Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

poruka: 28
|
čitano: 8.664
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa".
11 godina
offline
Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

Polako, još nismo niti prostituciju legalizirali po uzoru na Njemačku tako da kanabis dolazi na red kod nas za oko 30-50 godina

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

Toliko si dobri i nismo. Ekipa u mantijama bi rastavila vladu na sastavne dijelove.

 

Doduše da se kojim kozmičkim čudom to dogodi, mogli bi prihode od turizma povećati za 3x. Love od poreza do krova. Ali neće ići jer to je devil's tobbaco. 

Nadglednik dina
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

 

 

Za vutru, napokon bi hašomani došli na svoje. 

A, kaj se tiče prostitucije ona je praktički legalna, jer je pristutna i niko to ne dira. Osim protokolarno, tu i tamo se napiše koja kazna.

 

BBB nikad nisu bili skolni toliko mari, koliko pijači. Najbolji među njima znali su se tako zgaziti za vikend, da to nije normalno.

Zato se i znalo skandirati, sve je pijano i drogirano, igra Dinamo...mada je to daleko od istine. Nije sve bilo pijano i drogirano. Daleko od toga.

To je samo kao neka frajerska furka....

 

Meditranske ultra grupe navijača, više su sklone duvanju.

Među njima ima pravih đankija.

 

Tako piše u knjigama o navijačkoj supkulturi.

dzg
Moj PC  
1 13 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
PzKpfw kaže...

 

 

Za vutru, napokon bi hašomani došli na svoje. 

A, kaj se tiče prostitucije ona je praktički legalna, jer je pristutna i niko to ne dira. Osim protokolarno, tu i tamo se napiše koja kazna.

 

BBB nikad nisu bili skolni toliko mari, koliko pijači. Najbolji među njima znali su se tako zgaziti za vikend, da to nije normalno.

Zato se i znalo skandirati, sve je pijano i drogirano, igra Dinamo...mada je to daleko od istine. Nije sve bilo pijano i drogirano. Daleko od toga.

To je samo kao neka frajerska furka....

 

Meditranske ultra grupe navijača, više su sklone duvanju.

Među njima ima pravih đankija.

 

Tako piše u knjigama o navijačkoj supkulturi.

Prakticki legalno i kazna nejdu zajedno.

Razmisli prije nego objavis nesto sto napises.

 

Sto se tice teksta i marihuana i prostitucija moraju bit legalne.

15 godina
offline
Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

a u čemu su švabe (i ostali nijemci) nama točno uzor? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Entry Point kaže...

Toliko si dobri i nismo. Ekipa u mantijama bi rastavila vladu na sastavne dijelove.

 

Doduše da se kojim kozmičkim čudom to dogodi, mogli bi prihode od turizma povećati za 3x. Love od poreza do krova. Ali neće ići jer to je devil's tobbaco. 

 

S obzirom da se kurca nije desilo kad su đenerale poslali u hag, ne bi se zapravo ništa značajno desilo.

 

Ja sam ipak iskreno protiv toga, jer vidim svako toliko klince da se napušavaju trave po parkovima i izgledaju kao jebeni zombiji (i nisu na nastavi nego vani na klupici "umrtvljeni"). A ako su uspjeli doći do vutre iako je ilegalna, sigurno da će mnogo više klinaca uspjeti doći do nje ako postane legalna.

 

 

Eto, neka neki doktor ili psihijatar da svoje mišljenje, ja osobno nisam za legalizaciju.

Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
PzKpfw kaže...

 

 

 

A, kaj se tiče prostitucije ona je praktički legalna, jer je pristutna i niko to ne dira. Osim protokolarno, tu i tamo se napiše koja kazna.

 

 

Prostitucija uopće nije legalna i često spada u sferu kazneng djela umjesto prekršaja, a u nekim slučajevima kažnjiva je čak i zatvorom. Uostalom kao i krađa po dućanima - ako te ne ulove je "legalno".

10 godina
offline
Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

 

 

Okay, okay, znam da nije legalna, al joj sistem dopušta da egzistira. Rijetko se ili gotovo nikada ne kažnjava.

Katoličko licemjerje. Izvan fini, iznutra sve za pare.

dzg
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Ajar kaže...

a u čemu su švabe (i ostali nijemci) nama točno uzor? 

Ovo si u pravu,uzori su na drugim lokacijama po planeti.

8 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Mirela Holy…
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Umbel kaže...
Mirela Holy…

 Po osvrtu HDZ-a na naš prijedlog "Zakona o marici" koji sam pročitao, još 1000 godina ništa od toga...

 

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages//2016/Sjednice/2022/Lipanj/122%20sjednica%20VRH//122%20-%2019a.doc

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2022 15:10 (Aldo).
14 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Ajar kaže...

a u čemu su švabe (i ostali nijemci) nama točno uzor? 

 Živim u DE 5 godina. Jao, ako su oni nekom uzor taj mora biti jadan skroz. Jedna od najgori nacija na svijetu. Osim standarda nemaju ništa zbog čega bi bili uzor nekom.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
16 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Njemacka je nacija s najgorom birokracijom na svijetu. Zakoni su im zesca sprdacina koji nemaju veze s mozgom i kompletnu tvorevinu im drze auslenderi koji rade za kikiriki (citaj minimalac) i placaju najvece poreze na dohodak u svemiru. Nacija koja je 45. samo pospremila odore u ormare i zamjenila ih odjelima s kravatom.

A hasisoljubcima nist ne znaci legalizacija -svi puse na veliko ovak i onak. Jedino bu drzava profitirala jer love je sve manje i manje. Standard pada brzo i sad budu zmislili toplu vodu sam da dojdu do novaca.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Malo mi je teško povjerovati da su gori od nas 😁
16 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Mi smo mala drzava s jako malo ljudi. Kao selo neko.
Njemacka je velika sa puno ljudi (relativno).
Ima korupcije, nepotizma, ekstremne kolicine nesposobnjakovica, elitizma i slicnog sljama na lopate. Kao sto rekoh, birokracija im je kaos. Neke stvari u hrv su svemirski brod kao npr e gradjani. Oni imaju nacisticku organizaciju koja se zove schufa i legalno funkcionira iako doslovno segregira ljude po naciji, boji koze, vjeri, primanjima, trosenju, placanju racuna itd. Nedo bog npr. da zivis u cetvrti gdje neko je problematican. Ne bus dobil kredit, rate, kreditnu karticu, stan, bolju placu bez njihovog blagoslova (a ne bus) nikad.
Problem je kaj nasi nikad nece o tome pricati. Svima je vani bolje. Sute i trpe. Dojdu doma i onda su face. A tam im svabo vice dumbkopf 😂 Nije ni cudo da sve hrvate kaj znam u njemackoj cugaju alkohol samo da se lakse nose sa stresom. Sve kroneri.
A sad ocu i travu legalizirati. To bu cisti raspasoj.

Btw. Pogledaj si istocni blok. Prosvjeda imas skoro na dnevnoj bazi. Nacisti na ulicama - Dresden, Leipzig i utociste nacista Chemnitz. Bil sam kod jednog svabe u kuci. Kompletni dnevni boravak u nacistickim obilježjima jer im je to legalno drzati u privatnim prostorima. Legalno!
Al suti se o tome. Njemacka je kicma EU. Kicma sastavljena od auslendera jer svabe su najgori radnici koje sam videl. Daj ukrajincu minimalac i ovaj ko da je boga videl. Uzeli na desetine tisuca sirijaca... Kaj delaju? Lopate v rukama za minimalac... Kaj balkanci delaju? Lopata za minimalac (svaka cast iznimkama). I sad jos trava. Ojojoj! 😀
15 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
ukay1000 kaže...
Mi smo mala drzava s jako malo ljudi. Kao selo neko.
Njemacka je velika sa puno ljudi (relativno).
Ima korupcije, nepotizma, ekstremne kolicine nesposobnjakovica, elitizma i slicnog sljama na lopate. Kao sto rekoh, birokracija im je kaos. Neke stvari u hrv su svemirski brod kao npr e gradjani. Oni imaju nacisticku organizaciju koja se zove schufa i legalno funkcionira iako doslovno segregira ljude po naciji, boji koze, vjeri, primanjima, trosenju, placanju racuna itd. Nedo bog npr. da zivis u cetvrti gdje neko je problematican. Ne bus dobil kredit, rate, kreditnu karticu, stan, bolju placu bez njihovog blagoslova (a ne bus) nikad.
Problem je kaj nasi nikad nece o tome pricati. Svima je vani bolje. Sute i trpe. Dojdu doma i onda su face. A tam im svabo vice dumbkopf 😂 Nije ni cudo da sve hrvate kaj znam u njemackoj cugaju alkohol samo da se lakse nose sa stresom. Sve kroneri.
A sad ocu i travu legalizirati. To bu cisti raspasoj.

Btw. Pogledaj si istocni blok. Prosvjeda imas skoro na dnevnoj bazi. Nacisti na ulicama - Dresden, Leipzig i utociste nacista Chemnitz. Bil sam kod jednog svabe u kuci. Kompletni dnevni boravak u nacistickim obilježjima jer im je to legalno drzati u privatnim prostorima. Legalno!
Al suti se o tome. Njemacka je kicma EU. Kicma sastavljena od auslendera jer svabe su najgori radnici koje sam videl. Daj ukrajincu minimalac i ovaj ko da je boga videl. Uzeli na desetine tisuca sirijaca... Kaj delaju? Lopate v rukama za minimalac... Kaj balkanci delaju? Lopata za minimalac (svaka cast iznimkama). I sad jos trava. Ojojoj! 😀

Legalizacija trave raspašoj? 

Daj si sam lupi samar koliko gluposti si nablebetao, ko je tebe krkana pustio van granica Hr?!

Kreni s osnovama, stanovnici Švapske nazivaju se Švabe (Schwaben).

Naziv za stanovnika njemačke je nijemac, naziv švabo si pokupio od dede koji je 70tih slucajno zalutao u to podrucije pa mislio da je pokrajina švabija cijela njemačka.

Ukrajinci hoce radit?, daj koga ti lažeš/nasmijavaš?! Zašto bi radili kad imaju azil i socijalnu pomoc a ne znaju beknit njmacki, sta ce taj radit?  . Moja se firma opekla sa ukrajinkama a trebale su subotom malo doc pocistit čiste urede, malo im je bilo novaca ili ispod casti, bolje sjedit kod kuce.

Ako si ti i tvoj prijatelj na lopati, to govori o tvojim sposobnostima ali tko želi radit i ima nesto u glavi brzo moze napredovat. Ja balkance znam kao ljude koji su najbolje integrirana "manjina" u njemačkoj, to ce ti reci svaki nijemac koji radi sa strancima. Vecinom su uspjesni u onome sto rade , ako stisnu zube, tu za 10god steknu kao na balkanu na cijenli zivot, o cemu pricamo? Javi mi se pa cu ti nac posao pored nijemca u Leipzigu da vidiš kako se radi i sto znaci biti predan poslu, to Hr nisi vidio.

Šufa te muci? jedino ako si na lopati kod nekog cigo-bosanca poluprijavljen ili imas crnu prošlost vezanu za neplačanja, normalno da neces dobit kredit/ stan, i ne treba ti dat, godinu dana u njemackoj a odma bi vozio drndu bmw 7 iz 2013 od turčina, kao uspio se pokazat u selu, a usput došao zamjenit ulje jer je u DE skupo  

 

Vratimo se na temu; legalizacija kanabisa, to ce samo ojacati njemacku, suzbiti nekontroliranu prodaju smeća i ojacat društvo kao takvo jer ce biti manje predrasuda prema ovoj biljci/konzumentima. Da ne govorim o rasterečenju sudova s malim prekršajima. Pogledajmo samo Kaliforniju i Kanadu.

Onaj tko puši ce i dalje pušit bilo to ilegalno ili legalno, ovako ce moci samo nabavit kvalitetnu robu u ljekarni, uredno kupiti i platit porez državi, znaci win-win situacija. Žalosno je samo da takvo razmišljanje još duuugo nece u tvrdu glavurdu balkanskog krkana pa smo tu gdje jesmo. Holy ima pravo ali uzalud je ta borma s vjetrenjačama, borba koje ja ustvari protjerala 400 000 ljudi van HR. 

16 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Kaj si se zapalio bikcino? Dirnulo te? I trebalo je. Zbog takvih hasisara poput tebe ljudi imaju krivu percepciju o njemackoj jer, ako sam ja nadrobio gluposti, ti bi trebao smanjit konzumaciju te droge kojom se pumpas u njemackoj. Ili si jedan od onih kronera koji dnevno rokaju po 3 litre pisaline iz Lidla od 25 centi za limenku posle posla jer drugacije ne funkcioniraju.

Vratimo se na temu. Njemackoj fali love. Standard stravicno pada zbog rasta cijena. Prosvjeda imate kolko ocete ali mediji rade svoje. Doslovno imate projekcije da bi legalizacijom marihuane godisnje trpali milijarde eura. 1+1=2. Jednostavno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2022 23:09 (ukay1000).
9 godina
offline
Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

Prije ce desiti drugo ukazanje Krista nego ovi nasi trogloditi legaliziraju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2022 20:56 (pravi_covijek).
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

Kao i sve ostalo kod nas,legalizirat če se kad naši klauni dobe "nalog" da se to provede.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Na sveto nigdarjevo budu legalizirali u RH.
Ok je da se ekipa opija i radi sranja ali oni koji se napuse i u najgorem slucaju pojedu kilu cokolade te zaspe na kaucu su problem.
2 godine
offline
Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku, pa

Vutra je što i alkohol odn. nije za svakoga.

Netko zna popiti, netko zna duvati.

 

 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Zaporožac kaže...

Vutra je što i alkohol odn. nije za svakoga.

Netko zna popiti, netko zna duvati.

 

 

 nije ni blizu isto zlo... alk je puno gori

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Nemreš to objasnit nekima
2 godine
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Aldo kaže...

 nije ni blizu isto zlo... alk je puno gori

Nisi shvatio što sam iznad napisao.

Alkohol nije "zlo", ako "normalno" piješ, kao ni marica, ako umjereno pušiš.

 

Kao što ima sjebanih alkoholičara koji su uništili sebe i obitelj pretjeranom konzumacijom, isto tako poznajem muškarce i žene koji su si uništili život pretjeranim duvanjem, koje im je postalo smisao života, razveli su se, žive u grupama po nekakvim stanovima kao i heroinski ovisnici, užas.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
A vidi Snup Doga kako duva
13 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
PzKpfw kaže...

 

 

Za vutru, napokon bi hašomani došli na svoje. 

A, kaj se tiče prostitucije ona je praktički legalna, jer je pristutna i niko to ne dira. Osim protokolarno, tu i tamo se napiše koja kazna.

 

BBB nikad nisu bili skolni toliko mari, koliko pijači. Najbolji među njima znali su se tako zgaziti za vikend, da to nije normalno.

Zato se i znalo skandirati, sve je pijano i drogirano, igra Dinamo...mada je to daleko od istine. Nije sve bilo pijano i drogirano. Daleko od toga.

To je samo kao neka frajerska furka....

 

Meditranske ultra grupe navijača, više su sklone duvanju.

Među njima ima pravih đankija.

 

Tako piše u knjigama o navijačkoj supkulturi.

 Joj daj ne lupaj bedastoće. Piše na plotu p.... Jesi ti ikad bio na barem jednoj utakmici sa BBB ili bilo kojom navijackom skupinom kaj se toga tiče? Jer da jesi nebi nikad ovo napisao.

13 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
ukay1000 kaže...
Mi smo mala drzava s jako malo ljudi. Kao selo neko.
Njemacka je velika sa puno ljudi (relativno).
Ima korupcije, nepotizma, ekstremne kolicine nesposobnjakovica, elitizma i slicnog sljama na lopate. Kao sto rekoh, birokracija im je kaos. Neke stvari u hrv su svemirski brod kao npr e gradjani. Oni imaju nacisticku organizaciju koja se zove schufa i legalno funkcionira iako doslovno segregira ljude po naciji, boji koze, vjeri, primanjima, trosenju, placanju racuna itd. Nedo bog npr. da zivis u cetvrti gdje neko je problematican. Ne bus dobil kredit, rate, kreditnu karticu, stan, bolju placu bez njihovog blagoslova (a ne bus) nikad.
Problem je kaj nasi nikad nece o tome pricati. Svima je vani bolje. Sute i trpe. Dojdu doma i onda su face. A tam im svabo vice dumbkopf 😂 Nije ni cudo da sve hrvate kaj znam u njemackoj cugaju alkohol samo da se lakse nose sa stresom. Sve kroneri.
A sad ocu i travu legalizirati. To bu cisti raspasoj.

Btw. Pogledaj si istocni blok. Prosvjeda imas skoro na dnevnoj bazi. Nacisti na ulicama - Dresden, Leipzig i utociste nacista Chemnitz. Bil sam kod jednog svabe u kuci. Kompletni dnevni boravak u nacistickim obilježjima jer im je to legalno drzati u privatnim prostorima. Legalno!
Al suti se o tome. Njemacka je kicma EU. Kicma sastavljena od auslendera jer svabe su najgori radnici koje sam videl. Daj ukrajincu minimalac i ovaj ko da je boga videl. Uzeli na desetine tisuca sirijaca... Kaj delaju? Lopate v rukama za minimalac... Kaj balkanci delaju? Lopata za minimalac (svaka cast iznimkama). I sad jos trava. Ojojoj! 😀

 Kaj ti drobiš? Samo nesposobnjakovići nisu u stanju napredovat u Njemačkoj. Sposobnim ljudima koji hoće i znaju radit plaća raste 10-20% svake godine plus kaj je tržište otvoreno i čim smatraš da nisi dovoljno plaćen možeš promjenit posao uz porast plaće, naravno. O kreditima i karticama neću ni pričat jer to sve ide jedno sa drugim. Svi koje znam uredno poduplavaju plaću svakih 3-5 godina. Shufa muči samo one koji rade kod muljatora ili su i sami muljatori, a takvima i treba uskratit sve blagodati civiliziranog društva i ostavit ih u prašini iza nas nek se žale i plaču. Nije mi uopće čudno da si nesretan i da vidiš samo loše oko sebe.

15 godina
offline
Re: Hoće li Hrvatska slijediti svoj uzor, Njemačku
Kod nas nikad a ni tad. Prezirem našu politiku ali sve nas voli Mirela H. Samo šteta teško da će na vlast ona.

Baš sam ovaj vikend bio znanstveni pokus s teškim kroničnim alkoholičarem sklono agresiji.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2022 20:22 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice