Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

poruka: 66
|
čitano: 35.047
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa".
12 godina
offline
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

Taj video ne prikazuje Kinzal.

 
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

 

 

Jako zanimljiv i vrlo dobar članak. Ne čitam i ne pratim baš nešto vijesti iz tog vojnog sukoba koji zadnje vrijeme svi mediji samo gnjave ekipu sa tim vijestima....

Al' volim uvijek pročitati odlične članke naših BUGovih autora koji su uvijek na vrhunskoj razini objapnjavaju stvari. Nije dovoljno žikitinešt, nego treba i znati to objasniti.

Naš Drago to radi odlično.

 

BUG od svih medija zna i umije objasniti na publicistički način komplicirane stvari nama običnoj raji. Drugi mediji samo kopiraju i ne kuže stvari. 

 

Zanimljivo je da Grad raketni lanser je bio maknut sa Petrove gore prije napadnih djelovanje hrvatske vojske kako ne bi mogao djelovati po gradovima koji se nalaze iz prvih crta napadnih djelovanja.

Još ima tih raketnih lansera po hanagerima na prostoru  ex-YU. 

 

Iron Dome je inače komad vrhunske tehologije. Bitno je da ove hipersonične rakete ne dođu u ruke opasnih ljudi kao što su arapski nacionalisti koji žele izbrisati Državu Izrael sa lica Zemlje.

 

Slično, kao kada je bila aktualna tema vezana za borbenu avijaciju RH, kada su svi mediji nešto drobili, a jedino je BUG objasnio stvar na najbolji mogući način. Čak je ekipa iz Gripena pozvala bugovce na službeno predstavljanje njihovog aviona, svojedobno.

BUG rastura.

dzg
Moj PC  
5 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
ivanzu kaže...

Nisu oni poslali nikakve otpatke nego precjenjujete sposobnost korumpirane države s GDP-om u razini jedne Italije. 4. tenkovska bojna je dosta dobila po nosu, a to im je elitna postrojba, VDV također.

 hmmm da, s Krima su došli do Mariupolja - cca 310 km... to ti je Ilok - ne Zagreb, nego Krško...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

ne kuzim zasto svi misle da je Ukrainska vojska slaba, jadna ili sta ja znam

 

da je tako ne bi Rusi posezali za ovim raketama

 

btw Ukraina je:

 

For 2022, Ukraine is ranked 22 of 142 out of the countries considered for the annual GFP review.
It holds a PwrIndx* score of 
0.3266 (a score of 0.0000 is considered 'perfect').

 

GFP = Global Fire Power

 

Ove raket su brutalne

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z

U Mariupolju se većinom bori DPR koji im je bio pod nosom, Ukrajinci nisu ni pružili neki otpor oko Krima. Glavnina vojske je došla iz smjera Donjecka, ovo ostalo iskrcano brodovima te su kasnije snage povezane.

5 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
3dfx kaže...

ne kuzim zasto svi misle da je Ukrainska vojska slaba, jadna ili sta ja znam

 

da je tako ne bi Rusi posezali za ovim raketama

 

btw Ukraina je:

 

For 2022, Ukraine is ranked 22 of 142 out of the countries considered for the annual GFP review.
It holds a PwrIndx* score of 
0.3266 (a score of 0.0000 is considered 'perfect').

 

GFP = Global Fire Power

 

Ove raket su brutalne

 
To je još uvijek veliki pad u odnosu na ono što su bili nakon raspada Sovjetskog Saveza. A to imaju zahvaliti tome što kao i Rusi na vlasti imaju korumpirane nesposobnjakoviće koje po džepovima drže mafijaši.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Di vi nalazite te podatke i specifikacije najnovijeg oružja? Koji vrag države bacaju pare na obavještajne i kontraobavještajne službe kad se danas sve može naći na internetu i Wikipediji.
Obožavam kad samoprozvani "stručnjaci" tako samouvjereno pišu o nečemu što zna samo šaka najviše pozicioniranih ljudi iz države koja proizvodi takva oružja.
 
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Al Crane kaže...
3dfx kaže...

ne kuzim zasto svi misle da je Ukrainska vojska slaba, jadna ili sta ja znam

 

da je tako ne bi Rusi posezali za ovim raketama

 

btw Ukraina je:

 

For 2022, Ukraine is ranked 22 of 142 out of the countries considered for the annual GFP review.
It holds a PwrIndx* score of 
0.3266 (a score of 0.0000 is considered 'perfect').

 

GFP = Global Fire Power

 

Ove raket su brutalne

 
To je još uvijek veliki pad u odnosu na ono što su bili nakon raspada Sovjetskog Saveza. A to imaju zahvaliti tome što kao i Rusi na vlasti imaju korumpirane nesposobnjakoviće koje po džepovima drže mafijaši.

 gle ako uzmeš da je Ukrajina bila razvijenija - ili preciznije - nije imala takve vukojebine kao Rusija (svi mini -stanovi, sve autonomne oblasti domorodnog stanovništva), e onda su Ukrajinci usrali motku...

 

BDP per capita Ukrajine je 45% ruskoga (koji je poravnat s nama)...

 

svi im guraju oružje, a imali su proizvodnju tenkova (ne sklapanje kao mi u ĐĐ), aviona... i opet ništa...

 

da je Hrvatska '91 dobil (i k tome javno) proporcionalno samo četvrt oružja koje se gura u Ukrajinu, rata ne bi bilo...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Van Nistelrooy kaže...

Živo me zanima preciznost ovih projektila, pogotovo s limitima koje Drago spominje u članku vezano za telekomunikaciju na tim brzinama. Negdje sam gledao analizu dva udara rusa s raketama (ne piše koje su koristili), gdje su promašili tv toranj za par metara, i zgradu neke gradske uprave za isto par metara (

). Pretpostavljam da to nisu bile hipersonične, tako da bi preciznost Kinžala trebala biti i gora. Naravno, još uvijek dovoljno za pogodit nosač aviona. Ali za pogoditi bateriju protuzračnih raketa, ili radarsko postrojenje, ne znam.

 Cenim da je Kinžal debelo preskup da bi se njime gađao pojedinačni S-300 lanser, kakvih ukrajinci imaju na desetine, i mete sličnog profila. Doduše, ako bi se tako nešto radilo, verovatno čak i ne bi bilo neophodno postići direktni pogodak - kako tekst kaže, samo kinetička energija projektila je ravna eksploziji od jedne kilotone; dodaj na to učinak same bojeve glave i...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z

BDP je Rusima umjetno napuhan, isto kao nama uz pomoć ZG. Prava prosječna plaća u Rusiji je oko 300E, tako mi je rekao kolega iz Rusije koji sada živi u HR.

8 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z

14 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z

Ali u Rusiji su najveće plaće u Baškiriji a ne Moskvi...

 

a ja odavno ne radim u ZG a imam plaću debeleo veću od prosjeka RH...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Mar kaže...
Di vi nalazite te podatke i specifikacije najnovijeg oružja? Koji vrag države bacaju pare na obavještajne i kontraobavještajne službe kad se danas sve može naći na internetu i Wikipediji.
Obožavam kad samoprozvani "stručnjaci" tako samouvjereno pišu o nečemu što zna samo šaka najviše pozicioniranih ljudi iz države koja proizvodi takva oružja.

 

Za Cirkon i Kinzal je u samoj Rusiji (RT) objavljivan promo materijal prije kojih 5-6 godina, upravo detaljan kao i članak ovdje.

 

13 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Stric_Jura kaže...

Ali u Rusiji su najveće plaće u Baškiriji a ne Moskvi...

 

a ja odavno ne radim u ZG a imam plaću debeleo veću od prosjeka RH...

 Debelo veća plaća od prosjeka RH i nije nešto u današje vrijeme.

I kakave veze ima mjesto rada u ovo doba remote-a?

14 godina
offline
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

Koliko ja znam još je u 2. svjetskom ratu postojao V2 (djeda balističkih raketa), raketa koja je prema zemlji letila hipersoničnom brzinom i protiv koje nije bilo nikakve obrane, za razliku od V1 (pradjeda krstarećih projektila) kojeg se moglo oboriti protuzračnom obranom ili posebno opremljenim brzim lovcima, tako da u stvari Kinžal po pitanju (ne)mogućnosti obrane nije ništa novo. U nekoj bližoj ili daljoj budućnosti to će se rješavati nečim još puno bržim - laserskim zrakama velike snage.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

Iskander-M i Kinzhal su jedne te iste (balističko-hipersonične) rakete, a glavna razlika je u lansirnoj platformi. To je precizno oružje, tj. CEP im je nekoliko metara. Obje inačice imaju ograničene manevarske mogućnosti, a koje nisu ni približne pravim HGV projektilima (DF-17 ili Avangard). To se je sve znalo prije ovog rata, ali nije se znalo slijedeće:

 

Na Internetu ih sad nazivaju 'zvijezdama padalicama', jer izgleda da iznad cilja još dodatno ubrzavaju i postiže se efekt kao da meteor pada. Dakle čistom kinetičkom energijom projektil prolazi kroz metal/beton kao kroz maslac, a na kraju se aktivira eksplozivno punjenje. Najbolja snimka tog karakterističnog efekta je ona kad je sravljen sa zemljom onaj veliki trgovački centar u Kijevu. Osim što su j*beno brze, one su opremljene i sa vrlo aktivnom obranom od protubalističkih projektila/radara.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Old Iggy kaže...
ivanzu kaže...

Objavljuju rusi samo treba znati pronaći, a za tenkove se oduvijek znalo da im nisu nešto za moderno ratovanje. 

Ma svašta se da naći. Ali rezultati su vidljivi.

Rezultati su vidljivi, svakodnevno skidaju Barjaktare koji uredno dolaze iz Turske kao i preostale ukrajinske avione.

 

Sad zamisli amere (koji su kakti najjači) da nisu išli u Iraku po principu spaljene zemlje gdje prvo sve poravnaju a onda čiste ostatak?! 

Koliko bi oni takvim tempom izgubili tehnike? Ionako su izgubili hrpu tenkova i zrakoplova.

Da rusima gori pod petama povukli bi oni puno više tehnike i osoblja.

 

Teško je govoriti u ruskim uspjesima ili neuspjesima kad informacije dolaze na kapaljku a mediji konstantno lažu.

Duh iz kijeva, 13 mrtvih vojnika na Zmijskom otoku, ukrajinski vojnik prodao tenk za $10k i sl. gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 22:08 (El Torro).
16 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
El Torro kaže...
Old Iggy kaže...

Ma svašta se da naći. Ali rezultati su vidljivi.

Rezultati su vidljivi, svakodnevno skidaju Barjaktare koji uredno dolaze iz Turske kao i preostale ukrajinske avione.

 

Sad zamisli amere (koji su kakti najjači) da nisu išli u Iraku po principu spaljene zemlje gdje prvo sve poravnaju a onda čiste ostatak?! 

Koliko bi oni takvim tempom izgubili tehnike? Ionako su izgubili hrpu tenkova i zrakoplova.

Da rusima gori pod petama povukli bi oni puno više tehnike i osoblja.

 

Teško je govoriti u ruskim uspjesima ili neuspjesima kad informacije dolaze na kapaljku a mediji konstantno lažu.

Duh iz kijeva, 13 mrtvih vojnika na Zmijskom otoku, ukrajinski vojnik prodao tenk za $10k i sl. gluposti.

Kakvi su to rezultati vidljivi?

Više od mjesec dana rata, nisu napravili praktički ništa?

Uništavaju civilne objekte, kakvi vražji ameri i spaljena zemlja?

uspjeli su samo učvrstiti poziciju Ukrajinskog predsjednika, sve unazaditi godinama i uozbiljiti zapad.

12 godina
offline
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

Povlačenje više tehnike i osoblja bi značilo poziv za rezerviste, što znači da to onda nije "specijalna vojna operacija". Koliko njima dobro ide je dokaz da su im se uvijeti za proglašenje uspjeha/pobjede mijenjaju, a gubitak tehnike im je ogroman i to samo što je dokumentirano na fotografijama. Oni su mislili da će ovo biti druga Gruzija ali polako ispada da će biti druga Čečenija.

 
5 3 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Old Iggy kaže...

Kakvi su to rezultati vidljivi?

Više od mjesec dana rata, nisu napravili praktički ništa?

Uništavaju civilne objekte, kakvi vražji ameri i spaljena zemlja?

uspjeli su samo učvrstiti poziciju Ukrajinskog predsjednika, sve unazaditi godinama i uozbiljiti zapad.

Ako gledaš CNN oda rusi gube i nisu napravili ništa. Osim što su zauzeli teritorij Velike Britanije i svakodnevno napreduju.

Putin nikad nije izjavio da se radi o blitzkreig-u, to je mantra zapadnih medija.

Rusi su u 48 sati su preuzeli zračni prostor države veličine Texasa.

Nije Ukrajina Istra pa da se osvoji za tjedan dana.

 

Crveno je pod kontrolom rusa a crveno isprekidano je gdje se vode borbe.

https://www.globalsecurity.org/jhtml/jframe.html#https://www.globalsecurity.org/military/world/war/images/map-russo-ukraine-20220316-4.jpg|||

 

Da, ameri rade po principu spaljene zemlje. Prvo sravnaju gradove a onda ih polako čiste i usprkos tome imaju poprilične gubitke.

 

12 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z

Hehe, Rusi radili kartu, hvala sve si dokazao.

16 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
El Torro kaže...
Old Iggy kaže...

Kakvi su to rezultati vidljivi?

Više od mjesec dana rata, nisu napravili praktički ništa?

Uništavaju civilne objekte, kakvi vražji ameri i spaljena zemlja?

uspjeli su samo učvrstiti poziciju Ukrajinskog predsjednika, sve unazaditi godinama i uozbiljiti zapad.

Ako gledaš CNN oda rusi gube i nisu napravili ništa. Osim što su zauzeli teritorij Velike Britanije i svakodnevno napreduju.

Putin nikad nije izjavio da se radi o blitzkreig-u, to je mantra zapadnih medija.

Rusi su u 48 sati su preuzeli zračni prostor države veličine Texasa.

Nije Ukrajina Istra pa da se osvoji za tjedan dana.

 

Crveno je pod kontrolom rusa a crveno isprekidano je gdje se vode borbe.

https://www.globalsecurity.org/jhtml/jframe.html#https://www.globalsecurity.org/military/world/war/images/map-russo-ukraine-20220316-4.jpg|||

 

Da, ameri rade po principu spaljene zemlje. Prvo sravnaju gradove a onda ih polako čiste i usprkos tome imaju poprilične gubitke.

 

Zauzeli trećinu Ukrajine? Malo teže.

Putin ništa ni nije objavio, nije htio blitz? Je li to rekao padobrancima prvi dan?

Preuzeli zračni prostor?

Koji su to grad ameri sravnili? Kolike to "gubitke" imaju?

16 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Ivan(4) kaže...

 Cenim da je Kinžal debelo preskup da bi se njime gađao pojedinačni S-300 lanser, kakvih ukrajinci imaju na desetine, i mete sličnog profila. Doduše, ako bi se tako nešto radilo, verovatno čak i ne bi bilo neophodno postići direktni pogodak - kako tekst kaže, samo kinetička energija projektila je ravna eksploziji od jedne kilotone; dodaj na to učinak same bojeve glave i...

Nitko normalan neče ispalit skupi Kinzhal da bi uništio S-300, ili bilo koji drugi PZO sistem itd.Mislim ono možeš(ipak je S-300 raketna baterija fiksna), ali ipak za to se koriste jeftiniji projektili koji se navode/ciljaju baš na aktivne radarske sustave kojeg ima svaki PZO sistem.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Kh-31

 

Dolnji primjer, taj S-300 komplet več je ranije uništen(ne sa spomenutim Kh-31)na samim počecima Ruske navale.Ovo je samo jedan primjer, kojeg su Ukrajinci eto pokazali(90% svojeg uništenog hardvera ne pokazuju)iz nekog samo njima poznatog razloga.

 

https://twitter.com/UAWeapons/status/1509091605432741888

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 23:02 (rambox).
13 godina
online
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

Liveuamap -ovdje kmozete pratit sve sto se dogadja....

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
ivanzu kaže...

Nisu oni poslali nikakve otpatke nego precjenjujete sposobnost korumpirane države s GDP-om u razini jedne Italije. 4. tenkovska bojna je dosta dobila po nosu, a to im je elitna postrojba, VDV također.

 

 

Tenkovi su totalni promašaj u modernom ratovanju, a osobito u urbanim područjima.

Što se (financijske) sposobnosti tiče, mislim da to za Rusiju nije problem, imaju pregršt resursa, a i razvili su dosta vojne tehnologije tokom godina. Osim nemotiviranih vojnika, još je neki faktor u pitanju za ovako sramoćenje.

15 godina
offline
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

Čitam malo ovaj članaki i mislim si..kako smo kao ljudska vrsta još uvijek jako nisko u smislu evolucije.
Mislim..još uvijek imamo ratove međusobno,to je dobar pokazatelj niske kvalitete svijesti na ovoj planeti.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
#danko99

to ti je u duhu kršćanstva

“Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač.” (Matej 10,34)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
8 godina
offline
Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – za sa

HCMA, dajete malo pročitajete što piše iza citata kojeg citirate, a ne bi Vam bilo loše da pročitate i čitavo Evanđelje. Onda bi znali razumjeti citate u kontekstu. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
rambox kaže...
Ivan(4) kaže...

 Cenim da je Kinžal debelo preskup da bi se njime gađao pojedinačni S-300 lanser, kakvih ukrajinci imaju na desetine, i mete sličnog profila. Doduše, ako bi se tako nešto radilo, verovatno čak i ne bi bilo neophodno postići direktni pogodak - kako tekst kaže, samo kinetička energija projektila je ravna eksploziji od jedne kilotone; dodaj na to učinak same bojeve glave i...

Nitko normalan neče ispalit skupi Kinzhal da bi uništio S-300, ili bilo koji drugi PZO sistem itd.Mislim ono možeš(ipak je S-300 raketna baterija fiksna), ali ipak za to se koriste jeftiniji projektili koji se navode/ciljaju baš na aktivne radarske sustave kojeg ima svaki PZO sistem.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Kh-31

 

Dolnji primjer, taj S-300 komplet več je ranije uništen(ne sa spomenutim Kh-31)na samim počecima Ruske navale.Ovo je samo jedan primjer, kojeg su Ukrajinci eto pokazali(90% svojeg uništenog hardvera ne pokazuju)iz nekog samo njima poznatog razloga.

 

https://twitter.com/UAWeapons/status/1509091605432741888

 Ja mislim da je to totalna glupost.

Zar neće sve ovisiti o stanju na bojištu? Nije koliko košta nego koliko vrijedi. Nije samo omjer projektila i pzo nego valjda i koliko avion i pilot koštaju ako se obore i što ti je na raspolaganju u tome trenu i koliko je hitno postići neki cilj itd... Ali ne koliko samo u novcu košta, nego i koliko košta za daljnju bojnu sposobnost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 10:37 (Mandor).
16 godina
offline
Re: Hipersonična raketna oružja (Kinžal i sl.) – z
Mandor kaže...
Ja mislim da je to totalna glupost.

Zar neće sve ovisiti o stanju na bojištu? Nije koliko košta nego koliko vrijedi. Nije samo omjer projektila i pzo nego valjda i koliko avion i pilot koštaju ako se obore i što ti je na raspolaganju u tome trenu i koliko je hitno postići neki cilj itd... Ali ne koliko samo u novcu košta, nego i koliko košta za daljnju bojnu sposobnost.

Pa da, zato su Kinzhal navodno i iskoristili ili poslali da kao metu pogodi podzemno skladište oružja.

 

Žuto je puno bitniji cilj, u odnosu na S-300 koji je ipak samo napredni PZO sistem.U žutome se nalazi oružje za razne namjene, zato je žuto neusporedivo bitnija meta ili cilj.

 

Zna se kak to ide, ili ako nema potrebe ne šalješ avione na veliku daljinu da bombardiraju određeni vrlo bitan cilj.

 

- borbeni Avion=uvijek postoji opasnost od rušenja+piloti su vrlo bitni ili njihovo školovanje je vrlo skupo.Ako borbeni avion pogodi PZO velikog kalibra, pilot ima vrlo male šanse za preživljavanje

 

- klasičan krstareči projektil Kalibr košta oko 1.5milje dolara, pa eto ispali i dalje nek hardver odradi svoj posel

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 13:38 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice