Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange,

poruka: 93
|
čitano: 18.348
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange, ".
14 godina
offline
Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange,

jel bu sad skočila cijena javorovog sirupa ?!?

 

to bi me pogodilo...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange,

-svrha postojanja bc i sl. je upravo krađa.. uobičajeni krivci su hakeri, često neki domaći klinci, kao da je kalifornijska dolina u zagorju.. :) ili u moldaviji.

-čekam krivce, rusi, kinezi, sj.koreanci, pirati (s kariba i ostali hakeri pogotovo ako koriste TOR i sl). :))

.. ali nekako obično vidim jahte usidrene oko novog zelanda, foklanda, zemlje commonwealtha.. u doslovnom smislu značenja (i onom dubljem), dok razni abrahimovići kupuju nogometne klubove po UK, pa i posljednji pad helikoptera 'nogometaša'.. dok hakeri nekim čudom obavljaju transakcije po bankama koje su bezbroj puta uhvaćene u globalnim muljažama.. a istovremeno 'buntovnici' furaju furku da su protiv establišmenta, lopovskih banaka i tako tog 'kapitalističkog' smeća dok zamaskirani palestinkama revolucionarno prebacuju bitcoinse na račun u švici i naručuju novu jahtu..

-vlasnici tih jahti su osim todorića&sanadera ugledni poslovni ljudi, bankari, ne tamo neki hakeri.. ah i .com (dotkom) koji je tako suidren neko vrijeme čekao obračun s US-IRSom.. jer on je krao, al nije njima dao.. :)) kinez-rus-što već.. po imenu se ne da baš zaključiti, zar ne? A svi tragovi vode u Rim? .. ne to je za ceste.. :)) vode u

a) saharu

b) zagorje

c) štajaznam.. neka egzotična otočna državica u srcu europe kao švica ili jersy ili tako nešto.. gdje se u malim uličicama guraju bezbrojne globalne novčarske institucije i svaki čas nekoj od njih nestanu bc (osim značenja bc, može se čitati i kao bilijarda nečega.. velika novčarska jedinica, jer se toliko nula krade da je već nenatipljivo i zato postoji bc) dok su krivci hakeri iz zagorja.. mada nemaju jahte i sl. nemaju ni telefonski bakar (optiku..) kojom bi to napravili..

d) razno... onak, kao veći izbor ako netko nije već zaokružio a-b..

 

** fusnota, svi hakreski jobovi, 99% su insiderski.. ostalo je jamesbon007..

 

eee ! .. ne e) nego kao uzvik, i jakov, moj samozatajni-vjerni pratioc :))

eto, lajka me nešto, .. no ne kaže što, pa ćemo to ignorirati, lajkati, štoveć.. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 13:15 (ihush).
 
4 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
ihush kaže...

-svrha postojanja 

 Jučer prispodoba o Jerihonu i slijepcu, danas vlasnici jahti Commonwealtha, a o čemu je sutra propovijed :)

Mislim, dakle half adder
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Cek, jos ima naivaca koji se baktaju sa kriptovalutama, nakon svega ... omg
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange,

imam alibi. nisam u kritično vrijeme bio tamo. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan

-o oprostu i guljenju krumpira za ČOa i one koji spavaju ili prežive rafting-utapljanje (to je znanstvena dubioza, kako je ameba preživjela.. puka sreća ili utjecaj više sile?)..

-možda o isplativosti rudarenja (za proizvođače HWa i trgovce), možda o tome kad će opet Prpa hvalit bc i predviđat ko milan al bez graha neki iznos.. npr 500.000 nečeg-ničeg. Zaklučujem da je grah jači ako ne već čaroban ili čoban..

 

-npr, ako tebi sad netko ukrade novčanik, prijaviš policiji.. ako ti ukrade bc, prijaviš.. tcomu? koja šteta, što je ukradeno, iznos nula-nula, nula.. nešto? i kao svaki put, kriminalci su se udaljili u nepoznatom smjeru.. onak, banke su nevidljive institucije, sakriju se iza taknog drveta vrbe ako lik u crtiću.. pa se transakcija zagubi .. nestane u dimu, dok maher slasno otpuhuje za amere ilegalnu kubanku :)

 

-koliko je u prosječnoj godini prijava takvih pljački.. a npr u japanu su već za par dana priveli gazdu, vlasnika kojeg su 'hakeri' opljačkali, jer je on previše gledao filmove-yt i nadao se da hakeri stvarno postoje i da ekšli kradu, pa su samim time naravno krivi, ne on, kao ugledni bankar s cipelama i kravatom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
ihush kaže...

-o oprostu i guljenju krumpira za ČOa i one koji spavaju ili prežive rafting-utapljanje (to je znanstvena dubioza, kako je ameba preživjela.. puka sreća ili utjecaj više sile?)..

-možda o isplativosti rudarenja (za proizvođače HWa i trgovce), možda o tome kad će opet Prpa hvalit bc i predviđat ko milan al bez graha neki iznos.. npr 500.000 nečeg-ničeg. Zaklučujem da je grah jači ako ne već čaroban ili čoban..

 

-npr, ako tebi sad netko ukrade novčanik, prijaviš policiji.. ako ti ukrade bc, prijaviš.. tcomu? koja šteta, što je ukradeno, iznos nula-nula, nula.. nešto? i kao svaki put, kriminalci su se udaljili u nepoznatom smjeru.. onak, banke su nevidljive institucije, sakriju se iza taknog drveta vrbe ako lik u crtiću.. pa se transakcija zagubi .. nestane u dimu, dok maher slasno otpuhuje za amere ilegalnu kubanku :)

 

-koliko je u prosječnoj godini prijava takvih pljački.. a npr u japanu su već za par dana priveli gazdu, vlasnika kojeg su 'hakeri' opljačkali, jer je on previše gledao filmove-yt i nadao se da hakeri stvarno postoje i da ekšli kradu, pa su samim time naravno krivi, ne on, kao ugledni bankar s cipelama i kravatom..

 Sto ako ti ukradi novcanik koji si ti vec nekome ukrao. Da li je tehnicki to i dalje kradja? 

15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan

da/ne tj to su tad ako želiš precizno dvije krađe :)

matematički, može biti dvostruka negacija, ti ukradeš meni, ja tebi, tad je početno stanje 'nula'.. ali za zakon su dvije krađe, ne ni jedna.

tak da nije krađa (jednina) nego dvije krađe (množina, padež) tehnički.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Glavas_ZG kaže...
Cek, jos ima naivaca koji se baktaju sa kriptovalutama, nakon svega ... omg

 Naivaca ? Gle, crypto drzis na burzi, jedino ako se bavis daily tradingom...naravno da imas samo odredenu kolicinu na burzi a ostalo imas spremljeno na sigurnom...

Nije problem u cryptu, nego u takvim burzama poput te za koju nikad cuo nisam...znaci jedino mogu bit naivni jer su uopce trgovali na takvoj burzi...

Cisto sumnjam da je netko od tih korisnika imao vise od 1 btc, jer netko tko je pun btc ne trguje na takvim burzama, jedino ako je naivan...

Ovdje se radi definitivno o cistoj prevari, medutim...ti imas stednju u banci "djuro pedala", banka propadne i ostanes bez para jer pare u banci nisu tvoje, samo su brojevi na papiru...

Brojevi na papiru koje banka koristi za svoje poslove...kad propadne, upravo si ti naivan jer si drzao pare u toj banci...nisi naivan jer si imo stednju, naivan si jer si je imao tu gdje jesi

15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
john_doe1 kaže...
..

Brojevi na papiru koje banka koristi za svoje poslove...kad propadne, upravo si ti naivan jer si drzao pare u toj banci...nisi naivan jer si imo stednju, naivan si jer si je imao tu gdje jesi

 ok, i sad to primjeni na ovaj slučaj ili na BC..

- ili brojeve na papiru zamjeni za digitalne brojeve u 'oblaku'.. u čemu je razlika? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
ihush kaže...
john_doe1 kaže...
..

Brojevi na papiru koje banka koristi za svoje poslove...kad propadne, upravo si ti naivan jer si drzao pare u toj banci...nisi naivan jer si imo stednju, naivan si jer si je imao tu gdje jesi

 ok, i sad to primjeni na ovaj slučaj ili na BC..

- ili brojeve na papiru zamjeni za digitalne brojeve u 'oblaku'.. u čemu je razlika? :)

 Mozes i brojeve na oblaku isprintati na papir. I onda placati papirom.

15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan

-možeš indijancima plaćati staklenim perlicama.. ili picassovom slikom. Spredno je komad papira, važno je ono nazovimo jamstvo koje iza toga stoji, banknota, neke države, guvernera.. itd. Čak i mickeymouse dollarima$..

 

edit: ili pošto nije na prvu (bez hintova) jasno.. npr mogu ti ja dati neku svoju-picassovu sliku, prodati ti za 100.000.000€ .. i ti nećeš sumnjati ili hoćeš?

mogu tako ja imati svoj diznilend, zagorjelend, sa svojim dolarima-eurima-kunama.. i likom na novčanici isprintanoj na xeorxici.. hoće li to biti neka vrijednost je jedna stvar, kao konvertibilnost. Nego s ovim krađama, hakerima i sl i BCom je priča ovakva, ne to jel nešto vrijedi (vrijedi ako mislimo da vrijedi, kao slika.. ili je fejk, no kao ona šroderova mačka, istovremeno živa-mrtva, vrijedna-bezvrijedna..).. dakle, u takvoj kutiji, zatovrenoj, kažem da ti čuvam nešto, može BC.. i jednog dana kažem, ukralo ga. To je šortstroi, ostalo popunite sami. :))

 

edit-2, hint-2.. ta crna kutija, može biti i prazna, važno je da 'iza nje' stoji neko jamstvo, kao država, koliko je moguće stabilna-sugurna. Tad je nevažno što je kutija prazna ili mačka krepala. To korsiti i BC ali nema guvernera, nema ničega, samo hakeri koji ukradu 'ništa'.. i oni koji su tako 'štedjeli' se osjećaju pokradeno .. ili glupo. Da bi bili pokradeni mora postojati i neki lopov, u slučaju BCa nije potrebno ni to, samo 'vjera' internetskih putnika ili naivnost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 19:04 (ihush).
16 godina
protjeran
offline
Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange,

Ajde, nije sve izgubljeno, neki altcoini su im ipak ostali. Agrokorovim dioničarima nije ostalo ni za žvake :)

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
ihush kaže...

-. Da bi bili pokradeni mora postojati i neki lopov, u slučaju BCa nije potrebno ni to, samo 'vjera' internetskih putnika ili naivnost.

 Znam da razumiješ tehnologiju pa mi je zato čudno što govoriš. 

 

Novac počiva na povjerenju prema državi i bankama. Crypto tehnologija na crypto algoritmima i matematici. Ja ne moram vjerovati tebi, vjerujem algoritmu da nije moguć double-spend. 

 

Ti govoriš o jednom problemu, a u članku je drugi problem. Tko ima ključeve može potpisivati poruke. U slučaju mjenjačnica vlasnici nemaju ključeve nego web stranica. Svatko može lako iskoristiti rupu u wordpressu i pokrasti ponuđenu bazu.

 

To što ti pokušavaš reći da je 99,9% ICO-a smeće je točno, kao i 99,9% coinova. Kao i većina valuta na Zemlji.

 

Ako nije jasna tehnologija, evo objašnjenja. Po meni najbolji video koji ovo objašnjava

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 20:16 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan

obrnuto-izvrnuto.. :) optužuješ me da optužujem tehnologiju/algoritam.. ne, jednako kao svaki drugi, protokol ssl ili hash :))

-nego je to sve mambođambo kao piramida, pri tome nije pitagorin poučak ili primbroj pogrešan, nego se korsiti za krađu, prevaru.

 

ili ovako.

-što su dionice? komad papira ili vrijednosni papir.. novac, sve je to isto, pa opet nije, npr vrijedi li jednako nešto pouzdano-stabilno kao švicarac ili nešto iz timbuktua-nigdjezemske? Brandovi, sefovi, jamstva.. tko stoji iza čega. Iza iste 'crne kutije' koja može jednako biti prazna. Ako stoji netko 'stabilan' tad njegova garancija vrijedi, npr dionica applea, dok neka druga kao npr agrokora moža ne vrijedi ništa, mada su obje jednak komad papira na istoj osnovi i na obje se može zaraditi-izgubiti.

-osim normalnih dionica, postoji i recimo fejk, da sad ja naprintam neke falsifikate, izmišljene firme izmišljene dionice i prodam ti ih.. ti možeš kupiti i misliti da je to sve isto, da ćeš zaraditi kao dionicom applea, a može biti sasvim suprotno. Tad si naivac, zar ne?

-ako po istom kriteriju kupiš BC, zašto misliš da nisi naivac.. gdje posotji, gdje ga možeš držati kao BC? ne možeš u čarapi/ispod jastuka, ne možeš na nekom 'sigurnom' mjestu.. i mada prozivaš za tehnologiju.. vidi čuda, hakeri ih kradu na svakom ćošku.. ono, ko kokoši, dođe i odnese (i nakon tog ništa u vijestima, osim za japanca.. drugi dan uhapšen jer su uređena država koja ne trpi lopove, čak kad optuže hakere..)

-da imaš dionice i da ti burzovni mešetar kaže ''ukralo ih, hakeri..'' .. i nikom ništa? A vidiš, to se konstantno dešava s BCom, mada sve ide kroz banke, internet, ip.. nitko ništa ne zna, nitko.. ni uncle sam. Garant koriste TOR pa su skriveni? A drugi dio, novac, negjde završi.. baš se pitam gdje.. ah, vidi još jedna jahta.. uspješan biznismen :)

 

-dionice ili novčanice, ili BC.. nema razlike, osim što je BC idealan za ukrasti. Npr ako ukradeš sliku picassa imaš problem kako je ''utopiti'', ako ukradeš zlato, dijamante, novac.. ako ukradeš BC? .. ništa, idealni 'sveti gral' lopova i mađioničara. Pa da ukradeš trupce (drvo, spominju u Saboru..) vidjelo bi se nešto, mada policija ne vidi ništa.. trag piljevine, trag novca, dok BC je ništa, ni traga, ni boje-mirisa.. ništa. Savršeno za ukrasti, manje savšeno za štedjeti jer vidimo ove naslove. Alogritam s time nema ništa, samo dimna zavjesa.

 

edit: vidim, potrudio si se objasniti.. i klipić. :) nije potrebno. Objašnjenje..

-eto ja danas otvorim neki biz, npr rakete kao musk ili neki deseti biz, rakete postoje (može avioni, auti, palačinke..) nije nešto novo-izum-nepostojeće.. i tad ne moram nešto posebno dokazivati, npr da raketa-avion leti.. ali zbog uvjerljivosti imam sheme, sličke, sto teh.podataka o raketi, stupnjevima lansiranja ili položaju flasposva na krilima aviona, čak i boju sjedala koža-saten.. sve nudim i tko to vidi, kao hrpu dokaza, zaboravi najvažniji.. nije pitanje raketa-avion nego prevara/povjerenje, jer ti uzmem novac koji tad nestane. Kako? To nema veze s raketama ili razbijanjem atoma. BC valute postoje.. koliko? cca 2000 raznih? To je x10 više nego država u UNu. Svrha? Kao dionice, koje mogu biti prave, mogu biti lažne-fejk.. i svaki put je epilog isti, krađa. Nema čak veze s BCom, može jednako biti dollar-funta-kuna.. nego s 'bankom' (wallet-mjenjačnica..) tj mjesto gdj eti ga ukradu, kao da ti netko ukrade kofer novca na aerodromu .. ili u hotelu.. ili u banci? Ali u banci ipak ne očekuješ da netko dođe s ulice i odnese nešto tvoje..  no internet nije banka, kao što ni BC nije nešto materijalno pa da treba npr šleper za transport.. nema traga, nema serijskog broja novčanica, nema čak ni pranja novca droge i sl.. a svaka mjenjačnica ili kladionica postoji upravo zato da bi novac zarađen na neki ''sivi'' način bio opran, u jednom slučaju ti hakeri ukradu iz mjenjačnice, u drugom naplate provizijiu za pranje.. u oba slučaja je cifra 30% nominalne.

-bi li ljudi vjerovali bankama da im neki hakeri svaki dan odnose novac štediša? a to se svakodnevno desi s BCom (virtualnim valutama).. i nikom ništa, nema posljedica.. samo se otvori još jedan kazino-kladionica koja je prazna (nismo mi lasvegas..) pa ipak posluje.. a ne pitamo se kako. (?) :) pa tako, krađom nečeg što ne postoji, mađioničari.. dok naivci milse da su zeznuli sustav (države-banke) koje stoje iza tog biza i ubiru svoj dio provizije, nova jahta, novi milijarder, mada nema novog rudnika zlata-dijamanata i sl. firme koja bi to objasnila.

-dnevno se ukrade ogromna količina svega, online, bc je idealan za to, zato i postoji inače bi bio kao mickeymouse dollar...

-a tko to radi? -onaj tko to može, ne mali naivni hacker iz zaprešića koji je u svakoj priči maloljetan, nego neki sjedokosi prdonja koji je inače sir-nešto, guverner ili trumpov savjetnik ili nestali mafijaši od doba alcaponea koji jednako pijuckaju koktele i voze ferarije kao prije 50godina.. opranim novcem. Da su samo nestali kriminalci već bi bili kao ST-scifi.. tu su oni i dalje samo što sad više ne trče ulicom s ukradenim novčanikom, nego im ga štediša sam donese i stavi na čuvanje.. :) čuvaju ga, 'kao svoje'.. dok ne postanje njihov.

 

-ili, ne, varam se.. u zabludi sam. To sve rade hakeri! .. dok unclesam i šesta flota mirno gledaju, dok mafijoze to dozvoljavaju kao što dozvoljavaju da im netko odnese novac iz lasvegasa.. ili mu slome noge? Tad bi hackeri ugl bili invalidi, ne maloljetnici (jer nemaju pristup kocki..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 21:01 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange,

Kad je ukinuto kmetstvo, kmetovi su dobili slobodu, ne i zemlju, kao Gazde, par stoljeća ranije. Mislim, mi sad izmišljamo da na svijetu možda postoji nepravda. Postoji zlatno pravilo, tko ima zlato određuje pravilo. 

 

Opet kažem, ako je ključ kod mene na papiru ili 10 kn u novčaniku, haker/sjedobradi vlasnik jahte sa zasliscima, dvorcem na vrhu brijega i sportskim dvosjedom s propetim konjićem sa starletom na suvozačevom sjedalu ne može mi primirisat. 

 

Ako pak želim sudjelovat u svijetu, novac nekad moram dati u banku ili mjenjačnicu / web. I tada ću dio svog radnog vremena nedobrovoljno donirati njima. Možemo to nazvati 'ukrali akeri'.

Mislim, dakle half adder
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange,

Kako ljudima nije jasno da su kriptovalute jos uvijek gotovo posve neupotrebljive?

Freak Show Inc.
 
3 2 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
ihush kaže...
john_doe1 kaže...
..

Brojevi na papiru koje banka koristi za svoje poslove...kad propadne, upravo si ti naivan jer si drzao pare u toj banci...nisi naivan jer si imo stednju, naivan si jer si je imao tu gdje jesi

 ok, i sad to primjeni na ovaj slučaj ili na BC..

- ili brojeve na papiru zamjeni za digitalne brojeve u 'oblaku'.. u čemu je razlika? :)

 Razlika je velika...jedino si ti vlasnik svojih bitcoina i nitko drugi...tj. vlasnik je onaj koji drzi "private key"...dok recimo kune koje imas u novcaniku, vlasnistvo su drzave koja ih izdaje...istina, cash je tvoj al ono u banci nije tvoje jer s tim banka raspolaze kako hoce i kad banka propadne, pare ces dobit nikad...previse je pozitivnih stvari vezano za crypto...pocevsi od same tehnologije

7 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Friday kaže...

Kako ljudima nije jasno da su kriptovalute jos uvijek gotovo posve neupotrebljive?

 Gdje tocno ? U ex-yu, mozda da...pardon, slovenija je po tom pitanju 50 godina ispred hr

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
john_doe1 kaže...
Friday kaže...

Kako ljudima nije jasno da su kriptovalute jos uvijek gotovo posve neupotrebljive?

 Gdje tocno ? U ex-yu, mozda da...pardon, slovenija je po tom pitanju 50 godina ispred hr

 

Sorry ali ne zivim u ex-yu. Nego, koliko godina je kanada ispred HR po tom pitanju?

Freak Show Inc.
8 godina
odjavljen
offline
Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChange,

Kakv prevra su te kriptovalute to je smiješno, i onda ljudi i dalje puše tu stvar nakon toliko prevara, nakon toliko manipulacija, ti ljudi me podsjecaju na one koji idu na izbore misleci da njihov glas nesto znaci

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
john_doe1 kaže...
ihush kaže...
..

 Razlika je velika...jedino si ti vlasnik svojih bitcoina i nitko drugi...tj. vlasnik je onaj koji drzi "private key"...dok recimo kune koje imas u novcaniku, vlasnistvo su drzave koja ih izdaje...istina, cash je tvoj al ono u banci nije tvoje jer s tim banka raspolaze kako hoce i kad banka propadne, pare ces dobit nikad...previse je pozitivnih stvari vezano za crypto...pocevsi od same tehnologije

 -tko je vlasnik u kanadskom primjeru, naslov? Tko je vlasnik tvog auta kad ga ukradu.. možda ga policija pronađe..

-nevjerovatne zabulde, čak i kad te pokradu (figurativno, ne tebe nego osobu-x, možda osobu do tebe), vjeruješ, samo zato jer je nešto formalno/isfurano anrarho..antiestablišmenta, dok je to divljizapad-kapitalizam, banke su male-nevine bebe naspram ovog (odgovornost, pa i švicarac primjer s kamatama). BC nije alternativa bankama-novcu, samo jedan od pojavnih oblika, može biti zlato, može nafta, može slika pa čak i mikimaus ili lizalica i koriste banke za svoje poslove protiv kojih se ugl njurga, dok se ove (lopove) hvali-brani iz neobjašnjivih poriva. Onak, zašto? Zašto imaš potrebu braniti BC biz, jel to nešto drugačije od bilo koje valute, novca-robe? Vrijednost za vrijednost? Meksički pezos ili kineski juan.. ili šaka šljunka ili bisera.. sve je to roba, ekvivalent, dok je krađa, krađa. .. a ovo je šablonska, idealna, .. ako ti ukradu auto ili ako ti ukradu wallet-BC? U čemu je razlika?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 2:32 (ihush).
15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Više ljudi zna kako nastaje bitcoin, nego kako nastaje klasični novac, onaj kog imate na hrk/eur računima. Sjećate li se u kojem razredu ste to prvi puta učili? Ja ne. Iako je novac svakodneva, važna stvar, u školi se ne uči niti kako nastaje. A kamoli nešto naprednije.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Ako ste pomislili: tiskara, kovnica, nije točno, tj jedan zanemariv dio tako nastaje. Gotovo sav novac nastaje u računalu, a ne tiskari. U trenutku kad netko diže kredit, u računalu banke stvara se novi novac i upisuje na stanje računa. Ne oduzima se nikome, ni štedišama, ni banci, nego se stvara novi novac, iz ničega, utipkavanjem, bez rada. Ali ga morate vratiti s kamatama. S radom. Ili imovinom.
 
2 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Keso kaže...
Ako ste pomislili: tiskara, kovnica, nije točno, tj jedan zanemariv dio tako nastaje. Gotovo sav novac nastaje u računalu, a ne tiskari. U trenutku kad netko diže kredit, u računalu banke stvara se novi novac i upisuje na stanje računa. Ne oduzima se nikome, ni štedišama, ni banci, nego se stvara novi novac, iz ničega, utipkavanjem, bez rada. Ali ga morate vratiti s kamatama. S radom. Ili imovinom.

 

Znaci ti tvrdis da komercijalne banke koje rade sa klijentima tako generiraju novac?

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Friday kaže...
Keso kaže...
Ako ste pomislili: tiskara, kovnica, nije točno, tj jedan zanemariv dio tako nastaje. Gotovo sav novac nastaje u računalu, a ne tiskari. U trenutku kad netko diže kredit, u računalu banke stvara se novi novac i upisuje na stanje računa. Ne oduzima se nikome, ni štedišama, ni banci, nego se stvara novi novac, iz ničega, utipkavanjem, bez rada. Ali ga morate vratiti s kamatama. S radom. Ili imovinom.

 

Znaci ti tvrdis da komercijalne banke koje rade sa klijentima tako generiraju novac?

 sad ti nama želiš reći da to nije samo klik klik enter i evo milijardica na tekućem.... ti si plaćenik ljudi guštera i nisi mjerodavan 

7 godina
protjeran
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Friday kaže...

Kako ljudima nije jasno da su kriptovalute jos uvijek gotovo posve neupotrebljive?

 kaj tu tebi nije jasno, lijepo si isčešljaš bradicu, srolaš brkove u špic, uzmeš mami 20kn iz novčanika ako slučajno zatreba, odeš si sjesti na kavu u birc koji prima kriptose, izvršiš plaćanje plaćanje kriptom sa iphona koji ti je mama uzela na svoje ime, plaćanje u potpunosti anonimno, nema traga da si ti osobno platio tu kavu kao recimo da si provukao maestro/visa/master karticu....još nabaciš par slika na instać usput...NEPROCJENJIVO, a bez kripta bi ispao zadnji seljak da iz đepa izvučeš 20kn ili karticu da platiš kavu, a ovako si kavu popio skoro pa anonimno

15 godina
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Friday kaže...

Znaci ti tvrdis da komercijalne banke koje rade sa klijentima tako generiraju novac?

Tako je. Nisi mislio da ga generiraju znojeći se u muci dok voze sobni bicikl ili cijepajući drva?

Postupak nije baš klik i enter, nego neki potpis, pa više klikova pa enter.

Imaš ovdje nekoliko objašnjenja: https://www.youtube.com/results?search_query=how+money+is+created&page=&utm_source=opensearch

A imaš i zakone pa čitaj.

Problem je što ne učimo to u školi pa je ljudima nevjerojatno. Ne stvara se novac cijepanjem drva.

Kao što je prije ljudima bilo nevjerojatno da je Zemlja okrugla, jednostavno se to nije učilo, nije se znalo.

Ali razlog zašto se danas ne uče osnove o novcu, barem kako nastaje, stvarno bih volio čuti.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan

Daj mi onda samo reci zasto onda npr PBZ ne klikne na taj neki gumb pa generira 2000 milijardi dolara i i kupi microsoft i aamazon? Cini se straightforward, ne?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirana kanadska kripto mjenjačnica MapleChan
Friday kaže...

Daj mi onda samo reci zasto onda npr PBZ ne klikne na taj neki gumb pa generira 2000 milijardi dolara i i kupi microsoft i aamazon? Cini se straightforward, ne?

 Ne zna on baš sve detalje, ali zna da se radi o uroti, masonima i najvjerojatnije srbima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice