Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

poruka: 27
|
čitano: 6.633
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk".
11 godina
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

HL3 or g.t.f.o. , majku im njihovu .

 

VALVE $hupak, budala sam što sam se nadao. Hvala bug na ikakvoj info u svakom slučaju.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
4 1 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

Zapravo ovo meni ima savršenog smisla. Mislim da je jednom Gabe je rekao da neće napraviti HL3 dok god ne bude u stanju redefinirati cjelokupni žanr kao što je to učinio s HL2. 

Još nije izašla kvalitetna VR igra, pristojne dužine, priče i mogućnosti. Čini se da baš u VR igri Gabe vidi svoju priliku za napraviti nešto neviđeno.

PS jel ovo Borealis na kraju trailera?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 7:36 (VladimirLem).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,

Dobro ima to tebi nekog smisla.

 

Meni je čudno, jer tko od prvotne publike HL2(prije 12godina) ili nedaj bože HL(pravi igrači), će uopće moći/htjeti igrati HL3 ako, i kad izadje.

Pa ti ljudi mahom više nisu uz PC ili gaming... mislim da gube fan bazu i itd.....

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
bravo valve, sad trebam potrošiti dodatnih 2000-3000 kuna da bih odigrao jednu igru. trebam kupiti vr headset, novu grafu, mozda cak i cpu... a sve to jer 1% igraca na steamu ima vr headset... toliko o uspjehu vr-a. i onda ce se cuditi kad prodaju 30.000 primjeraka, igra ce biti financijski fijasko, i onda ubiti serijal do kraja jer nije bio "profitabilan"
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
I onda nema obične verzije za PC. 😶
Jojjjj...... Braćo mila, ranit ću se! 🤬
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
I onda nema obične verzije za PC. 😶
Jojjjj...... Braćo mila, ranit ću se! 🤬
*# @Frk #*/
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

Osobno mislim upravo suprotno.

 

Ovo je igra koja će natjerati ljude da pređu na VR te koja će VR dovesti u mainstream.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,

Koje ljude, pa mladi gameri ne znaju za HL osim po šali za HL3 confirmed.!!!

Danas imamo hiperprodukciju igara uz fragmentaciju žanrova i fanova.

Tad HL nije imao poštenu konkurenciju mislim.

 

Kad fulaš tajming, bojim se da nema efekta više.

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
odjavljen
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
metallic kaže...

Koje ljude, pa mladi gameri ne znaju za HL osim po šali za HL3 confirmed.!!!

Danas imamo hiperprodukciju igara uz fragmentaciju žanrova i fanova.

Tad HL nije imao poštenu konkurenciju mislim.

 

Kad fulaš tajming, bojim se da nema efekta više.

 Bilo je to vrijeme kada su izašli DOOM 3 i Far Cry 1. Sve 3 fenomenalne igre ali HL2 je ipak bio stepenica više.

14 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
metallic kaže...

Koje ljude, pa mladi gameri ne znaju za HL osim po šali za HL3 confirmed.!!!

Danas imamo hiperprodukciju igara uz fragmentaciju žanrova i fanova.

Tad HL nije imao poštenu konkurenciju mislim.

 

Kad fulaš tajming, bojim se da nema efekta više.

 Ljude koji su igrali HL2 kada su bili mlađi i sada imaju prihode za kupiti VR opremu.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

Valve gura VR, izdaju Source 2 dev kit, HL3 je samo pitanje vremena...

 

Mislim da će iduće desetljeće biti njihovo, mogu birat s kojom franšizom će krenuti brat lovu, ja se kladim prvo na novi Left 4 Dead!

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
sirka666 kaže...
metallic kaže...

Koje ljude, pa mladi gameri ne znaju za HL osim po šali za HL3 confirmed.!!!

Danas imamo hiperprodukciju igara uz fragmentaciju žanrova i fanova.

Tad HL nije imao poštenu konkurenciju mislim.

 

Kad fulaš tajming, bojim se da nema efekta više.

 Ljude koji su igrali HL2 kada su bili mlađi i sada imaju prihode za kupiti VR opremu.

Koliko je takvih?

Ako VR jos nista nije maklo s mrtve tocke, zasto bi bas oni uspili?

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

Kad isprobaš vr u poštenoj igri, igranje za monitorom postaje ne baš tak dobro iskustvo. Mislim da Valve ovdje uskače s igrama taman u pravi trenutak, jer sad imaš veći izbor opreme.

Hoćeš nešto jeftinije, ideš na windows mixed reality. Hoćeš srednje, imaš oculus sa rift s i questom. Za gornji rang postoje htc vive/pro i sad valve index.

Potonji su međusobno potpuno kompatibilni pošto su razvijani primarno za steam vr. 

3-4000 kn je puno novaca za igranje, ali na kraju, i za grafu se troši isto toliko, za cpu, evo sad i ploče. Tu nema kraja. Tko god je imalo za vr, neće požaliti ako ga kupi.

 

Ako valve krene izbacivat igre, kako je i najavljeno, vr će imati sve više korisnika. 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

Izgleda da ih nije briga koliko će ovde zaradit inače bi napravili običnu verziju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 11:43 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
dery kaže...

Izgleda da ih nije briga koliko će ovde zaradit jer bi je napravili za konzole i pc.

 Pa zar ne vidiš potencijal? Guraju VR u mainstream (na taj način profitiraju prodajom igre i prodajom hardvera), proširuju lore Half Life svemira i zapravo rade podlogu za napad na PC i konzole sa novim engineom.

 

Ja mislim da je plan genijalan i živo me zanima što će slijediti nakon Alyx-a.

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,

Ima potenciala ali neče to ovako preko noći baš . Sigurno neče privuć mase jer puknit 4k kn za samo jednu igru mogu samo bogataši. Moraju izbacit običnu verziju.

 

Revolucionarno će biti ali tko može to sebi priuštit. Plus još gpu ranga ispod 3k kn neče baš bit za vrhunski doživljaj.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 13:21 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
franjoslav kaže...
bravo valve, sad trebam potrošiti dodatnih 2000-3000 kuna da bih odigrao jednu igru. trebam kupiti vr headset, novu grafu, mozda cak i cpu... a sve to jer 1% igraca na steamu ima vr headset... toliko o uspjehu vr-a. i onda ce se cuditi kad prodaju 30.000 primjeraka, igra ce biti financijski fijasko, i onda ubiti serijal do kraja jer nije bio "profitabilan"

 nemoras ti nista.

 

16 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
franjoslav kaže...
bravo valve, sad trebam potrošiti dodatnih 2000-3000 kuna da bih odigrao jednu igru. trebam kupiti vr headset, novu grafu, mozda cak i cpu... a sve to jer 1% igraca na steamu ima vr headset... toliko o uspjehu vr-a. i onda ce se cuditi kad prodaju 30.000 primjeraka, igra ce biti financijski fijasko, i onda ubiti serijal do kraja jer nije bio "profitabilan"

U listopadu prošle godine zabilježeno je da oko 720.000 korisnika Steama ima VR uređaj što znači da je sada ta brojka sigurno preko milijun korisnika i neka ih 80% kupi igru i imaš zagarantiran uspjeh. A di su još svi oni novi VR korisnici koji će uzeti VR samo radi ovog naslova.

 

Šta misliš da u Valveu rade ovce i da su na blef krenuli u ovaj projekt?

Koristite blage riječi i jake argumente
12 godina
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

Ne kenjajte previse, Half Life je uvijek bio projekt od Valvea da pokazu sta se moze napraviti od igre sa dostupnom tehnologijom, HL1 je pokrenuo revoluciju u zanru FPS-a, HL2 je pokazao fiziku do tada nevidjenu u igrama, dali nam Gravity gun da sami istrazujemo. Sada pokazuju sta je moguce napraviti sa VR-om i trenutnom tehnologijom. 

Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

Radnja se odvija između HL 1 i HL 2, ili kako su je već prozvali HL 1.5. 3 puta po pola života je 1.5. HL 3 confirmed!

 

Kao što neko reče, najbitnije je da je Source 2 završen. Sad će biti nastavaka, Portal, L4D, CS. Možda i nečega novog. A biće tu i modova od i svačeg od comunityja.

 

Za HL:A se več govori da će biti uključeno putovanje kroz vrijeme. Priča će početi između HL 1 i 2, ali bi se trebalo završiti negdje gdje je završila dvica. Već su neki primjetili da Alyx ima dva glasa u traileru. Poznato je da su unajmili novu glumicu, ali je primjećeno u traileru da ima dijelova i od originalne Alyx. Mlađa i starija verzija - putovanje kroz vrijeme?

Pretpostavljam kad se ova igra završi, onda slijedi HL3 nastavak na sve ovo. Gravity gun i povratak Freemana, i tu će se tek zgrćati lova. Onda još dodaju i multiplayer... I pretpostavljam da će HL 3 biti moguće igrati i u VR-u i na klasičan način. Čak mi ni cijena HL:A ne djeluje kao nešto na čemu očekuju da zgrnu veliku lovu. Danas se svaka veća igra prodaje za 60$ i više. I da dugoočekivani HL ide za samo 45$? Ovo je mislim samo da malo zaokruže priču prije nego ubace završni nastavak. I da vide koliko ima još interesovanja.

 

Ali se pretjeruje sa ovim koliko je ptorebno para da se zaigra ova igra. Pa neće niko iz nule krenuti kupovati sve što mu je potrebno. Ko do sada nema PC, sigurno ga ne namjerava ni kupiti zbog ovog. Ko se danas bilo čega novijeg igra, već ima PC potreban za igranje ovoga. Još ti samo treba najjeftiniji WMR i spreman si. Jer po minimalnim specifikacijama što su objavili, u 2020 će taj hardver biti low end.

 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
VladimirLem kaže...
metallic kaže...

Koje ljude, pa mladi gameri ne znaju za HL osim po šali za HL3 confirmed.!!!

Danas imamo hiperprodukciju igara uz fragmentaciju žanrova i fanova.

Tad HL nije imao poštenu konkurenciju mislim.

 

Kad fulaš tajming, bojim se da nema efekta više.

 Bilo je to vrijeme kada su izašli DOOM 3 i Far Cry 1. Sve 3 fenomenalne igre ali HL2 je ipak bio stepenica više.

VLADIMIRE.

 

HALF LIFE1 je izašao 98' i u tom dobu sa svojim stilom je prilično jedinstven, ti si se sjetio 2004 godine(HL2) kad su izasli DOOM, i FAR CRY1.

Sve sam ih igrao tih godina pa pamtim dobro.

 

p.s. evo ti podsjetnik tog doba.

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
Bilal kaže...

 

Ali se pretjeruje sa ovim koliko je ptorebno para da se zaigra ova igra. Pa neće niko iz nule krenuti kupovati sve što mu je potrebno. Ko do sada nema PC, sigurno ga ne namjerava ni kupiti zbog ovog. Ko se danas bilo čega novijeg igra, već ima PC potreban za igranje ovoga. Još ti samo treba najjeftiniji WMR i spreman si. Jer po minimalnim specifikacijama što su objavili, u 2020 će taj hardver biti low end.---- NEČE

 Ne pretjeruje se  jer Oculus rift s -4k kn, ako želiš vrh onda valve index vr 1000€.  Nečemo tako nešto igrat na low stoga novo ulaganje u gpu iznad 3000kn poželjno.Onaj tko nema neče ni uzimat onaj tko ima vr morat će obnovit gpu pa koliko će njih to uradit pitanje je. Valve ima jednu jedinu računicu da prodaje svoj vr te da se probije s time. Inače bi uradili običnu verziju i prodali je u milijunima sigurno.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 0:53 (dery).
15 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
metallic kaže...

* * *

 

Meni je čudno, jer tko od prvotne publike HL2(prije 12godina) ili nedaj bože HL(pravi igrači), će uopće moći/htjeti igrati HL3 ako, i kad izadje.

* * *

Zašto ne bih mogao / igrao HL3 kada izađe? Već sam jednom rekao da se HL čeka desetljeće i koliko god da se čekalo - uvijek se isplatilo čekati.
Epizodu 3 su najavili 2009. a prođe evo već 10+ godina i nema je.
Nisam lud da ne igram HL3 zbog neke dječurlije koja spominje "akcijske igre", "triple AAA nalove", "bazu juzera".

metallic kaže...

Koje ljude, pa mladi gameri ne znaju za HL osim po šali za HL3 confirmed.!!!

Danas imamo hiperprodukciju igara uz fragmentaciju žanrova i fanova.

Tad HL nije imao poštenu konkurenciju mislim.

 

Kad fulaš tajming, bojim se da nema efekta više.

Koga boli patka za mlade ljude koji igraju videogrice. Nije da ne znaju za HL (osim te šale) nego jednostavno neće da ga igraju.

Hyperprodukcija je kao što sam gore napisao za ljude koje će pričati u Triple AAA naslovima a ne kao konkurecija servisima Epic ili Steam ili GOG ili kojeg već.

HL je uvijek imao u nekom vidu konkurenciju.

 

metallic kaže...
* * *

 

HALF LIFE1 je izašao 98' i u tom dobu sa svojim stilom je prilično jedinstven, ti si se sjetio 2004 godine(HL2) kad su izasli DOOM, i FAR CRY1.

Sve sam ih igrao tih godina pa pamtim dobro.

 

p.s. evo ti podsjetnik tog doba.

Stil FPS-ova je uvijek tada bio isti. Ideš dok ne nađeš neko hladno oružje (ključ za vodoinstalacije ili odvaljivač), onda slijedi neki mali pištolj i dalje se nižu oružja za blisku borbu (Flak canon), pa roucket louncher, Sniper itd itd.

Recepet  prokušan od DOOM-a (prvog) preko Unreala do HL2 ep2. Tako da se ne može reći da je HL iz 98' bio jedinstven. Da, imao je jedinstvenu priču, atmosferu, muziku ali da je bio jedinstven - nije.

HL2 kada je izašao Far Cray1 su prigovarali linearnost svijeta tj. ne otvorenosti svijeta kao što je to bio slučaj sa Far Cray 1. Ali priča koja vas je vodila onako kako je to zamislio redatelj/pisac igre nije bilo ni potrebe da se ide gledati šta se nalazi izna "onih tamo baraka u pozadini". Taj C/P su kopirale skoro sve medijske kuće (pisani obliik, online).

 

Bilo je i velikih nezadovoljaca koji su primjerice Half Life Blue Shift nazivali Blue Shit (Bug primjerice, nađi broj pa pročitaj rečenicu).

Svaki DOOM poslije DOOM 2 bio je bezveze. Kada je izašao Unreal na naslovnici je pisalo "Igra koja je sahranila Doom". Pa poslije toga UT gdje je onaj što ga sada dižu kao Stebe Jobs ud Id. Softwareu današnjih igara rekao "Tako mi zakrljivenih površina zašto ovoga nema u Quake 3 Areni". Id. Software više nije bio nikakva konkurecija niti Epicovom enginu (Unreal Engine) niti Half-Lifeom servisu Steam.

 

Eto sad sve znaš. Nagovori nekoga da odigra HL2 i dvije epizode od ovih mladih gamer... pardon od ovih mladih ljudi koji igraju videigrice. Pa možda ne dadnu 70€ za neku AAA igru.

Btw: Ukratko: podsjetnik tog doba će se preporoditi samo je pitanje kad, i na koji način. Jer skoro da nema kuće koju bi neku igru iz 90-te preporodio jer tada su developeri imali ideje a tehnologija je bila u začećima. Danas imaju tehnologiju a prokušane ideje ne uzimaju nego od vruće vode izmišljaju još vruću.

12 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,

otkad sam nabavio PC ... samo mjena i ulaganje stalno jest ))) .... sjetim se  ( sa sjetom )) voodoo jedinice i onog mog VAU kad sam prvi put pokrenuo doom pod glAJdom ))).... i nakon toga svako malo po malo nešto ... i sad mi se bogme vidi da bi Alyx mogla mene konjinu stariju od 50 napokon pomaknut smjesta tolko da kupim ... ne baš valvev  ali oculus S mljac  .... da da da

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 22:06 (mla_dend).
11 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
Envy kaže...
metallic kaže...

* * *

 

Hola!

Iako se ne slažemo oko HW, jer ne voliš AMD, tu oko HL si iznio dobru poantu.

 

Slažem se u dosta toga s tobom(ne u svemu), ali ne mogu i ne da mi se obrazlagati preko posta.

Bilo bi bolje popričat na kavi kad bi bilo moguće, ali eto...

 

Ja nisam pažljivo sve iznio, ali eto svi naši postovi u ovoj temi su neki pokazatelj atmosfere.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine,
metallic kaže...
* * *

Bilo bi bolje popričat na kavi kad bi bilo moguće, ali eto...

 

* * *

 

 

Kad dođeš u Tuzlu slobodno se javi. 

12 godina
offline
Half-Life: Alyx izlazi u ožujku iduće godine, eksk

komentari na nova 3 "ingame" videa?  meni izgleda jako fora, i da Alyx je igra koja je u meni "prelomila" i radi nje sam kupio VR, nakon 2 mjesećnog druženja  sa questom mogu samo reć da niti jedan trenutak nisam zažalio ... )))

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 15:57 (mla_dend).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice