Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od 50.

poruka: 12
|
čitano: 6.801
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od 50.".
5 godina
offline
Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od 50.

A odaklen su hackeri...putinovi...ili od kima...nebeskog vođe...ili sa trulog zapada..možda iz afrike...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 3 hvala 0
5 godina
offline
Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od 50.

Korisnici nemaju što brinuti, naime ukradeni su samo osnovni identifikacijski podaci svake osobe

ukradeni podaci uključuju imena, e-mail adrese, kućne adrese, brojeve telefona, kao i ograničene podatke o korisničkom računu i karticama. 

 

ništa oko čega bi plakali

Mali broj korisnika je zahvaćen, 

 

Napad je zahvatio (...) točno 50.150. Od toga ih je iz Europskog ekonomskog područja (EEA) 20.687

 

 
14 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od 50.

E ovo mi je vise dopi****o. Prosli napad kad je bio na Ledger crypto wallet dostupni su mi postali svi moji podaci s adresama, mail, broj i sve. I naravno SVAKODNEVNO u posljednjih 6 mjeseci dnevno dobijem minimalno 10ak SPAM sto preko maila, poziva, SMS poruka, WhatsApp, VIBER i evo posljednjih mjesec dana poceli mi stizati letci "privatnih banaka" i slicno :S za poludit. Ali niti mail niti broj mjenjam, jer koristim ih godinama i ne pada mi napamet. Samo ovo "curenje" informacija vec je postalo smijesno!

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od 50.

Poprilično površan tekst za jedan IT časopis.

 

Iz naslova se da zaključiti da je revolut hakiran, ali iz daljnjeg teksta nema nikakvih dodatnih informacija.

Hakiranje se moglo odviti na revolut ili korisničkoj strani, ukoliko je ovo drugo u pitanju onda revolut nije hakiran.

 

Iz drugih nešto opširnijih članaka na internetu se spominje da je u pitanju bio "social engineering", ukoliko je to u pitanju onda bi isključio nekakvo hakiranje jer mislim da "social engineering" ne spada u hakiranje, a jedan od glavnih i najpopularnijih "alata" je "phishing" napad. Sad je pitanje je li napad izveden na nekog od revolut admina ili osobu koja je imala pristupne podatke ili je u pitanju klasični masivni "phishing" na veliki broj korisnika koji su onda "dobrovoljno" predali svoje podatke napadaču.

 

Jako velika i bitna razlika je je li sustav hakiran ili je u pitanju "social engineering" jer je ovo prvo daleko opasnije, dok je kod drugog uglavnom u pitanju ljudska glupost.

 

Danas se svaka krađa podataka pripisuje "hakerima" što je daleko od točne informacije. Poput klinca koji je "hakirao" A1 i ovog drugog koji je "hakirao" Uber... 

 

Fun fact: vjerovali ili ne ljudi i dalje drže pinove i lozinke naljepljene na donjoj strani tipkovnice.  čini li te ta informacija hakerom?

 
12 1 hvala 2
15 godina
offline
Re: Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od
Bitno da mi njima moramo dati i broj gaća. E onda kad fino prucure imaju bas sve o vama. I sta sad, mijenjati broj telefona za koji mi je vezano više ni sam neznam što.
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od
bnaci kaže...
Bitno da mi njima moramo dati i broj gaća. E onda kad fino prucure imaju bas sve o vama. I sta sad, mijenjati broj telefona za koji mi je vezano više ni sam neznam što.

 Ja sam to morao napravit kad su facebook hakirali. Sve moguca sranja su mi dolazila na mail, a o pozivima da ne pricam.

Trpio sam jedno vrijeme, al na kraju sam si sve novo morao napravit. Trajalo je...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od
I meni ovo vuće na phishing jer da je netko hakirao direktno Revolut onda bi valjda dograbio sve račune, a ne njih samo 50 tisuća.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 8:01 (CVET2).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od
bnaci kaže...
Bitno da mi njima moramo dati i broj gaća. E onda kad fino prucure imaju bas sve o vama. I sta sad, mijenjati broj telefona za koji mi je vezano više ni sam neznam što.

 Ne moraš ti ništa. A ako želiš usluge bilo koje financijske institucije budi siguran da će znati sve o tebi jer osim direktnog interesa su zakonski dužni radi brda birokracije s kojom se nose.

12 godina
online
Re: Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od
Zanimljivo, nisam dobio nikakav mail od revoluta u vezi toga ali prošli vikend su me nekoliko puta zvali različiti brojevi iz Češke
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od
Kako ne moras kad plaće više nema na ruke. Znaci ipak moraš.
16 godina
offline
Re: Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od
darkborg kaže...
Zanimljivo, nisam dobio nikakav mail od revoluta u vezi toga ali prošli vikend su me nekoliko puta zvali različiti brojevi iz Češke

 Kolegi su slali neke čudne mailove da im pošalje platnu listu i poreznu karticu i još neke stvari.

Očito je bio žrtva koja nije nasjela.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hakeri napali Revolut i ukrali podatke više od
darkborg kaže...
Zanimljivo, nisam dobio nikakav mail od revoluta u vezi toga ali prošli vikend su me nekoliko puta zvali različiti brojevi iz Češke

 Mene zovu već tjednima, nije samo iz Češke iz raznih država, čak i van EU. Mob mi odmah napiše da je possible spam ili tako nešto, uglavnom broj se crveni. Jednom sam se i javio čisto da vidim što će reći, ali ništa, muk i tišina i onda poklope nakon par sek. Očita navlakuša kako bi te natjerali da ih zoveš nazad i onda te vjerojatno oderu po nekakvoj ludoj tarifi. Ne znam ima li veze sa Revolutom, danas deseci online servisa imaju naše podatke pa sad ti znaj tko ih dila dalje ili tko nije pazio na sigurnost.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice