina djece u mom slučaju su urednog razvoja) s djecom i roditeljima djece na spektru, ne ulazim u debate oko cjepiva i općenito razloga zašto se to njima događa, iako su poneki čak pokušali inzistirati na tome. Meni je to, na osobnoj razini, razumljivo koliko može biti nekome tko ne živi taj gubitak. Ti si izgleda otišao 5-6 koraka u pretpostavljanju s kime pričaš i zajašio odmah na deplasirani sarkazam. Očigledno si inteligentan, no jednako tako nastupaš vrlo maliciozno te promišljeno biraš što ćeš prikazati, možda s pretpostavkom da je većina ljudi ovdje toliko van konteksta ili jednostavno balavurdija sa par lako oborivih i predvidljivih stavova. Sa cjepivom i autizmom si se, doduše, konačno razotkrio.

Ja ću si dozvoliti pretpostavku da si već obitavao na forumu i popušio jedno ili više protjerivanja - obzirom na stil, jel. Možda si ovaj put pokušao biti malo više taktičan, al jbg, teško je protiv sebe. 

Tread softly because you tread on my dreams.
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Del_Boy97 kaže...

 

Lažljivo ljudsko smeće od Wakefielda koje izbjegavaš spomenuti ne samo da nije sjebao svoju "karijeru" nego je od novopečene antivakserske karijere zaradio nebrojeno puta više nego što bi kao doktor. Em je zaradio na toj lažiranoj studiji, em zarađuje u godinama od tada na antivakserskoj propagandi i skupovima za koje mu plaćaju da dolazi.

 

Nisam spominjao Wakefielda niti ulazio dublje u njegov slučaj, no jesam upoznat sa n brojem znanstvenika koji su u profesionalnom radu naišli na određene diskrepancije između deklariranog i stvarnog stanja, pa zbog toga platili cijenu, tj. ako nisu odlučili povuć rad i/ili ušutit. Naivan i glup je onaj koji je upoznat s tim informacijama i odluči vjerovati propagandnoj mašineriji, ili je samo ignorantan i voli mlatit napamet i predstavljat savršeni proizvod iste mašinerije - glupavu papigu koja radi njihov posao besplatno. Neke sam već spominjao, no ovoga nisam, pa eto nek se nađe. Novijeg datuma. Vjerojatno stiže "retraction" obavijest na isti, a na slavu svete krave, Vakcine Neokaljane. A autoru je već uslijedio "pec po prstima", očekivano, predvidivo, prozirno.

ElektričnaOvca kaže...
DCQE kaže...

 Hvala vam na tom pitanju! Od sutra predlažem karen-like tantrume ispred svakog tko puši, pije kolu, procesuirane šećere i evo bacam se na posao u detaljnu analizu (potencijalnih) kancerogenih elemenata u svakodnevnoj prehrani i životnim navikama. Na taj način želim olakšati hendlanje pandemije malignih bolesti u društvu i rasteretiti onkologiju.

 

ps. svi znamo da anegdotalni primjeri od osoba iz bliske obitelji su nepouzdani izvori informacija. recimo, ako ti dođe tetka sa spikom da je, inače zdrav klinjo od 1.5g sa vokabularom od 23,5 riječi, doživio regresiju po primitku Trivirixa, odn. Plusarixa, odn. Priorixa - trebaš joj reć da je glupa i da sere, jer svi znamo da su istraživanja pokazala... sada trebaš imati link na ukupno 2 studije koje pokazuju kako cijepljena djeca imaju većih zdravstvenih problema od necijepljene. I onda lijepo zakucaš sa podatkom da su autori navedenih studija, promptno po objavljivanju istih, popušili licencu i izgubili sav kredibilitet u znanosti. Jer eto, inače ljudi obožavaju sjebavat svoje desetljetne karijere sa idiotičnim propozicijama koje potvrđuju kroz dokumentiranu kliničku praksu, svjesni benevolentne farma-industrije i njezinog utjecaja i apsolutno slabog lobiranja na 483 strane svijeta.

 

Hvala vam na tom pitanju! Ne zaboravimo da u protekla 24h sljedeća dva tjedna su ključna! Heil Stožer!

Žao mi je ako ti je moj pokušaj odgovora, vrlo pristojan, prouzročio ovaj logoreični meltdown. 

 

Nadam se da ćeš ubrzo biti bolje.

 

Inače, u svom radu (ne često, većina djece u mom slučaju su urednog razvoja) s djecom i roditeljima djece na spektru, ne ulazim u debate oko cjepiva i općenito razloga zašto se to njima događa, iako su poneki čak pokušali inzistirati na tome. Meni je to, na osobnoj razini, razumljivo koliko može biti nekome tko ne živi taj gubitak. Ti si izgleda otišao 5-6 koraka u pretpostavljanju s kime pričaš i zajašio odmah na deplasirani sarkazam. Očigledno si inteligentan, no jednako tako nastupaš vrlo maliciozno te promišljeno biraš što ćeš prikazati, možda s pretpostavkom da je većina ljudi ovdje toliko van konteksta ili jednostavno balavurdija sa par lako oborivih i predvidljivih stavova. Sa cjepivom i autizmom si se, doduše, konačno razotkrio.

Ja ću si dozvoliti pretpostavku da si već obitavao na forumu i popušio jedno ili više protjerivanja - obzirom na stil, jel. Možda si ovaj put pokušao biti malo više taktičan, al jbg, teško je protiv sebe. 

Ma vidi, nije mi problem priznat da trolam i da nemam pretjerani talent u sarkazmu. Može bit i da sam potpuno u krivu u svezi svega. Ali budi siguran da moj misaoni biftek nije sirov, već dobro pečen. Međutim, što se na putu od kupovine bifteka do konzumiranja istog može dogoditi? Pa, svašta: od lošeg mesa, nefunkcionalne pećnice, pogrešnog začina... Kao konzument i "prodavač" tog bifteka, trudim se od prve do zadnje točke pripreme. Ali...

 

Reality check - imunost na pogreške u aktu promišljanja, iznošenja stavova i formiranja svjetonazora nema nitko živ, čak ni Fauči. Ovdje iznosimo mišljenja, a ako se doimam maliciozan, ne obaziri se, to je samo (loše) trolanje i povremeno korištenje pogrdnih naziva u pokušaju postizanja forumskog ekvilibrija. Uvjeravam te - nikome ne želim zlo.

 

S druge strane, na tvoje slavodobitno "car je gol", ja pitam: razotkrio što? Da sam ravnokoronaški antivaxer? Da me može biti sram što u svojoj glavi propitujem autoritet kada se dogodi da godinama nagomilavano iskustvo nije u skladu sa tim autoritetom? Pa onda dođem na forum, na poprilično jednoumni echo chamber mainstream narativa da malo zatrolam ekipu? Lol. Možda.

 

I na kraju, kad se već obnažujemo, i ja radim s djecom i roditeljima. I nakon desetljeće rada, nailaziš na paterne, pa ti se dogodi nešto u obitelji, pa malo pročačkaš cenzurirano područje, pa polako počinješ osjećati smrad i trulež, onu običnu ljudsku pokvarenost. I nakon svega, moj zaključak je da, ako netko od dvije strane ovdje smrdi, to nisu roditelji. Zaključiti da jesu bilo bi analogno reći nekome tko gleda u žuto - da ga zapravo oči varaju i da vidi plavo. U takvu epistemološku gimnastiku se ne usudim upuštati, a zapravo sama savijest mi ne dozvoljava. Zaključak je - nota bene - negativan. Optužbu donio nisam, ali od smrada se svi volimo maknut i napomenuti bližnje da u "onom" pravcu smrdi. Za takvo što ne planiram tražiti ispriku niti snositi odgovornost, jer je mišljenje i preporuka (ali ne preporuka po stožeraškoj definiciji, već prema Bratu Klajiću). Ali jesam spreman ući u prilino jednoumni echo chamber i odsvirat onu disonantu da pokvarim party. Guilty as charged. Sada možete nastaviti svirat. I da, hvala vam na tom pitanju i sretni blagdani, u kojoj god županiji da se nalazili! 

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Čim vidim da netko spominje Karen, znam da previše bleji u facebook i reddit i da općenito ima previše vremena u životu. Ili ne radi pa prdi cijeli dan po forumima, fb grupama, youtube-u, ili radi tek toliko da radi.

 

Kako lako se guta američka desničarska propaganda na brdovitom balkanu. Svjesno ili nesvjesno, svjedno se guta ko bombon.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 7:44 (Entry Point).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja cu se medu prvim cijepiti kad dodu u opticaj doze za stoku sitnog zuba. 

I iskreno jedino sto ocekujem je kurje oko i prestanak ove histerije zbog koje se osjecam kao onaj lik u filmu koji se budi i svaki dan mu je isti da je doslovno zapeo u vremenu. 

Zelim normalni zivot a ne ovo smece sto mi je ionako pokvarilo cijelu godinu zivota.  Tako da cijepit se ne može bit ništa gore od trenitne situacije. 

Ps Jos bi samo volio da se mogu cijepit na krkanluk uhljebe prevare pajdo sistem kapitalizma i sve divne stvari sto me okruzuju bio bih sretan. Inače u nas je stvarno trenutno korona najveći problem nema veze nista drugo. 

Kako cu se s gustom odselit na ljeto ako ovo potraje to nece biti istina bar cu se odmorit od mog prijatelja vilija i onih zombie stožera. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...

A ja mogu na prste jedne ruke nabrojati koje dijete od poznanika nije imalo reakciju. Baš neki dan poznanica kaže kako je mali pao u anafilaktički šok od Hexacime.

I čime ga je hitna spasila?

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Drago mi je da ovdje ima dosta ljudi koji će se cijepiti odmah po dostupnosti cjepiva. Iz razgovora s poznanicima shvatio sam da većina očekuje da drugi odrade posao za njih. Cijepit će se drugi, pa ne moram ja. Na neki način također razmišljam isto. Nemam nikakve predrasude prema cjepivu, više se radi o lijenosti a i kao netko tko >20 godina nije popio niti aspirin a kamo li što više od toga jasno je da pomalo zadirem od farmaceutskih pripravaka i zdravstvenih servisa općenito.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo baš sam u ulici imao smrtni slučaj. 

 

Susjed šečeraš (normalno je s tim živio) se cijepio protiv gripe, a do sad se nikad nije cijepio. Imamo je 67 godina i ta cijela histerija ga je navela da se cijepi protiv gripe jer "spada u rizičnu skupinu".

 

Nakon 1 dana je dobio temperaturu, šećer mu skočio itd..., i naglo umro. Hitna je došla, odvezli ga na Rebro (nije imao koronu) i tamo je u roku od 24h umro. 

 

Ne znam detalje ali znam da je nakon cjepiva sve krenulo naopako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 10:29 (R36).
 
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ma kakvo cijepljenje, ljudi masovno puse ljevicarsku propagandu. Pogotovo cjepivo koje je neistrazeno i moze dovesti do tko zna kakvih posljedica/komplikacija. Hvala bogu, vecina ljudi s kojima sam pricao su rekli da se nece cijepiti.

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bitwat kaže...

Ma kakvo cijepljenje, ljudi masovno puse ljevicarsku propagandu. 

Cijepljenje, pranje ruku, kihanje u lakat, tuširanje i čisti veš... dosta više te ljevičarske propagande!

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
R36 kaže...

Evo baš sam u ulici imao smrtni slučaj. 

 

Susjed šečeraš (normalno je s tim živio) se cijepio protiv gripe, a do sad se nikad nije cijepio. Imamo je 67 godina i ta cijela histerija ga je navela da se cijepi protiv gripe jer "spada u rizičnu skupinu".

 

Nakon 1 dana je dobio temperaturu, šećer mu skočio itd..., i naglo umro. Hitna je došla, odvezli ga na Rebro (nije imao koronu) i tamo je u roku od 24h umro. 

 

Ne znam detalje ali znam da je nakon cjepiva sve krenulo naopako.

Dida isto, u 90.toj. Cepio se protiv gripe, na preporuku dnevnika a na preporuku "struke". Inače, nedavno se penjao 5m na maslinu, sa šegacem u ruci... Drugi dan nakon cijepljenja, fibra, bol u plućima, jedva hoda... Ja gledam i razmišljam "eto ga, gotovo je", velim ženi da ga valja uhvatit za onaj komad zemlje da stavi u oporuku, dok je vrimena... Long story short - izvukao živu glavu, jedva, a komad zemlje još nije u oporuci. Pa se ti penji po maslini sa pilom u ruci!

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...
R36 kaže...

Evo baš sam u ulici imao smrtni slučaj. 

 

Susjed šečeraš (normalno je s tim živio) se cijepio protiv gripe, a do sad se nikad nije cijepio. Imamo je 67 godina i ta cijela histerija ga je navela da se cijepi protiv gripe jer "spada u rizičnu skupinu".

 

Nakon 1 dana je dobio temperaturu, šećer mu skočio itd..., i naglo umro. Hitna je došla, odvezli ga na Rebro (nije imao koronu) i tamo je u roku od 24h umro. 

 

Ne znam detalje ali znam da je nakon cjepiva sve krenulo naopako.

Dida isto, u 90.toj. Cepio se protiv gripe, na preporuku dnevnika a na preporuku "struke". Inače, nedavno se penjao 5m na maslinu, sa šegacem u ruci... Drugi dan nakon cijepljenja, fibra, bol u plućima, jedva hoda... Ja gledam i razmišljam "eto ga, gotovo je", velim ženi da ga valja uhvatit za onaj komad zemlje da stavi u oporuku, dok je vrimena... Long story short - izvukao živu glavu, jedva, a komad zemlje još nije u oporuci. Pa se ti penji po maslini sa pilom u ruci!

 Uobičajena praksa je da se uvijek prije cijepljenja ili operativnih zahvata rade darovni ugovori s devedesetgodišnjacima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 11:39 (ante_etna).
12 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Žena 50 godina priča kako ima rak. I na kraju dobije rak. Pametnom dosta. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Cijepljenje, pranje ruku, kihanje u lakat, tuširanje i čisti veš... dosta više te ljevičarske propagande!

to sto ti ne peres ruke, ne tusiras se, itd... nije moj problem :)

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Cijepit ću se za možda koji dan, nije ovo zezancija... Da me se pita, izabrao bi rusko cjepivo, ovako šta bude. Inače se cijepim godinama protiv gripe, jer radim u socijalnom sustavu, zadnji put bio bolestan 2008. godine. Klinca cijepio svime, čak i protiv vodenih kozica ( što nije obavezno), ništa mu nije... Susrećem se sa dosta roditelja djece sa autizmom, većina stvarno smatra cjepivo krivim, ja osobno ne... Simptomi autizma se taman počnu primjećivati kada se dobiva to cjepivo sa 13 mjeseci, onda povezuju s time. A onaj tko ima autizam, ima ga i prije cjepiva

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Stiffler13, zašto rusko? Ok, s jedne strane mi ima smisla jer je u pitanju "proverena" tehnologija, ali sa druge strane je to ubedljivo najlošije dokumentovana vakcina, sa nešto dostupnih podataka iz "kombinovane I i II faze", koja je imala svega dvocifren broj učesnika.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bitwat kaže...

to sto ti ne peres ruke, ne tusiras se, itd... nije moj problem :)

 Ali te očito smeta ljevičarska propaganda da bi i ti trebao to početi raditi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
stiffler13 kaže...

Cijepit ću se za možda koji dan, nije ovo zezancija... Da me se pita, izabrao bi rusko cjepivo, ovako šta bude. Inače se cijepim godinama protiv gripe, jer radim u socijalnom sustavu, zadnji put bio bolestan 2008. godine. Klinca cijepio svime, čak i protiv vodenih kozica ( što nije obavezno), ništa mu nije... Susrećem se sa dosta roditelja djece sa autizmom, većina stvarno smatra cjepivo krivim, ja osobno ne... Simptomi autizma se taman počnu primjećivati kada se dobiva to cjepivo sa 13 mjeseci, onda povezuju s time. A onaj tko ima autizam, ima ga i prije cjepiva

 Zato što im je to najlakše prihvatiti. Na sličnoj osnovi je i vjera nastala. 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ivan(4) kaže...

Stiffler13, zašto rusko? Ok, s jedne strane mi ima smisla jer je u pitanju "proverena" tehnologija, ali sa druge strane je to ubedljivo najlošije dokumentovana vakcina, sa nešto dostupnih podataka iz "kombinovane I i II faze", koja je imala svega dvocifren broj učesnika.

To je cjepivo bazirano na adenovirusu kao i AstraZenecino, čak ispitivaju sinergiju ta dva cjepiva... Pa zato što je bilo prvo, izbjegao bi dvije samoizolacije, gutanje knedli kada idem na odjel sa Covid pozitivnim, a i ova sva cjepiva su samo cjepiva... Ovo je Sputnik V

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
R36 kaže...

Evo baš sam u ulici imao smrtni slučaj. 

 

Susjed šečeraš (normalno je s tim živio) se cijepio protiv gripe, a do sad se nikad nije cijepio. Imamo je 67 godina i ta cijela histerija ga je navela da se cijepi protiv gripe jer "spada u rizičnu skupinu".

 

Nakon 1 dana je dobio temperaturu, šećer mu skočio itd..., i naglo umro. Hitna je došla, odvezli ga na Rebro (nije imao koronu) i tamo je u roku od 24h umro. 

 

Ne znam detalje ali znam da je nakon cjepiva sve krenulo naopako.

To samo znači da bi ga obična gripa ubila još brže, a Covid da i ne komentiram. U cijepivu gripe (ove godine) zaokruženo 1/9 snage virusa, kao kod prirodne Influenze.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ivan(4) kaže...

Stiffler13, zašto rusko? Ok, s jedne strane mi ima smisla jer je u pitanju "proverena" tehnologija, ali sa druge strane je to ubedljivo najlošije dokumentovana vakcina, sa nešto dostupnih podataka iz "kombinovane I i II faze", koja je imala svega dvocifren broj učesnika.

 Kolko je koje cjepivo efikasno(Rusko ili zapadno), to buš mogel izvagat za okvirno godinu dana.Svi obečaju brda i doline, a na kraju bit če kao i obično od obečanja ostade samo pola+kad virusi mutira itd.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Studija je već debunkana (čitati od:"Time to go to the tape" jer ovo prije nema veze sa tom studijom), jednom od autora na čijim se pacijentima zapravo temelji studija (pedijatar Paul Thomas) su oduzeli licencu (s pravom) ali ne zbog te studije nego zato što već duže vremena promiče antiznanstvene pizdarije i pritom pogodi što, masno (koji to pedijatar ima net worth 50 milijuna dolara?) zarađuje na očajnim roditeljima (pogledati fotografije).

 

Drugi autor (Dr. James Lyons-Weiler) pak nije uopće kompetentan raditi takve studije jer njegove kvalifikacije nemaju nikakve veze sa cjepivima. Tokom Covida je imao neku nebuloznu tvrdnju koja je također debunkana.

 

Tako da oprosti što sam skeptičan prema tvojim tvrdnjama, ali mi se čini da taj smrad i trulež dolazi od te dvojice i njima sličnim personama.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 15:56 (Del_Boy97).
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Svi čemo se cijepit.Možeš tu kenjat kaj god očeš,ali dobit češ "pajzera" u guzu prije ili kasnije. :)

Ne svojom voljom,naravno.Nego uvjetovano novim nadolazečim zakonima.

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
gkelekov kaže...

To samo znači da bi ga obična gripa ubila još brže, a Covid da i ne komentiram. U cijepivu gripe (ove godine) zaokruženo 1/9 snage virusa, kao kod prirodne Influenze.

Ovisi što ga je ubilo. Ako ga je ubila autoimuna reakcija, onda to ne znači da bi ga gripa ubila još brže, a ne znači nužno ni da bi ga Covid ubio (makar je izgledno).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Del_Boy97 kaže...

Studija je već debunkana (čitati od:"Time to go to the tape" jer ovo prije nema veze sa tom studijom), jednom od autora na čijim se pacijentima zapravo temelji studija (pedijatar Paul Thomas) su oduzeli licencu (s pravom) ali ne zbog te studije nego zato što već duže vremena promiče antiznanstvene pizdarije i pritom pogodi što, masno (koji to pedijatar ima net worth 50 milijuna dolara?) zarađuje na očajnim roditeljima (pogledati fotografije).

 

Drugi autor (Dr. James Lyons-Weiler) pak nije uopće kompetentan raditi takve studije jer njegove kvalifikacije nemaju nikakve veze sa cjepivima. Tokom Covida je imao neku nebuloznu tvrdnju koja je također debunkana.

 

Tako da oprosti što sam skeptičan prema tvojim tvrdnjama, ali mi se čini da taj smrad i trulež dolazi od te dvojice i njima sličnim personama.

Vidi, fakt čekeru. Metodom fakt čekanja, inače superiorniom od peer review-a, uspjela ti je promaknut činjenica da je navedeni antivaxerski doktor cijepio daleko veći broj djece, nego ih nije cijepio. Sve ti piše u studiji. Doktor je antivakser jer ___________ nadopuni, kruvati. 

 

Razlog zbog kojeg mu je oduzeta licenca, naravno, nije studija. Zamisli da popušiš licencu jer si objavio studiju koja je recenzirana i odobrena u žurnalu?!  Da si se potrudio pronaći nekakav intervju dotičnog doktora, učinio bi sebi uslugu, jer ne bi ispao jednoumna papiga, već osoba kojoj je stalo malo istražiti problem. Naravno, to je teže, a naročito danas, kada nakon guglanja imena spornog doktora, dobiješ 431.235 rezultata od čega je 81.43% kopi-pejstano faktčekanje na razini koju sam upravo pročitao, dok mi nije došlo srat. 

 

Autor na kraju sažetka navodi: "The data indicate that unvaccinated children in the practice are not unhealthier than the vaccinated and indeed the overall results may indicate that the unvaccinated pediatric patients in this practice are healthier overall than the vaccinated."

 

Ako primjećuješ, tvdnja nije kategorička - MAY INDICATE. Čovjek ima kliniku, iznosi podatke, nije protivnik cijepljenja. Razlog zbog kojeg ga se ovako jadno (baš onako kako je svojstveno ljudskom trulom smradu) etiketira je proziran, ali nadasve jadan. 

 

Argumenti koje sam pročitao su redikulozni, kao i tvoje potpuno irelevantne primjedbe, odn. očekivani papagajizam. Znanstvene studije se ne opovrgavaju na snopesu. Objavljene studije i njihov kredibilitet, odn. metodološku ispravnost prosuđuju recenzenti i uredništvo časopisa kojem je rad predan. Dok Int. J. Environ. Res. Public Health , koji je odgovoran za svoje publikacije, ne povuče rad, anti-antivakSERski fakt-čekeri mogu lajat na mjesec i samo očekivat klikove naivnih i lijenih tuljana. No to je zapravo i smisao takvih platformi - klikovi mediokriteta, a ne znanstveno intelektualno poštenje.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danko99 kaže...

Svi čemo se cijepit.Možeš tu kenjat kaj god očeš,ali dobit češ "pajzera" u guzu prije ili kasnije. :)

Ne svojom voljom,naravno.Nego uvjetovano novim nadolazečim zakonima.

 

 Da, nažalost. A od početka se to "tupi", samo što nekima je to nemoguće i odbacuju tu tvrdnju kao laž i izmišljotinu. Francuzi već spremaju izmjenu zakona po tom pitanju. Jedino masovni prosvjedi i čvrst stav, tj. nepokolebljivost nas može izvući.

 

Mase trebaju odbijati poslušnost bude li cijepljenje uvjetovano. Budu li se pojedinci lomili, primjerice radnici u firmama, gotovo je tada. Pojedinac će dobiti otkaz bez problema, bude li se bunio, ali veći kolektivi ne baš tako lako.

 

Ovo je sve opaka igra...

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Barzilski vrhovni sud već je odobrio pokrajinama da uvedu obvezno cijepljenje. LINK

Ali pazi foru, nikog se neće prisiljavati, ali će zato biti sankcija.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
4 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Koliko liječnici vjeruju u cjepivo da su se počeli cijepiti praznom špricom pred kamerama.U strahu su tolike oći narasle da nisu vidjeli da je šprica prazna.Pa zar od toliko liečnika nisu mogli naci nekoga pro vaxera koji bi barem primo fiziološu otopinu umjesto cjepiva.Ono cisto radi dojma da uvjerljivije izgleda.

 

Naravno ovo je sve čista teorija zavjere.

 

Kako se glasa ovca u bosni; ba aaaaa

Kako se glasa ova u srbiji ; bre eeeee

Kako se glasa ovca u hrvatskoj; ?

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...

 

Koliko liječnici vjeruju u cjepivo da su se počeli cijepiti praznom špricom pred kamerama.U strahu su tolike oći narasle da nisu vidjeli da je šprica prazna.Pa zar od toliko liečnika nisu mogli naci nekoga pro vaxera koji bi barem primo fiziološu otopinu umjesto cjepiva.Ono cisto radi dojma da uvjerljivije izgleda.

 

 Tobože ste skeptici i tragači za istinom, a zapravo ste začahureni u svoj mali mjehurić u kojem pazite da neka činjenica ne prodre do vas. A svaka laž je dobra i treba ju širiti ako podržava unaprijed zadanu tezu.

 

Nisu se cijepili liječnici nego sestre (i braća), a od petero kod jednog je došlo do greške. Ne mogu zamisliti scenarij u kojem pozovu novinare da snimaju čovjeka koji se ne želi cijepiti kako se lažno cijepi. Mogli su prikazati onda samo ostalih četvero.

 

https://kfoxtv.com/news/coronavirus/video-shows-mishap-during-covid-19-vaccination-of-el-paso-nurses

 

Voltaren20 kaže...

 

Naravno ovo je sve čista teorija zavjere.

 

 Ne, obična glupost onih koji to prenose. Nikad ne treba proglašavati zavjerom ono što se može objasniti glupošću.

 

Voltaren20 kaže...

 

Kako se glasa ovca u bosni; ba aaaaa

Kako se glasa ova u srbiji ; bre eeeee

Kako se glasa ovca u hrvatskoj; ?

 

'Ajme, čipirat će me!'

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...

 

Kako se glasa ovca u hrvatskoj; ?

 

 

VisaaaaaaK

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 22:10 (Dex.pwn).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice