Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

poruka: 19
|
čitano: 6.039
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem ".
14 godina
offline
Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

Heh, bolje da ukinu zaleđe pa ce i nogomet biti zanimljiviji, atraktivniji,  vise golova. ovako stvarno moras biti mazohista gledat sat i pol da padne jedva gol, dva 😅

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2022 8:01 (bus).
 
0 9 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
Micanje zaleđa bi napravilo skroz suprotno od onoga što ti tvrdiš.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

VAR je super, ali sad se ide i u pretjerivanje s dosuđivanjem jedanaesteraca za kontakte s rukom koji u realnoj situaciji na terenu nisu uopće utjecali na igru, niti su ičim smanjili šansu ekipe da zabije gol. Previše je poklonjenih jedanaesteraca bilo u engleskoj ligi koju sam pratio malo intenzivnije, i onda ti takav gol potpuno usmjeri utakmicu. primjer glupog jedanaesterca je i onaj protiv Hrvatske u finalu SP s Francuzima.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

mi stariji naučeni smo zbijati šale na račun spola, spolne orijentacije i stručne spreme sudaca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
Onda neka ukinu i suce. Tako ce se rijesiti subjektivnost i osobna procjena.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
Ajar kaže...

mi stariji naučeni ..

 -ma s tim se rodiš, geni-voda-nešto, prvo vikneš dinamo, pa runda, pa mama-tata.. :))

 

što kao takav genetski materijal znam o nogometu? pa ono na travi 10+1 s obje strane, razlikuješ ih po boji dresa (što već zadire u diskriminaciju po boji..) i navijačke pjesme koje su iste kao pobjede-izgube, jer dinamo nikad ne gubi nego ga sudci pokradu, loša sreća-peh itd.. inače bi bili prvaci svijeta :)) ..

 

-što će nama takva lopta? mi to jednostavno znamo-vidimo.. a sudac je ćorav kad ima očale ili var.. tj ovisi o tome dosudi li penal za ili protiv, ne o tamo nekom senzoru koji je jamačno kinesko smeće ili hakiran-podmićen itd.

-pravi navijač, kad se spusti do crikve (nešto kao južni zg malo južnije).. umoći se u slano jezero, more, štoveć.. zaspi i probudi se ko pržena girica, jasno istaknutom crvenom (hint šahovnica ili sdp često oboje po dedi..) .. i to je to, to je duh sporta, navijanja, više-jače-bolje.. svi superlativi (jedino me muči trebam li reči šport.. ko šporet?).. i vrati se takav navijač, izrazito crven, pa ostalima domorodcima koji nisu išli umočiti priča lovačke i putne priće kako su masakrirali one druge, kako su spolnoopćili sa svim bipedalcima.. (a neki i na sve četiri..) .. i geni se uz logorsku vatru dalje prenose, ko u kamen urezano od st.sedmog jer je i tad dinamo bio sveto ime za nomadske čobane i začetak krščanstva, nešto kao sveta vodica (kasnije preimenovano u jana, voda iz dubina, koja sadrži mudrost i tak to..). To su geni, ne naučeno.. tj moraš biti rođen s tim, zrak-voda, nešto.. inače ti je to bevzeze.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
Ajar kaže...

mi stariji naučeni smo zbijati šale na račun spola, spolne orijentacije i stručne spreme sudaca.... 

 ...i Ćire Blaževića 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

kad se spominje frekvencija lopte zelim podjelit nešto u vezi s tim. 2014 sam operirao kavernom na mozgu. poslije toga imao sam problem sa čitanjem i pamčenjem a onda sam počeo čitat o meditaciji i radit tibetance. nakon 8 godina intezivnog čitanja štiva (preko 100 knjiga) poput moć sadasnjeg trenutka, superučenje superpamčenje, stvorite novo ja. otkrio sam da nam je mozak ko računalo, sad mogu pročitat knjigu od 200 str. u danu. uliksa sam pročitao za 8 dana.  znači mozak ima snagu da se oporavi jer je to mišić ko svaki drugi. ali počele su mi se događat i neke druge stvari poput razvijene intuicije i osjećanje energije drugih ljudi. ili npr, u podsvijest mi dođe neka osoba i vidim je taj dan, ili mislim o hamburgeru dok se vozim busom, pogledam ulijevo i vidim plakat maca i slicne stvari. što mislite o tome jeli sve oko nas frekvencija i vibrira na određenoj razini ili sam previše zabrijal o tome i prešao na tamnu stranu. i da osjecam se kao da sam na nekoj većoj razini svjesti i energije nego većina ljudi. al kad to rečem psihologu on mi prepiše antidepresive.  

 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
goran022 kaže...

sad mogu pročitat knjigu od 200 str. u danu. 

 Ovo je fakat...impresivno....

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

- knjiga ili ćiro.. meni je ćiro jači :) pogotovo od kad ima šal, onak ko superheroj, superćiro..

da njegov logo-lik-šal stave na ovu loptu (balun..) bila bi duplo jača, overklokana.. a ne one bezvenzne crtice adidasa.

 

btw ovi kaj puno čitaju su sumnjivi.. nisu to čista posla, treba to preventivno zatuć (na tekmi se knjiži kao huligansko besmisleno divljanje ili ubojstvo ih nehaja..), no razumijem ga i meni plakati nešto govore, kao da čujem glas u glavi, mac ili bigmac pa pomislim koji os verziju staviti na narudžbu mekkentrija.. sve nešto subliminarno i čak pomislim da sam još moćniji-pametniji nego jučer, što je skoro nemoguće jer sam već na vrhuncu zamislivih, kao esencijalna svijest-bitak.. (ako netko ne razumije, nije problem u vama, nego u sadržaju napisanog..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

Ne kuzim i dalje gdje je AI u svemu ovome.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
fer-de-lance kaže...
goran022 kaže...

sad mogu pročitat knjigu od 200 str. u danu. 

 Ovo je fakat...impresivno....

 

To uopće nije impresivno!

 

Ako na stranica ima ~600 riječi to je 600*200=120000 riječi u knjizi. 120000/(24x60)=83,33 riječi u minuti. A prosječno obrazovan čovjek može pročitati između 200 i 400 riječi u minuti. Što znaći da kolega goran022 i nije neki čitač. Ili se, što je vjerojatnije, nije precizno izrazija, jer teško da čita svih 24 sata u danu. Ali koliko sati dnevno čita to ne znamo.

42
10 godina
offline
Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

 

 

Hm, okeeee...već su ovi VAR-ovci ubili nogomet...svako malo pogled na kameru, te se čeka kao da smo na kolodvoru, igrači časkaju, reklame idu...nekada nogomet nije bio takav...stajalo se stadionu, bilo je sve puno nevinije i romatičnije....tehnologija ubija nogomet. S tehnikom nema greške, sve je unaprijed programirano, gdje je tu čar?

 

 

Dinamo Zagreb! Vidim da se spominje u komentarima. I mislim da je to oke. Zakaj ljudi ne bi rekli kaj misle? 

Npr., negdje vani, oko stadiona, na stadionu, u gradu, mnogi ljudi ne bi mogli slobodno govoriti o DZG. Mislim kada ih ne čuju huligani i uzavreli navijački dečki sa kvarta. Jer, svako spominjanje voljenog kluba u kontekstu koji je neodgovara prvoj ekipi počesto završava ne baš lijepo i ugodno za neke.

 

 

To je pogrešno. I nažalost živimo u takvom svijetu. Sport i gledanje istoga je otvoreno za sve.

Zato mislim da je dobro da imamo tehnologiju da svi slobodno mogu izreći svoje mišljenje.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
markoBT kaže...

To uopće nije impresivno!

 

Ako na stranica ima ~600 riječi to je 600*200=120000 riječi u knjizi. 120000/(24x60)=83,33 riječi u minuti. A prosječno obrazovan čovjek može pročitati između 200 i 400 riječi u minuti. Što znaći da kolega goran022 i nije neki čitač. Ili se, što je vjerojatnije, nije precizno izrazija, jer teško da čita svih 24 sata u danu. Ali koliko sati dnevno čita to ne znamo.

Ne znam uopće kaj da odgovorim. 

Znaš onaj meme: ti + strelica, samo je strelica ko kružni tok iznad tvoje glave....

 (varijacija na tu temu ± joke<>sarcasm)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2022 20:09 (fer-de-lance).
2 godine
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
goran022 kaže...

 i da osjecam se kao da sam na nekoj većoj razini svjesti i energije nego većina ljudi. al kad to rečem psihologu on mi prepiše antidepresive.  

 psiholog NE smije prepisivati nikakve lijekove, samo psihijatar i liječnik/ca OM, tako da si sve slagao..

 

nego, mislim da će se na tribini najbolje zabavljati hakeri s laptopima, i brljanjem po softveru nogometne lopte. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
13 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
goran022 kaže...

kad se spominje frekvencija lopte zelim podjelit nešto u vezi s tim. 2014 sam operirao kavernom na mozgu. poslije toga imao sam problem sa čitanjem i pamčenjem a onda sam počeo čitat o meditaciji i radit tibetance. nakon 8 godina intezivnog čitanja štiva (preko 100 knjiga) poput moć sadasnjeg trenutka, superučenje superpamčenje, stvorite novo ja. otkrio sam da nam je mozak ko računalo, sad mogu pročitat knjigu od 200 str. u danu. uliksa sam pročitao za 8 dana.  znači mozak ima snagu da se oporavi jer je to mišić ko svaki drugi. ali počele su mi se događat i neke druge stvari poput razvijene intuicije i osjećanje energije drugih ljudi. ili npr, u podsvijest mi dođe neka osoba i vidim je taj dan, ili mislim o hamburgeru dok se vozim busom, pogledam ulijevo i vidim plakat maca i slicne stvari. što mislite o tome jeli sve oko nas frekvencija i vibrira na određenoj razini ili sam previše zabrijal o tome i prešao na tamnu stranu. i da osjecam se kao da sam na nekoj većoj razini svjesti i energije nego većina ljudi. al kad to rečem psihologu on mi prepiše antidepresive.  

 Da ti ja dam moju djecu da čitaš pokraj njih ne bi ti ništa mogao pročitati.  :)

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
Nema ga, to je if koji će usporediti poziciju lope i svih igrača kad se detektira udarac.
12 godina
offline
Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljedećem

Ja isto svasta pisem. Ne kaze se uzalud ne bacajte biserje pred svinju. I citam 200 str. cca 3 i pol sata. Al nije to poanta, ocu rec da je nas mozak cudo samo ga treba znat koristit, i da nas to u skoli ucili nisu nego koje je godine poceo drugi svjetski rat i druge podatke. 🙄

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hi-tech lopta i AI otkrivanje zaleđa na sljede
Mene su zanimali tehnički detalji pa sam morao podosta googlati da nađem tko se krije iza "tehnološkog partnera". Nažalost ni oni ne otkrivaju mnogo konkretnoga.

https://kinexon.com/technology/ball-tracking/
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice