HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

poruka: 27
|
čitano: 10.000
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran".
16 godina
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Iz perspektive lokaliziranosti sadržaja, HBO GO je super. Međutim, tehnički je Netflix puno jača aplikacija, jednostavno bolje radi i algoritam povećanja/smanjenja kvalitete streama je dosta brži. Plus, znalo se dogoditi da mi se HBO GO crasha na Samsung TV-u.

 

I drugi problem je da HBO GO, koliko znam, ne podržava profile. Znači, iako podržava 5 uređaja i 2 streamanja istovremeno, ako gledate vi i još netko sa accountom istu seriju, remetit ćete si progres...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 11:33 (Marko).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Ja ga imam na tabletu.. i da potpisujem:
Netflix je tehnički miljama ispred HBO GO... ali to mi ništa ne znači kada konačno stistnem Play jer mene zanima kvaliteta sadržaja a tu HBO u suradnji sa BBC-em je bez premca. Plus sve je prevedeno.. baš sve ono što vidiš... što nekada kod Netflixa ostaneš kratkih rukava.

Ali sve ih pomalo jede Disney+, AppleTV+ te sada ide i Paramount+ pa predpostavljam da će doći do nekog vida suradnej.. tipa kada HBO kaže "eii Disney, daj ti meni Lion King i Alladina a evo tebi Mandaloriana na 3 mjeseca"... inače bi nastao opći kaos.

Usput nisam gledao.. tko stoji iza novog Tom & Jarrya?

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

HBO GO je realno sramotno loša aplikacija, bilo da govorimo o UI-u, UX-U ili kvaliteti streama. Ono što je još strašnije je da ni novi servis HBO MAX koji je u americi zamjenio HBO GO ne podržava 4K ni HDR. Potpuno suludo. I tako imaš prekrasno snimljene i producirane serije poput Raised by Wolves koje ne možeš čak ni negdje skinuti u 4K. Ajde da je taj njihov HD čemu, ali i to je toliko loše komprimirano da izgleda preočajno u imalo tamnijoj sceni.

 

Da ne govorimo onda u experienceu gdje će svaka nova serija koju želiš gledati automatski krenuti od prve epizode posljednje sezone, da serije redovito nestaju iz liste "continue watching", da je muka išta pronaći, da nema profila....

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Ajmo opvako budući da je ovo App dana.. pa da sprovedemo anketu:

Aplikacija je loša (ne toliko loša ali lošija od konkurecije), ali program koji nudi HBO je fantastičan. Slaželi te se sa tim:

3 Ne slažem se!
23 Da, slažem se.
3 I tebe mi je Envy preko glave.
Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Ako na Netflixu želite vidjeti samo lokaliziran sadržaj samo treba jezik profila prebaciti na HR, nema nekog smisla ali eto - u tom sučaju ne prikazuje sadržaj koji nije lokaliziran na HR, pa je ponuda puno gora :)

 

HBO Max ima 4k HDR od kada su poćeli nove filmove od WB-a puštati (znači Wonder Woman 1984, Tom&Jerry itd.), naravno bez app ne znam koliko su ostalog sadržaja dodali u 4k HDR,

iskreno se nadam da se neće forsirati sadržaj bzvz u HDR jer dosta to izgleda katastrofa (npr. Borat 2 na Prime Video je bio totalni užas)

 

EDIT: za ljubitelje 4k HDR Google Play ima neke filmove u 4k/HDR10(+) ili Dolby Vision (mislim samo od WB za sada):

https://play.google.com/store/movies/details/Ready_Player_One?id=q69mEWcj0JQ.P

https://play.google.com/store/movies/details/Man_of_Steel_2013?id=nKc-a3TtMlg.P

https://play.google.com/store/movies/details/V_for_Vendetta?id=hF_2cv8KWoo.P

 

itd. što mi za 10€ i nije nerazumno, samo što na našem Google Playu ne radi pretraga 4k filmova po tome da se upiše u tražilicu 4k ili uhd kao što to radi vani :/

 

EDIT2: izgled da radi pretraga ali samo za HDR(i izbaci hdr10+ filmove): https://play.google.com/store/search?q=hdr&c=movies

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 13:23 (z0l3e).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

meni je HBO UI pregledniji od netflixovog, ali kao što je kolega gore naveo hbo-u očajno 
nedostaje mogućnost više profila. Netflix mi ima okej ponudu serija i dokumentaraca,

ali od filmova nema nista ekstra ( barem za nasu regiju ) ili ako ima onda je to
prvi nastavak, ostala dva nema ili drugi nastavak pa prvog i treceg nema.

to mi je malo bezveze.

 

na hbo go algoritam je po žanrovima itd, itd. dok pak  na netflixu mi je to sve nekako

pomiješano i razbacano prema sličnosti sadržaja, nije nužno loše ali.
I ono što sam primjetio da neke stvari prije dodu na hbo nego na netflix.
primjerice 10ta sezona walking deada na hbo go sam pogledao citavu sezonu
dok na netflixu nije bilo ni traga ni glasa u njenom dolasku.

ruku na srce obje imaju svojih pluseva i minuseva koja je generalno bolja ne znam
zavisno o osobnim preferencama, meni osobno netflix nije za filmove.
hbo mi ima podosta dobrih serija u svojoj produkciji, mada ni netflix nema loših u zadnje vrijeme.

podijeljenog sam mišljena po pitanju obje u svakom slučaju. odnosno kod svakog mi nešto fali
što opet ima ovaj druga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 9:16 (bloodborne).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Envy kaže...

Ajmo opvako budući da je ovo App dana.. pa da sprovedemo anketu:

Aplikacija je loša (ne toliko loša ali lošija od konkurecije), ali program koji nudi HBO je fantastičan. Slaželi te se sa tim:

 Aplikacija je i toliko loša i lošija od konkurencije, upravo očajna. Ja ne znam zašto je i fullhd potpuno očajan, kinematičke scene trzaju, nema gdje nema problema.  Na iole solidnijem i većem ekranu to izgleda potpuno očajno.

 

Jedino što je istina da imaju vrlo dobre sadržaje, pa se i tako očajna aplikacija mora tu i tamo pogledati.

5 godina
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz

HBO GO i Netflix imam i djelimo si s frendovima.Prvo smo imali Netflix pa sam ja uzeo HBO GO.Realno sama aplikacija od Netflixa nije za usporedbu s niti jednom količinom novoga snimljenog ,niti kvalitetom odabira ,niti kvalitetom streama.Drugo, svi noviji televizori imaju tipku netflix na daljinskom što dovoljno govori o uspješnosti istoga. Treće pogledajte rast prihoda Netflixa koji jednostavno toliko financijski raste da nije za usporedbu drugima i to po jednoh godini rastu brutalno.

Inače HBO ima dobre serije bar za moj pojam Hrvatski USPIJEH, Big little lises , slom (ove godine) , stjuardesa....ali oni jednostavno više ne mogu stići netflix , ne oni nego niti prime video , hulu i slični....to Vam je isto kako je nekad najuspješnija Nokia htjela stići Apple s Iphoneom , ne ide to....

 

Jer budućnost općenito televizije je sam steam...za državne, sportske, glazbene ,dokumentarne i sve ostalo tipa serija i filmova...i to sve live uz tv on demand ....sve ostalo ide u prošlost....

 

Kako je s bilo kojim proizvodom ...danas je sve mora biti "instant" ili drugom rječju odmah i mora biti vrhumsko i da je za prihvatljive novce TO jednostavno ide....sve istalo stagnira ili pada u zaborav...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 15:56 (Blackcastle).
15 godina
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Blackcastle kaže...

* * * stjuardesa....* * *

Stjuardesa  ?
Jesi li ti spomenuo da ima neka serija sa stjuardesama? Wow. 

12 godina
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Kao što su ostali već napisali, aplikacija jednostavno pada na mnogim ispitima i žalosno je da u 2021. godini ima onakvu kvalitetu slike i ne podržava profile.

 

I nešto što mislim da nitko nije spomenuo: aplikacija nakon nekog vremena zaboravlja tvoju watchlistu i gdje si stao sa serijama/filmovima. Isto mi se događa i na Android TV-u i na PS4 aplikaciji, ali i ako se ulogiram preko browsera. Ja na Netflixu na watchlisti imam stvari koje sam stavio od prvog dana, dok ne obrišem neće od tamo nestati. Na HBO-u si složim watchlistu i nakon par tjedana nema više ničeg, obrisano. Isto vrijedi i za nastavak gledanja. Ako slučajno napravim pauzu i ne gledam par tjedana, aplikacija pobriše kompletne informacije o tome gdje sam stao. Sramota. Izgubim svaku volju vraćati se i tražiti na kojoj sam epizodi stao. Da nema ukućana koji više od mene prate HBO, ne bih to ni plaćao.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Budimo realni nevalja ni netflix niti hbo, neznam sto je gore

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Jako loša aplikacija, a uz to ne dozvoljava rad preko etherneta, što je meni jako važno.
5 godina
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
bmw_power kaže...
Jako loša aplikacija, a uz to ne dozvoljava rad preko etherneta, što je meni jako važno.

 Kako to misliš, jel to ako je PC povezan s lan-om.Meni su doma svi TV-i na lanu i radi normalno???

HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Ma nemam pojma, 

 

https://www.rogerebert.com/reviews

 

da si skratite vrijeme u potrazi za dobrim filmom jer zivot je prekratak za gledanje sranja, a stream ili HBO ili Netflix ili neki alternativni nacini.

 

 

Pozdrav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Sto se mene tice HBO je zaglavio u 2015 . 2021 godina i nemaju 4k ni hdr pa ni jbni 5.1 zvuk koji je valjda standard neki bar 10 godina . Aj zdra`o 

Nadam se da ce sa ovim hbo max biti bar posten FullHD i 5.1 ako im ne bude i to previse .  

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

HBO GO ima svojih zamjerki, ali mi je još uvijek daleko ispred Netflixa zbog sadržaja (prvenstveno filmskog) te činjenice da su SVI sadržaji prevedeni, a na Netflixu ih je tek nešto malo. Netflix uglavnom ima prednost u serijama, no sve u svemu HBO je ispred. Takođe, Netflix 4K sadržaj skuplje naplaćuje i generalno je skuplji. Što se tiče aplikacija, HBO GO je lošija, no nije da je i Netflix aplikacija na TV-u nešto posebno, pogotovo ako želiš browsati sadržaje i ne tražiš ciljano.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Uspoređivati Netflix i HBO odnosno vagati što uzeti za mene nije dilema: za mene je odgovor i Netflix i HBO.....a uz to ide i Prime Video a ići će i Disney+ kad stigne u Hrvatsku.

Razlog?

Cijena sva 4 servisa je otprilika cijena jedog komplet izlaska u Cinestar sa suprugom i sinom te to što sam jednostavno odustao od torrentiranja onih sadržaja koji se mogu naći legalno kod nas.

 
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Ulica Ulice kaže...

Uspoređivati Netflix i HBO odnosno vagati što uzeti za mene nije dilema: za mene je odgovor i Netflix i HBO.....a uz to ide i Prime Video a ići će i Disney+ kad stigne u Hrvatsku.

Razlog?

Cijena sva 4 servisa je otprilika cijena jedog komplet izlaska u Cinestar sa suprugom i sinom te to što sam jednostavno odustao od torrentiranja onih sadržaja koji se mogu naći legalno kod nas.

 ja ih imam 3, razumijem te, bez min 300kn u đepu nemogu se uputiti prema kinu

15 godina
online
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

Isprobao HBO GO, imao 3 mjeseca gratis, Iskon me počastio. Pogledao neke serije, par filmova, sve u svemu, meni je bilo OK.

Netflix, kćer ima pretplatu pa dijelimo account, ali nisam baš nešto zadovoljan, rijetko kad zađem i pogledam nešto, najviše dokumentaraca.

 

 

Oftopic: Sry kolega, bilo je to jače od mene 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliziran

HBO bi bio super da je kvaliteta videa bolja, sa sadržajem je čak OK. Ali brate mili 2021. je a oni rokaju HD i ako se smiluju FullHD, HDR također nulla bodova, o audio reproduciranju ne želim ni pričati (npr. Dolby Atmos)

Ispravite me ako griješim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
the chosen one07 kaže...

HBO bi bio super da je kvaliteta videa bolja, sa sadržajem je čak OK. Ali brate mili 2021. je a oni rokaju HD i ako se smiluju FullHD, HDR također nulla bodova, o audio reproduciranju ne želim ni pričati (npr. Dolby Atmos)

Ispravite me ako griješim...

 

 

Usudio bih se reći da 90% ljudi ne mari niti za 4K sadržaj a niti HDR. Većina ljudi gleda sadržaj radi sadržaja a ne radi naslađivanja efektima.

13 godina
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Pa ne bih se baš složio. Evo, govorim iz vlastitog iskustva/događaja; imao sam movie night s ekipom i fino su uočili razliku i HDR-a i dobrog zvuka (Atmos soundbar imam, pretpostavljam s pravim 7.1+ sistemom bi doživljaj bio još bolji) jer su komentirali kak je super slika i zvuk tak da nisam manjina.

Doba divx-a i raznoraznih ripova sam davno prerastao i ako već gledam doma film želio bih što bolji doživljaj tj. Da budem što bliže nekom kino-osjećaju...

Ne znam čemu onda 4K TV ako ne konzumiram sadržaj u nativnoj rezoluciji..
15 godina
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Ulica Ulice kaže...

Uspoređivati Netflix i HBO odnosno vagati što uzeti za mene nije dilema: za mene je odgovor i Netflix i HBO.....a uz to ide i Prime Video a ići će i Disney+ kad stigne u Hrvatsku.

Razlog?

Cijena sva 4 servisa je otprilika cijena jedog komplet izlaska u Cinestar sa suprugom i sinom te to što sam jednostavno odustao od torrentiranja onih sadržaja koji se mogu naći legalno kod nas.

Sa žutim se slažem, uspoređujemo Vino i Pivo.. ali ali sa podvučenim i ne baš. Jer i ja sam tako razmišljao ali to više nije tako. OVO je kao par piva, ovo je kao hajba piva, ovo je kao jedan izlazazak i na kraju.. računa kao pljeve.

HBO GO je kvalitetom produkcije bolji od Netflixa.. ali ovdje je riječ o aplikaciji. Netflix je miljama ispred.. ali ja gledam na 8" tabletu koji je 720p tako da kada kliknem na Play - svejedno mi je bitna mi je serija koja je...

Jer zašto.. zato što se ništa ne može mjeriti za 50-100+GB UHD RIP-om, ako je riječ o Seriji računaj na TB-ove.

fromcelltohell kaže...

Isprobao HBO GO, imao 3 mjeseca gratis, Iskon me počastio. Pogledao neke serije, par filmova, sve u svemu, meni je bilo OK.

Netflix, kćer ima pretplatu pa dijelimo account, ali nisam baš nešto zadovoljan, rijetko kad zađem i pogledam nešto, najviše dokumentaraca.

 

 

Oftopic: Sry kolega, bilo je to jače od mene 

Neka kolega.. kontao sam da neće svi dole da kliknu. Mora neko biti i na mojoj strani :-D a ovo "preko glave" ne smatram u negativnom kontekstu.. nego kao riječ podrške ;-)

 

13 godina
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Usudio bih se reći da 90% ljudi ne mari niti za 4K sadržaj a niti HDR. Većina ljudi gleda sadržaj radi sadržaja a ne radi naslađivanja efektima.

 

Problem s HBO-om što je kvaliteta streama ispodprosječne kvalitete čak i za FullHD standarde. Prisjetimo se debakla s The Long Night epizodom GoT-a gdje si se mučio da išta razaznaš ko u stara vremena divx cam ripova. Ulupavaju milijune u produkciju tih serija a na kraju izgledaju ko drek zbog tehničkih ograničenja njihovog servisa na kojem inzistiraju.

4 godine
protjeran
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Chronosus kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Usudio bih se reći da 90% ljudi ne mari niti za 4K sadržaj a niti HDR. Većina ljudi gleda sadržaj radi sadržaja a ne radi naslađivanja efektima.

 

Problem s HBO-om što je kvaliteta streama ispodprosječne kvalitete čak i za FullHD standarde. Prisjetimo se debakla s The Long Night epizodom GoT-a gdje si se mučio da išta razaznaš ko u stara vremena divx cam ripova. Ulupavaju milijune u produkciju tih serija a na kraju izgledaju ko drek zbog tehničkih ograničenja njihovog servisa na kojem inzistiraju.

 meni je slika bila ljepsa, bolja ostrija na onim 720p/1080p brrip-ovima od yify-a nego
 na bilo kojem filmu/seriju koju sam upalio na oba spomenuta servisa.

2 godine
neaktivan
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Jako razočarana HBO GO korisničkom podrškom za pomoć. Problem nisu riješili. Otkazala sam pretplatu. Razmislite 2x ako imate TCL percee smart tv. Jer velike su mogućnosti da vam HBO GO neće raditi (iako je taj tip televizora na njihovom popisu), a oni vam neće znati pomoći. Sretno!
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HBO GO - streaming servis koji obiluje lokaliz
Kolega, imam dva navedena smart tv i nikakvih problema sa hbo go aplikacijom nemam, mada znam ljude koji su sa drugim markama tv imali pogotovo sa hbo go app
Lp
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice