Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 941.429
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
VladRi kaže...

 a jebiga, ja nisam tako hladan prema tome... uvijek gledam da bi "možda"...

 Razumljivo, ali najveća prepreka do objektivne istine su emocije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

O sastavu Pfizerovog cjepiva

 

Pfizerovo cjepivo protiv SARS-CoV-2 virusa odobreno je u nekoliko zemalja te se počelo koristiti. Vrijeme je da detaljno objasnimo njegov sastav. Pojedinačna doza iznosi 0,3 mL i kvantitativni sastav u miligramima je sastav u toj dozi.

U cjepivu se nalaze anorganske soli: 0,36 mg natrij klorida, 0,01 mg kalij klorida, 0,07 mg natrij hidrogenfosfat dihidrata i 0,01 mg kalij dihidrogenfosfata. Funkcija tih tvari je održavanje stabilnog pH (kiselosti) i optimalne koncentracije soli koja ne šteti ljudskom tkivu i koja istovremeno stabilizira lipidne nanočestice koje ćemo objasniti u daljnjem tekstu. Osim anorganskih soli cjepivo sadrži i 6 mg šećera sukroze (saharoze) koja služi kao stabilizator.

 

Cjepivo sadrži 0,03 mg mRNA koju čiju smo proizvodnju već detaljno opisali (http://bit.ly/3p38ma3). Nastanak te mRNA još detaljnije ćemo objasniti u zasebnom članku.

 

Cjepivo sadrži lipidnu (masnu) komponentu koja omogućuje ulazak mRNA u stanice. Zajedno s mRNA one tvore lipidne nanočestice skraćenog naziva LNP (lipid nano-particles). Koje su to lipidne komponente? Prva je kolesterol, lipid koji nalazimo u ljudskom tijelu u normalnim, zdravim membranama. U jednoj dozi nalazi se 0,2 mg kolesterola. On stabilizira dvoslojnu lipidnu strukturu lipidnih nanočestica sličnu staničnim membranama. Kolesterol je farmakopejski ekscipijens (pomoćna tvar) koja ima jasno definiranu čistoću i kvalitetu. Drugi lipid je 1,2-distearoil-sn-glicero-3-fosfokolin kojeg ima 0,09 mg po dozi. To je lipid koji nastaje i u živim organizmima, a prepoznajete ga pod grupnim nazivom lecitin. Kao i kolesterol, on stabilizira dvoslojnu lipidnu strukturu lipidnih nanočestica. Dvoslojna lipidna struktura koja sliči našim staničnim membrana omogućuje ulazak mRNA u stanice. Ova dva spoja su neophodna jer sljedeća dva lipida koja spominjemo u tekstu imaju tendenciju da grade jednoslojne lipidne strukture, a ne dvoslojne lipidne strukture. Ovdje i stajemo sa sastojcima iz bakine kuhinje (osim mRNA).

 

ALC-0315, (4-hidroksibutil)-azanedil)-bis-(heksane-6,1-diil)-bis-(2-heksildekanoat), je kationski lipid. U cjepivu ga ima 0,45 mg. „Kationski“ znači da ima pozitivan naboj na fiziološkom pH (kiselosti) ljudskog tijela. Zašto je potrebno da naboj bude pozitivan? mRNA molekula je pri fiziološkom pH organizma negativno nabijena. Pozitivno nabijeni kationski lipid stupa u interakciju s negativno nabijenom mRNA molekulom jednostavnim zakonima elektrostatskog privlačenja. Tako se mRNA inkapsulira (ugradi) u stabilne lipidne nanočestice. Kako je moguće da tako čvrst kompleks oslobodi čistu mRNA molekulu? Da bi cjepivo bilo djelotvorno, mRNA mora na neki način izaći iz tog čvrstog zagrljaja s ALC-0315 jednom kad uđe u stanicu. Tu u pomoć pozivamo staničnu biologiju. mRNA lipidne nanočestice ulaze u endosome, malene „mjehuriće“ okružene membranom lipida. Endosomi se nalaze u citoplazmi stanice. I dok je pH citoplazme oko 7,0 (neutralna), pH endosoma je prilično kiseliji, sve do pH 4,5. Kada LNP uđu u kiseli sadržaj staničnih endosoma, dolazi do promjene naboja mRNA – ona prestaje biti negativno nabijena. Zbog toga dolazi do oslobađanja slobodne mRNA iz lipidnih nanočestica u citoplazmu i dolazak do ribosoma gdje će mRNA odigrati svoju fiziološku funkciju.

 

Posljednja lipidna komponenta je ALC-0159, 2-[(polietilen glikol)-2000]-N,N-ditetradecil-acetamid) koje ima 0,05 mg po dozi. Čemu ona služi? Injektiranjem cjepiva u mišićno tkivo, lipidne nanočestice bi mogle reagirati s proteinima koje nalazimo na membranama stanica i u međustaničnom prostoru. ALC-0159 stabilizira kompleks lipidnih nanočestica i mRNA i sprječava nespecifično vezanje za proteine. Potencijalno vezanje lipidnih nanočestica za proteine moglo bi smanjiti efikasnost ulaska mRNA u stanice. ALC-0315 i ALC-0159 su novi ekscipijensi (pomoćne tvari) koje su se pojavile s RNA lijekovima. Polietilen glikol nalazi se u sastavu niza oralnih i injekcijskih lijekova.

 

U cjepivu se nalazi i voda za injekcije.

Cjepivo ne sadrži konzervanse, proteine jaja, gluten, orašide i sjemenke niti se te tvari koriste u procesu proizvodnje. Vrlo rano u procesu proizvodnje koristi se jedan od derivata kravljeg mlijeka, no u konačnom proizvodu se ne očekuje njihov nalazak. U ranoj fazi proizvodnje koristi se antibiotik kanamicin, kojeg ne očekujemo u konačnom proizvodu u količinama koje možemo detektirati analitičkim tehnikama. U cjepivu se ne nalaze penicilin, neomicin i drugi antibiotici.

Alergija na penicilin nije prepreka cijepljenju. Alergija na lateks nije prepreka jer čepovi bočica nisu napravljeni od lateksa već od bromobutila. Alergija na jaja, soju, orašide te celijakija nisu prepreka cijepljenju. Trenutne smjernice u Ujedinjenom Kraljevstvu upozoravaju samo na osobe koje su imale povijest anafilaktičke reakcije na druga cjepiva, prvu dozu SARS-CoV-2 cjepiva te hrane. Anafilaktička reakcija je snažan tip alergijskog odgovora (http://bit.ly/38fxu6B). Takvi ljudi kao lijek u slučaju nužde sa sobom nose lijek EpiPen (adrenalin). Iste smjernice upozoravaju na osobe s prethodnom anafilaktičkom reakcijom na polietilen-glikol (PEG, makrogol) iz drugih lijekova. U SAD-u upozoravaju na osobe koje su imale ozbiljne reakcije na komponente cjepiva. Vrlo skoro Europska agencija za lijekove dat će i precizna upozorenja koja će vrijediti i za našu zemlju.

 

 

Stribor Marković - fb grupa Cijepljenje / Vakcinacija - grupa za sve koji imaju pitanja i nedoumice

 

 

EDIT: shvatio da sam duplo kopirao.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 13:58 (Del_Boy97).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Čini se da medicinska struka baš i nije luda za cjepivom kao što naši forumaši tvrde.

Ili su možda i naši medicinari krezubi ognjištari i ravnozemljaši?

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/opasna-poruka-drustvu-zasto-bih-se-pobogu-cijepio-ako-to-ne-zeli-uciniti-moj-lijecnik-15037914

 

Pokazalo se da je skepsa ipak veća od očekivane jer cijepilo bi se, ovisno o bolnicama, od 30 do 60 posto djelatnika.

 

Istina, u KBC-u Sestre milosrdnice cijepilo bi se čak 90 posto liječnika, ali u Dječjoj bolnici u Klaićevoj manje od pola. U KBC-u Split cijepilo bi se 30 posto zdravstvenih djelatnika, a u KB-u Sveti Duh 43 posto, dok bi u KB-u Dubrava, inače covid-bolnici, to bilo 57 posto.

 

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...

 

Pokazalo se da je skepsa ipak veća od očekivane jer cijepilo bi se, ovisno o bolnicama, od30 do 60posto djelatnika.

 

Istina, u KBC-u Sestre milosrdnice cijepilo bi se čak 90 posto liječnika

 

 Jesam ja nešto propustio na satovima matematike ili 90 nije u intervalu 30-60?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.24sata.hr/news/duhanski-div-bat-krece-testirati-svoje-cjepivo-za-korona-virus-735019

 

Još samo čekam da pročitam da su braća Pivac i Agrokor počeli razvijat cjepiva 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Jesam ja nešto propustio na satovima matematike ili 90 nije u intervalu 30-60?

Prosjek, standardna devijacija, ekstremi + novinar koji ne barata prethodno spomenutim pojmovima...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

"Sumnjivo mi je što se kod umrlih s težim oblicima bolesti ne rade obdukcije pa i ne znamo o čemu je zapravo riječ. Uglavnom govorimo o nekom biološkom agensu koji bi trebao biti odgovoran za sve što nam se događa s covidom, ali nigdje se ne piše da taj virus može biti potpomognut možda 5 G mrežom određene frekvencije i nekim tvarima koje su puštene u atmosferu."

 

"Sve to teško je potvrditi bez obdukcije i toksikološke analize, ali imam osjećaj da i teški covidi nastaju kod ljudi ili grupe ljudi koji su bili izloženi nekim drugim agensima. Samo se govori o virusima, ali ako se dodaju i ovi okolišni faktori, nije jasno koje to cjepivo može spriječiti bolest. 'Raspadanja' pluća kakva vidimo u covidu ne radi ni jedan virus"

- Dr. ginekologije Snježana Škrablin

 

i čekaj, sad bi netko trebao vjerovati ovoj "skeptičnoj" ginekologinji. Ma dajte molim vas, pa ta lupeta ko maksim po diviziji

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 20:29 (Del_Boy97).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Del_Boy97 kaže...

"Sumnjivo mi je što se kod umrlih s težim oblicima bolesti ne rade obdukcije pa i ne znamo o čemu je zapravo riječ. Uglavnom govorimo o nekom biološkom agensu koji bi trebao biti odgovoran za sve što nam se događa s covidom, ali nigdje se ne piše da taj virus može biti potpomognut možda 5 G mrežom određene frekvencije i nekim tvarima koje su puštene u atmosferu."

 

"Sve to teško je potvrditi bez obdukcije i toksikološke analize, ali imam osjećaj da i teški covidi nastaju kod ljudi ili grupe ljudi koji su bili izloženi nekim drugim agensima. Samo se govori o virusima, ali ako se dodaju i ovi okolišni faktori, nije jasno koje to cjepivo može spriječiti bolest. 'Raspadanja' pluća kakva vidimo u covidu ne radi ni jedan virus"

- Dr. ginekologije Snježana Škrablin

 

i čekaj, sad bi netko trebao vjerovati ovoj "skeptičnoj" ginekologinji. Ma dajte molim vas, pa ta lupeta ko maksim po diviziji

 Ona je čitala nekog Norvežanina koji kaže da je to umjetno stvoren virus. Dobro da sutra ne čita nekogŠveđanina koji kaže da se djeca porađaju lopatom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ja se neću cijepiti, veći me strah cjepiva nego kovida. Kada je tako sigurno zašto oni koji nas nagovaraju ne preuzmu i odgovornosti!
dododomba
 
1 3 hvala 0
10 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

 

Evo ga, nekadašnji BUG-ov kolumnist napisao je lijepi tekst koji itekako ima veze sa ovom temom.

 

Ne bojte se, što manje mozga imate to čipiranje manje boli i nuspojave su blaže

 

 

BTW, navijam da opet gosp. Lucijana vidimo u BUG-u.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Apsolutno je preloš tekst, koristi vec toliko puta izlizanu logiku da sam prestao citat na pola. Uvijek isto kao sto sam pricao prije koji tjedan.

Uzme se ogromna hrpa ljudi (Svaka osoba koja se ne želi cijepiti iz bilo kojeg razloga)
Zaokruži se na neku cjelinu i da im se ime kako bi ih bilo lakše obojati kao iste (Damo ime; Antivaxeri, nacisti, Karen, rasist...)

Kad imamo ime koje konotira teorijom zavjere, zgrupiramo ih još jace da se lakse proguta (Antivaxeri==BIL GEJC, KEMTREJLSI, 5G GUŠTERI hAhAhA)
Ismije se i dodatno zategnuto zaokruži ("Što manje mozga imate... Ne vjerujete li valjda?... Sramota je...")
Kad se taj jako širok skup ljudi izgeneralizira do krvi onda im daš good ol' "Pa imaš već X šta ti smeta Y?"

Netko ti ukrade 100kn, ja ti ukradem 50, ti se buniš, ja kazem "Pa šta vec ti je neko ukro 100" - A ne ne ne to je drugacije...

 

Tako izlizano i isfurano, procitao sam vec zilion jednih te istih komentara, svi misle da su Ozirisi humora kad napisu fonetski Bil Gejc i s tim spoje Alex Jonesa i nekog tko se iz bilo kojeg razloga ne želi cijepit.
Kriminal mi je da je to nekom vrh humora i filozofije, no dobro. Šta ja znam meni je 5G Židovskim Haarpom preko kemtrejlsa na 11. Rujan isprao mozak i sad mi u mozgu samo sjedi Lincoln i Kennedy i mantraju kak je mjesec od sira jel?

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PzKpfw kaže...

 

 

Evo ga, nekadašnji BUG-ov kolumnist napisao je lijepi tekst koji itekako ima veze sa ovom temom.

 

Ne bojte se, što manje mozga imate to čipiranje manje boli i nuspojave su blaže

 

 

BTW, navijam da opet gosp. Lucijana vidimo u BUG-u.

 

Dobar, dobar...! 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Apsolutno je preloš tekst, koristi vec toliko puta izlizanu logiku da sam prestao citat na pola. Uvijek isto kao sto sam pricao prije koji tjedan.

Uzme se ogromna hrpa ljudi (Svaka osoba koja se ne želi cijepiti iz bilo kojeg razloga)
Zaokruži se na neku cjelinu i da im se ime kako bi ih bilo lakše obojati kao iste (Damo ime; Antivaxeri, nacisti, Karen, rasist...)

Kad imamo ime koje konotira teorijom zavjere, zgrupiramo ih još jace da se lakse proguta (Antivaxeri==BIL GEJC, KEMTREJLSI, 5G GUŠTERI hAhAhA)
Ismije se i dodatno zategnuto zaokruži ("Što manje mozga imate... Ne vjerujete li valjda?... Sramota je...")
Kad se taj jako širok skup ljudi izgeneralizira do krvi onda im daš good ol' "Pa imaš već X šta ti smeta Y?"

Netko ti ukrade 100kn, ja ti ukradem 50, ti se buniš, ja kazem "Pa šta vec ti je neko ukro 100" - A ne ne ne to je drugacije...

 

Tako izlizano i isfurano, procitao sam vec zilion jednih te istih komentara, svi misle da su Ozirisi humora kad napisu fonetski Bil Gejc i s tim spoje Alex Jonesa i nekog tko se iz bilo kojeg razloga ne želi cijepit.
Kriminal mi je da je to nekom vrh humora i filozofije, no dobro. Šta ja znam meni je 5G Židovskim Haarpom preko kemtrejlsa na 11. Rujan isprao mozak i sad mi u mozgu samo sjedi Lincoln i Kennedy i mantraju kak je mjesec od sira jel?

 

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Apsolutno je preloš tekst, koristi vec toliko puta izlizanu logiku da sam prestao citat na pola. Uvijek isto kao sto sam pricao prije koji tjedan.

Uzme se ogromna hrpa ljudi (Svaka osoba koja se ne želi cijepiti iz bilo kojeg razloga)
Zaokruži se na neku cjelinu i da im se ime kako bi ih bilo lakše obojati kao iste (Damo ime; Antivaxeri, nacisti, Karen, rasist...)

Kad imamo ime koje konotira teorijom zavjere, zgrupiramo ih još jace da se lakse proguta (Antivaxeri==BIL GEJC, KEMTREJLSI, 5G GUŠTERI hAhAhA)
Ismije se i dodatno zategnuto zaokruži ("Što manje mozga imate... Ne vjerujete li valjda?... Sramota je...")
Kad se taj jako širok skup ljudi izgeneralizira do krvi onda im daš good ol' "Pa imaš već X šta ti smeta Y?"

Netko ti ukrade 100kn, ja ti ukradem 50, ti se buniš, ja kazem "Pa šta vec ti je neko ukro 100" - A ne ne ne to je drugacije...

 

Tako izlizano i isfurano, procitao sam vec zilion jednih te istih komentara, svi misle da su Ozirisi humora kad napisu fonetski Bil Gejc i s tim spoje Alex Jonesa i nekog tko se iz bilo kojeg razloga ne želi cijepit.
Kriminal mi je da je to nekom vrh humora i filozofije, no dobro. Šta ja znam meni je 5G Židovskim Haarpom preko kemtrejlsa na 11. Rujan isprao mozak i sad mi u mozgu samo sjedi Lincoln i Kennedy i mantraju kak je mjesec od sira jel?

 Što je točno krivo rekao? 

Nadglednik dina
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

 Što je točno krivo rekao? 

 Očekuješ odgovor od nekoga tko je pročitao samo pola teksta? 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 9:51 (Al Crane).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Al Crane kaže...
Entry Point kaže...

 Što je točno krivo rekao? 

 Očekuješ odgovor od nekoga tko je pročitao samo pola teksta? 

 pa takvima je pola dosta i previše, oni sve rade " s pol qrtza hladne vode", valjda i s pol mozga misle....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nek me bodu odmah, ako će mi imalo omugućiti šanse da se ispalim iz ove šugave (BiH) države.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

 

Hm, vidim da nekima smeta tekst koji govori o njima, to je dokaz da istina svakoga boli.

 

Ne možeš od budale biti pametniji, nego moraš biti veća budala od njega da te shvati.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PzKpfw kaže...

 

 

Hm, vidim da nekima smeta tekst koji govori o njima, to je dokaz da istina svakoga boli.

 

Ne možeš od budale biti pametniji, nego moraš biti veća budala od njega da te shvati.

 

 To je taj pogled s visoka, ljudi su glupi ja sam pametan. Reci to Lidiji Gajski, sigurno si i od nje pametniji.

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

Reci to Lidiji Gajski, sigurno si i od nje pametniji.

A to je kao neki problem?

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

hahahahahahah e i onda ce rec da nije antivakser nego samo skeptik.

 

Zato se poziva na autoritet Lidije Gajski - antivakserice. Zašto onda prestaješ bit skeptik kad nju slušaš?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 16:41 (Del_Boy97).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Del_Boy97 kaže...

hahahahahahah e i onda ce rec da nije antivakser nego samo skeptik.

 

Zato se poziva na autoritet Lidije Gajski - antivakserice. Zašto onda prestaješ bit skeptik kad nju slušaš?

 A nazovi me kako hoćeš, nisam se ni protiv gripe cijepio, mozda onda jesam antivakser, šta ja znam. Danas sve ima neki naziv.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

u biti, neću više, puna mi je pipa...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 17:33 (Louis Pluto).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Što smo došli do toga da se moraš cijepiti inače te okolina kamenuje raznim nazivima i etiketama?
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

u biti, neću više, puna mi je pipa...

 

 I bolje kolega, ne treba se živcirat, ima nas svakakvih.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Dex.pwn kaže...
 kamenuje raznim nazivima i etiketama?

 Kamenuju te nazivima? Koja patetika.  

Probaj tužiti nekoga za duševne boli.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Prve dvije točke mediji s takvim trash člancima guraju svom snagom.
Država je već na točki 5., a točku 3. očekujem za koji mjesec.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Prve dvije točke mediji s takvim trash člancima guraju svom snagom.
Država je već na točki 5., a točku 3. očekujem za koji mjesec.

 Kao netko tko je na faksu pisao ekstenzivan rad o genocidu (iz perspektive socijalne psihologije), mogu ti jedino reć' da makneš tu glupost koja nema veze sa ovim kontekstom. Nije problem što ti ne razumiješ, problem je što bi netko drugi mogao pomisliti da si stavio nešto relevantno i pametno.

 

Btw, ljude nitko nikada nije trebao posebno gurati kako bi se dijelili na ''u''-''van'' grupe. To je fenomen koji je prisutan otkako na Zemlji postoje više od dva čovjeka.

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Itekako ima veze, samo se tebi ne sviđa poruka, pa si se "trigerirao".
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 20:29 (DeniZg).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
uspio sam se dočepati uzorak od svih cjepiva koje će biti u uporabi

izgleda da ovi koji se boje ugradnje chipova su bili u pravu

nakon analize fotonskom camerom obsurom dobio sam fotografije ovih sumnjjvih sastojaka kojima očito nije mjesto tu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice