Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.661
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Hazar kaže...
Ne bih se toliko uzdao u te statistike. Netko za tu osobu mora procijeniti da je ona umrla od korone. Čuo sam da se negdje ne vrši obdukcija da bi se saznalo od čega je osoba umrla nego se na temelju kliničke slike zaključi da će se kao razlog smrti staviti Korona. Isto tako, neki su u pojedinim državama istraživali broj smrti po svim bolestima, ne samo koroni, i zaključili da je ove godine, kakvog li čuda, manje ljudi umrlo od drugih razloga (nego inače), a stupac korona samo raste.

 Ček, 'čuo si' i 'neki' su istraživali? I to su informacije na kojima ti temeljiš svoj stav o smrtonosnoj bolesti? A liječnici i znanstvenici nas lažu?

Sve države na svijetu, uključujući i one u kojma političari tvrde, popoput tebe, da korona nije opasna, su se urotile da prikažu brojeve veće od realnih? To što pričaš je obična teorija urote.

 

Imaš statistiku povećane smrtnosti koja se pokalpa s korona statistikom https://euromomo.eu/graphs-and-maps/

I naravno da za vrijeme lockdowna ljudi manje umiru u prometnim nesrećama i drugim outdoor aktivnostima.

 

Da znači da sam vidio istraživanje/pogledao video na tu temu i zapamtio takve stvari, a nisam ime autora i naziv članka. Šta sam na obrani diplomskog rada da mora sve potkrijepit dokazima. Ako ne vjeruješ ne vjeruj i dobro jebiga, probat ću nać točno linkove da ti ih stavim.

 

Volim taj argument kako sve države na svijetu rade po jednom principu, pa nije moguće da su u krivu. Nekoć davno, a postoji grupa ljudi i danas koja vjeruje u to, se vjerovalo da je zemlja ravna. I to je bilo općeprihvaćeno i smatralo se logičnim i normalnim. Tebi da je netko došao i rekao Zemlja je okrugla ti bi rekao ma to je teorija urote, pa nisu svi ludi da su u krivu i misle da je zemlja ravna, a zapravo je okrugla.

 

Naravno da je povećana smrtnost kad su se svi zdravstveni sustavi podredili koroni, a postoje opasnije bolesti. Vidio sam istraživanje, opet nemam izvor ni ime, pa je na tebi hoćeš li mi vjerovati, da će 850 000 ljudi u americi umrijeti od posljedica lockdowna. Puno manje karcinoma je dijagnosticirano, puno manje kolonoskopija napravljeno.

 

Imaš neki link/statistiku za ovu zadnju tvrdnju?

 

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 

Naravno da je povećana smrtnost kad su se svi zdravstveni sustavi podredili koroni, a postoje opasnije bolesti. Vidio sam istraživanje, opet nemam izvor ni ime, pa je na tebi hoćeš li mi vjerovati, da će 850 000 ljudi u americi umrijeti od posljedica lockdowna. Puno manje karcinoma je dijagnosticirano, puno manje kolonoskopija napravljeno.

 

Imaš neki link/statistiku za ovu zadnju tvrdnju?

 

 Ja nemam linkove, ali istina je da je dosta manje pregleda zadnjih godinu dana i da će to sve doć na naplatu. Više naših doktora je pričalo na tu temu, ljudi se boje ići u bolnicu na pregled, što je i opravdano donekle, ali time rade štetu na drugu stranu, jer ne znaju kako napreduje bolest pa se na vrijeme ne poduzimaju odgovarajuće mjere. To će na kraju dovest do povećanja smrti od raznih bolesti.

 

S druge strane, zamisli da su baš svi išli na sve preglede, koliko bi ih možda i ranije umrlo, jer bi pokupili kovid u bolnici, a već imaju neku dijagnozu, na primjer neki karcinom... Teško je to sad sve izračunat i procjenit, ali logično je da će bit dodatnih posljedica i smrti, ne direktno povezane s virusom covida.

 

EDIT:

Zar bi trebala neka potvrda da se manje gine na cesti, ako je lockdown i nikoga nema na cesti? Malo zdrave logike i jednostavne pameti nije na odmet.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 12:42 (Filox).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
Visak kaže...
Hazar kaže...
Ne bih se toliko uzdao u te statistike. Netko za tu osobu mora procijeniti da je ona umrla od korone. Čuo sam da se negdje ne vrši obdukcija da bi se saznalo od čega je osoba umrla nego se na temelju kliničke slike zaključi da će se kao razlog smrti staviti Korona. Isto tako, neki su u pojedinim državama istraživali broj smrti po svim bolestima, ne samo koroni, i zaključili da je ove godine, kakvog li čuda, manje ljudi umrlo od drugih razloga (nego inače), a stupac korona samo raste.

 Ček, 'čuo si' i 'neki' su istraživali? I to su informacije na kojima ti temeljiš svoj stav o smrtonosnoj bolesti? A liječnici i znanstvenici nas lažu?

Sve države na svijetu, uključujući i one u kojma političari tvrde, popoput tebe, da korona nije opasna, su se urotile da prikažu brojeve veće od realnih? To što pričaš je obična teorija urote.

 

Imaš statistiku povećane smrtnosti koja se pokalpa s korona statistikom https://euromomo.eu/graphs-and-maps/

I naravno da za vrijeme lockdowna ljudi manje umiru u prometnim nesrećama i drugim outdoor aktivnostima.

 

Da znači da sam vidio istraživanje/pogledao video na tu temu i zapamtio takve stvari, a nisam ime autora i naziv članka. Šta sam na obrani diplomskog rada da mora sve potkrijepit dokazima. Ako ne vjeruješ ne vjeruj i dobro jebiga, probat ću nać točno linkove da ti ih stavim.

 

Volim taj argument kako sve države na svijetu rade po jednom principu, pa nije moguće da su u krivu. Nekoć davno, a postoji grupa ljudi i danas koja vjeruje u to, se vjerovalo da je zemlja ravna. I to je bilo općeprihvaćeno i smatralo se logičnim i normalnim. Tebi da je netko došao i rekao Zemlja je okrugla ti bi rekao ma to je teorija urote, pa nisu svi ludi da su u krivu i misle da je zemlja ravna, a zapravo je okrugla.

 

Naravno da je povećana smrtnost kad su se svi zdravstveni sustavi podredili koroni, a postoje opasnije bolesti. Vidio sam istraživanje, opet nemam izvor ni ime, pa je na tebi hoćeš li mi vjerovati, da će 850 000 ljudi u americi umrijeti od posljedica lockdowna. Puno manje karcinoma je dijagnosticirano, puno manje kolonoskopija napravljeno.

 

Imaš neki link/statistiku za ovu zadnju tvrdnju?

 

 i što predlažeš? da oboljele koji hvataju zrak ko ribe na suhom ostavimo doma? danas je od/s/radi covida u hr umrlo 80 i kusur ljudi jučer 90 i kusur... koliko ih dnevno treba umirati da bi se ti i takvi kao ti prizvali pameti? da shvatite da se radi oozbiljnoj bolesti radi koje su pretrpane bolnice a ljudi umiru?

 

još ćete plakati, tada će biti kasno a netko od vaših najbližih mrtav i to upravo radi vas koji se nećete cijepiti kad vam bude ponuđeno, jer se neki od vas prave mutavi i izbjegavaju se ponašati odgovorno itd.itd

btw. opet ponavljaš piydarije koje nemaju veze s mozgom, treba li se čovjek postaviti na glavu kako bi ti objasnio?

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jos jedan primjer kako je statistikom moguce sve "dokazati".

 

Svaka usporedba brojki koje se odnose na dosadasnje epidemije gripe s koronom u 2020. je krajnje neozbiljna (a i opasna).

 

Samo dva pitanja:

1) Koliko bi bio nazivnik u izracunu smrtnosti gripe da smo svakog covjeka s najmanjim simptomima (ili cesto i bez njih) testirali na gripu PCR testom?

2) koliki bi bio brojnik u istom tom izracunu da smo svakog umrlog testirali na gripu PCR testom?

 

Ni priblizne a kamoli tocne brojeve ne znamo i ne mozemo ih znati.

Zato se okanite usporedjivanja krusaka i jabuka.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Hazar kaže...

Nije da ne vjerujem u Koronu nego ne vjerujem da je opasnost takva kakvom se prikazuje.

 

 Što misliš pod 'kakvom se prikazuje'? Službeno objavljene brojeve ili neki svoj dojam koji si stekao prateći Jutarnji i 24 sata?

 

Jer u dosta država smrtnost je već preko 0.1% ukupne populacije, a ponegdje i 0.2%, ne oboljelih, nego svih koji tamo žive. Gripa ima smrtnost oko 0.1% oboljelih.

 

  Dakle opasnost je realna i ne baš zanemariva, a sad to što netko očekuje da se tijela gomilaju po cesti, a to se ne događa, ne znači da i ovo nije vrijedno naše pažnje.

 

Jos jedan primjer kako je statistikom moguce sve "dokazati".

 

Svaka usporedba brojki koje se odnose na dosadasnje epidemije gripe s koronom u 2020. je krajnje neozbiljna (a i opasna).

 

Samo dva pitanja:

1) Koliko bi bio nazivnik u izracunu smrtnosti gripe da smo svakog covjeka s najmanjim simptomima (ili cesto i bez njih) testirali na gripu PCR testom?

2) koliki bi bio brojnik u istom tom izracunu da smo svakog umrlog testirali na gripu PCR testom?

 

Ni priblizne a kamoli tocne brojeve ne znamo i ne mozemo ih znati.

Zato se okanite usporedjivanja krusaka i jabuka.

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
Hazar kaže...
Visak kaže...
Hazar kaže...
Ne bih se toliko uzdao u te statistike. Netko za tu osobu mora procijeniti da je ona umrla od korone. Čuo sam da se negdje ne vrši obdukcija da bi se saznalo od čega je osoba umrla nego se na temelju kliničke slike zaključi da će se kao razlog smrti staviti Korona. Isto tako, neki su u pojedinim državama istraživali broj smrti po svim bolestima, ne samo koroni, i zaključili da je ove godine, kakvog li čuda, manje ljudi umrlo od drugih razloga (nego inače), a stupac korona samo raste.

 Ček, 'čuo si' i 'neki' su istraživali? I to su informacije na kojima ti temeljiš svoj stav o smrtonosnoj bolesti? A liječnici i znanstvenici nas lažu?

Sve države na svijetu, uključujući i one u kojma političari tvrde, popoput tebe, da korona nije opasna, su se urotile da prikažu brojeve veće od realnih? To što pričaš je obična teorija urote.

 

Imaš statistiku povećane smrtnosti koja se pokalpa s korona statistikom https://euromomo.eu/graphs-and-maps/

I naravno da za vrijeme lockdowna ljudi manje umiru u prometnim nesrećama i drugim outdoor aktivnostima.

 

Da znači da sam vidio istraživanje/pogledao video na tu temu i zapamtio takve stvari, a nisam ime autora i naziv članka. Šta sam na obrani diplomskog rada da mora sve potkrijepit dokazima. Ako ne vjeruješ ne vjeruj i dobro jebiga, probat ću nać točno linkove da ti ih stavim.

 

Volim taj argument kako sve države na svijetu rade po jednom principu, pa nije moguće da su u krivu. Nekoć davno, a postoji grupa ljudi i danas koja vjeruje u to, se vjerovalo da je zemlja ravna. I to je bilo općeprihvaćeno i smatralo se logičnim i normalnim. Tebi da je netko došao i rekao Zemlja je okrugla ti bi rekao ma to je teorija urote, pa nisu svi ludi da su u krivu i misle da je zemlja ravna, a zapravo je okrugla.

 

Naravno da je povećana smrtnost kad su se svi zdravstveni sustavi podredili koroni, a postoje opasnije bolesti. Vidio sam istraživanje, opet nemam izvor ni ime, pa je na tebi hoćeš li mi vjerovati, da će 850 000 ljudi u americi umrijeti od posljedica lockdowna. Puno manje karcinoma je dijagnosticirano, puno manje kolonoskopija napravljeno.

 

Imaš neki link/statistiku za ovu zadnju tvrdnju?

 

 i što predlažeš? da oboljele koji hvataju zrak ko ribe na suhom ostavimo doma? danas je od/s/radi covida u hr umrlo 80 i kusur ljudi jučer 90 i kusur... koliko ih dnevno treba umirati da bi se ti i takvi kao ti prizvali pameti? da shvatite da se radi oozbiljnoj bolesti radi koje su pretrpane bolnice a ljudi umiru?

 

još ćete plakati, tada će biti kasno a netko od vaših najbližih mrtav i to upravo radi vas koji se nećete cijepiti kad vam bude ponuđeno, jer se neki od vas prave mutavi i izbjegavaju se ponašati odgovorno itd.itd

btw. opet ponavljaš piydarije koje nemaju veze s mozgom, treba li se čovjek postaviti na glavu kako bi ti objasnio?

 

Kolega nemojte se živcirat, popijte i danas navečer koju, treba dezinficirat tijelo, i bit će sve oke.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 

Da znači da sam vidio istraživanje/pogledao video na tu temu i zapamtio takve stvari, a nisam ime autora i naziv članka. Šta sam na obrani diplomskog rada da mora sve potkrijepit dokazima. Ako ne vjeruješ ne vjeruj i dobro jebiga, probat ću nać točno linkove da ti ih stavim.


 

 Pa ako tu nama nešto pričaš onda bi trebao to i prezentirati da možemo sami vidjeti, a ne tebi vjerovati na riječ.  Možda si gledao Alexa Jonesa, otkud ja znam. Shvaćaš li da to što si ti nešto vidio nama u ovoj raspravi ništa ne znači?

 

Hazar kaže...

 

 

 

Volim taj argument kako sve države na svijetu rade po jednom principu, pa nije moguće da su u krivu. Nekoć davno, a postoji grupa ljudi i danas koja vjeruje u to, se vjerovalo da je zemlja ravna. I to je bilo općeprihvaćeno i smatralo se logičnim i normalnim. Tebi da je netko došao i rekao Zemlja je okrugla ti bi rekao ma to je teorija urote, pa nisu svi ludi da su u krivu i misle da je zemlja ravna, a zapravo je okrugla.


 

Argument nije da nije moguće da nisu u krivu, nego je vrlo teško da su svi u krivu. Pogotovo one koje imaju vrlo jaku političku agendu da prikažu koronu kao nepostojeću. U takvoj državi moraš biti ekstremno hrabar da prijavljuješ korona slučajeve. Žena na Floridi prvo dobila otkaz, a kad nije prestala objavljivati podatke upala joj policija s oružjem i uzela računala.

Shvaćaš li da je dovoljno da su podaci točni u samo jednoj državi da to dokazuje opasnost korone? Znači baš bi sve zemlje koje imaju velike brojeve morale lažirati. To je tvoja teza - da SVI oni lažiraju.

 

Hazar kaže...

 

 

Naravno da je povećana smrtnost kad su se svi zdravstveni sustavi podredili koroni, a postoje opasnije bolesti. Vidio sam istraživanje, opet nemam izvor ni ime, pa je na tebi hoćeš li mi vjerovati, da će 850 000 ljudi u americi umrijeti od posljedica lockdowna. Puno manje karcinoma je dijagnosticirano, puno manje kolonoskopija napravljeno.

 

Nedijagnosticirani rak će povećati smrtnost u budućnosti jer tko nije otišao na pregled i umro je u ovih devet mjeseci, umro bi i da je obavio pregled.

 

No pitanje za tebe, zašto ovakvu procjenu uzimaš bez zadrške, a realne podatke odbacuješ? Shvaćaš li razliku između procjene i prikupljenih podataka i koliko je ovo drugo puzdanije od prvoga?

 

 

Hazar kaže...

 

 

Imaš neki link/statistiku za ovu zadnju tvrdnju?

 

Znači ti ne nudiš nikakav link, a od mene ih tražiš, iako je zdrav razum za ovo dovoljan?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
veseli007 kaže...
Nisi dosljedan, video koje sam objavio su od nekakvih balkanaca i to je vjerovatno po defultu laz ili u najmanju ruku primitivno. A ti tvoje podatke od koga si preuzeo !?? Od mainstream media koji su u 90% u rukama masona. I da oni sigurno rade da covjek postuje Boga i bliznjeg svoga.

Ne nego da nas porobe i pobiju radi smanjivanje svjetske populacije.

Sotonina je to osveta Bogu, da sta veci broj dusa odvede u vjecne vatre.
Pa pogledaj tko se najvise zalaze za cjepivo, Bill Gates i njegova ekipa ateista. Godina nije prosla a vec imaju cjepivo, lol. Da smrtnonosno cjepivo za koje prozvodjac ne preuzima odgovornost, zar to nije sumnjivo !?? Nekima nije !

Španjolska gripa u pocecima je bila jako mala smrtnost, tek nakon sta su uveli cjepivo, smrtnost je porasla na 50-100MIL , prije NE.

Da bojim se pakla ali prije svega dragog Boga, i molim se za spasenje svoje duse i cjelog covjecanstava.

Nekima ce to izgledati primitivno, neka, pa i za Isus Krist su rekli da je lazac, da je demoniziran, da ne govori po Bozjoj volji, jer su ljudi onoga vremena imali SVOJU SLIKU BOGA, i nakraju nasilnicki ubili sina Bozjega.
Isto su govorili za NOU, budala, lud, lazov, itd, ali kad je Bog pustio kisu s nebesa i potopio nevjerni svijet. Bio je to uzasan ocaj.

Tako ce biti i za vrijeme drugog Kristovog Dolaska, kojeg cemo btw sami biti svjedoci !

A to sta bis me stavio u konzervu, to je tvoje pravo ! Ali ako ti mozes imati vlastito misljenje, zasto nebi i ja ! ☺️

Kad bi mogli bez vrijedjanja i pogleda sa viskog, to bi bilo ❤️ ali nismo svi voljni postivati ! ✌️



 Pogled s visoka? Oprosti, ali nisam ja taj koji je došao ovjde tupit o bogu, vragu, religiji, masonima, lažima, isusu i ostalim sranjima koja su totalno nevezana za temu i zdrav razum. Spusti se ti na zemlju, pa ćemo nastavit normalnije razgovarat, ali se okani religijskih tema u jednoj znanstvenoj temi. Bolest nije religijsko pitanje, kao ni cjepiva, virusi i laži po novinama.

 

Zamisli, i Isusu su rekli da je lažov, a što ti govoriš? Da su svi mediji lažovi i da su ove vijesti o covidu laži... Možda si ti farizej ili Sotona, pa želiš da mislimo da su ljekovi laž i smrt? 

 

Vidiš kako se lako okrene ploća kod religije? Zato se NE koristi religija za razgovor o znanstvenim/zdravstvenim temama. Molim te da i ti poštuješ činjenicu da nismo svi religiozni ili da sljedimo druge religije.

 

Ne zalaže se Bill Gates za cjepivo, nego SVI doktori i znanstvenici na svijetu. Zanimljivo, kad vi religijski fanatici slomijete ruku, ne idete se molit u crkvu ili na FB, nego odete u doktora da vam stavi gips. Tu vjerujete doktorima, ali sad im ne vjerujete... Jako zanimljivo kako se biraju stvari, sad mi paše, sad mi ne paše, sad vjerujem doktorima, sad ne vjerujem.

 

"Španjolska gripa u pocecima je bila jako mala smrtnost, tek nakon sta su uveli cjepivo, smrtnost je porasla na 50-100MIL , prije NE. "  -  vidiš, ovakve izjave su za svaku osudu. Želiš reći da je cjepivo to što je pobilo ljude, a ne španjola?

 

Ma dobro ljudi, jesam ja glup, jel ovo neka trolčina, pa sam se ja zalijepio, ko grdelin na baketinu? Jednostavno ne vjerujem da ovo čitam.

 

Evo za kraj:

Slobodna Dalmacija - Drugi val korone Šveđane natjerao da preispitaju što rade krivo; posljednji put im je ovoliko ljudi umiralo 1918., u vrijeme kobne španjolske gripe!

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Hazar kaže...

 

Da znači da sam vidio istraživanje/pogledao video na tu temu i zapamtio takve stvari, a nisam ime autora i naziv članka. Šta sam na obrani diplomskog rada da mora sve potkrijepit dokazima. Ako ne vjeruješ ne vjeruj i dobro jebiga, probat ću nać točno linkove da ti ih stavim.


 

 Pa ako tu nama nešto pričaš onda bi trebao to i prezentirati da možemo sami vidjeti, a ne tebi vjerovati na riječ.  Možda si gledao Alexa Jonesa, otkud ja znam. Shvaćaš li da to što si ti nešto vidio nama u ovoj raspravi ništa ne znači?

 

Hazar kaže...

 

 

 

Volim taj argument kako sve države na svijetu rade po jednom principu, pa nije moguće da su u krivu. Nekoć davno, a postoji grupa ljudi i danas koja vjeruje u to, se vjerovalo da je zemlja ravna. I to je bilo općeprihvaćeno i smatralo se logičnim i normalnim. Tebi da je netko došao i rekao Zemlja je okrugla ti bi rekao ma to je teorija urote, pa nisu svi ludi da su u krivu i misle da je zemlja ravna, a zapravo je okrugla.


 

Argument nije da nije moguće da nisu u krivu, nego je vrlo teško da su svi u krivu. Pogotovo one koje imaju vrlo jaku političku agendu da prikažu koronu kao nepostojeću. U takvoj državi moraš biti ekstremno hrabar da prijavljuješ korona slučajeve. Žena na Floridi prvo dobila otkaz, a kad nije prestala objavljivati podatke upala joj policija s oružjem i uzela računala.

Shvaćaš li da je dovoljno da su podaci točni u samo jednoj državi da to dokazuje opasnost korone? Znači baš bi sve zemlje koje imaju velike brojeve morale lažirati. To je tvoja teza - da SVI oni lažiraju.

 

Hazar kaže...

 

 

Naravno da je povećana smrtnost kad su se svi zdravstveni sustavi podredili koroni, a postoje opasnije bolesti. Vidio sam istraživanje, opet nemam izvor ni ime, pa je na tebi hoćeš li mi vjerovati, da će 850 000 ljudi u americi umrijeti od posljedica lockdowna. Puno manje karcinoma je dijagnosticirano, puno manje kolonoskopija napravljeno.

 

Nedijagnosticirani rak će povećati smrtnost u budućnosti jer tko nije otišao na pregled i umro je u ovih devet mjeseci, umro bi i da je obavio pregled.

 

No pitanje za tebe, zašto ovakvu procjenu uzimaš bez zadrške, a realne podatke odbacuješ? Shvaćaš li razliku između procjene i prikupljenih podataka i koliko je ovo drugo puzdanije od prvoga?

 

 

Hazar kaže...

 

 

Imaš neki link/statistiku za ovu zadnju tvrdnju?

 

Znači ti ne nudiš nikakav link, a od mene ih tražiš, iako je zdrav razum za ovo dovoljan?

 

 

Haha ma to je bila zajebancija, reko idem na tvoj način iako se ovakve stvari mogu logično zaključit. Ma živjeli ljudi idem radit učit previše tu gubim vremena u raspravi oko jebenog covida ko da ne slušam dovoljno o njemu, još je najpametnije ko pluto navečer pivu za opuštenciju popit i na spavanje. Evo vidim i propusnice nam uvode, kakva godina takav će bit i kraj.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Nedijagnosticirani rak će povećati smrtnost u budućnosti jer tko nije otišao na pregled i umro je u ovih devet mjeseci, umro bi i da je obavio pregled.

 

 

 

 Moram se ovdje ne složit s tobom. Ako se rak dijagnosticira na vrijeme, veće su šanse za izlječenje. Što ga se kasnije otkrije, šanse opadaju, pa se samim time logično nameće činjenica da osoba koja je propustila godinu dana preglede ima manje šanse za pobjedit rak, posljedično tome, više će ljudi umrijeti od raka.

 

Razni doktori su već pričali o ovome, jer vide ljudi da im manje pacijenata dolazi na preglede, manje se pregleda obavlja, a nije naglo opao broj karcinoma u društvu.

Live long and prosper.
12 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
veseli007 kaže...
. A ti tvoje podatke od koga si preuzeo !?? Od mainstream media koji su u 90% u rukama masona. I da oni sigurno rade da covjek postuje Boga i bliznjeg svoga.

 

 
2 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Hazar kaže...

 

Naravno da je povećana smrtnost kad su se svi zdravstveni sustavi podredili koroni, a postoje opasnije bolesti. Vidio sam istraživanje, opet nemam izvor ni ime, pa je na tebi hoćeš li mi vjerovati, da će 850 000 ljudi u americi umrijeti od posljedica lockdowna. Puno manje karcinoma je dijagnosticirano, puno manje kolonoskopija napravljeno.

 

Imaš neki link/statistiku za ovu zadnju tvrdnju?

 

 Ja nemam linkove, ali istina je da je dosta manje pregleda zadnjih godinu dana i da će to sve doć na naplatu. Više naših doktora je pričalo na tu temu, ljudi se boje ići u bolnicu na pregled, što je i opravdano donekle, ali time rade štetu na drugu stranu, jer ne znaju kako napreduje bolest pa se na vrijeme ne poduzimaju odgovarajuće mjere. To će na kraju dovest do povećanja smrti od raznih bolesti.

 

S druge strane, zamisli da su baš svi išli na sve preglede, koliko bi ih možda i ranije umrlo, jer bi pokupili kovid u bolnici, a već imaju neku dijagnozu, na primjer neki karcinom... Teško je to sad sve izračunat i procjenit, ali logično je da će bit dodatnih posljedica i smrti, ne direktno povezane s virusom covida.

 

EDIT:

Zar bi trebala neka potvrda da se manje gine na cesti, ako je lockdown i nikoga nema na cesti? Malo zdrave logike i jednostavne pameti nije na odmet.

 

Znam barem jednog čovjeka koji je umro nakon što je pokupio covid u bolnici poslije operacije koju je morao napraviti.

 

Jel mogao biti živ da nije Covida? Je.

Jel mogao pokupiti gripu ili MRSA bakteriju pa umrijeti. Je.

Jel mogao umrijeti doma od covida pol godine kasnije. Je.

 

Sve su to neke vjerojatnosti, ali onom tko umire to malo znači, a i njegovoj obitelji. Njima je Covid ubio oca.

Bad timing.

Cjepivo bi moglo popraviti timing većini bolesnih od drugih bolesti. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

Volim taj argument kako sve države na svijetu rade po jednom principu, pa nije moguće da su u krivu. Nekoć davno, a postoji grupa ljudi i danas koja vjeruje u to, se vjerovalo da je zemlja ravna. I to je bilo općeprihvaćeno i smatralo se logičnim i normalnim. Tebi da je netko došao i rekao Zemlja je okrugla ti bi rekao ma to je teorija urote, pa nisu svi ludi da su u krivu i misle da je zemlja ravna, a zapravo je okrugla.

 

 

To je sad argument flat-earthera :-)

Ljudi u to doba nisu ništa mislili. Mislilo je par desetaka visokoučenih ljudi koji su imali tu sreću da budu visokoobrazovani i da imaju uopće doticaj sa knjigama. Osim toga nisu niti imali potrebna znanja za to.

Teško da se može uspoređivati srednji vijek sa današnjom znanosti i ustrojstvom znanstvenog svijeta.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

Volim taj argument kako sve države na svijetu rade po jednom principu, pa nije moguće da su u krivu. Nekoć davno, a postoji grupa ljudi i danas koja vjeruje u to, se vjerovalo da je zemlja ravna. I to je bilo općeprihvaćeno i smatralo se logičnim i normalnim. Tebi da je netko došao i rekao Zemlja je okrugla ti bi rekao ma to je teorija urote, pa nisu svi ludi da su u krivu i misle da je zemlja ravna, a zapravo je okrugla.

 

 

To je sad argument flat-earthera :-)

Ljudi u to doba nisu ništa mislili. Mislilo je par desetaka visokoučenih ljudi koji su imali tu sreću da budu visokoobrazovani i da imaju uopće doticaj sa knjigama. Osim toga nisu niti imali potrebna znanja za to.

Teško da se može uspoređivati srednji vijek sa današnjom znanosti i ustrojstvom znanstvenog svijeta.

 Zanimljivo je da su flateartheri neki likovi s malo obrazovanja, po govoru se čuje lako koliko su knjiga pročitali u životu. Kad pročitate njihove komentare, onda sav taj jad od neznanja ispliva. Nisam još nikad vidio nekog doktora fizike koji tvrdi da je Zemlja ravna, nisam nikad vidio matematičke formule koje podupiru tu teoriju, nisam nikad vidio model ravne Zemlje koji ima iti malo smisla. Ali sam zato gledao na stotine videa jako učenih i pametnih ljudi o svemiru i astofizici, čitao sam dosta tekstova, jer za razumit nešto, koji put treba proširit znanje i pročitat dodadnih teksotva.

 

Isto se sad događa i s ovim covidom. Većinom se javljaju ljudi koji nisu medicinske struke, ljudi koji nisu čitali baš puno znanstvenih radova na temu cjepiva, ljudi koji ne razumiju funkcioniranje ljudskog tijela i imuniteta. 

 

Meni nisu jasni ovi u sredini, koji nemaju neko mišljenje u početku, pa se na kraju priklone likovima kao Toni Cjepinski, ali ignoriraju sve doktore, znanstvenike, biologe, jer su oni svi zla mašinerija masonskih loža, a svi novinari su pod njihovom kontrolom. Bitno da su fejsbuk grupe super, sve sami stručnjaci tamo, nikad ni jednom masonu nije palo na pamet imat grupu na fejsu.

 

Kretenizam za entu.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@Filox

Da ako se dijagnosticira na vrijeme, ali tko umre kroz par mjeseci od dijagnoze već je bio prekasno dijagnosticiran i svakako bi umro. Oni koji su umrli do sada od raka nisu umrli zbog korone. U narednim godinama ćemo imati povećanu smrtnost od raka zbog korone, ali trenutno nije tako, a pogotovo nije bilo u proljeće, kad je u nekim državama bio pomor.

To su samo naivni pokušaji da se relativizira opasnost od korone.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
@Filox

Da ako se dijagnosticira na vrijeme, ali tko umre kroz par mjeseci od dijagnoze već je bio prekasno dijagnosticiran i svakako bi umro. Oni koji su umrli do sada od raka nisu umrli zbog korone. U narednim godinama ćemo imati povećanu smrtnost od raka zbog korone, ali trenutno nije tako, a pogotovo nije bilo u proljeće, kad je u nekim državama bio pomor.

To su samo naivni pokušaji da se relativizira opasnost od korone.

 A, to da, ovog proljeća to nije bio problem, naravno. Problem oko ne odlazaka na preglede tek dolazi.

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
@Filox

Da ako se dijagnosticira na vrijeme, ali tko umre kroz par mjeseci od dijagnoze već je bio prekasno dijagnosticiran i svakako bi umro. Oni koji su umrli do sada od raka nisu umrli zbog korone. U narednim godinama ćemo imati povećanu smrtnost od raka zbog korone, ali trenutno nije tako, a pogotovo nije bilo u proljeće, kad je u nekim državama bio pomor.

To su samo naivni pokušaji da se relativizira opasnost od korone.

ne.

Dajem ti dislike cisto jer sam IMAO prijateljicu kojoj je kasno dijagnosticiran rak! rak i rak nisu iste stvari - aka neki su brži od drugih! na žalost :(

NULL!=NULL
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
VladRi kaže...

ne.

Dajem ti dislike cisto jer sam IMAO prijateljicu kojoj je kasno dijagnosticiran rak! rak i rak nisu iste stvari - aka neki su brži od drugih! na žalost :(

 Kad joj je dijagnosticiran?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 Haha ma to je bila zajebancija, reko idem na tvoj način iako se ovakve stvari mogu logično zaključit. Ma živjeli ljudi idem radit učit previše tu gubim vremena u raspravi oko jebenog covida ko da ne slušam dovoljno o njemu, još je najpametnije ko pluto navečer pivu za opuštenciju popit i na spavanje. Evo vidim i propusnice nam uvode, kakva godina takav će bit i kraj.

 Sad ideš kada trebaš stati iza svojih neargumentiranih izjava, a sutra ćeš ih opet ponavljati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
VladRi kaže...

ne.

Dajem ti dislike cisto jer sam IMAO prijateljicu kojoj je kasno dijagnosticiran rak! rak i rak nisu iste stvari - aka neki su brži od drugih! na žalost :(

 Kad joj je dijagnosticiran?

 par mjeseci prije nego sto je umrla... jebiga

 

EDIT: da se razumijemo - umrla je PRIJE corone - comment je samo da su neki rampage a neki traju "relativno vjecno" :/

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 21:42 (VladRi).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Hazar kaže...

 Haha ma to je bila zajebancija, reko idem na tvoj način iako se ovakve stvari mogu logično zaključit. Ma živjeli ljudi idem radit učit previše tu gubim vremena u raspravi oko jebenog covida ko da ne slušam dovoljno o njemu, još je najpametnije ko pluto navečer pivu za opuštenciju popit i na spavanje. Evo vidim i propusnice nam uvode, kakva godina takav će bit i kraj.

 Sad ideš kada trebaš stati iza svojih neargumentiranih izjava, a sutra ćeš ih opet ponavljati.

 Ha tko zna, nisam siguran hoću li se sutra pojaviti i nastaviti po starom, ali ako hoću znam da mogu računat da ćeš mi ti odgovorit.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
VladRi kaže...

 par mjeseci prije nego sto je umrla... jebiga

 

 EDIT: da se razumijemo - umrla je PRIJE corone - comment je samo da su neki rampage a neki traju "relativno vjecno" :/

 Pa to sam i rekao, ako su nekome propustili dijagnosticirati rak u ovom periodu i on je već umro, znači da bi vrlo vjerojatno i uz dijagnozu umro, jer bi bilo prekasno. 

Oni kojima sada ne otkriju rak, a još je na vrijeme, će umrijeti tek kroz neko vrijeme.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Vrlo vjerojatno i 100% nije isto.
Vrlo vjerojatno, tipa 95:5
I stariji ljudi će vrlo vjerojatno umrijeti, nek se ne cijepe!
Vidiš sad?
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo jedan video od nasih susjeda...

 

Konacno netko razuman!

 

Kapa Nestorovicu do poda!

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 22:19 (Batista).
 
2 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Dex.pwn kaže...
Vrlo vjerojatno i 100% nije isto.
Vrlo vjerojatno, tipa 95:5

 Čitaj s razumijevanjem. Teza je bila da je ukupna smrtnost velika zbog nedijagnosticiranog raka. U zemljama s jakim prvim valom bilo je veliko povećanje smrtnosti u ožujku i travnju. Nema šanse da bi je netko kome je pregled trebao biti u jednom mjesecu, a umro je u istom ili slijedećem, preživio da je ipak otišao na pregled, taj je očito bio u terminalnoj fazi.

Za one koji su trebali tada na pregled, a sada umiru od raka je izuzetno mala šansa da bi preživjeli i takvih teško može biti 5% ili neki drugi značajan broj, a ni tih 5% ne povećava značajno smrtnost.

 

Dex.pwn kaže...
I stariji ljudi će vrlo vjerojatno umrijeti, nek se ne cijepe! 
Vidiš sad?

 

Očito ne shvaćaš, ja ne tvrdim da neće biti povećane smrtnosti zbog nedijagnosticiranog raka, nego da su ovi koji sada nedijagnosticirani umiru ionako bili u kasnom stadiju i ne utječu značajno na statistiku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Idiocracy je dokumentarni film

 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

taj isti nestorović koji prodaje orgonite i ostale homeopatske pizdarije.

 

„Doktor Branimir Nestorović je učestvujući na konferenciji za medije zajedno sa predsednikom Vučićem izjavio, između ostalog, da „…estrogen štiti žene…i što se žena tiče – vi slobodno u šoping u Italiju…“, „…ja sam protiv testiranja…“, „…virus je smešan…“ kao i da „….je ovaj virus najsmešniji u istoriji čovečanstva…“.

 

to je "stručnjak" u rangu ovog našeg sraćka.

11 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.cnbc.com/2020/12/16/covid-vaccine-side-effects-compensation-lawsuit.html

 

If you experience severe side effects after getting a Covid vaccine, lawyers tell CNBC there is basically no one to blame in a U.S. court of law.


The federal government has granted companies like Pfizer and Moderna immunity from liability if something unintentionally goes wrong with their vaccines.

You also can’t sue the Food and Drug Administration for authorizing a vaccine for emergency use, nor can you hold your employer accountable if they mandate inoculation as a condition of employment.

 

Which begs the question, can you sue the U.S. government if you have an extraordinarily bad reaction to a vaccine?
Again, the answer is no.
“You can’t sue the FDA for approving or disapproving a drug,” said Dorit Reiss, a professor at the University of California Hastings College of Law. “That’s part of its sovereign immunity.”

 

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ništa nije bez razloga.

Vjerojatno nisu ni sami sigurni što cijepivo može napraviti.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
VladRi kaže...

 par mjeseci prije nego sto je umrla... jebiga

 

 EDIT: da se razumijemo - umrla je PRIJE corone - comment je samo da su neki rampage a neki traju "relativno vjecno" :/

 Pa to sam i rekao, ako su nekome propustili dijagnosticirati rak u ovom periodu i on je već umro, znači da bi vrlo vjerojatno i uz dijagnozu umro, jer bi bilo prekasno. 

Oni kojima sada ne otkriju rak, a još je na vrijeme, će umrijeti tek kroz neko vrijeme.

 a jebiga, ja nisam tako hladan prema tome... uvijek gledam da bi "možda"...

NULL!=NULL
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice