HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

poruka: 43
|
čitano: 19.159
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari".
13 godina
offline
HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

Ja baš danas išao na web portal da ću nadoplatiti, a nemogu ući unutra. Nisam imao pojma da su napravili novo. Stari podaci očito više ne vrijede. Poslao sam im mail pa sad čekam da vidim šta će reć...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Rade stari podatci samo moraš dati mail koji si registrirao kako bi potvrdio račun
6 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
isteknulo je 7 dana da potvrdim račun,treba samo resetirat lozinku i ponovno postavit ako je isteknuo aktivacijski mail
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 9:29 (dejo74).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

Aplikacija je miljama bolja od stare, ali da ne mogu srediti da se prikazuje točno stanje na računu... Jedno vrijeme je stajala obavijest da će ažurirati podatke do 24.12. , pa zatim do 31.12., ali friška figa. No valjda će to riješiti.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Ajde konačno, ono prije je bilo bogu za plakati... Ova aplikacija konačno izgleda kak bi aplikacije trebale izgledati i raditi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

Ukoliko samo želite vidjeti stanje na računu i jednostavno uplatiti, Keks je puno lakše koristiti za te dvije akcije. Dodavanje ENC računa je išlo relativno lako. Naravno, pod uslovom da imate Keks 

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

moze li se enc uredaj kupit online

SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
pasko kaže...

moze li se enc uredaj kupit online

 ne može. Ipak je to HAC... 

14 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
pasko kaže...

moze li se enc uredaj kupit online

Najveći fail. Da je bilo teško sklopiti ugovor s HP-om koji ima svoj webshop i koji je isto državna firma.

nemam za potpis
16 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Dlaka kaže...
Rade stari podatci samo moraš dati mail koji si registrirao kako bi potvrdio račun

 Hmmm ja nisam davao nikakav mail. Prijavljivao sam se brojem ENC uređaja.

 

edit:

našao upute, valjda je to to - https://www.hac.hr/hr/odnosi-s-javnoscu/novosti/uputa-korisnicima-enc-a-o-pristupu-portalu-prodaje

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 11:31 (Pero Dinamit).
4 godine
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
pasko kaže...

moze li se enc uredaj kupit online

 Ja sam svoj kupio davnih dana na INA-inoj benzinskoj pumpi. 

 

Eto ga na, više se ne može kupiti na INA-i: "ENC uređaj više se ne može kupiti na našim maloprodajnim mjestima."

15 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
zelenapaprika kaže...
pasko kaže...

moze li se enc uredaj kupit online

 Ja sam svoj kupio davnih dana na INA-inoj benzinskoj pumpi. 

 

Eto ga na, više se ne može kupiti na INA-i: "ENC uređaj više se ne može kupiti na našim maloprodajnim mjestima."

 

Da, to im je žešća bezveznarija.

To treba se moći kupiti kao i bon za mobitel, maltene na aparatu za kavu, da ne pričamo kupnja online..

 

Nego, da li tko zna što kada crkne baterija u ENC uređaju? Da li i dalje naplaćuju zamjenu uređaja?

 

9 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
mrfloyd kaže...

 

Nego, da li tko zna što kada crkne baterija u ENC uređaju? Da li i dalje naplaćuju zamjenu uređaja?

Mene isto zanima, izgleda i dalje naplate 120 kn uz napomenu da se stanje računa prebacuje na novi uređaj. Naravno nije moguće kupiti online nego moram do "prodajnog mjesta" a to su izgleda samo veće naplatne postaje.

My redemption lies in your demise
13 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces

tommmyyy mrfloyd 

 

Da naplaćuju zamjenu uređaja. Ja sam bio pred neki dan na Grobniku. Stari ENC uređaj sam otvorio i htio sam zamijeniti bateriju, međutim unutra je bila AA baterija zalemljena na pločicu tako da je bilo nemoguće zamijeniti. Dobio sam onaj novi najmanji, platio cca 120kn. Stanje računa mi se prebacilo na novi uređaj koji je bio aktivan tek nakon cca pola sata od aktivacije. 

 

Netko je gore spomenuo nadoplatu putem KEKS aplikacije, tako sam i napravio budući da mi ovaj portal ne radi sa starim pristupnim podacima, jbt barem su mogli obavijestiti da treba poslati mail ili nešto, tj. trebalo je automatski sve raditi i na novom portalu. 

12 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Napokon, prošla aplikacija je bila užas.
Sad još kad bi se netko primio sustava eGrađani i aplikacije mPretinac.
Ono ruglo bi bilo sramota da je izašlo prije 10 godina, a kamoli danas...
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
mrfloyd kaže...
zelenapaprika kaže...
pasko kaže...

moze li se enc uredaj kupit online

 Ja sam svoj kupio davnih dana na INA-inoj benzinskoj pumpi. 

 

Eto ga na, više se ne može kupiti na INA-i: "ENC uređaj više se ne može kupiti na našim maloprodajnim mjestima."

 

Da, to im je žešća bezveznarija.

To treba se moći kupiti kao i bon za mobitel, maltene na aparatu za kavu, da ne pričamo kupnja online..

 

Nego, da li tko zna što kada crkne baterija u ENC uređaju? Da li i dalje naplaćuju zamjenu uređaja?

 

 Mijenjao sam jednom i da, naplatili su. Prema sjećanju, jedno 120 kuna. Preostali novac ti prebace na novi račun.

15 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Da.
To je fakin svinjarija što naplaćuju zamjenu uređaja.
Kao da mi HEP ili Plinara naplate brojilo kada ga mjenjaju. Ne znam sa čime bih usporedio.


Negdje sam gledao da likovi mjenjaju bateriju tako da jednu drugu spoje u paralelu, staru odleme i novu zaleme.
Iz principa ću ovim putem....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
mrfloyd kaže...

Negdje sam gledao da likovi mjenjaju bateriju tako da jednu drugu spoje u paralelu, staru odleme i novu zaleme.

 Čemu to spajanje? Ako je memorija izbrisiva, već se izbrisala kad se baterija ispraznila, ali čudilo bi me da stvarno koriste takvu memoriju. Mada s obzirom koja firma je u pitanju...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

molimo vas da na e-mail adresu hacencprijava@hac.hr pošaljete sljedeće podatke:

 

  • ime i prezime ili naziv tvrtke
  • broj računa
  • broj ENC uređaja 
  • e-mail adresu koju želite registrirati u sustav 

 

 

Što im je broj računa? Kojeg? Onog koji su obrisali? (naravno da nisam ni skužio da su mi poslali mail dobrodošlice)

 

I ovo:

 

Vaša e-mail adresa nam je potrebna za daljnju komunikaciju, dostavu računa, resetiranje lozinke i sl.

Napominjemo kako već registriranu adresu u našem sustavu ne možemo ponovno registrirati – u takovom slučaju, dobiti ćete obavijest i  morati ćete dostaviti novu.
Također moguće je da ste u međuvremenu promijenili e-mail adresu te je u tom slučaju potrebno postupiti po točki 3.

 

Sjećam se da sam davne 2014-te morao ići do najbliže postaje, znači do 2026-7 sam miran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 18:44 (Badjo_5).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Tau kaže...
Napokon, prošla aplikacija je bila užas.
Sad još kad bi se netko primio sustava eGrađani i aplikacije mPretinac.
Ono ruglo bi bilo sramota da je izašlo prije 10 godina, a kamoli danas...

 

Da, mPretinac je koma od aplikacije.. stavio, pogledao 😂😂😂 i obrisao, ja mislio bit ce nesto napokon fino

3 godine
neaktivan
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Mislim da koriste izbrisivu memoriju. Ja sam mijenjao bateriju i nije radio ENC. Zalemio novu ali nije radilo.
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
jvuleta kaže...
Mislim da koriste izbrisivu memoriju. Ja sam mijenjao bateriju i nije radio ENC. Zalemio novu ali nije radilo.

 To je zanimljiva informacija, ali i dalje nema smisla spajati ih paralelno, osim ako to radiš dok stara još nije crkla, a nema indikatora kad je pri kraju. Jedino preventivno mijenjati svakih godinu dana.

 

Koju bateriju si stavio?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
neaktivan
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
18650 baterija ide u starije verzije .
15 godina
odjavljen
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces

Obično se RF uređajima domet drastično smanji prije nego napon padne toliko da se memorija izgubi, tako da bi u teoriji promjena baterije paralelnim spojem mogla upaliti ako se obavi pri primjećivanju prvih simptoma. S druge strane, varijacije od naplatne postaje do postaje u prijemu su tolike da je to vjerojatno teško skužiti. Negdje uhvati prije kućice, a negdje moram ući ispod rampe.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

Meni je na starom uredjaju pisalo da baterija traje 10 godina (i memorija je izbrisiva ako se ne zalemi paralelno nova). Ne znam koliko je bio star ENC, jer sam ga naslijedio, kad sam ga isao zamjeniti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 8:15 (10alex).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

Znači nema smisla sad otvarati stari krepani uređaj i mijenjati bateriju.

 

Jednom davno sam kad se baterija ispraznila zamijenio uređaj besplatno, a sada dođem do naplatne kućice i dam ga tipu u ruke, on ukuca kod i napravi naplatu. Nemam brzi prolaz, ali imam popust. Samo na jednom izlazu (Klična sela) se frajer pravio pametan i rekao da on ne može ukucavati kod.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Visak kaže...

Znači nema smisla sad otvarati stari krepani uređaj i mijenjati bateriju.

 

Jednom davno sam kad se baterija ispraznila zamijenio uređaj besplatno, a sada dođem do naplatne kućice i dam ga tipu u ruke, on ukuca kod i napravi naplatu. Nemam brzi prolaz, ali imam popust. Samo na jednom izlazu (Klična sela) se frajer pravio pametan i rekao da on ne može ukucavati kod.

 Pišem po sjećanju ali bi Google pomogao. Probali su ljudi zamijeniti bateriju, pa i paralelnim spojem nove i stare baterije i kada bi došli pred rampu s tako popravljenim ENC-om dobili bi neku šašavu poruku, ali ne bi prošli. Tako da nisam naišao na poruku da je netko uspješno zamijenio bateriju.

4 godine
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
MrBlc kaže...

Obično se RF uređajima domet drastično smanji prije nego napon padne toliko da se memorija izgubi, tako da bi u teoriji promjena baterije paralelnim spojem mogla upaliti ako se obavi pri primjećivanju prvih simptoma. S druge strane, varijacije od naplatne postaje do postaje u prijemu su tolike da je to vjerojatno teško skužiti. Negdje uhvati prije kućice, a negdje moram ući ispod rampe.

 Meni je prvi veći kvadratični ENC radio izdaleka i to je bila uživancija i prije nego je otvoreno Demerje s brzim prolazom. Ovaj novi manji ENC je grozan. Moraš doći pred rampu da on uhvati signal.

16 godina
offline
Re: HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje ces
Tau kaže...
Napokon, prošla aplikacija je bila užas.
Sad još kad bi se netko primio sustava eGrađani i aplikacije mPretinac.
Ono ruglo bi bilo sramota da je izašlo prije 10 godina, a kamoli danas...

 

Eh kada bi to bilo tako lako... Kako će to raditi i izgledati određuje i amenuje Ministarstvo Uprave, tj. vlasnik projekta. A to su ljudi koji nisu nužno informatički pismeni i imaju fiks ideje kako bi što trebalo raditi... Ali eto, oni naručuju i plaćaju pa moraš klijentu dati što je tražio...

 

 

Nažalost znam iz prve ruke, prije cca godinu dana sam dobio eGrađane u naslijeđe pa svako malo dobijem fraze kada moram krpati taj kod. Mislim da baš ne smijem ići u detalje. No valjda ovo još smijem reći, u dogledno vrijeme, kada ministarstvo odluči tako, bi trebala ići biti nova verzija eGrađana i mPretinca. Mada logika funkcioniranja neće biti puno drugačija, manje više samo facelift.

 

Visak kaže...
mrfloyd kaže...

Negdje sam gledao da likovi mjenjaju bateriju tako da jednu drugu spoje u paralelu, staru odleme i novu zaleme.

 Čemu to spajanje? Ako je memorija izbrisiva, već se izbrisala kad se baterija ispraznila, ali čudilo bi me da stvarno koriste takvu memoriju. Mada s obzirom koja firma je u pitanju...

 Yup, koriste, valjda da lakše generiraju elektronički otpad... Prije cca 2 godine mi je otišla baterija na starom ENC-u (imao je 7-8 godina), zamijenio sam ju (izgleda kao AA, ali to je samo dimenzijama, oznaka joj je 14500, 3,6V, Li-SOCl2), no nije se vratio u život...

Imalo bi smisla jedino svakih 4-5 godina zamjeniti bateriju, prije nego crkne, tako bi mogao duže trajati. No kakva je baterija u ovim novim mini ENC-ovima i koliko dugo može trajati tko zna....

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 15:56 (Solo761).
12 godina
neaktivan
offline
HAC ENC – osvježena aplikacija za plaćanje cestari

Ma zaboravite HAC aplikaciju, imate na Keksu nadopunu, radi 100x bolje i jednostavnije.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice