Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.511
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...

Znaći dijete je vlasništvo partije i naroda, a ne roditelja.Ti imas samo odgovornosti, a drugi samo prava.

Ti misliš da mora postojati vlasnik? Tko je tvoj vlasnik? Eventualno možeš reći da si sam svoj vlasnik, ali onda je i dijete samo svoj vlasnik. Roditelj je skrbnik koji mora postupati u interesu djeteta.

 

Voltaren20 kaže...

Da, država ga prodaje udomiteljima kada ga otme od roditelja.Prouci malo kako se to radi u norveškoj.

Ako ne postupaš u interesu djeteta, država može zaštititi interes djeteta tako da ti oduzima skrbništvo i dodjeljuje ga onome tko će skrbiti o interesu djeteta.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PzKpfw kaže...

 

Da, budem se cijepio čim budem mogao.

Da, cjepivo treba biti obavezno, jer sloboda nekoga da se ne cjepi ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje.

 

Došla su vremena kada je nepismenoj ekipi dostupan Internetm, te gulgaju i traže ono što potvrđuje njihovo neznanje.

 

Nije teorija urote ono što ne razumijete. A, i dosta je tu niskih strasti, jer su ljudi iskompleksirani svojim neznanjem i nebitnošću, pa samo traže neki povod da ispadaju pametni i da budu u centru pažnje-

 

 

Budem se cjepio i komtra gripe, samo čekam cjepivo da mi dođe. A, samoincijativo ću se sa vremenom cjepiti i kontra pneumoka.

Slušam doktore medicine i ljude od znanja, a ne neurotične teretičare zavjera. Odnosno luzere.

 

 Sloboda nekog da puši ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje, pa nisam primjetio da je zabranjeno pušenje u kafićima.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
HCMAA kaže...


a što se tiče rizika...operacija žučnog kamenca spada u 99% bezopasne...a ja izvukao slamku skoro u onih 1%:)... bio na rubu...24h nakon operacije

 I meni su to isčupali. Nije najugodnija operacija na svijetu, a ni oporavak. Doduše daleko bolje od žučnih napadaja i neopisive boli koja ide s njima.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PzKpfw kaže...

 

@Kolacix

 

 

Hm, pa odeš po drugo mišljenje kod drugog doktora. 

Samo nemoj ići šamanu.

 

I ideš po drugo mišljenje sve dok ne čuješ ono što želiš čuti?

Ako je liječnik nekome preporučio necijepljenje sigurno ima razlog zašto je tako. Cijepljenje protiv gripe u pravilu se preporučava starijoj populaciji. Dok god u organizam ne moraš unositi nikakvu kemiju najbolje je to ni ne činiti. Banalan primjer su atipiretici. Nekad se preporučavalo skidanje temperature čim prijeđe 37,5 a danas tek iznad 38,5 i to po mogućnosti tuširanjem.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ojpi kaže...

 

 Sloboda nekog da puši ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje, pa nisam primjetio da je zabranjeno pušenje u kafićima.

 Ne znam što uzimaš za mjerilo, ali vani ćeš teško u bilo kojem ugostiteljskom objektu vidjeti nekoga kako puši. Kod nas se ljudi provlače kroz rupe u zakonima no i to će se kad tad regulirati.

Ono što pobornici pušenja u ugostiteljskim objektima često koriste kao argument, i u pravu su, je da te nitko ne tjera da ulaziš u lokale koji su za pušače. Ako se želiš zdravo hraniti nećeš jesti kod McDonaldsa. Ako ne želiš udisati duhanski dim nećeš ići u lokale za pušače, dok kod udisanja ispušnih plinova automobila nemaš mogućnost izbora. 

11 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Epidemija svinjske gripe 1976.

 

In 1976, an outbreak of the swine flu, influenza A virus subtype H1N1 at Fort Dix, New Jersey caused one death, hospitalized 13, and led to a mass immunization program. After the program began, the vaccine was associated with an increase in reports of Guillain-Barré Syndrome, which can cause paralysis, respiratory arrest, and death. The immunization program was ended after approximately 25% of the population of the United States had been administered the vaccine.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
ojpi kaže...

 

 Sloboda nekog da puši ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje, pa nisam primjetio da je zabranjeno pušenje u kafićima.

 Ne znam što uzimaš za mjerilo, ali vani ćeš teško u bilo kojem ugostiteljskom objektu vidjeti nekoga kako puši. Kod nas se ljudi provlače kroz rupe u zakonima no i to će se kad tad regulirati.

Ono što pobornici pušenja u ugostiteljskim objektima često koriste kao argument, i u pravu su, je da te nitko ne tjera da ulaziš u lokale koji su za pušače. Ako se želiš zdravo hraniti nećeš jesti kod McDonaldsa. Ako ne želiš udisati duhanski dim nećeš ići u lokale za pušače, dok kod udisanja ispušnih plinova automobila nemaš mogućnost izbora. 

U pravu su, ali ako se u svim lokalima pusi, pojedinac ostaje bez opcija te mu je uskraceno pravo na socijalni kontakt. Naravno da si lokali nece limitirati potencijalni broj klijenata osobnim izborom zabrane pusenja. Moja zena npr ne moze provesti ni 3 min kraj nekoga tko pusi prije no sto dobije mucninu i probleme s disanjem. Ako smo u posjeti kod i netko od prisutnih zapali cigaretu, mi se odmah pokupimo i odemo jer bi ostajanje znacilo narusavanje zdravlja.  Gade mi se izjave pojedinih pusaca u kojima tvrde da je to njihova sloboda. Svatko je slobodan ciniti u svoja 4 zida sto god zeli i to iskljucivo samome sebi, ali u javnosti ciniti stetu drugima je nedopustivo. Jos gore od svega je sto drzavu boli k za to. U vezi automobila se potpuno slazem s tobom, ali tek sada polako dobivamo prihvatljiu alternativu u vidu el. vozila.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kerum kaže...

U pravu su, ali ako se u svim lokalima pusi, pojedinac ostaje bez opcija te mu je uskraceno pravo na socijalni kontakt. Naravno da si lokali nece limitirati potencijalni broj klijenata osobnim izborom zabrane pusenja. Moja zena npr ne moze provesti ni 3 min kraj nekoga tko pusi prije no sto dobije mucninu i probleme s disanjem. Ako smo u posjeti kod i netko od prisutnih zapali cigaretu, mi se odmah pokupimo i odemo jer bi ostajanje znacilo narusavanje zdravlja.  Gade mi se izjave pojedinih pusaca u kojima tvrde da je to njihova sloboda. Svatko je slobodan ciniti u svoja 4 zida sto god zeli i to iskljucivo samome sebi, ali u javnosti ciniti stetu drugima je nedopustivo. Jos gore od svega je sto drzavu boli k za to. U vezi automobila se potpuno slazem s tobom, ali tek sada polako dobivamo prihvatljiu alternativu u vidu el. vozila.

 To spada u teoriju. U praksi (barem onoj u normalnim državama) lokali koji izričito zabranjuju pušenje bolje posluju od onih u kojima je pušenje dozvoljeno jer je pušaća sve manje a nepušaći idu tamo gdje ih drugi ne ugrožavaju. Iako sam sam pušać da sutra otvaram lokal pušenje u njemu ne bi bilo dozvoljeno.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...

Epidemija svinjske gripe 1976.

 

In 1976, an outbreak of the swine flu, influenza A virus subtype H1N1 at Fort Dix, New Jersey caused one death, hospitalized 13, and led to a mass immunization program. After the program began, the vaccine was associated with an increase in reports of Guillain-Barré Syndrome, which can cause paralysis, respiratory arrest, and death. The immunization program was ended after approximately 25% of the population of the United States had been administered the vaccine.

 

 

A dobro, sad više nije 1976. Medicina napreduje svakog dana.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nisu lokali ti koji zabranjuju pušenje nego država. Lokali samo variraju u tome koliko se drže zakona. Kao i obično, 'vani' (a to se kod nas prevodi kao zapadna Evropa) se zakona u pravilu drže, a kod nas se u pravilu ne drže.

Ono što je strašno je da djeca pušača nisu ni na koji način zakonski zaštićena.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
PzKpfw kaže...

 

@Kolacix

 

 

Hm, pa odeš po drugo mišljenje kod drugog doktora. 

Samo nemoj ići šamanu.

 

I ideš po drugo mišljenje sve dok ne čuješ ono što želiš čuti?

Ako je liječnik nekome preporučio necijepljenje sigurno ima razlog zašto je tako. Cijepljenje protiv gripe u pravilu se preporučava starijoj populaciji. Dok god u organizam ne moraš unositi nikakvu kemiju najbolje je to ni ne činiti. Banalan primjer su atipiretici. Nekad se preporučavalo skidanje temperature čim prijeđe 37,5 a danas tek iznad 38,5 i to po mogućnosti tuširanjem.

 

Tako su i prije preporučali vađanje krajnika čim se maltene prehladiš pa je masa ljudi povadila krajnike. A nedavno sam u razgovoru sa ORL-icom saznao da se to više ne radi osim ako ti se maltene raspadaju, jer imaju nova saznanja da vađenje više šteti nego što pomaže. Nisam stručnjak pa prenosim što mi je ona rekla u razgovoru, ne mora biti da je tako. Možda sutra opet odluče nešto drugo.

 

Uglavnom, slažem se, treba slušati šta doktori govore, a ne čitati random wikipediju. Nije ništa crno bijelo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 10:42 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
DeniZg kaže...

Epidemija svinjske gripe 1976.

 

In 1976, an outbreak of the swine flu, influenza A virus subtype H1N1 at Fort Dix, New Jersey caused one death, hospitalized 13, and led to a mass immunization program. After the program began, the vaccine was associated with an increase in reports of Guillain-Barré Syndrome, which can cause paralysis, respiratory arrest, and death. The immunization program was ended after approximately 25% of the population of the United States had been administered the vaccine.

 

 

A dobro, sad više nije 1976. Medicina napreduje svakog dana.

 

I HDZ napreduje svakog dana.

Više to nije onaj stari HDZ.

 

Bitanga kaže...

Uglavnom, slažem se, treba slušati šta doktori govore, a ne čitati random wikipediju. Nije ništa crno bijelo.

 

Pa doktori su i vadili te krajnike i cijepili ljude za svinjsku gripu 1976.

A prije toga lječili ljude elektrošokovima.

A prije toga puštali krv i stavljali pijavice.

 

Tko kaže da za 100 godina neće ljudi govoriti, kako su se budale 2020. dale cijepiti sa neispitanim mRNA cjepivom?

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 11:04 (DeniZg).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Nisu lokali ti koji zabranjuju pušenje nego država. Lokali samo variraju u tome koliko se drže zakona. Kao i obično, 'vani' (a to se kod nas prevodi kao zapadna Evropa) se zakona u pravilu drže, a kod nas se u pravilu ne drže.

Ono što je strašno je da djeca pušača nisu ni na koji način zakonski zaštićena.

 Nije samo stvar u zakonu nego i u poslovnoj politici. Evo za primjer ću ti dati Berlin. Po njihovom zakonu (kao i po našem) lokali se mogu registrirati za pušače ako udovoljavaju pravilniku tj ako imaju propisanu ventilaciju. Poznanik koji drži kafić u jednoj ulici u Weddingu (kvart skoro pa isključivo manjinski tj. s daleko većim brojem pušača od njemačkog prosjeka). Da bi udovoljio tom pravilniku ulaganja u ventilaciju su mu bila ogromna i kontrole vrlo česte, no on je tu vidio poslovnu priliku jer je u svim okolnim lokalima pušenje zabranjeno. Rezultat - nakon uloženog brda novca u ventilaciju i samozatvarajuča hermetička vrata promet mu se više nego prepolovio. Razlog? Pa upravo taj socijalni kontakt jer ljudi ne žele da ih se trpa u bokseve nego će se rađe suzdržati od pušenja i družiti s ostalima.

Veliki dio odgovornosti za stanje kakvo je kod nas snose i nepušači. Nemojte ići u lokale u kojima se puši i vrlo brzo će vlasnici shvatiti kako im je u interesu da se pušenje zabrani. 

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...

 

Tko kaže da za 100 godina neće ljudi govoriti, kako su se budale 2020. dale cijepiti sa neispitanim mRNA cjepivom?

 Ili da je pušenje zdravo?

 

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Bitanga kaže...
DeniZg kaže...

Epidemija svinjske gripe 1976.

 

In 1976, an outbreak of the swine flu, influenza A virus subtype H1N1 at Fort Dix, New Jersey caused one death, hospitalized 13, and led to a mass immunization program. After the program began, the vaccine was associated with an increase in reports of Guillain-Barré Syndrome, which can cause paralysis, respiratory arrest, and death. The immunization program was ended after approximately 25% of the population of the United States had been administered the vaccine.

 

 

A dobro, sad više nije 1976. Medicina napreduje svakog dana.

 

I HDZ napreduje svakog dana.

Više to nije onaj stari HDZ.

 

Bitanga kaže...

Uglavnom, slažem se, treba slušati šta doktori govore, a ne čitati random wikipediju. Nije ništa crno bijelo.

 

Pa doktori su i vadili te krajnike i cijepili ljude za svinjsku gripu 1976.

A prije toga lječili ljude elektrošokovima.

A prije toga puštali krv i stavljali pijavice.

 

Tko kaže da za 100 godina neće ljudi govoriti, kako su se budale 2020. dale cijepiti sa neispitanim mRNA cjepivom?

 

A možda će reći "jel možete vjerovat da se pol ljudi nije htjelo cijepiti" (kao i npr. oni koji su strpali čovjeka u ludnicu koji je doktorima savjetovao pranje ruku 1850. jer je otkrio vezu između prljavih ruku i veće smrtnosti rodilja i novorođenčadi).

Da, a gle, možeš slušati doktore, a možeš i one susjede koji su u doba kuge preporučali odlaženje u javne WCe jer se tamo stječe imunitet (iako su čistači javnih WCa prvi poumirali od kuge).

Naravno da se svaki dan nešto novo otkrije. Da svi sve znamo ne bi trebali ni postojati doktori, osim kirurga, ipak se ne možeš sam operirati.

 

Možda se povuče i neka korelacija između toga koliko smo postova napisali na bug.hr forumu i kako to uzrokuje povećanje dijabetesa, pa netko zaključi da je bug.hr opasan za zdravlje ljudi :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 11:22 (Bitanga).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

 Nije samo stvar u zakonu nego i u poslovnoj politici. Evo za primjer ću ti dati Berlin. Po njihovom zakonu (kao i po našem) lokali se mogu registrirati za pušače ako udovoljavaju pravilniku tj ako imaju propisanu ventilaciju. Poznanik koji drži kafić u jednoj ulici u Weddingu (kvart skoro pa isključivo manjinski tj. s daleko većim brojem pušača od njemačkog prosjeka). Da bi udovoljio tom pravilniku ulaganja u ventilaciju su mu bila ogromna i kontrole vrlo česte, no on je tu vidio poslovnu priliku jer je u svim okolnim lokalima pušenje zabranjeno. Rezultat - nakon uloženog brda novca u ventilaciju i samozatvarajuča hermetička vrata promet mu se više nego prepolovio. Razlog? Pa upravo taj socijalni kontakt jer ljudi ne žele da ih se trpa u bokseve nego će se rađe suzdržati od pušenja i družiti s ostalima.

 U Hrvatskoj postoji valjda pet lokala koji zadovoljavaju uvjete klimatizacije, a u skoro svima se puši. Nikad nisam otišao u neki gdje je pušenje dozvoljeno, ali sam se često nagutao dima. Znači problem je isključivo u nepoštivanju zakona.

 

BlueMax kaže...

Veliki dio odgovornosti za stanje kakvo je kod nas snose i nepušači. Nemojte ići u lokale u kojima se puši i vrlo brzo će vlasnici shvatiti kako im je u interesu da se pušenje zabrani. 

Ovo je ona logika da je velika odgovornost na silovanim ženama jer su izašle iz kuće.

Ne zanima me hoće li vlasnik okolnim putem nešto shvatiti, hoću da se drži zakona, da ja ne moram trpiti neugodnosti kako bih njemu dokazao nešto što piše u zakonu. Isto tako se ne želim tući s ljudima koji siluju po parkićima, nego želim da se pridržavaju zakona. A za nepridržavanje zakona postoje sankcije i da država funkcionira ne bi nepušači trebali istjerivati pravdu.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

Da, a gle, možeš slušati doktore, a možeš i one susjede koji su u doba kuge preporučali odlaženje u javne WCe jer se tamo stječe imunitet

 Ima i treća opcija, slušaj zdrav razum.

Peri ruke, nosi masku (čak i preko nosa), ne puši, ne trpaj se sa smećem i ne stoji prvi u redu za cjepivo o kojem ni Capak nema pojma kako djeluje.

Samo, gdje ćeš tražit zdrav razum na Balkanu....

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 11:39 (DeniZg).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DeniZg kaže...
Bitanga kaže...

Da, a gle, možeš slušati doktore, a možeš i one susjede koji su u doba kuge preporučali odlaženje u javne WCe jer se tamo stječe imunitet

 Ima i treća opcija, slušaj zdrav razum.

Peri ruke, nosi masku (čak i preko nosa), ne puši, ne trpaj se sa smećem i ne stoji prvi u redu za cjepivo o kojem ni Capak nema pojma kako djeluje.

Samo, gdje ćeš tražit zdrav razum na Balkanu....

 

I živjet ćeš vječno :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Sad još da antivakseri koji galame da se neće cijepiti, shvate da se ne trebaju cijepiti, to bi bilo super. Da nas ostale ostave na miru sa svojim ludim teorijama. Malo da odmorimo.

Nadglednik dina
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Korona se može opet dobiti za par mjeseci poslije korone. Tak su pisali. Onda neznam ČEMU cjepivo, kad ni sam virus nije digao imunitet.?
Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 12:08 (mucamica).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mucamica kaže...
Korona se može opet dobiti za par mjeseci poslije korone. Tak su pisali. Onda neznam ČEMU cjepivo, kad ni sam virus nije digao imunitet.?

 

Još nitko ne zna koliko traje imunitet, niti koliko ovisi o jačini simptoma. Nema baš puno slučajeva da su isti ljudi oboljeli dvaput.

 

Cijepljenje se može ponavljati i periodički. I za hrpu drugih virusnih bolesti se ljudi cijepe svake godine, za neke moraš i po nekoliko puta.

 

Ja se sad u prvom valu sigurno neću cijepiti jer sam prebolio nedavno. Možda nagodinu ili ako opet počnu isti ljudi obolijevati. Ali moji starci sigurno budu, kao i protiv gripe svake godine.

Ali svakako ne bih volio opet prolaziti kroz ovo isto, a simptomi su bili dosta blagi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

Sad još da antivakseri koji galame da se neće cijepiti, shvate da se ne trebaju cijepiti, to bi bilo super. Da nas ostale ostave na miru sa svojim ludim teorijama. Malo da odmorimo.

 pa trebalo bi se cijepiti što više ljudi ukoliko se želimo riješiti mjera, džaba mi imunizacija kad ne mogu privređivati...

ukoliko se cijepi premali broj ljudi nismo napravili gotovo ništa, bit će presudno kako će se postaviti mediji, politika i kakva će biti atmosfera u društvu kad cjepivo bude javno dostupno

predlažem da se ukine fejsbuk, društvene mreže i youtube na mjesec dana...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

Dok god u organizam ne moraš unositi nikakvu kemiju najbolje je to ni ne činiti. 

 Tako je.

BlueMax kaže...

Ono što pobornici pušenja u ugostiteljskim objektima često koriste kao argument, i u pravu su, je da te nitko ne tjera da ulaziš u lokale koji su za pušače. Ako se želiš zdravo hraniti nećeš jesti kod McDonaldsa. Ako ne želiš udisati duhanski dim nećeš ići u lokale za pušače, dok kod udisanja ispušnih plinova automobila nemaš mogućnost izbora. 

 Kao pušač se trudim ne udimljavat nepušače, uvik cigaretu držin podalje od njih ili se odmaknem, pazin na smjer dima i pušen u suprotnom smjeru. Kad su djeca u okolini, izađen vanka ili odem u drugu prostoriju. Glede lokala, odluka o tome bi tribala bit isključivo na vlasniku, kakve veze ima država s tim? Pušački sa/bez ventilacije, nepušački, hibridni, svatko će već za sebe pronać odgovarajući lokal. Zašto bi tribala bit krivica na vlasniku jer se njegov lokal nekome ne sviđa? To je diktatura. Ne volin ni ja neka mista pa ih ne pohodujem, ne volin neke stvari pa se ne bavin njima, šta bi triba, plakat državi da ih prenamijeni za mene? Nepušač ulazi u pušački lokal na svoju odgovornost i obratno. I da, već je pokazano i dokazano da se stopa smrtnosti od duhanskog dima ne može niti usporedit sa smrtnošću od zagađenog zraka, od čega svakodnevno obolijeva i umire ogroman broj ljudi. 

 

PzKpfw kaže...

 

Da, budem se cijepio čim budem mogao.

Da, cjepivo treba biti obavezno, jer sloboda nekoga da se ne cjepi ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje. BLA BLA BLA MEEEEE!

 

Došla su vremena kada je nepismenoj ekipi dostupan Internetm, te gulgaju i traže ono što potvrđuje njihovo neznanje.

 

Nije teorija urote ono što ne razumijete. A, i dosta je tu niskih strasti, jer su ljudi iskompleksirani svojim neznanjem i nebitnošću, pa samo traže neki povod da ispadaju pametni i da budu u centru pažnje-

 

 

Budem se cjepio i komtra gripe, samo čekam cjepivo da mi dođe. A, samoincijativo ću se sa vremenom cjepiti i kontra pneumoka.

Slušam doktore medicine i ljude od znanja, a ne neurotične teretičare zavjera. Odnosno luzere.

 

 Jalov, pasivno-agresivni osvrt kao simptom visoke razine samofrustracije, radije se cijepi protiv toga. U pokušaju da opišeš i epitetima počastiš neistomišljenike, obilo ti se o glavu i opisa si i počastio upravo sebe. 

 

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PzKpfw kaže...

 

Da, cjepivo treba biti obavezno, jer sloboda nekoga da se ne cjepi ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje.

 

 

Pa ako si se ti cjepio kako tebe moze ugroziti taj sto se nije cjepio? 

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
Entry Point kaže...

Sad još da antivakseri koji galame da se neće cijepiti, shvate da se ne trebaju cijepiti, to bi bilo super. Da nas ostale ostave na miru sa svojim ludim teorijama. Malo da odmorimo.

 pa trebalo bi se cijepiti što više ljudi ukoliko se želimo riješiti mjera, džaba mi imunizacija kad ne mogu privređivati...

ukoliko se cijepi premali broj ljudi nismo napravili gotovo ništa, bit će presudno kako će se postaviti mediji, politika i kakva će biti atmosfera u društvu kad cjepivo bude javno dostupno

predlažem da se ukine fejsbuk, društvene mreže i youtube na mjesec dana...

Bude medijski kampanja i rezultati onako kako žele: https://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-stoji-iza-tajnog-sastanka-plenkovica-i-glavnih-urednika-medija/2170477.aspx

Ak bu cjepivo djelotvorno možda, ali možda se cjepim. Zadnje kaj sam se cjepio je bilo 99/2000 u Muzilu u vojsci ( koktel ko zna čega, ali znaš da ti nije zima, sve kaj jedeš ti je fino i nekako si staložen ). Nikad se nisam cjepio protiv gripe u sezoni gripe a i nisam baš imao neke jače gripe osim kojih par dana pe+reznojavanja i temperature. Nisam tzv. antivakser, zemlja je okrugla i jedva čekam 5G.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 12:27 (Han).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mucamica kaže...
Korona se može opet dobiti za par mjeseci poslije korone. Tak su pisali. Onda neznam ČEMU cjepivo, kad ni sam virus nije digao imunitet.?

 minimalno si miran šest mjeseci. to što je netko na prvom testu bio pozitivan bez nekoh simptoma pa se razbolio ponovno sa pravim simptomima samo znači da je prvi puta dobio lažno pozitivan test i imao moguće neku prehladu.

 

 

Covid antibodies 'last at least six months' - BBC News

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ibme74 kaže...
PzKpfw kaže...

 

Da, cjepivo treba biti obavezno, jer sloboda nekoga da se ne cjepi ugrožava slobodu drugoga i njegovo zdravlje.

 

 

Pa ako si se ti cjepio kako tebe moze ugroziti taj sto se nije cjepio? 

 cjepivo nije 100%, ukoliko se cijepi nedovoljan broj ljudi mjere će ostati na snazi jer će ljudi i dalje obolijevati i masovnošću prijetiti srušiti zdravstveni sustav, ekonomija će nam se i dalje urušavati a to ugrožava svačije zdravlje, egzistenciju, standard itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 12:33 (Louis Pluto).
15 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Obzirom da ovdje ima puno stručnjaka, molio bih objašnjenje argumenta da ne cijepljenjem ugrožavamo druge tj. zašto se ti "drugi" ne cijepe i ako su se cijeplili, na koji način su to ugroženi kad sad imaju antitijela zbog cijepljenja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 12:58 (Ges).
 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ibme74 kaže...

Pa ako si se ti cjepio kako tebe moze ugroziti taj sto se nije cjepio? 

 

Tipični glupi argument.

Niti jedno cjepivo nije 100% djelotvorno. Niti je svaki čovjek jednak. Neki se ne smiju cijepiti, pa ih štite drugi koji su se cijepili.

 

Možemo raspravljati o kvaliteti cjepiva, brizi zbog njegovog prebrzog stavljanja na tržište, ali neke osnovne koncepte koristi cijepljenja protiv zaraznih bolesti ipak treba razumjeti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 12:33 (Bitanga).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice