Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

poruka: 67
|
čitano: 12.324
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij".
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Nisam se htio javiti, ali opet - zaista ne vidim u čemu je problem. Hoćete li živjeti u mjestu bez mobitela? Ako hoćete, ostanite u njemu ili se u njega doselite. Ako nećete, onda se iz njega odselite ili se nemojte u njega useliti. I kvit posla. Amerikanac nije vezan na mjesto rođenja, on mijenja mjesto stanovanja prema poslu koji nađe. Imate recimo apartmanska naselja u kojima izričito piše "no kids, no pets". I nitko u tome ne vidi diskriminaciju. Ako imaš djecu ili kućnog ljubimca nećeš živjeti u toj kući, ako dobiješ dijete potražit ćeš drugi smještaj. To je demokracija. Prava, američka. Koja čovjeku nudi mogućnost izbora. Stoga ako je ljudima u Americi tako teško živjeti bez mobitela, da nitko ne može tu muku izdržati, onda će mjesto uz radioteleskop potpuno opustjeti, nestati. Cijela ova priča počela je s time da bi se pokazalo kako nije moguće živjeti bez mobitela. A zaboravljamo da su ljudi različiti, s različitim željama i potrebama. Zašto se ne postavlja pitanje je li moguće živjeti u mjestu bez knjižnice?
 
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Čitava ova priča je počela jer je autor članka "zaboravio" spomenuti da se radi o ljudima koji su svojevoljno doselili tamo.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Diablo86 kaže...
Najbolje da im ugase i struju i vodu, jer su nekada ljudi zivjeli i bez toga.

Zašto bi im isključili struju i vodu? Kako to pomaže funkcioniranju radioteleskopa? I kada su mobitel i wifi postali jednaki po važnosti vodi?

Otkud vi ljudi izvlačite ovakve gluposti?

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi

Ne, čitava priča je počela jer se netko jako pametan na internetima sjetio da su vajfaj i mobitel osnovna ljudska potreba bez koje se ne može preživjeti.

To što je članak površno napisan clickbait je druga priča...

Gledam te!
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Stric_Jura kaže...

Gle klinčurija cvili jer nema bežične veze, pa se ne mogu skitat po šumama i gledati nove feedove YouTubera koji im objašnjavaju kak se igra...

 

umjesto da se ševe kad su ušumi..

 

dakle njihova žrtva nejebice je napredak čovječanstva zapravo...

 gle, to sad izgleda tako za dvadeset godina kad budeš nosio guglove naočale, umjetna pluća i vozio se u autonomnom automobilu povezanom na internet nećeš tako govoriti

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Ovo je smiješno, da autor nije napisao kako su se Amerikanci u to mještance od 154 duša dobrovoljno doselili! Pa nije Amerika konc-logor u kojem se ljudi ne mogu slobodno kretati. Da vam kažem iz prve ruke: u točno godinu dana života i rada u SAD promijenio sam dva stana, sa mnom je živio rođeni Amerikanac rođen nekih 2000-3000 km od mjesta gdje sada živi, naša je tehničarka žijvela 100 km od grada jer joj je bilo jeftinije svaki se dan voziti 100 km na posao i 100 km natrag nego plaćati skupu stanarinu u gradu. Kada se sve sabere ispada da u tom gradiću žive samo ljudi koji rade s tim telekskopima i drugim uređajima, a ako baš ne mogu bez mobitela mogu stan potražiti i u nekom obližnjem mjestu pa se malo dulje voziti na posao. Sve skupa, vijest ispada kao reklama za mobitele. I to jako dobra, sudeći po odjeku (uključujući i moj) koji je izazvala.
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Veliki Brat kaže...
Diablo86 kaže...
Najbolje da im ugase i struju i vodu, jer su nekada ljudi zivjeli i bez toga.

Zašto bi im isključili struju i vodu? Kako to pomaže funkcioniranju radioteleskopa? I kada su mobitel i wifi postali jednaki po važnosti vodi?

Otkud vi ljudi izvlačite ovakve gluposti?

 Bez obzira i da se radi o vodi ili struji u slučaju da voda ili struja iz nekog teoretskog razloga ometa nešto postupak bi bio sasvim isti. Država bi odredila da na određenom prostoru su zabranjeni električni priključci i tekuća voda, ljudi koji tamo žive (u normalnim zemljama) bi dobili opciju ostanka ili preseljanja uz naknadu, u malo nenormalnijim zemljama bi došla policija i preselila ih milom ili silom. Pa nije prvi slučaj u povijesti da su ljudi na silu preseljavani, manje više kod gradnje svake hidrocentrale je to slučaj, 95% ih se odseli milom uz naknadu, ostalih 5% odnese policija i daju im naknadu. U Kini prije 50god i S. Koreji danas ni naknadu ne dobiješ. I kad nas ako država kaže da će tu proci autocesta izvlaste te dobiješ naknadu i sruše ti kuću, ako si pretjerano pametan u uporan izmjeste autocestu za 50m, pa ti onda autocesta prolazi ispred kuće i od kuće za koju bi dobio malo iznad cijene imaš kuću koju više ne možeš prodat ni za 1/3 cijene.

 

Ovo je ista stvar kao s nacionalnim parkovima kod nas gdje postoje određena pravila ponašanja u njima bez obzira bila zemlja tamo privatna ili ne. Danas imaš šumu i polje sutradan je to prirodni rezervat ili nacionalni park i više ne smiješ sjeći stabla, čistit šikaru, isušivat močvaru ili koristit pesticide i umjetna gnojiva. A onaj van nacionalnog parka sve to smije. 

 

Ja smijem gradit kuću na svom zemljištu susjed ne smije samo zato jer je netko proglasio da je moje građevinsko zemljište, njegovo nije. Onaj treci na svom zemljištu smije napravit neboder, ja na svom ne smije, jer njegovo je u urbanoj zoni moje nije. A svi iamo privatno i na svome smo.

 

Ja smijem držat svinje u dvorištu, moj rođak koji živi u centru ZG ne smije, a i on je vlasnik svog dvorišta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 8:24 (BlackDog22).
7 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

živim od posla koji zahtjeva 24 satnu povezanost s klijentima moja konkurencija u tom poslu koristi mogućnosti bežičnog povezivanja, živim i rodio sam se u mjestu od kojeg 33.700 kvadratnih kilometara ne mogu koristiti bežični telefon, želim da mi država (ne privatnik koji drži apartman za mrzioce pasa i djece) zbog čijih restrikcija to ne smijem izađe u susret i omogući lakše preseljenje u područje koje nema te restrikcije... ko te jebe, mijenjaj posao znao si pri rođenju da postoje poslovi koje nećeš moći konkurentno obavljati iz mjesta u kojem živiš...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Louis Pluto kaže...

živim od posla koji zahtjeva 24 satnu povezanost s klijentima moja konkurencija u tom poslu koristi mogućnosti bežičnog povezivanja, živim i rodio sam se u mjestu od kojeg 33.700 kvadratnih kilometara ne mogu koristiti bežični telefon, želim da mi država (ne privatnik koji drži apartman za mrzioce pasa i djece) zbog čijih restrikcija to ne smijem izađe u susret i omogući lakše preseljenje u područje koje nema te restrikcije... ko te jebe, mijenjaj posao znao si pri rođenju da postoje poslovi koje nećeš moći konkurentno obavljati iz mjesta u kojem živiš...

 Ako si rođen u tom mjestu, koje ima zabranu bežićnog povezivanja, onda ti posao sigurno ne zahtjeva 24h povezanost s klijentima niti si takav posao ikad mogao i zapoćeti, osim ilegalno, pošto je restrikcija postojala puno prije nego si se ti i rodio i puno prije nego je ta tehnologija i postojala.

 

Ono što je vjerojatno istina je da si taj posao tamo donio ili ga želiš donijeti i onda zahtjevaš da se drugi prilagode tebi.

7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
BlackDog22 kaže...

 Ako si rođen u tom mjestu, koje ima zabranu bežićnog povezivanja, onda ti posao sigurno ne zahtjeva 24h povezanost s klijentima niti si takav posao ikad mogao i zapoćeti, osim ilegalno, pošto je restrikcija postojala puno prije nego si se ti i rodio i puno prije nego je ta tehnologija i postojala.

 

Ono što je vjerojatno istina je da si taj posao tamo donio ili ga želiš donijeti i onda zahtjevaš da se drugi prilagode tebi.

 ne, stvar je u tome da ga ne mogu obavljati kako ga obavlja moja konkurencija i tko zna koliko drugih poslova koji mi trenutno ne padaju na pamet i da državu za to moguće boli kiki a ne bi trebalo, odnosno mogli bi mi pomoći da odem iz vukojebine u kojoj sam se rodio

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 9:04 (Louis Pluto).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Louis Pluto kaže...

živim od posla koji zahtjeva 24 satnu povezanost s klijentima moja konkurencija u tom poslu koristi mogućnosti bežičnog povezivanja, živim i rodio sam se u mjestu od kojeg 33.700 kvadratnih kilometara ne mogu koristiti bežični telefon, želim da mi država (ne privatnik koji drži apartman za mrzioce pasa i djece) zbog čijih restrikcija to ne smijem izađe u susret i omogući lakše preseljenje u područje koje nema te restrikcije... ko te jebe, mijenjaj posao znao si pri rođenju da postoje poslovi koje nećeš moći konkurentno obavljati iz mjesta u kojem živiš...

 Kako bi mogao obavljati posao za koji nemaš ni mogućnost obavljati u samom startu, pardoksalno je. Danas se stvarno svaki ku**c smatra ljudskim pravima i osnovnim potrebama.

 

Usotalom, pričamo o Americi, gdje je najnormalnije odseliti 4000km za faks, višu školu ili posao.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Gdje nje netko napisao da je mobitel osnovna ljudska potreba!? Napisali smo da je ravnopravnost pred zakonom osnovno ljudsko pravo, te da mobitel značajno utječe na kvalitetu života, a nerijetko i na sigurnost. To što vi površno čitate komentare je druga priča.

@danen, u gradovima većina Amerikanaca živi u najmu i eventualno se najmodavac može buniti na ovakva ograničenja jer mu ruši vrijednost nekretnine, odnosno zaradu od iste. U manjim gradovima su ljudi u pravilu vlasnici kuća, pa ovakva odluka utječe direktno na njih. Da sutra država odluči da će kraj tvoje kuće biti deponij, bi li se bunio ili bi rekao "uvijek se mogu preseliti"? Zato je bitno i da li su se dobrovoljno doselili ili su starosjedioci koji su tu nekretnine naslijedili od svojih djedova. Najelegantnije rješenje jest da je vlasnik teleskopa ujedno i vlasnik nekretnina koje iznajmljuje svojim zaposlenicima ili ustupa temeljem radnog odnosa.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Prvo, ograničava ti se izbor mogućih poslova i to te stavlja u nepovoljan položaj. Drugo, većina takvih poslova je evoluirala s razvojem tehnologija. Nitko nije očekivao povezanost 24 sata prije 20 godina, a danas je normalno za neke poslove.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Da odgovorim Loisu Plutu. Nije Amerika Hrvatska gdje ne možeš pristojno živjeti osim u Zagrebu. SAD je zemlja širokih mogućnosti, zemlja u kojoj svatko može naći svoje mjesto - ako hoće. A kao prvo, ljudi tamo organiziraju svoj život prema poslu koji rade a ne prema mjestu u kojem žive ili žele živjeti. To je bitna razlika prema Hrvatskoj, u kojoj bi svatko htio živjeti na "djedovskoj grudi", a ako se ta "gruda" nalazi Bogu iza nogu, želio bi da do nje dođu sve blagodati civilizacije. Kad bismo se poveli za Plutovom logikom, mogli bismo jamrati što ne možemo iznajmljivati jahte turistima u Slavoniji ili što ne možemo saditi šećernu repu u Zagrebu.
 
5 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
JozoBozo121 kaže...

 Kako bi mogao obavljati posao za koji nemaš ni mogućnost obavljati u samom startu, pardoksalno je. Danas se stvarno svaki ku**c smatra ljudskim pravima i osnovnim potrebama.

 

Usotalom, pričamo o Americi, gdje je najnormalnije odseliti 4000km za faks, višu školu ili posao.

ukoliko zbog restrikcija države nisam u mogućnosti biti jednako kao drugi moji sunarodnjaci sposoban obavljati neke poslove nije li obaveza države koja je te restrikcije uvela barem mi pomoći?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 9:27 (Louis Pluto).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Kako bi to država trebala omogućiti lakše preseljenje? Postoje neke barikade na cestama koje treba raskrčiti, rijeka je odnijela most, pa ga treba ponovo sagraditi? Ili su svi u selu lancima vezani za stablo?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Visak kaže...
Kako bi to država trebala omogućiti lakše preseljenje? Postoje neke barikade na cestama koje treba raskrčiti, rijeka je odnijela most, pa ga treba ponovo sagraditi? Ili su svi u selu lancima vezani za stablo?

 dati mi porezne olakšice, subvencionirati kupnju nekretnine...  ukoliko u nekim područjima raznim olakšicama potiču naseljavanje zašto ne pomoći ljudima u drugom smjeru, ovdje govorimo o restrikcijama koje je uvela država a mogu biti iz najplemenitijih razloga, što to vrijedi kada moju kuću bogu iza nogu ne želi nitko kupiti i živim u gradiću u kojem nema nikakve budućnosti i opet radi restrikcija države... čemu sarkazam?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 9:59 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Louis Pluto kaže...
BlackDog22 kaže...

 Ako si rođen u tom mjestu, koje ima zabranu bežićnog povezivanja, onda ti posao sigurno ne zahtjeva 24h povezanost s klijentima niti si takav posao ikad mogao i zapoćeti, osim ilegalno, pošto je restrikcija postojala puno prije nego si se ti i rodio i puno prije nego je ta tehnologija i postojala.

 

Ono što je vjerojatno istina je da si taj posao tamo donio ili ga želiš donijeti i onda zahtjevaš da se drugi prilagode tebi.

 ne, stvar je u tome da ga ne mogu obavljati kako ga obavlja moja konkurencija i tko zna koliko drugih poslova koji mi trenutno ne padaju na pamet i da državu za to moguće boli kiki a ne bi trebalo, odnosno mogli bi mi pomoći da odem iz vukojebine u kojoj sam se rodio

 Pa postoji jako puno poslova koje netko zbog geološko, društveno, političko, demografsko i još milijardu drugih razloga ne može obavljat tako dobro/jeftino/efikasno kao netko drugi. Recimo ja ne mogu uštimavat klavire kad u mom selu nitko nema klavir, odnosno moje uštimavanje klavira zahtjeva da svakodnevno putujem u udaljen grad što mi povećava troškove prijevoza. Ja samtram da država meni mora omogućiti barem 200 klavira u mom selu ili da mi plaćaju putne troškove. Također razmišljam i da budem avio-mehaničar no jbg nema aerodroma nigdje u mojoj blizini. Ili da uzgajem kamenice kod babe u Osijeku, samo zahtjevam da mi država omogući more. Također moj susjed bi se bavio potkivanjem konja, a konja više nema, šta ćemo sad?

 

Ako država svojim odlukama nije poremetila tvoj status qou nego ti je onemogućila neke buduće, možebitne i hipotetske planove ne vidim razlog zašto bi ti itko išta trebao omogućiti ili nadoknaditi. To što je država zabranila gradnju stadiona u nacionalnom parku plitvice ne znači da svim stanovnicima okolnih sela duguje naknadu i olakšice zbog moguće propale nogometne karijere ili lakše preseljenje u blizinu Maksimira u vidu državnih/gradskih stanova.

 

Uglavnom pišeš nebuloze.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 10:13 (BlackDog22).
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
BlackDog22 kaže...

Uglavnom pišeš nebuloze.

jel' država ukinula more kod babe u Osijeku?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 10:19 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Louis Pluto kaže...
BlackDog22 kaže...

Uglavnom pišeš nebuloze.

jel' država ukinula more kod babe u Osijeku?

 Nije ovima država ukinula ni bežićno kad ga nije onda ni bilo. To je tehnologija koja se pojavila naknadno i država ništa nije ukinula nego je samo nastavila postojeće stanje. 

7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
BlackDog22 kaže...

 Nije ovima država ukinula ni bežićno kad ga nije onda ni bilo. To je tehnologija koja se pojavila naknadno i država ništa nije ukinula nego je samo nastavila postojeće stanje. 

 znači dvoje znanstvenika ne trebaju imati djecu u tom području? u tom području nema djece?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 10:32 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Louis Pluto kaže...
BlackDog22 kaže...

 Nije ovima država ukinula ni bežićno kad ga nije onda ni bilo. To je tehnologija koja se pojavila naknadno i država ništa nije ukinula nego je samo nastavila postojeće stanje. 

 znači dvoje znanstvenika ne trebaju imati djecu u tom području? u tom području nema djece?

 Mogu oni imat djecu, djeca nisu zabranjena.

7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
BlackDog22 kaže...

 Mogu oni imat djecu, djeca nisu zabranjena.

i sada moram ponavljati ranije svoje upise ili ćeš pročitati što sam ranije upisivao na primjer moj prvi post na temi pa se nakon toga možemo vrtiti u krug

 

dakle prvenstveno o djeci i govorim, restrikcija je u početku neznatno utjecala na ljude koji su se tamo doselili, kako vrijeme odmiče sve teže i teže će pogađati žitelje tog područja i red je pomoći onima koji su tamo zapeli ne iz vlastite želje... i to je sve, a pošto se radi o neznatnom broju ljudi, državi ta pomoć ne bi predstavljala nikakav problem dok bi žiteljima tog područja koji se žele odseliti pomoć bila od velike koristi

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 11:10 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Louis Pluto kaže...
Stric_Jura kaže...

Gle klinčurija cvili jer nema bežične veze, pa se ne mogu skitat po šumama i gledati nove feedove YouTubera koji im objašnjavaju kak se igra...

 

umjesto da se ševe kad su ušumi..

 

dakle njihova žrtva nejebice je napredak čovječanstva zapravo...

 gle, to sad izgleda tako za dvadeset godina kad budeš nosio guglove naočale, umjetna pluća i vozio se u autonomnom automobilu povezanom na internet nećeš tako govoriti

 nikad, pa ni onda!

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Stric_Jura kaže...

 nikad, pa ni onda!

 dakle odbacuješ svaku mogućnost da ti bežična tehnologija u budućnosti pomogne? vjerujem da je takvih bilo i u prošlosti, srednji vijek mi pada na pamet i iznimna znanja o medicini u tom vremenu, neki kmet koji boluje od neke bolesti karakteristične za to vrijeme koji odbija bilo kakav tehnološki napredak a nema veze s pijavicama, dobro, a što u slučaju da...

Louis Pluto kaže...

živim od posla koji zahtjeva 24 satnu povezanost s klijentima moja konkurencija u tom poslu koristi mogućnosti bežičnog povezivanja, živim i rodio sam se u mjestu od kojeg 33.700 kvadratnih kilometara ne mogu koristiti bežični telefon, želim da mi država (ne privatnik koji drži apartman za mrzioce pasa i djece) zbog čijih restrikcija to ne smijem izađe u susret i omogući lakše preseljenje u područje koje nema te restrikcije... ko te jebe, mijenjaj posao znao si pri rođenju da postoje poslovi koje nećeš moći konkurentno obavljati iz mjesta u kojem živiš...

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 11:24 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Louis Pluto kaže...
BlackDog22 kaže...

 Mogu oni imat djecu, djeca nisu zabranjena.

i sada moram ponavljati ranije svoje upise ili ćeš pročitati što sam ranije upisivao na primjer moj prvi post na temi pa se nakon toga možemo vrtiti u krug

Možeš ti ponavljat koliko hoćeš kad pod 1. nitko te znanstvenike ne tjera da tamo rade, 2. čak i ako rade ne tjera ih nitko da tamo žive, 3. ako i žive ne tjera ih nitko da tamo imaju djecu, a ako i imaju djecu 4. ne postoji ni jedan razlog zašto bi ta djeca bila nešto zakinuta jer nemaju mobitel ili što im laptop mora biti spojen žicom niti 5. postoji ni jedan zakon o pravima djece koji bi preporučavao ili garantirao da dijete ima mobitel ili da ne mora biti žicom spojen na laptop. A milijarde djece rođene prije 1990. dokazuju da mobitel i wifi stvarno nisu potrebni za zdravo odrastanje djeteta.

 

 

Ni jedno dijete koje tamo živi niti ijedan roditelj djeteta koje tamo živi nije bio zatečen promjenom zakona nego je njihov boravak tamo čista dobra volja, odnosno njihov odabir. Ista stvar tko se želi preselit na Plitvice ili Krku zna da postoje ograničenja u ponašanju kad živiš na području nacionalnog parka i neke stvari ti neće biti dopuštene. A na pojedincu je da odluči da li želi tamo živjeti i poštivat pravila ili ne želi pa ne mora ni dolaziti, a doći živjet na područje nacionalnog parka ili bilo koje drugo područje zaštičeno nekim od zakona i onda se žaliti što ne možeš na svojoj zemlji otvorit deponij, održavat festivale elektroničke glazbe. Svi koji žive u starim mjestima pogotovo na obali znaju da ako živiš u kući koja je pod zaštitom konzervatora da postoje točno određen boje i materijali koje smiješ koristit prilikom obnove kuće/stana, ako ne želiš to poštivat koji k si kupovao kuću u zaštičenoj zoni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 11:25 (BlackDog22).
11 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

...samo da se ubilježim u temu

nije da fali picajzli, ali eto 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Da se vratimo na bitno: Što bi trebalo učiniti da stanovnici mjestašca o kojem je riječ imaju istu razinu telekomunikacije kao i drugdje u SAD? Trebalo bi investirati više u fiksnu telefoniju: u svakoj sobi imati telefonsku utičnicu i po mogućnosti telefonski aparat, na ulicama svakih 20-30 metara imati telefonsku govornicu, itd. Dakle, kao što sam rekao u svome postu, sve se može riješiti fiksnom telefonijom, no to je skuplje rješenje, pa se ne isplati.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
BlackDog22 kaže...
Ni jedno dijete koje tamo živi niti ijedan roditelj djeteta koje tamo živi nije bio zatečen promjenom zakona nego je njihov boravak tamo čista dobra volja, odnosno njihov odabir.

 dakle mjesto rođenja je odabir djeteta? život u nacionalnom parku nudi ti dodatne beneficije koje u području ograđenom od bežičnog signala nemaš, nudi ti i kud i kamo bolju mogućnost prodaje svoje nekretnine ukoliko te baš restrikcije koje spominješ smetaju, bavljenje turizmom i tko zna kakve druge dobrobiti kojih se ne mogu sjetiti u zamjenu za par restrikcija koje navodiš, život u nacionalnom parku je blagodat mnogima koji bi željeli vikendicu ili život od turizma ili čega već na tom području dok je život u mjestu bez bežičnih tehnologija blagodat jedino tin foil čudacima, to dvoje je neusporedivo, u jednom slučaju benefiti nadilaze nametnute restrikcije a u drugom je obrnuto... editirao sam i post na koji se obraćaš u međuvremenu pa pogledaj... stvarno više nemam namjeru odgovarati na nove postove koji se obraćaju na ono što sam ranije odgovorao pa ukoliko želiš citiraj moje ranije postove ukoliko se s njima ne slažeš

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 12:31 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
MrBlc kaže...
Čitava ova priča je počela jer je autor članka "zaboravio" spomenuti da se radi o ljudima koji su svojevoljno doselili tamo.

 -ok, autor je vjerojatno iz nenznanja ispustio taj bitan dio, .. da je to odavno posebna zona, teleskopi..

no to je recimo stvar opće kulture, kao što znaš za piramide, glavne gradove ili nogometni klub, kao ITjac imaš veće šanse znati i taj podatak, bar po preferencijama-ukusu izbora tv emisija u kojima se taj podatak nađe.. kao što npr gledaš degrasov show.. i kao što u tome griješi autor koji bi zato što je autor texta to trebao znati (profesionalno, barem googlati prije članka) tako bi i ti to trebao znati kad se uključiš u konkretnu temu, po samom naslovu mada ja npr zaboravim naziv mjesta-sela što već.. (green banks) znam za njega, istočna obala ali eto nisam siguran bi li pogodio da je u virginiji možda bi bubnuo meriland ili newengland.. no tamo negdje. Da si to znao ili da je to text naveo, imao bi u startu sasvim drugačiji-suprotan stav.. a to je i primjer kako ne treba ući u raspravu ako ne znamo sve relevantno ili kako možemo i banalnim sporednim sitnicama nešto naučiti i primjer 'djeci' kako je i ono što uče u školi važno i može zatrebati u tv kvizu ili forumu :)

 

MrBlc kaže...
Gdje nje netko napisao da je mobitel osnovna ljudska potreba!? Napisali smo da je ravnopravnost pred zakonom osnovno ljudsko pravo, te da mobitel značajno utječe na kvalitetu života, a nerijetko i na sigurnost. To što vi površno čitate komentare je druga priča.

@danen, u gradovima većina Amerikanaca živi u najmu i eventualno se najmodavac može buniti na ovakva ograničenja jer mu ruši vrijednost nekretnine, odnosno zaradu od iste. U manjim gradovima su ljudi u pravilu vlasnici kuća, pa ovakva odluka utječe direktno na njih. Da sutra država odluči da će kraj tvoje kuće biti deponij, bi li se bunio ili bi rekao "uvijek se mogu preseliti"? Zato je bitno i da li su se dobrovoljno doselili ili su starosjedioci koji su tu nekretnine naslijedili od svojih djedova. Najelegantnije rješenje jest da je vlasnik teleskopa ujedno i vlasnik nekretnina koje iznajmljuje svojim zaposlenicima ili ustupa temeljem radnog odnosa.

 -područje je prije 60 godina bilo recimo prazno.. zato je izabrano, izolacija.

-postoje konkretni uvjeti, propisi-zakoni. Ne boj se za te stanovnike, dobiju dovoljno kompenzacije.. pa i ovako, da te pozovu kad vidiš 'benefite' 99% da bi prihvatio život tamo (i posao + sve što s tim ide..), odnosno, ne bi tražio način kako ''pobjeći'' a kao što netko već reče .. kad si npr u nac.parku prirode, tad nema npr paljenja vatre, nema zidanja vikendice itd.. jer je to zakonom zaštićeno područje itda bla-bla.. (sve ono što već znaš) tj to su početni uvjeti za osobe koja te uvjete prihvati (implicitno) kao što prihvatiš ugovor s bankom ili telekomom.. To je posebna zona, jednako-slično kao vojna baza npr A51 i ne očekuješ da ćeš samo tako proći portu, pa čak ni za običnu firmu, tj ako postoji ulaz-portir, tad dalje ne možeš.. samo što je ovo 'selo' tj nešto treće-zona, bez bodljikave žice ili porte.

-najjednostavnije usporediti s nacionalnim parkom prirode, s razlikom da tamo ne štite prirodu nego uređaje-opremu tj el.smetnje. pa je tako i dizel jedini izbor, ostalo zabranjeno.. što opet nije stvar ljudskih sloboda kao što pojas u autu nije zarobljavanje ili kršenje sloboda ili ograničenje 20kmh ... tj to je  stvar države-zakona-interesa.. pristaješ ili ne. Ako pristaješ, tad poštuješ uvjete, ako ne pristaješ, ne možeš u zonu.

- u čemu je tad problem? .. osim u početnom neznanju čitatelja i autora texta koji to ne moraju znati? .. no za svaku temu je poželjno znati ''sve'' pa se tek tad uključiti, ne naglavačke. Komentatori u temi su manji grijeh, veći autora koji to ne zna a prije pisanja bi trebao potražiti-googlati.. i tad bi to znao, jer to nije neki tajni podatak, nasuprot nekoliko tv emisija dokumnetaraca primarno sci-fi tematike o tome tj toj zoni kao i npr povezanost sa seti programom i sl.

-vidi kako je to banalno lako.. green banks wiki.. i vidi drugi odlomak, radio quiet.. (a da ne spominjemo dalje susjedne države-teritorije koji su sjedišta velikih firmi servera i sl. + sigurnsot.)..

 

MrBlc kaže...
Prvo, ograničava ti se izbor mogućih poslova i to te stavlja u nepovoljan položaj. Drugo, većina takvih poslova je evoluirala s razvojem tehnologija. Nitko nije očekivao povezanost 24 sata prije 20 godina, a danas je normalno za neke poslove.

 - u ovom slučaju to nije ragument.. biti tamo je = posao, kao život svjetioničara i sl.

 

Louis Pluto kaže...
Visak kaže...
Kako bi to država trebala omogućiti lakše preseljenje? Postoje neke barikade na cestama koje treba raskrčiti, rijeka je odnijela most, pa ga treba ponovo sagraditi? Ili su svi u selu lancima vezani za stablo?

 dati mi porezne olakšice, subvencionirati kupnju nekretnine...  ukoliko u nekim područjima raznim olakšicama potiču naseljavanje zašto ne pomoći ljudima u drugom smjeru, ovdje govorimo o restrikcijama koje je uvela država a mogu biti iz najplemenitijih razloga, što to vrijedi kada moju kuću bogu iza nogu ne želi nitko kupiti i živim u gradiću u kojem nema nikakve budućnosti i opet radi restrikcija države... čemu sarkazam?

 -a misliš da tamo žive squatersi ili da nemaju benefite kao porez? -zašto to misliš? Tko živi u nac.parku, u A51 ili bijeloj kući? ... ovo je 'isto'.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 12:00 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice