HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

poruka: 77
|
čitano: 22.590
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti".
15 godina
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

A šta ste očekivali, da će hakom naložit VIP-u da vam se vrate programi?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Lijepo molim autora teksta da nam objasni što je on konkretno očekivao da će HAKOM moći napraviti? Natjerati privatnu firmu da promijeni svoju poslovnu odluku? Na temelju čega? Natjerati VIP na raskid ugovora s korisnicima bez naplate penala? Prije će im VIP nešto ponuditi poput drugih programa (osim već najavljenih zamjena) ili smanjenja mjesečnog računa.

 

 

Nekako se ne sjećam, a niti pretraživanje bug.hr nije dalo rezultate, da se BUG oglasio ovakvim tekstom 2016. kad je Eurosport nestao s MaxTV-a,  Iskona i Optime. Ispravite me ako griješim.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 17:53 (ridealong).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Da svaka osoba koja to poželi može raskinuti ugovornu obvezu ako su joj izmjenom narušili paket jednostranom odlukom ....

To se očekuje jer to piše u pravilniku ...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
ridealong kaže...

Lijepo molim autora teksta da nam objasni što je on konkretno očekivao da će HAKOM moći napraviti? Natjerati privatnu firmu da promijeni svoju poslovnu odluku? Na temelju čega? Natjerati VIP na raskid ugovora s korisnicima bez naplate penala? Prije će im VIP nešto ponuditi poput drugih programa (osim već najavljenih zamjena) ili smanjenja mjesečnog računa.

 

 

 Pa sve ti piše u tekstu. Doista nije dug...

 

Ako je HAKOM već osjetio potrebu da se oglasi oko ovoga - onda bih očekivao objašnjenje da li su prekršene odredbe iz ugovora ili nisu. Ovako i nije jasno što im je motiv objave. Sve se svodi na informaciju da se svatko ima pravo žaliti!?!

 

A za 2016. - jel tada HAKOM objavio ovakvo priopćenje? Ne sjećam ga se...

...
6 godina
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Ako ništa ovime su pokazali da bar još postoje . Što drugo uopće očekivati od HAKOMA...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Kao dugogodišnji zaovoljni korisnik Vip TV-a (omijerom ponude i cijene), najviše mi nedostaje Animal planet do spomenutih ukinutih programa. Nitko se ne buni kada je Vip ubacio nove programe, nitko nije tražio raskide ugovora jer je dobio nekolicinu novih program. Naravno da bih volio da vrate dotične ukinute programe, ako ih ne vrate preživjet ću ionako od nekih 150 programa koje imam gledam oko 15 do 20. Možda sam i promašio temu, ali je to moje mišljenje.

These Days
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Miha LA kaže...

Kao dugogodišnji zaovoljni korisnik Vip TV-a (omijerom ponude i cijene), najviše mi nedostaje Animal planet do spomenutih ukinutih programa. Nitko se ne buni kada je Vip ubacio nove programe, nitko nije tražio raskide ugovora jer je dobio nekolicinu novih program. Naravno da bih volio da vrate dotične ukinute programe, ako ih ne vrate preživjet ću ionako od nekih 150 programa koje imam gledam oko 15 do 20. Možda sam i promašio temu, ali je to moje mišljenje.

 Kada ces se ti buniti, kada ti sef smanji platu za isti rad za koji si bio placen recimo jos 20 posto vise....bunis se kada ti je uskratito a kada dobijes logicno nebunis se neznam sta ti nije jasno...

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
8 godina
neaktivan
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Max TV ftw!

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

 Pa sve ti piše u tekstu. Doista nije dug...

 

Ako je HAKOM već osjetio potrebu da se oglasi oko ovoga - onda bih očekivao objašnjenje da li su prekršene odredbe iz ugovora ili nisu. Ovako i nije jasno što im je motiv objave. Sve se svodi na informaciju da se svatko ima pravo žaliti!?!

 

A za 2016. - jel tada HAKOM objavio ovakvo priopćenje? Ne sjećam ga se...

 

Sadržaj HAKOM-ovog priopćenja je de lege artis... 

6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Miro kaže...
ridealong kaže...

Lijepo molim autora teksta da nam objasni što je on konkretno očekivao da će HAKOM moći napraviti? Natjerati privatnu firmu da promijeni svoju poslovnu odluku? Na temelju čega? Natjerati VIP na raskid ugovora s korisnicima bez naplate penala? Prije će im VIP nešto ponuditi poput drugih programa (osim već najavljenih zamjena) ili smanjenja mjesečnog računa.

 

 

 Pa sve ti piše u tekstu. Doista nije dug...

 

Ako je HAKOM već osjetio potrebu da se oglasi oko ovoga - onda bih očekivao objašnjenje da li su prekršene odredbe iz ugovora ili nisu. Ovako i nije jasno što im je motiv objave. Sve se svodi na informaciju da se svatko ima pravo žaliti!?!

 

A za 2016. - jel tada HAKOM objavio ovakvo priopćenje? Ne sjećam ga se...

U tekstu nema ničega što već nisam saznao u zadnjih 48 sati negdje drugdje. Niste se potrudili nazvati nekoga u HAKOM-u i VIP-u i dobiti neku dodatnu izjavu mimo priopćenja. Pogledajte o čemu pišu forumaši: "Svakako javite ovdje situaciju s raskidom ugovora, jer i mene interesira.". Iz ovog teksta to ne mogu saznati.

 

Završetak članka je posebno "koristan": "Utješna je spoznaja da ćete neke birokrate, na dobro plaćenim radnim mjestima, barem opteretiti poslom, manje će mladih odlaziti iz Hrvatske!". Kakve veze ima ova situacija s odlaskom mladih iz Hrvatske?

 

Je li HAKOM nešto priopćio 2016 meni nije zanimljivo. Ja ne primam njihova priopćenja. Prigovorio sam vama jer su korisnici na drugim IPTV platformama u 2016 imali sličan ili gotovo identičan problem.

 

 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
mejt kaže...
Miha LA kaže...

Kao dugogodišnji zaovoljni korisnik Vip TV-a (omijerom ponude i cijene), najviše mi nedostaje Animal planet do spomenutih ukinutih programa. Nitko se ne buni kada je Vip ubacio nove programe, nitko nije tražio raskide ugovora jer je dobio nekolicinu novih program. Naravno da bih volio da vrate dotične ukinute programe, ako ih ne vrate preživjet ću ionako od nekih 150 programa koje imam gledam oko 15 do 20. Možda sam i promašio temu, ali je to moje mišljenje.

 Kada ces se ti buniti, kada ti sef smanji platu za isti rad za koji si bio placen recimo jos 20 posto vise....bunis se kada ti je uskratito a kada dobijes logicno nebunis se neznam sta ti nije jasno...

 Pravo je pitanje: koliko ljudi je trenutno nezadovoljno ovim potezom VIP-a? A to može znati samo VIP prema broju prigovora koje je primio ili će tek primiti. Netko će možda biti sretan da više nema Eurosporta ili to neće niti primijetiti zbog preostalih 100+ programa. Tako je bilo i s HT-om, Iskonom i Optimom 2016. Jesu li te tri firme zbog toga propale? Nisu. Društvene mreže i forumi će amortizirati nezadovoljstvo i svijet će sutra ujutro i dalje postojati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 19:47 (ridealong).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Netko je možda uzeo Vip tv samo zbog tih programa. Npr. ja sam uzeo maxtv samo zbog babytv i drugo me ništa ne zanima. I sad da ukinu babytv, 99% ljudi ne bi smetalo, ali što bih ja trebao radit sa maxtv sljedećih godinu ipo? Normalno bi bilo u tom slučaju da mi omoguće raskid ugovora ili bar da ponude neki paket, al po mom izboru. Ne da mi oni sami odaberu i stave neki glupi program.
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
ridealong kaže...

U tekstu nema ničega što već nisam saznao u zadnjih 48 sati negdje drugdje. Niste se potrudili nazvati nekoga u HAKOM-u i VIP-u i dobiti neku dodatnu izjavu mimo priopćenja. Pogledajte o čemu pišu forumaši: "Svakako javite ovdje situaciju s raskidom ugovora, jer i mene interesira.". Iz ovog teksta to ne mogu saznati.

 

Pa o tome i je riječ, a ti nikako to ne želiš prihvatiti (ili shvatiti) - oni koji su zakonski zaduženi za "reguliranje tržišta" sastavili su priopćenje za medije i poslali nam ga. Dobio si ga na uvid (na stranici koju komentiraš) u integralnom obliku. I sada postavljaš pitanje koje nije pojašnjeno tim priopćenjem, a meni si prigovorio što sam napisao kako im je - priopćenje šuplje.

ridealong kaže...

Završetak članka je posebno "koristan": "Utješna je spoznaja da ćete neke birokrate, na dobro plaćenim radnim mjestima, barem opteretiti poslom, manje će mladih odlaziti iz Hrvatske!". Kakve veze ima ova situacija s odlaskom mladih iz Hrvatske?

 

 Jesi kad čuo za - sarkazam?

ridealong kaže...

 Pravo je pitanje: koliko ljudi je trenutno nezadovoljno ovim potezom VIP-a? A to može znati samo VIP prema broju prigovora koje je primio ili će tek primiti. Netko će možda biti sretan da više nema Eurosporta ili to neće niti primijetiti zbog preostalih 100+ programa. Tako je bilo i s HT-om, Iskonom i Optimom 2016. Jesu li te tri firme zbog toga propale? Nisu. Društvene mreže i forumi će amortizirati nezadovoljstvo i svijet će sutra ujutro i dalje postojati.

Recimo da se možemo oko ovoga složiti, no kako onda tumačiš uključivanje HAKOM-a, što je njih motiviralo da se oglase povodom relativno minornog povoda i to još na način da ne kažu ništa iole bitnije što nije već općepoznato?

* * *

BTW - Uoči opciju "višestruko citiraj" (prvo izabereš "višestr." u desnom bloku opciju uz poruku, a onda na dnu stranice "višestruko citiraj") - uz pomoć nje na ovom forumu se ne moraju pisati odgovori u seriji, već ih objediniš u jednom postu - baš kao ja sada.

...
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 22:45 (Miro).
12 godina
neaktivan
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

Ne znam za druge. Mogu se rugat i discoveriu i animal planetu i eurosportu i slicno. 
Za mene osobno su upravo ta tri programa (pardon, 4 -> eurosport 1 i 2) (uz national geographic) bili jedini razlozi zasto san uz internet ukljucio i televiziju. 
Televizija mi je oko 80% vremena rada bila iskljucivo na njima. 
Za mene je ovo jedan veliki bullsh*t i vjerojatno cu raskinit ugovor zbog ovoga. 
Naaaravno. Tu sad dolaze problemi. Mogu li ja raskinit ugovor na nacin da samo maknem televiziju? 
Zadnje sto sam pricao ne mogu, nego moram raskinit kompletni, i onda opet moram novi ugovor za samo internet. 
I to je sad jedna jako velika komplikacija, u kojoj VIP boli neka stvar. "mi smo prominili, ako ti se ne svidja raskini ugovor"
Presretan sam. 
Aj bog. 

E da... Naravno da se necu bunit ako dodaju program. Pa zasto bi se bunija? Nitko radi viska programa nece odustat od paketa, necu ga palit, necu ga gledat. 
To je meni osobno doslovno ranga: 
- odes u restoran, narucis biftek. 
- oni ti donesu biftek sa 8 priloga. 
- verzija a) dodje konobar, uzme ti pola bifteka. 
- verzija b) dodje konobar i donese ti jos 6 priloga.
Pa pobogu narucia san je*eni biftek, boli me neka stvar za priloge, eto ti ih nosi ih. 
Pa eto im svi ti programi koje su dodali, i neka ih iskljuce, mogu iskljucit i sve ovo sta ne gledam. Mogu doc tamo i selektivno odabrat 10 programa, al pobogu ostavi mi ti je*enih 10 programa. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 22:15 (dmestar).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Miro kaže...
ridealong kaže...

Lijepo molim autora teksta da nam objasni što je on konkretno očekivao da će HAKOM moći napraviti? Natjerati privatnu firmu da promijeni svoju poslovnu odluku? Na temelju čega? Natjerati VIP na raskid ugovora s korisnicima bez naplate penala? Prije će im VIP nešto ponuditi poput drugih programa (osim već najavljenih zamjena) ili smanjenja mjesečnog računa.

 

 

 Pa sve ti piše u tekstu. Doista nije dug...

 

Ako je HAKOM već osjetio potrebu da se oglasi oko ovoga - onda bih očekivao objašnjenje da li su prekršene odredbe iz ugovora ili nisu. Ovako i nije jasno što im je motiv objave. Sve se svodi na informaciju da se svatko ima pravo žaliti!?!

 

A za 2016. - jel tada HAKOM objavio ovakvo priopćenje? Ne sjećam ga se...

 Iz kojeg ugovora? Ne može HAKOM komentirat općenite stvari nego komentira točno određene slučajeve. Znači netko mora tražit raskid, VIP raskid mora odbit, netko se mora žalit HAKOM-u i onda će HAKOM procjeniti tko ima pravo u tom slučaju. To opet ne znači da se sad odjedamput SVI ugovori mogu smatrat preiknutim, svaki ugovor je pojedinačan i svaki ugovor se promatra pojedinačno. Jer postoji xy tarifa, xy datuma kad su sklopljeni ugovori, xy opcija. Ne znam točno kako je u VIPu, no ako se dobro sječam kad su ukinuli Eurosport mogao si prekinut sportski paket, a ne osnovni jer je eurosport bio dio sportskog paketa. Što je u krajnjem slučaju i logično, ako ukinu Eurosport to ne znači da ja mogu prekinut svoju pretplatu za mobitel ili telefon.

 

Ono što ti kao neki XY korisnik možeš iz toga zaključiti je da na temelju presude HAKOM-a o temi za koju ti smatraš da je ista ili vrlo slična u tvom slučaju imaš vrlo velike šanse da bi i u tvom slučaju HAKOM presudio isto. Isto to može zaključiti i VIP, odnosno da će u slučaju odbijanja prekida ugovora, ako slučaj dođe na stol HAKOM-u oni izgubiti. To se zove presedan. Slučaj koji budućim slučajevima služi kao primjer. To opet ne znači da se svaki ugovor smatra i nakon presedana automatski prekinutim. Svaki ugovor je poseban i zaseban i tako se i tretira.

 

A ovo što ti tražiš od HAKOM-a je nešto što on naprosto ne smije raditi i bilo bi vrlo neodgovorno od HAKOM-a da to napravio. Ne može i nesmije komentirat općenito sve slučajeve kao identične pošto je svaki sklopljeni ugovor zaseban i može imat drugačije stavke. I kad bi HAKOM dao općeniti komentar na temelju kojeg bi netko u svom konkretnom slučaju djelovao, a ispostavi se da nisu iste činjenice tko bi bio odgovoran i tko bi nadoknadio nastalu štetu? 

 

Ono što je po meni posebno žalosno je što jedan stručan časopis poput BUG-a ovo ne razumije. 

 

A HAKOM-ov komentar i objava je točno onakva kakva treba biti. Znači pošto ne smijemo općenito komentirat neka se netko žali da možemo dati svoj zaključak koji onda svima može poslužiti kao presedan, a pošto smo odmah pozvali ljude da se jave citirajući vam dio općih uvjeta koje trebate navesti u žalbi malo čitajte između redaka jer da mislim da nemate nikakve šanse za prekid ugovora zašto bi se zatrpavali s tsiućama prijava i pritužbi koje će im sad ljudi slali.

6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Miro kaže...

Obrisao sam komentar. Ne da mi se...

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 23:43 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
dmestar kaže...

 Mogu doc tamo i selektivno odabrat 10 programa, al pobogu ostavi mi ti je*enih 10 programa. 

 Puno nas bi to voljelo napraviti. Stavi neku cijenu na pojedini program i daj nam da odaberemo. Ok, postojao bi neki minimalni broj programa koje moraš odabrati (kao što kod EVO TV-a moraš odabrati najmanje 3 buketa progama) i to je to. Ali ne, nudimo vam 150 programa...

14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BlackDog22 kaže...

A ovo što ti tražiš od HAKOM-a je nešto što on naprosto ne smije raditi i bilo bi vrlo neodgovorno od HAKOM-a da to napravio.

Hoćeš reći da "Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti" ne može regulirati mrežne djelatnosti? Čemu točno onda služi?

14 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Pohvalno za bug sto otvoreno, kratko i jasno kaže o čemu se radi bez nekog pokušavanja dodvoravanja HAKOMU.
Samo tako nastavite 👍
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Zamislite da imate trofaznu struju i HEP ukine jednu fazu. Onda dode priopćenje da se imate pravo žaliti upravi vodovoda. Vama je i dalje pola kuće bez struje.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Hajdemo ovako!

Vipnetovo obrazloženje da će staviti neki drugi program umjesto ona 4 je presmiješno. Neki su to opisivali uspoređujući s plaćom i fulali poantu. To je kao da dobijete 1000 € plaće i sad vam šef kaže, od idućeg mjeseca dobiješ 850 € i svinjsku polovicu. A ti musliman.

Činjenica je da su ugovorne obaveze dvosjekli mač i da se s izmjenom ponude slažeš prilikom potpisivanja ugovora. Činjenica je, s druge strane, i da "penali" za prijevremeni raskid nisu penali zapravo jer se plaća samo razlika do iznosa koji bi se platio da ugovorne obaveze nema. E sad što svi misle da je njihovo pravo samo dobiti popust...

S druge strane, ako negdje u ugovoru ili pravilima korištenja piše da neke izmjene uključuju pravo ranijega prekida ugovora i ako je ovo ta izmjena, onda ne znam što vas muči. Samo skinite taj dokument s VIP-ovog sajta da ga ne bi promijenili i pozovite se na konkretan članak. Nema šanse da vam ne uvaže.

I za ubuduće, sa SZK-ovima se isključivo dopisuje kako bi se imao pisani trag, a ne da vam kažu jedno, a poslije: "Tko vam je to rekao. To ne važi."
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Je li ja nesto ne razumijem, zar ovdje nije sve rečeno :

"krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade"

"Pretplatnik će imati pravo na raskid ugovora bez obzira na razdoblje obveznog trajanja ugovora, odnosno bez naplate naknade zbog prijevremenog raskida, u slučaju za pojedinog pretplatnika značajnije izmjene pojedinog paketa programa koji se distribuira pretplatniku."
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Mirko935 kaže...
BlackDog22 kaže...

A ovo što ti tražiš od HAKOM-a je nešto što on naprosto ne smije raditi i bilo bi vrlo neodgovorno od HAKOM-a da to napravio.

Hoćeš reći da "Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti" ne može regulirati mrežne djelatnosti? Čemu točno onda služi?

 Ja to nisam rekao, ne znam odakle ti to. Ovdje se ne radi o reguliranju mrežne djelatnosti nego o komentiranju ugovora. HAKOM ne može općenito komentirat pojedinačne slučajeve. To je i jedan od temelja zakona i pravnog sustava općenito. Svaki pojedinačan slučaj se tako mora i tretirati, pojedinačno. Ne možeš na temelju odluke u slučaju jednog ugovora donositi zaključke koji se odnose automatski za sve. Inače čemu onda sud i suđenja, različite kazne i sankcije? Sve ubijice bi dobivale iste kazne i sve presude u razvodima bi bile identične. Ugovor koji ti sklopiš s VIP-om oko mobitela je u naravi identičan kao i ugovor koji si sklopio kod kupnje kuće. Koja budala bi se usudila nekakvom općenitom izjavom odjednom proglasiti sve kupoprodajne ugovore za nekretnine nevažećima. Ili sve ugovore o radu nevažećima?

 

Ne znam koji ti dio ovjde nije jasan. Ti kad sklapaš ugovor s nekim sklapate ga ti i ta druga strana. Moj skopljen ugovor na tebe ne utječe ni malo. Niti moj prekid ugovora na tebe utječe imalo. Ja mogu sklopit ugovor s VIP-om istog trena kad i ti oko iste stvari koji može u određenim stvarima, dogovorom između mene i VIp-a, biti u značajnoj mjeri drugačiji od tvog. Isto tako se ja mogu s VIP-om dogovorit da prekinem ugvor, a da tebi ne daju da ga prekineš.

 

Kad bi HAKOM dao općenito mišljenje o nećemu i na temelju tog mišljenja ja prekinem ugovor, a HAKOM se u svom poopćenju zajebo tko će meni nadoknadit štetu? Ili obratno. HAKOM da općenito mišljenje, ljudi dignu graju, VIP popuši na negativnoj reklami i tko će onda nadoknadit štetu VIP-u?

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
Mirko935 kaže...
BlackDog22 kaže...

A ovo što ti tražiš od HAKOM-a je nešto što on naprosto ne smije raditi i bilo bi vrlo neodgovorno od HAKOM-a da to napravio.

Hoćeš reći da "Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti" ne može regulirati mrežne djelatnosti? Čemu točno onda služi?

Na temelju čega će reagirati? Ići će ponedjeljkom, srijedom i petkom u VIP i pregledavati im sve dokumente o pojedinim uslugama? Mogu postaviti okvir u kojem operateri smiju raditi, a za sve ostalo tu su žalbe. Za sve što nekome ne odgovara mora postojati pisani trag. Zato se prvo žališ operateru, pričekaš njegov pisani odgovor (papirnati ili elektronički) i onda ideš dalje prema HAKOM-u. Ali za žalbu treba uložiti trud, pročitati uvjete korištenja usluge, opće uvjete poslovanja i složiti pisani dokument. A mnogima je to jednostavno preteško i jednostavno im se ne da. Htjeli bi da sve ide automatski. Pa troše vrijeme na Facebook i forume istresajući žuč umjesto da doma napišu žalbu i pošalju je na pravu adresu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 12:12 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
BMT kaže...


  Samo skinite taj dokument s VIP-ovog sajta da ga ne bi promijenili i pozovite se na konkretan članak. Nema šanse da vam ne uvaže.

Kasno je sada. Svatko bi trebao imati svoju kopiju tih dokumenata (općih uvjeta poslovanja i uvjeta korištenja konkretne usluge) u trenutku potpisivanja ugovora. Trebali su ih pročitati PRIJE potpisivanja ugovora. Kad god nešto potpisujem, prvo pitam i čitam kako mogu izaći iz te obaveze. Ako toga nema u pisanim dokumentima, u pravilu ne uzimam uslugu. Ali to sam ja.

 

 

 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
LunKraljPonoci kaže...
Je li ja nesto ne razumijem, zar ovdje nije sve rečeno :

"krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade"

"Pretplatnik će imati pravo na raskid ugovora bez obzira na razdoblje obveznog trajanja ugovora, odnosno bez naplate naknade zbog prijevremenog raskida, u slučaju za pojedinog pretplatnika značajnije izmjene pojedinog paketa programa koji se distribuira pretplatniku."

 Definiraj što znači "značajnije izmjene pojedinog paketa programa".

15 godina
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
ridealong kaže...
LunKraljPonoci kaže...
Je li ja nesto ne razumijem, zar ovdje nije sve rečeno :

"krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade"

"Pretplatnik će imati pravo na raskid ugovora bez obzira na razdoblje obveznog trajanja ugovora, odnosno bez naplate naknade zbog prijevremenog raskida, u slučaju za pojedinog pretplatnika značajnije izmjene pojedinog paketa programa koji se distribuira pretplatniku."

 Definiraj što znači "značajnije izmjene pojedinog paketa programa".

 To bi bilo da ti ukinu cijeli osnovni paket, vise od 50% programa...

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 12:32 (dado16).
15 godina
neaktivan
offline
HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti

HAKOM je reagirao onako kako je trebao, ne vidim ništa sporno u priopćenju. Ako se itko dodvorava javnosti, to bi bio autor s floskulama o birokratima. Bug odavno ima HAKOM na piku, vjerojatno iz nekih privatnih razloga, jer se meni čine kao jedna od korisnijih državnih agencija.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
dado16 kaže...
ridealong kaže...
LunKraljPonoci kaže...
Je li ja nesto ne razumijem, zar ovdje nije sve rečeno :

"krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade"

"Pretplatnik će imati pravo na raskid ugovora bez obzira na razdoblje obveznog trajanja ugovora, odnosno bez naplate naknade zbog prijevremenog raskida, u slučaju za pojedinog pretplatnika značajnije izmjene pojedinog paketa programa koji se distribuira pretplatniku."

 Definiraj što znači "značajnije izmjene pojedinog paketa programa".

 To bi bilo da ti ukinu cijeli osnovni paket, vise od 50% programa...

Zapravo, pitanje je li to koji domaći operater ikada napravio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 12:38 (ridealong).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM-ovo jeftino dodvoravanje javnosti
dado16 kaže...
ridealong kaže...
LunKraljPonoci kaže...
Je li ja nesto ne razumijem, zar ovdje nije sve rečeno :

"krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade"

"Pretplatnik će imati pravo na raskid ugovora bez obzira na razdoblje obveznog trajanja ugovora, odnosno bez naplate naknade zbog prijevremenog raskida, u slučaju za pojedinog pretplatnika značajnije izmjene pojedinog paketa programa koji se distribuira pretplatniku."

 Definiraj što znači "značajnije izmjene pojedinog paketa programa".

 To bi bilo da ti ukinu cijeli osnovni paket, vise od 50% programa...

 To ne znači to, to si ti sad pretpostavio i izmislio na temelju nekakvih svoji mišljenja koja nemaju apsolutno nikakvih uporišta niti u zakonu niti u sudskim odlukama. Na čemu temeljiš to da značajnije promjene znače više od 50% programa, a ne više od 48%? Ili više od 52%?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice