Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijeniti

poruka: 10
|
čitano: 7.640
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijeniti ".
2 godine
online
Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijeniti

Plex koristim od nedavno nakon prelaska s android tv-a na webos. Ali isto tako, od nedavno sam otkrio i jellyfin koji zadnjih tjedana testiram. Mozda s ficerima nije poravnat s plexom, ali nije daleko i radi se o odlicnoj alternativi s mnogim prednostima- potpuno free bez nekakvih passova i sl., klijenti za sve vece platforme su isto potpuno free i bas sve radi. Nema reklama, nema nametanja streamova, ma divotica.  Za ekipu koja radi selfhosting, ovo radi odlicno i bez kemijanja moze se pristupati vlastitom media serveru na daljinu, a moze raditi i potpuno neovisno o pristupu internetu unutar lan-a. A ova vijest je razlog vise da se potpuno prebacim na jellyfin.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2022 17:00 (judge9xx).
 
3 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijen
judge9xx kaže...

Plex koristim od nedavno nakon prelaska s android tv-a na webos. Ali isto tako, od nedavno sam otkrio i jellyfin koji zadnjih tjedana testiram. Mozda s ficerima nije poravnat s plexom, ali nije daleko i radi se o odlicnoj alternativi s mnogim prednostima- potpuno free bez nekakvih passova i sl., klijenti za sve vece platforme su isto potpuno free i bas sve radi. Nema reklama, nema nametanja streamova, ma divotica.  Za ekipu koja radi selfhosting, ovo radi odlicno i bez kemijanja moze se pristupati vlastitom media serveru na daljinu, a moze raditi i potpuno neovisno o pristupu internetu unutar lan-a. A ova vijest je razlog vise da se potpuno prebacim na jellyfin.

 

A transcoding? Kakva je situacija?

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijen
Jellyfin ne moze se staviti na kućni Synology ili QNAP, dok Plex ili Emby mogu, no budu valjda napredovali.

Također ne daje mi DD niti dts van, samo stereo, dok je to u Plex ok.

A Plex mi ne radi dobro na starom Sony android TV-u sa H265 jer pokazuje neke zelene linije…

Jellyfin nije imao centrirane titlove dok sam ga koristio, ne znam kakva je sada situacija s tim i našim slovima.

U biti Jellyfin je beba od Emby tj. nekadašnji Media Browser
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2022 20:49 (ivgrgic).
14 godina
offline
Re: Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijen
judge9xx kaže...

Plex koristim od nedavno nakon prelaska s android tv-a na webos. Ali isto tako, od nedavno sam otkrio i jellyfin koji zadnjih tjedana testiram. Mozda s ficerima nije poravnat s plexom, ali nije daleko i radi se o odlicnoj alternativi s mnogim prednostima- potpuno free bez nekakvih passova i sl., klijenti za sve vece platforme su isto potpuno free i bas sve radi. Nema reklama, nema nametanja streamova, ma divotica.  Za ekipu koja radi selfhosting, ovo radi odlicno i bez kemijanja moze se pristupati vlastitom media serveru na daljinu, a moze raditi i potpuno neovisno o pristupu internetu unutar lan-a. A ova vijest je razlog vise da se potpuno prebacim na jellyfin.

 Jelly je tek nedavno osposobljen za webOS i to samo za webOS 6.  Za 2/3/4/5 se čekaju još nekakvi fixevi. - info

 

Cim izađe za webos 5 bježim sa plexa i prebacujem se na jelly.

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2022 20:51 (merio).
15 godina
offline
Re: Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijen
Friday kaže...

 

A transcoding? Kakva je situacija?

 

Normalna. Sve ovisi sto ti je server i koliko imas klijenata i koji su klijenti ( web browser, kodi, Rpi....).

Transcoding se pali prema potrebi, odnosno ako klijent ne podrzava/preslab je za codec (u mom slucaju HEVC/H265)

 

Softver radi odlicno, i osobno sam digao cijeli sistem baziran na prastarom HP Proliantu DL380 G7 sa 6GB RAMA (Debian) i 100tinjak Rpi3 (libreelec + Jellyfin plugin).

Nakon sto su konacno odlucili imati dvije verzije (stable i unstable) softver je totalno pouzdan.

 

Jellyfin je forkani Emby i koristim ga od prve verzije, kada je u principu bio zadnja verzija open source Embyija, samo strippana od logoa i naziva Emby gdje god bi se pojavili.

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2022 20:54 (syncmaster245b).
2 godine
online
Re: Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijen

Imam LG C1 koji nema podršku za dts i lossless dolby digital. Audio transcoding ide bez greške. Server se vrti kao docker container na Raspberry Pi 4 i i to radi odlično. Video transcoding niti ne pokušavam na raspberryju i isključen je u postavkama. Community je prilično ok (ima i ok subreddit) i koliko pratim - nema nekih pritužbi na transcoding.

Na Plexu me jako smetalo što ako radi transcoding zvuka i dodaš obične txt titlove, morao je raditi i transcoding videa. Kupio sam Xplay klijent za PLEX za Webos jer radi u takvom slučaju transcoding na klijentskoj strani, ali to je teški hit and miss, rekao bih 50-50. Ovdje toga nema!

13 godina
offline
Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijeniti

Također Ubuntu Server 22.04.1 i Docker kontejner za Jellyfin, niti pet minuta posla za posložiti za onoga koji dobro poznaje Linux i Docker. Podesio da lovi TrueNAS virtualku koji drži filmove, muziku i uživancija samo takva, pristup izvana radi super, aplikacija čak i za mobitel besplatna. Mrak. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijen
syncmaster245b kaže...
Friday kaže...

 

A transcoding? Kakva je situacija?

 

Normalna. Sve ovisi sto ti je server i koliko imas klijenata i koji su klijenti ( web browser, kodi, Rpi....).

Transcoding se pali prema potrebi, odnosno ako klijent ne podrzava/preslab je za codec (u mom slucaju HEVC/H265)

 

 

 

 

Ma to mi je jasno. Nego mislio sam da li se radi HW transcoding ili SW transcoding. U tome je vrlo bitna razlika za mene. Naime, moj Synology DS920 je u stanju paralelno transkodirati 3 streama koji su 4k 10-bit HEVC u 1080p bez da ista zapinje. To tako radi zahvaljujuci intelovoj integrirki koja to zvace bez problema. Kad bi se radio SW transcoding vjerojatno ne bi bio u stanju odraditi jedan jedini 1080p -> 720p stream jer ugradjeni celeron procesor nije dovoljan za to.

Znam da mnogi hvale Jellyfin ali ako ne zna koristiti QuickSync onda otpada za mene...

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijen
ivgrgic kaže...
Jellyfin ne moze se staviti na kućni Synology ili QNAP, dok Plex ili Emby mogu, no budu valjda napredovali.


Meni ga nudi na synologyu za instalirat ??

Evo screengrab
https://prnt.sc/etlcWHl9uRsL

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran je Plex, svi korisnici moraju promijen
Lewis kaže...
ivgrgic kaže...
Jellyfin ne moze se staviti na kućni Synology ili QNAP, dok Plex ili Emby mogu, no budu valjda napredovali.


Meni ga nudi na synologyu za instalirat ??

Evo screengrab
https://prnt.sc/etlcWHl9uRsL

 

Ne samo to - kroz Docker se takodjer moze bez problema kao i sve drugo

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice