HiFi Rose RS201E - Velike ambicije

poruka: 12
|
čitano: 9.099
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HiFi Rose RS201E - Velike ambicije".
5 godina
protjeran
offline
HiFi Rose RS201E - Velike ambicije

Još jedan precijenjeni "polu proizvod". Ali,hajd, barem se krenulo u pravom smjeru. Očekujem navalu sličnih uređaja. Kinezi, gdje ste?! 

 

Osim za (srećom vrlo kratki) dio s audiofilskim prekenjavanjem za recenziju dajem ocjenu 5+. Tako bi se, kritički i bez podilaženja proizvođaču i prodajnom zastupniku, trebali ocjenjivati proizvodi. 

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 12:46 (Antiseptik).
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije
Antiseptik kaže...

Još jedan precijenjeni "polu proizvod". Ali,hajd, barem se krenulo u pravom smjeru. Očekujem navalu sličnih uređaja. Kinezi, gdje ste?! 

 

Osim za (srećom vrlo kratki) dio s audiofilskim prekenjavanjem za recenziju dajem ocjenu 5+. Tako bi se, kritički i bez podilaženja proizvođaču i prodajnom zastupniku, trebali ucjenjivati proizvodi. 

 

Budući da u 99% svojih javljanja pljuješ moje/naše recenzije, a sad si pohvalio, iskoristit ću priliku da ti ukažem kako je ova konkretna recenzija napisana na isti način kao i apsolutno sve ostale - kritički i bez podilaženja, kako i sam kažeš. Jedina razlika u odnosu na druge recenzije jest što ovaj uređaj ima natprosječan broj bizarnih nedostataka (pogotovo s obzirom na svoju cijenu).

 

Kad u recenziji nekog drugog, kvalitetnijeg uređaja nije navedena opširna lista nedostataka, netko može pomisliti da to nije objektivna recenzija, a zapravo se samo radi o tome da se takvom uređaju nema puno toga za prigovoriti. Sve mane koje uočim u postupku testiranja uređaja, sigurno ću navesti - zato trošim puste sate na testiranje.

 

Ako neka značajna mana postoji, a nisam ju nigdje spomenuo, to znači da ju nisam uočio. U tom slučaju zaslužujem prigovore  

 

 

Never put Dolby on snake detectors.
5 godina
protjeran
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije

Jbmti, još ispadnem neki kenjkavac (mislim na ovo o 99% pljuckanja), a samo mi na jetricu idu rečenice kao ove: 

"... Odabrana kombinacija komponenti isporučuje vrlo muzikalan i uglađen zvuk, posve lišen analitičnosti i agresivnog razotkrivanja mana u lošijim snimcima i audiozapisima niže kvalitete. MQA sadržaji s Tidala zvuče zaista grandiozno i detaljno..." 

 

Rečenice kao navedene nemaju što tražiti na portalu koji se "kune" u znanost (zato i  jesam na bug-u, a ne na govn.., ovaj dnevno.hr). Jer, opće je poznato da pojačalo nemože zvučati (a posebice ne grandiozno i detaljno) niti njegove komponente mogu isporučivati muzikalan i, o-sačuvaj-me-bože, uglađen zvuk ... niti "zvuk" pojačala može biti analitičan i/ili agresivan. Sve su to, naime, odlike samo i jedino ZVUČNIKA! 

I do god se takve rečenice pojavljuju ja ću kenjkati. A mogao si (i trebao!) bez nje.  

 

 

Inače, navedeni mi uređaj izgleda vrlo interesantno (kao i NAD M10, uostalom - gdje ovaj uređaj sadržajem i cijenom spada). Jedino što mi kod ovakvog tipa uređaja smeta je nebulozna cijena (i ovdje i kod NAD-a). Da se radi o pet-šest tisuća kuna (što je i dalje visoka cijena) uređaj bi me dodatno zaintrigirao. Da je u pitanju neki renomirani haj-end lop.. ovaj preser...., ovaj proizvođač (tipa Audio Note ) još bih i shvatio pretjerivanje - audiofuli vole kad je glupo, a skupo (eto mene živog primjerka s AN-E preprecijenjenim zvučnicima ... a, jbmti, imao sam i AN DAC 2.1 - koje ludilo).

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 12:55 (Antiseptik).
5 godina
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije
Antiseptik kaže...

Jbmti, još ispadnem neki kenjkavac (mislim na ovo o 99% pljuckanja), a samo mi na jetricu idu rečenice kao ove: 

"... Odabrana kombinacija komponenti isporučuje vrlo muzikalan i uglađen zvuk, posve lišen analitičnosti i agresivnog razotkrivanja mana u lošijim snimcima i audiozapisima niže kvalitete. MQA sadržaji s Tidala zvuče zaista grandiozno i detaljno..." 

 

Rečenice kao navedene nemaju što tražiti na portalu koji se "kune" u znanost (zato i  jesam na bug-u, a ne na govn.., ovaj dnevno.hr). Jer, opće je poznato da pojačalo nemože zvučati (a posebice ne grandiozno i detaljno) niti njegove komponente mogu isporučivati muzikalan i, o-sačuvaj-me-bože, uglađen zvuk ... niti "zvuk" pojačala može biti analitičan i/ili agresivan. Sve su to, naime, odlike samo i jedino ZVUČNIKA! 

I do god se takve rečenice pojavljuju ja ću kenjkati. A mogao si (i trebao!) bez nje.  

 

 

 

 Ti baš ono nemaš pojma o čemu pričaš, jel tako? Svaki uređaj ima svoj zvuk, pa tako i pojačalo. Svaki uređaj nešto donosi i nešto odnosi u zvučnoj slici. Kako ti pišeš ispada da su samo zvučnici ta komponenta koja daje karakter zvuku, a da je potpuno nebitno koje pojačalo, pretpojačalo, DAC i cd player imaš, to sve ima isti zvuk. Ne možeš bit više u krivu.

 

Kad se kaže "muzikalan, uglađen, analitičan ili agresivan, grandiozan i detaljan" točno se opisuje kakva je vrsta zvuka, kako pojačalo djeluje na izlazni signal i u konačnici na zvuk. To što ti ne razumiješ te izraze, to je tvoj problem, odi pročitaj koji text, poslušaj malo muzike, pa možda naučiš nešto novo.

 

Imao sam ja tako priliku isprobat GatoAudio pojačalo i njegov zvuk opisujem kao: preanalitičan, kirurški sterilan, hladan. Nakon toga sam kupio Hitachi pojačalo i taj zvuk se karakterizira kao: neutralan, muzikalan i uglađen. To se slušalo na istom ostatku sustava, u istoj prostoriji, što znači da je samo promjena pojačala radila ogromnu razliku u zvuku, skroz drugačija zvučna slika je bila u pitanju i stari Hitachi od 1500 kuna je bio neusporedivo bolji od novog 20k+ kuna GatoAudio-a.

Live long and prosper.
5 godina
protjeran
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije

@ Filox

Sve ti je to u glavi ... sva ta razlika u "muzikalnosti i "zvuku". Fizika je jebenica od znanosti. I svugdje je oke, osim u audiofiliji. Čudno, ne?! 

(žao mi je što se moram ponavljati, ali zlatouhi zaslužuju da ih se podsjeti)

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 14:15 (Antiseptik).
5 godina
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije
Antiseptik kaže...

@ Filox

Sve ti je to u glavi ... sva ta razlika u "muzikalnosti i "zvuku". Fizika je jebenica od znanosti. I svugdje je oke, osim u audiofiliji. Čudno, ne?! 

(žao mi je što se moram ponavljati, ali zlatouhi zaslužuju da ih se podsjeti)

 Opet pričaš pizdarije. Muzikalnost je jedna od karakteristika za opisat zvuk. Isto to se može opisat i s raznim grafovima i frekvencijama, jer obrati malo pažnju na to, postoje razlike u frekvencijskom odazivu svakog pojačala na svijetu, a te razlike bojaju zvuk. Da netko napiše +3db na 145 Hz, -1,3db na 3567 Hz, onda to nikome ništa ne znači, ali ovi univerzalni opisi, koji koriste svi recenzenti na ovom svijetu, su upravo to - univerzalni i svak tko se bavi hi-fijem i tko voli čitat recenzije po svijetu audio tehnike, taj zna što neki od tih izraza znači za zvučnu sliku.

 

Nitko ne negira fiziku, ne negiram ja tehničke specifikacije, ali ne mogu opisivat zvuk koji daje neka komponenta, pa tako ni zvuk zvučnika, sa tehničkim specifikacijama, jer to ne razumije nitko. 

 

Nadalje, pretjeruješ s tim tvojim "razumijevanjem" audiofila i tog cijelog hobija. Nisam ja nikakvi zlatouhi, čak bi rekao da dosta slabo čujem, s obzirom na neke testove koje sam radio. Ali ako čujem ogromnu razliku kod promjene pojačala, onda možda nešto tu postoji? Zar ti stvarno tvrdiš da su sva pojačala, DACovi i playeri isti i da samo zvučnici utječu na zvuk? Oprosti, ali moram pitat, jesi li ti normalan? Izvoli pogledat frekvencijske grafove od 10, 20 random pojačala, pa mi reci kako je to sve isto i kako to ne utječe na zvuk?

 

Da mi je sve to u glavi kako ti kažeš, onda bi vrlo vjerojatno bio uvjeren u superiornost novog pojačala od preko 20.000 kuna, a ne bi ga vratio u dućan nakon 3 dana i kupio na Njuškalu za 1.500 kuna 40 godina staro pojačalo, te bio oduševljen s tim zvukom. Ljudi inaće padaju na cijenu i dizajn, ja (zamisli) padam na kvalitetu zvuka i njegovu prirodnost. Nisam samo ja taj koji je čuo loš zvuk na skupom uređaju, i moj brat je isti zaključak imao kao i ja, znači da smo dvojica pod obrnutim placebom? Ne razumijem...

 

Bolje da ti ne napišem onda koja promjena u zvuku je nastupila s promjenom CD playera... 

 

Izgleda da smo svi glupi i da je najbolje imat najjeftiniji mogući sustav, jer je sve to isto. Eventualno naprdit neke extra skupe zvučnike, a ostalo je nebitno, jer samo zvučnici imaju svoju karakteristiku zvuka, drugo je sve fizika i jebenica od znanosti. Ha? Jel čuješ ti sebe, aj opet pročitaj svoj post...

Live long and prosper.
8 godina
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije
Meni se čini da je ovdje na djelu totalna diskrepancija cijene i (ne)kvalitete. Toliko nedostataka za tu cijenu. Ne znam tko bi bio lud ovo kupiti. Ideja uređaja je dobra, ali izvedba je katastrofa. Upucali su se u nogu.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
HiFi Rose RS201E - Velike ambicije

Antiseptik ocito nemas pooojma (niti iskustva) o audiu niti "znanosti" iza svega, pa se radije nemoj blamirati sa komentarima:) Ili pitaj, ako ti to vec nije ispod casti ...

 

Al zanimljiv uredjaj, odnosno kompjuter skoro, uspjeli su utrpat apsolutno sve u unutra! Vidi se da im audio performanse nisu prioritet, niti navode ikakve podatke o pojacalu osim 2x50W na 8 oma, dokle za DAC ili ekran pisu eseje. Za te pare bi ocekivao barem 2x100W, kao npr u PS Audio Sprout 100, da moze potjeram barem malo zahtjevnije zvucnike. Inace se ovaj 2k€ uredjaj moze spojiti na max 300-400€ zvucnike. Ovo je vise lifestyle konzumni uredjaj nego hifi pojacalo.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
HiFi Rose RS201E - Velike ambicije

dok sam bio mlađi i dok nisam imao love za poštenu hi fi opremu stalno sam čitao jedan časopis iz hrvatske koji je jako slikovito i audiofilskim riječnikom opisivao komponente i zvučnike,kad sam kupio malo bolji hi fi sistem došao sam do zaključka da taj časopis nema pojma jer ono što su oni opisivali u tom časopoisu sa svojim audiofilskim riječnikom ja nisam ni približno doživio,vjerovatno ni ostali nisu to doživjeli eto taj je časopi pred izumiranjem i pred gašenjem

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije
blackalbum kaže...

dok sam bio mlađi i dok nisam imao love za poštenu hi fi opremu stalno sam čitao jedan časopis iz hrvatske koji je jako slikovito i audiofilskim riječnikom opisivao komponente i zvučnike,kad sam kupio malo bolji hi fi sistem došao sam do zaključka da taj časopis nema pojma jer ono što su oni opisivali u tom časopoisu sa svojim audiofilskim riječnikom ja nisam ni približno doživio,vjerovatno ni ostali nisu to doživjeli eto taj je časopi pred izumiranjem i pred gašenjem

Potpuno te razumijem, i dan danas je ful tesko skuziti kako nesto zvuci citajuci Sterophile, TAS i ostale tiskovine, i bas zato mi se puno vise svidjaju reviewovi od Zero Fidelity, Thomas & Stereo i ostalih, jer onako zdravo seljacki kazu "bas je ovakav, pozornica je onakva, sa ovim pojacalo svira ovako a sa onim onako", bez slikovitih i pjesnickih opisa raznih kompozicija tipa:

Sama kompozicija ima određeni ‘flow’, lepršavo se kreće, takoreći u zamahu koji kreće polako da bi se u nekom trenutku raširio prema klimaksu. Na leđima gudačkih instrumenata grade se i ostali instrumenti orkestra pa se stječe taj dojam glazbene arhitekture. XP-32 ovdje odrađuje maestralan posao jer neposrednošću, ispravnim timingom, dinamikom i ogromnom rezolucijom pruža kristalno čist uvid u ono što se događa na pozornici

Sto nam ovo govori o zvuku? Meni ne puno.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 16:14 (hudo).
5 godina
protjeran
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije
Za sve što vi audiofili (i vaše tiskovine, a posebno TAS i Stereophile) opisujete u "zvuku" komponenti postoji izvrsna engleska skraćenica: BS.

I time završavam.
Molio bih recenzenta da me opovrgne.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 8:47 (Antiseptik).
Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HiFi Rose RS201E - Velike ambicije
Antiseptik kaže...
Za sve što vi audiofili (i vaše tiskovine, a posebno TAS i Stereophile) opisujete u "zvuku" komponenti postoji izvrsna engleska skraćenica: BS.

I time završavam.
Molio bih recenzenta da me opovrgne.

 Recenzent se igra sa Hi-Fi pizdarijama koje dobija na test, jer ga to zanima, ne zato kaj to zanima čitatelja BUG-a... 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice