Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

poruka: 24
|
čitano: 8.427
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona".
13 godina
offline
Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

Nikad mi nisu bili jasni ti programi poput ovog kad ima Print Screen ili jos bolje Alt Gr + Print Screen

Moj PC  
1 9 hvala 0
7 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
sisko93 kaže...

Nikad mi nisu bili jasni ti programi poput ovog kad ima Print Screen ili jos bolje Alt Gr + Print Screen

 dobri su za skrolajuće web stranice npr. a poneki mogu snimiti video, konvertirati u različite formate... obično imaju i zgodan editor sa strelicama, oblacima i điđama etc.

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
11 godina
neaktivan
offline
Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

Isprobao sam Lightshot, Greenshot i još par sličnih, ali ShareX mi je definitivno najbolji od svih.

 

Nudi strašno puno opcija a opet je lagan, neprimjetan i jednostavan za korištenje. Nekim čudom je i potpuno besplatan.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

Nakon što probaš Faststone Capture, svi ostali capture programi ti izgledaju kao smeće.

Doduše, nije besplatan.

Doduše2, nisam probao ShareX ni Greenshot.

 
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
Koristim Greenshot i stvarno je izvrstan za moje potrebe.
Osnovna prednost je da prilikom slikanja ekrana možete odmah označiti koji dio želite, pa ne morate ići u editor cropati (ili još gore poslati nekome sliku 1920*1080, a bitan je samo manji dio ekrana, što mi svakodnevno stiže). A ima i svoj editor ako treba označiti ili dopisati nešto.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
Keso kaže...

Nakon što probaš Faststone Capture, svi ostali capture programi ti izgledaju kao smeće.

 

 .

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
10 godina
online
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
Visak kaže...
Koristim Greenshot i stvarno je izvrstan za moje potrebe.
Osnovna prednost je da prilikom slikanja ekrana možete odmah označiti koji dio želite, pa ne morate ići u editor cropati (ili još gore poslati nekome sliku 1920*1080, a bitan je samo manji dio ekrana, što mi svakodnevno stiže). A ima i svoj editor ako treba označiti ili dopisati nešto.

Uveli su izrezak zaslona u win 10, win+shift+s (default) naravno može se prominit na Print Screen. Otvara bar s 3 opcije označavanja, ima editor i share funkciju.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
torrente kaže...
Keso kaže...

Nakon što probaš Faststone Capture, svi ostali capture programi ti izgledaju kao smeće.

 

 .

ShareX ShareX
 

 Sve to i još puno više nudi ShareX, ali besplatno i open source :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 10:04 (BuRn_mb).
6 godina
protjeran
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
torrente kaže...

 

 . 

 koristio sam ga dok su mi trebali razni editi..vrhunski program, no trenutno sam na Lightshot jer je prejednostavan i u 99% slučajeva trebam samo dio stranice, fotke itd pa mi nešto više ne treba.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
Keso kaže...

Nakon što probaš Faststone Capture, svi ostali capture programi ti izgledaju kao smeće.

Doduše, nije besplatan.

Doduše2, nisam probao ShareX ni Greenshot.

 Doduse nemoj trolati.

14 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
Louis Pluto kaže...
sisko93 kaže...

Nikad mi nisu bili jasni ti programi poput ovog kad ima Print Screen ili jos bolje Alt Gr + Print Screen

 dobri su za skrolajuće web stranice npr. a poneki mogu snimiti video, konvertirati u različite formate... obično imaju i zgodan editor sa strelicama, oblacima i điđama etc.

 FF ima ugrađeno za screenshot pa i cijele stranice ne samo dijela...

15 godina
offline
Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

znači, ni ovaj nema ono bitno: snimanje zaslona PRIJE podizanja os-a (POST, BSOD itd.), a što je iznimno često najpotrebnije. za slikanje po windowsima ima toga k'o šodra (rabim PrintScreen tipku + Paint za doradu = dovoljno za 99,999999999% potreba). ergo, žalibože programiranja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 10:39 (Ajar).
Moj PC  
2 2 hvala 0
7 godina
online
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
Koristim Lightshot već par godina i sve ono što je potrebno prosječnom korisniku - crop i označavanje određenog dijela slike, radi bez problema. Vrlo jednostavno i brzo
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

Niko ne pominje Snipping tool koji dođe s Windowsima? Meni je često dovoljan. Naravno, nema baš mnogo funkcija, ali čisto ok.

morrisoN
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

da Snipping tool je OK...

 

ali za slijedno lovljenje, koristim Jing od TechSmitha, jer čim označiš on baca u jednu mapu te slike, pa ih je lakše naći i koristiti za upute/prezentacije...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

sve stoji oko minimalizma ugrađenih alata u windowsima... no i ovaj forum je primjer gdje sličica vrijedi 10000 riječi.. za bilo kakav tutać, forumašu nacrtaš u obliku slikovnice i sve je prosto ko pasulj.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo

Dok ti napraviš 1 screenshot sa printscreenom i printom, ja sam napravio 5 annotiranih screenshotova u greenshotu. Prije svega mozes capturirati samo prozor a ne cijeli ekran, toolovi za anotaciju su dobri (mogli bi biti bolji), 1-click upload na imgur... greenshot je odličan, da ga jos češće updateaju bio bi jos bolji, ali za cijenu od 0 se ne mogu zaliti.

12 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo

U istu mapu ti može bacati bilo koji program, uključujući i greenshot. Najveća prednost screenshot alata je anotacija na brzaka, dodati neku strelicu, okvir ili tekst. Ja bi osobno samo volio vise annotation toolova recimo kvadrat s oblim rubovima ali... besplatno je pa...

14 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
Ja koristim Snagit nazad 10 god
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslona

e, da. neko sam vrijeme koristio gadwin, dok sam još pisao knjige s uputama za softver, ilustrirane snimkama zaslona (s pokazivačem miša i inim kerefekima). zaslužio je ocjenu "isticao se" uz povik "vrlo dobro!" (služimo narodu). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
spiderhr kaže...

 ...cijele stranice ne samo dijela...

a zašto bih napisao skrolajuće ako ne mislim na cijele stranice a ne samo njihove dijelove? na kraju ne koriste svi ff...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 15:46 (Louis Pluto).
7 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
torrente kaže...
Keso kaže...

Nakon što probaš Faststone Capture, svi ostali capture programi ti izgledaju kao smeće.

 

 . 

 Jesam ja to dobro vidio ili si zvao kolegu na kavu (na onom screenshotu)?

Hmmm, izgleda je Bug postao dating sajt u skladu s suvremenim trendovima (LGBT friendly).

Neka, neka, glavno da se volite 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 8:56 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
Ne budi ljubomoran, i ti možeš s nama na kavu, ali samo ako pošalješ neku dobro označenu snimku ekrana ;)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Greenshot 1.2.10.6 - Stručnjak za snimke zaslo
fer-de-lance kaže...

Hmmm, izgleda je Bug postao dating sajt u skladu s suvremenim trendovima (LGBT friendly).

Neka, neka, glavno da se volite 

 svi što nisu ograničeni u glavi su dobro došli 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice