Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

poruka: 67
|
čitano: 12.305
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij".
15 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

Za više detalja:

Moj PC  
2 0 hvala 3
12 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

Nekako mi vise ima smisla da su ga postavili na nenaseljenom podrucju (pustinja, polovi, more) gdje ne bi imali takvih problema (kada vec mora biti na Zemlji).

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Nek preselu teleskop ili grad, što god im je jeftinije. Područje oko teleskopa mogu ponuditi Amišima kojima navedene restrikcije ionako ne smetaju. Braniti nekome korištenje legalne tehnologije na vlastitom prostoru je diskriminacija.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 5 hvala 0
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

Okolo teleskopa napraviti Faradayev kavez kao neka vrsta ograde visoka 8 metara :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

Zona restrikcije je jedan veliki četvorougao, AFAIK jedinstven u celim SAD, i smešten je poprilično usred ničega aktom Kongresa pre punih 60 godina. Osim ovog radio-teleskopa, u njemu se nalazi i neki veliki mornarički radio centar, jedan od dva ECHELON centra za presretanje komunikacija locirana na teritoriji SAD i verovatno još ponešto. Na toj teritoriji postoji svega par naselja. Najznačajniji, pomenuti Green Bank je na poslednjem popisu imao cela 143 stanovnika i nema pravni status grada. Pri tom jedan deo tog broja otpada na naučnike, a još jedan na ljude koji su se doselili tamo da bi "pobegli" od WiFija i mobilnih telefona, tako da je broj ljudi koji su tu, a da nisu namerno došli u "zabranjenu zonu" minimalan. No i njima su propozicije koje, kao što rekoh, važe već 60 godina, vrlo dobro poznate.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

zato, djeco, vozimo dizelaše. i ne drkamo povazdan po telefonima. ne želimo ometati znanost. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Što znači da bi se radioteleskopi (i ostali uređaji) trebali premjestiti? Uz njih bi netko mora obitavati, a taj koji bi kraj njih živio osjećao bi se "diskriminiran" jer ne može koristiti mobitel! Već mi je pun nos te "diskriminacije". Još ćemo reći da su vlasnici skupih auta diskriminirani, jer ne smiju koristiti svoje vozilo, u punoj brzini, na cesti. Diskriminiran je onaj tko se ne može biti drugačiji nego što jest. Žena ne može biti muškarac, niti crnac bijelac. A normalno je da se čovjek ponaša prema društvenim paravilima, da poštuje zakone i propise. U konkeretnom slučaju: trebalo bi zabraniti radioastronomiju zato da netko može brbljati (mlatiti praznu slamu) preko mobitela.
 
11 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
U prijevodu, ja berem thumbs down jer je autor članka površno obradio temu i "zaboravio" spomenuti taj detalj?

Da mi je do takve diskusije, držao bih se Indexa i 24 sata...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

us bi trebala bar na neki način subvencionirati premještaj, lako za one koji svojom željom žive uz takva ograničenja, što je sa njihovom djecom koja ne žele živjeti bez blagodati modernih bežičnih tehnologija i koja su svakim danom sve više i više udaljenija od modernog društva a na to nisu pristala svojom voljom, neki će reći i bolje nek je tako, bar neće gledati u mobitel cijelo vrijeme itd. međutim i ta djeca odrastaju... danas bežična tehnologija još uvijek u neku ruku potpada u convenient usluge, pogodnosti i ništa što se ne može učiniti žicom ali svojim razvitkom sve više će postajati neophodnija za život modernog čovjeka i usluge koje će se njome pružati, iako je tom restrikcijom pogođen relativno mali broj ljudi trebalo bi im izaći u susret, imo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Ovo je divan primjer napuhavanja i prenapuhavanja, kako se od jedne sitnice - da ne kažem gluposti i banalnosti - pravi svjetski problem: pa diskriminacija, pa ugrožena temeljna ljudska prava (na telefoniranje?), da ne nabrajam dalje. Nema toga što je hitno a da se ne može obaviti telefonom (žičanom linijom) a u mjestanšcu od 154 stanovnika babe mogu, valjda, i preko plota brbljati. I onda se u istu ravninu meću seoske ćakule i istraživanje svemira, a možda i nacionalna obrana. Koja je to razina? Kulturna? Intelektualna? Bože moj, u kakvom mi to svijetu živimo?
 
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
To je kao kad se uz magistralnu cestu grade kuće, pa se onda traži usporavanje prometa, jer djeca hodaju po cesti, pošto nitko neće dati metar dvorišta da se napravi nogostup.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
danen kaže...
Ovo je divan primjer...

 ukoliko se želite obraćati na tekst koji je upisao drugi forumaš molim koristite alate koje vam nudi forum, citiraj ili odgovori, tako da to bude vidljivo i forumašu kojem se obraćate i drugima... dakle tekst u postu koji sam upisao ja pruža divan primjer ili nečiji drugi?

ukoliko se obraćate meni, što je točno svjetski problem u mojem postu i zašto mislite da je korištenje i nekorištenje bežičnih usluga banalnost ili glupost? tko spominje ugrožavanje ljudskih prava? nisam li spomenuo žičane linije ali i budućnost koju ne možemo sa sigurnošću predvidjeti, kao i pokušaj rješenja problema... ukoliko bežične usluge ne koristite sami i nebitne su vam zašto mislite da nisu bitne jednom adolescentu ili moguće nekome tko bi od njih želio živjeti a u tom okruženju ne može?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 19:44 (Louis Pluto).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
danen kaže...
 Žena ne može biti muškarac

 

Eh, kamo srece da smo svi oko toga slozni...

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij
Da odgovorim Louisu Plutu. Što znači da nešto meni jest ili nije važno? Stvar je u tome da u svakom društvu postoji hijerarhija vrijednosti, tj. nešto može biti vrijedno (važno) ali nije i ne može biti jednako važno. Važno mi je da na miru mogu pojesti ručak, ali neću zbog toga - zbog ručka - ostati u kući koja gori. Kada se hijerarhija poremeti dolazimo do moralne aberacije: kada je primerice izvršenje propisa i zakona važnije od moralnog osjećaja (istrebljenje Židova u II. svjetskom ratu i sl.) Isto to vrijedi i za život bez bežične telefonije. Živio sam u SAD 80-tih godina, kada još nije bilo interneta i bežične telefonije, i sve je savršeno funkcioniralo. U svakoj sobi bila je telefonska utičnica, na ulici svako malo javna govornica (čak i takva da se moglo telefonirati ne izlazeći iz auta). Ne znam zašto se ne bi tako intenzivno moglo promrežiti jedno malo mjesto od 154 stanovnika. A mladi i facebook? Pa mogu ga koristiti i od kuće, sa stolnog računala. I to je tako strašno da se mora trošiti toliko riječi? Kada se stvar do kraja sagleda, riječ je samo o tome da mediji hoće senzaciju, pa onda prenapuhuju, a ima dosta naivnih ljudi koji se lijepe na taj lijepak. Nažalost, i ja padam na to kad pišem ovaj post umjesto da se bavim nečim pamentijim. Valja i to za nešto služi. Da se poveća čitljivost ove stranice, pa onda BUG može na reklamama nešto zaraditi. Tako se sve ove veleumne diskusije na forumima pretvaraju u najobičniju i najbanalniju trgovačku propagandu. A ako netko to ne vidi nisam mu ja kriv što ne vidi.
 
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Ajar kaže...

zato, djeco, vozimo dizelaše. i ne drkamo povazdan po telefonima. ne želimo ometati znanost. 

 Pošto volim znanost, posebno astronomiju ( a radio astronomija je njezin dio) morat ću se odreći svog mobitela i auta sa benzinskim motorom kako bih podržao rad radio astronoma. Još kada bi susjedi oko mene pogasili svjetla koja na balkonima gore cijelu noć, plus ostala gradska rasvjeta zbog koje mi moj teleskop praktički vrijedi samo za gledanje Sunca, Mjeseca, Jupitera i Saturna a ostalo je čisti SF, koliko sreće bi ušlo u moje srce astronoma amatera. I da, nisam usred neke vukojebine, nego na 5 km od centra Osijeka, svjetla ima k'o u priči. @Danen: slažem se da ne treba praviti prevelike probleme oko nekorištenja wifi signala. Je da je zgodnije nego žičani, ali je isto tako istina da ako se napravi dobra mreža može se i bez njega. Ljudi koji žive na tom teritoriju oko radioteleskopa su vjerovatno svjesni zašto postoje ograničenja, S obzirom na njihov mali broj, mislim da ni problem nije preveliki.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 10:11 (učo).
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
danen kaže...
Da odgovorim Louisu Plutu...

 i kakve točno veze ima ovo navedeno pod moralna aberacija sa bilo čim gore spomenutim a ako i ima zašto onda uopće bilo što činiti pa i dodatno intenzivno žično umrežavati jer ako se intenzivno žično umreži onda će faliti negdje gdje je moralno bitnije, ne razumijem vas... nije li bolja ideja u pomoći države kod premještaja ljudi koji ne žele živjeti s takvom restrikcijom? govorio sam o ljudima koji će kako god okrenete po tom pitanju u tom mjestu živjeti u dvadesetom stoljeću dok svijet ide dalje, uvodi se 5g i druge tehnologije koje su za sada još u povojima a moguće će donijeti, što ja znam... od holtera bežično spojenih s liječnikom do samovozećih automobila... mislim, što znači ništa vam nije falilo u osamdesetima? ljudima ništa nije falilo ni u pedesetim godinama niti u srednjem vijeku jer nisu niti znali za bolje, ovi znaju... zašto ne ponuditi vrlo malom broju ljudi pomoć da se odseli u mjesta na kojima će moći živjeti u modernom svijetu i kako će radi toga us moralno aberirati? uopće ne vidim senzaciju u ovoj vijesti, obična trivija ali očigledno dovoljna da vas izbaci iz takta kad vam je pun nos kako kažete, forum služi za raspravu, ukoliko ne želite raspravljati o banalnostima, nemojte

 

na kraju, nije li država direktno odgovorna što na tom mjestu stoji teleskop ukoliko jest tada je red da se na neki način pobrine za one ljude koji tamo ne žele živjeti uz takve restrikcije a nisu sami birali mjesto rođenja, imo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 12:25 (Louis Pluto).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Na stranu to da li su ti ljudi svjesno pristali živjeti tamo (što je autor članka propustio napomenuti) i da li je njihov pristanak i dalje relevantan s obzirom na promjene koje su od tada nastupile. Na stranu i zanimljivo etičko pitanje imaju li pravo ograničiti svoju djecu (to pitanje zahtjeva odvojenu temu, a dotiče se i daleko važnijih područja uključujući i obvezu cijepljenja, odnosno pitanje ima li roditelj u ime svog djeteta donijeti odluku o necijepljenju).

Međutim, iz usta jednog znanstvenika čuti kako je razvoj tehnologije zadnjih 40 godina praktički suvišan je zastrašujuće.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
MrBlc kaže...
Međutim, iz usta jednog znanstvenika čuti kako je razvoj tehnologije zadnjih 40 godina praktički suvišan je zastrašujuće.

Tko je to i gdje napisao?

Jedino što vidim je da danen pretpostavlja interes većine (praktično čitavog čovječanstva) interesu manjine (koji se u principu svodi na komociju). A i to na globalno gledajući vrlo malom geografskom području...

Gledam te!
11 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
MrBlc kaže...
Na stranu to da li su ti ljudi svjesno pristali živjeti tamo (što je autor članka propustio napomenuti) i da li je njihov pristanak i dalje relevantan s obzirom na promjene koje su od tada nastupile. Na stranu i zanimljivo etičko pitanje imaju li pravo ograničiti svoju djecu (to pitanje zahtjeva odvojenu temu, a dotiče se i daleko važnijih područja uključujući i obvezu cijepljenja, odnosno pitanje ima li roditelj u ime svog djeteta donijeti odluku o necijepljenju).

Međutim, iz usta jednog znanstvenika čuti kako je razvoj tehnologije zadnjih 40 godina praktički suvišan je zastrašujuće.

Ne koristi li taj radio teleskop sve dobrobiti razvoja tehnologije zadnjih 40 godina? 

42
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Veliki Brat kaže...

Jedino što vidim je da danen pretpostavlja interes većine (praktično čitavog čovječanstva) interesu manjine (koji se u principu svodi na komociju). A i to na globalno gledajući vrlo malom geografskom području...

 kome to govori? tko je uopće i pretpostavljao odnosno zalagao se za obrnuto, s druge strane nije mu ništa falilo osamdesetih a za primjer upotrebe bežičnih tehnologija navodi prekoplotno brbljanje, dakle nepotrebno, beznačajno a kad kažem nepotrebno njemu govori mi o gradaciji važnosti koju uopće ne dovodim u pitanje

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
8 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

koja je poanta ove rasprave, da se makne teleskop ili da maknemo ljude? kaj zapravo hoćete?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
bruno1026 kaže...

koja je poanta ove rasprave, da se makne teleskop ili da maknemo ljude? kaj zapravo hoćete?

 

 poanta moje rasprave je da se sve može riješiti bez previše žrtava

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 14:02 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

definiraj previše žrtava...

 

e u tom zecu leži grm....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Stric_Jura kaže...

definiraj previše žrtava...

 

e u tom zecu leži grm....

 na što ciljaš? bolje nego da nagađam...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
14 godina
offline
Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi-Fij

Gle klinčurija cvili jer nema bežične veze, pa se ne mogu skitat po šumama i gledati nove feedove YouTubera koji im objašnjavaju kak se igra...

 

umjesto da se ševe kad su ušumi..

 

dakle njihova žrtva nejebice je napredak čovječanstva zapravo...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Veliki Brat kaže...

Tko je to i gdje napisao?

Napisao je da nam ništa nije nedostajalo na razini tehnološkog napretka od prije 40 godina, u pokušaju omalovažavanja problema.

 

Veliki Brat kaže...

Jedino što vidim je da danen pretpostavlja interes većine (praktično čitavog čovječanstva) interesu manjine (koji se u principu svodi na komociju). A i to na globalno gledajući vrlo malom geografskom području...

Dobro da si skrenuo pozornost na to, već sam mislio da je ovo gore najgore.

 

Prvo, ono što je nekom komocija, nekom drugom može biti razlika između života i smrti (primjerice, poziv hitnim službama u slučaju nesreće, što je posebno bitno u rijeđe naseljenom području).

 

Drugo, ok, po komentarima ispada da su sami odabrali, ali po članku se to ne vidi i ispada da je nametnuto. Nitko nema bez stvarno opravdanog razloga ograničiti slobode pojedinca ili grupe zbog dobrobiti većine. Stvarno opravdan razlog može biti jedino onaj koji ugrožava druge (recimo zatvaranje psihičkog bolesnika opasnog za druge, karantena osobe koja nosi opasnu zaraznu bolest jer istu može proširiti i slično).

 

Treće, veličina geografskog područja je nebitna, bitno je da li nekom namećeš ograničenja koja drugi nemaju, a da za to nemaš opravdan razlog.

 

Četvrto, pitanje je dali se isto moglo postići i bez tih ograničenja boljim odabirom lokacije, remote načinom rada za sve osim nužnog i slično. Ok, u vrijeme kada se postavljao ta ograničenja nisu bila bitna, ali danas jesu. 

 

markoBT kaže...

Ne koristi li taj radio teleskop sve dobrobiti razvoja tehnologije zadnjih 40 godina? 

Koristi, ali, prvo pročitaj drugo i četvrto gore. Dalje, rješavanje problema nije pitanje razvoja tehnologije, već troška - nije u pitanju znanost, već lova.

 

bruno1026 kaže...

koja je poanta ove rasprave, da se makne teleskop ili da maknemo ljude? kaj zapravo hoćete?

Isto pitanje se može postaviti i po pitanju samog članka. Po čemu je uopće bitna vijest da neki ljudi žive tamo ako su sami pristali na takve uvjete? Ako su pristali, zašto ih krše?

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
MrBlc kaže...
Veliki Brat kaže...

Tko je to i gdje napisao?

Napisao je da nam ništa nije nedostajalo na razini tehnološkog napretka od prije 40 godina, u pokušaju omalovažavanja problema.

 

Veliki Brat kaže...

Jedino što vidim je da danen pretpostavlja interes većine (praktično čitavog čovječanstva) interesu manjine (koji se u principu svodi na komociju). A i to na globalno gledajući vrlo malom geografskom području...

Dobro da si skrenuo pozornost na to, već sam mislio da je ovo gore najgore.

 

Prvo, ono što je nekom komocija, nekom drugom može biti razlika između života i smrti (primjerice, poziv hitnim službama u slučaju nesreće, što je posebno bitno u rijeđe naseljenom području).

 

Drugo, ok, po komentarima ispada da su sami odabrali, ali po članku se to ne vidi i ispada da je nametnuto. Nitko nema bez stvarno opravdanog razloga ograničiti slobode pojedinca ili grupe zbog dobrobiti većine. Stvarno opravdan razlog može biti... 

Jbga, slijep sam pa ne vidim ovo što pišeš. Čak sam si otvorio i poruke autora (tri u ovoj temi) jednu ispod druge i ne vidim da piše da ništa nije nedostajalo, već da su ljudi živjeli, funkcionirali i napredovali i u tadašnjim uvjetima.

 

Vezano na ovo drugo, naravno da država ima pravo (dapače čak i obavezu) zbog dobrobiti većine ograničavati slobode pojedinaca ili grupe i to stalno i radi. Zato i postoje institucije npr. komasacije, arondacije, eksproprijacije i sl.

 

Ovo s razlikom između života i smrti (i ranije spomenutim pravima djece, LOL) je prilično nepotrebno dramatiziranje, koje IMHO čak i potvrđuje što danen govori - da su ljudi živjeli (preživljavali), funkcionirali i napredovali prije 40 godina i ne treba ništa posebno dramiti oko toga.

 

Osobno bi ljudima u tom području zabranio mobitele a wifi dozvolio samo unutar vlastitih kuća ukoliko su iste unutar nekakvog kaveza da taj signal ne izađe van - to mi se čini kao najbezbolnije rješenje koje rješava problem teleskopa i omogućava ljudima komociju u najvećem mogućem obimu. 

Gledam te!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Vezano uz drugo, da, to je točno, međutim, pravila koja vrijede za mene vrijede i za tebe. Uređaj koji je dopušten za slobodno korištenje u tvom domu je dopušten i u mom domu. Država ima obvezu ograničiti snagu WiFi-a, ali ako je ona ograničena, ograničena je i meni i tebi. Eventualno može zabraniti nešto na javnim površinama ili ustanovama ako postoji opravdan razlog (primjerice u bolnici ili avionu).

Ostalo nema smisla ni raspravljati - napisano ne vidiš, poziv hitnim službama ti je dramatiziranje (baš me zanima bi li ostao pri tom mišljenju da ti guma pukne u području bez signala, a kamo li da je nešto ozbiljnije)...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
MrBlc kaže...
Vezano uz drugo, da, to je točno, međutim, pravila koja vrijede za mene vrijede i za tebe. Uređaj koji je dopušten za slobodno korištenje u tvom domu je dopušten i u mom domu. Država ima obvezu ograničiti snagu WiFi-a, ali ako je ona ograničena, ograničena je i meni i tebi. Eventualno može zabraniti nešto na javnim površinama ili ustanovama ako postoji opravdan razlog (primjerice u bolnici ili avionu).

Ostalo nema smisla ni raspravljati - napisano ne vidiš, poziv hitnim službama ti je dramatiziranje (baš me zanima bi li ostao pri tom mišljenju da ti guma pukne u području bez signala, a kamo li da je nešto ozbiljnije)...

Pa i vrijede i za mene i za tebe...

Kad smo u nacionalnom parku ne možemo ući autom unutra. Diskriminacija? Čak ljudi koji tamo žive mogu, tek to je diskriminacija! 

Ili na benzinskoj postaji, ne smijemo pušiti (zapravo, čak ne smijemo niti telefonirati, ima znak). Diskrimnacija?

Ili na cesti, ne smijemo se voziti u bilo kojem smjeru nam se sprdne. Mogu ovako unedogled - vodozaštitna područja, vojni objekti, bolnice, parlament, sud, policijska postaja...

Svuda imaš raznorazne posebne režime (propisuju ih države ili gradovi ili čak firme) ovaj je iz očitih razloga specifičan. Uglavnom, kad ti i ja dođemo na to, u tom smislu posebno zaštićeno područje, ne smijemo koristiti radio signale. Stvarno ne razumijem što je tu problem shvatiti?

 

Ovo što ne vidim mi slobodno citiraj, jer ja recimo tvrdim da je to tvoja slobodna interpetacija.

Ne moraju biti te riječi (ni nisu), samo mi citiraj dio iz kojeg to čitaš, jer ti ozbiljno kažem da ne vidim taj smisao koji si napisao.

 

Ovo s hitnim situacijama mi je fakat presmiješno :D

Osim što sam konstantno u područjima bez signala - svaki dan parkiram u garaži i prolazim kroz stubište bez signala ili u ozbiljnijem tonu x puta godišnje planinarim područjem bez signala - ljudi su stvarno nekad davno živjeli bez mobitela. Bilo je hitnih situacija, bilo je po život opasnih situacija i nekim čudnovatim čudom su uspjeli preživjeti taj period od nekoliko stotina tisuća godina.

 

Katastrofa, od čega su ljudi sve u stanju napraviti problem.

Stvarno ima pravo danen, najbolje bi bilo ugasiti radioteleskop jer eto, ljudi moraju prije svega imati neograničeno pravo telefonirati mobitelima i koristiti wifi!

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Gradić u SAD-u zbog radioteleskopa ratuje s Wi
Najbolje da im ugase i struju i vodu, jer su nekada ljudi zivjeli i bez toga.
 
1 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice