Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

poruka: 32
|
čitano: 6.352
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat".
15 godina
offline
Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

Malo kasno, ali bolje i sad nego nikad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

kaj je to jedini način za nabavljanje jaja i svinjskih polovica, francuska obrada? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
offline
Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

Pravi kapitalisti se sada vjerojatno pitaju otkud komunisti u njihovoj kompaniji i čemu smisao sindikata koji 'razara' svoju vlastitu ruku koja ju hrani.

Po tome što je prvi sindikat osnovan nakon toliko puno godina i što ih je tek 200 od 12.000 vidi se američki divlji kapitalizam koji smatra da je onaj koji daje novac jedini bog u svojoj kompaniji. Hvala lijepo, Ameri, sva sreća da sam Europljanin.

 
21 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
BarbaVeli kaže...

Pravi kapitalisti se sada vjerojatno pitaju otkud komunisti u njihovoj kompaniji i čemu smisao sindikata koji 'razara' svoju vlastitu ruku koja ju hrani.

Po tome što je prvi sindikat osnovan nakon toliko puno godina i što ih je tek 200 od 12.000 vidi se američki divlji kapitalizam koji smatra da je onaj koji daje novac jedini bog u svojoj kompaniji. Hvala lijepo, Ameri, sva sreća da sam Europljanin.

 negdje sam pročitao da je u americi glavni uzrok bankrota bolest,ne možeš više raditi poslodavac ti ne plaća osiguranje ,koje ti je vidi vraga potrebno kad si bolestan a ne kad si zdrav i tko te j...

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
blackalbum kaže...
BarbaVeli kaže...

Pravi kapitalisti se sada vjerojatno pitaju otkud komunisti u njihovoj kompaniji i čemu smisao sindikata koji 'razara' svoju vlastitu ruku koja ju hrani.

Po tome što je prvi sindikat osnovan nakon toliko puno godina i što ih je tek 200 od 12.000 vidi se američki divlji kapitalizam koji smatra da je onaj koji daje novac jedini bog u svojoj kompaniji. Hvala lijepo, Ameri, sva sreća da sam Europljanin.

 negdje sam pročitao da je u americi glavni uzrok bankrota bolest,ne možeš više raditi poslodavac ti ne plaća osiguranje ,koje ti je vidi vraga potrebno kad si bolestan a ne kad si zdrav i tko te j...

 +

 

A $500 surprise expense would put most Americans into debt

https://www.forbes.com/sites/maggiemcgrath/2016/01/06/63-of-americans-dont-have-enough-savings-to-cover-a-500-emergency/?sh=2677da5d4e0d

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
BarbaVeli kaže...

Pravi kapitalisti se sada vjerojatno pitaju otkud komunisti u njihovoj kompaniji i čemu smisao sindikata koji 'razara' svoju vlastitu ruku koja ju hrani.

Po tome što je prvi sindikat osnovan nakon toliko puno godina i što ih je tek 200 od 12.000 vidi se američki divlji kapitalizam koji smatra da je onaj koji daje novac jedini bog u svojoj kompaniji. Hvala lijepo, Ameri, sva sreća da sam Europljanin.

 

Ford je bio kapitalista, ali da bi "vuk bio sit, a ovce na broju", radnicima je omogućio 40 satni radni tjedan, sindikate, mirovine, povećao dnevnicu itd.

 

Vrlo jednostavna računica: Tvrtka ne može napredovati, ako nije organizirana i ako radnici nisu zadovoljni. Ovako im je pružio mali prst, a zgrabio cijelu ruku. Pogotovo, ako najbolji radnici nisu zadovoljni, oni lako pronađu drugi posao i odu gdje su uvjeti bolji.

 

E sada Google i ostatak ekipe su se osigurali tako da, ako najbolji odu, konkurencija ih kod sebe ne može zaposliti sljedećih 5 godina. Šupački, ali je tako i sve će biti dobro, dok negdje ne eksplodira, a onda krenu inspekcije i slična sranja.

 

Tvrtke se najviše boje pada cijena dionica, tu se gubi velika lova u sekundi.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
fredii kaže...
BarbaVeli kaže...

 

... Ford je bio kapitalista, ali da bi "vuk bio sit, a ovce na broju", radnicima je omogućio 40 satni radni tjedan, sindikate, mirovine, povećao dnevnicu itd. ...

 

 Ford nije povecao nadnice iz nekog altruizma i zato sto mu je stalo do toga da radnici budu zadovoljni zadovoljstva radi nego jer se (logicno) zapitao tko ce kupovati njegove masovno proizvedene aute ako nema novaca?

11 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Eld kaže...

  jer se (logicno) zapitao tko ce kupovati njegove masovno proizvedene aute ako nema novaca?

 Roboti 

5 godina
offline
Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

Dugo su i izdrzali, dobro su im isprali mozak bili. Preko 10k ljudi a nisu imali workers union zar nije za zapitati se kako i zasto?

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
BarbaVeli kaže...

Pravi kapitalisti se sada vjerojatno pitaju otkud komunisti u njihovoj kompaniji i čemu smisao sindikata koji 'razara' svoju vlastitu ruku koja ju hrani.

Po tome što je prvi sindikat osnovan nakon toliko puno godina i što ih je tek 200 od 12.000 vidi se američki divlji kapitalizam koji smatra da je onaj koji daje novac jedini bog u svojoj kompaniji. Hvala lijepo, Ameri, sva sreća da sam Europljanin.

 U pravu 100%. Samo, ne daje lovu kapitalist, a ostali primaju. Odakle njemu lova ako nema šljakere koji će je zaraditi, pa će gazda pokupiti koliko god može, a platiti tog svog šljakera što je manje moguće. Ipak to treba malko uravnotežiti, stoga podržavam sindikat. Zajebali su stvar kada su mnoge važne stvari outsorcali kod Kineza ili nekog drugog koji radi jeftino, ali to sada dolazi na naplatu.@ Marko: nisu imali union zato što su bili zastrašeni mogućnošću gubitka posla i vjerovatno i drugačijim sankcijama, tko zna, možda su i batinaši čekali negdje u nekom prikrajku pa se ti usudi organizirati sindikat. Netko će me možda smatrati starom komunjarom ali ispada da su radnici i vlasnici suprotstavljene strane, gdje jedni rade a drugi pokušavaju uzeti sebi što više na račun tih istih radnika.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 18:18 (učo).
7 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
BarbaVeli kaže...

Pravi kapitalisti se sada vjerojatno pitaju otkud komunisti u njihovoj kompaniji i čemu smisao sindikata koji 'razara' svoju vlastitu ruku koja ju hrani.

Po tome što je prvi sindikat osnovan nakon toliko puno godina i što ih je tek 200 od 12.000 vidi se američki divlji kapitalizam koji smatra da je onaj koji daje novac jedini bog u svojoj kompaniji. Hvala lijepo, Ameri, sva sreća da sam Europljanin.

 
Da, onaj tko je vlasnik kompanije je glavni, to je potpuno normalno svakoj normalnoj osobi.

A ovih 200 neka ode u drugu firmu, uvijek ima programera koji ce doci na njihovo mjesto.

Kažeš sva sreća da si Europljanin ?

Reci ti meni, tko je imao fašizam, nacizam i komunizam ?

Amerikanci ili Europljani ;)

10 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Au njusim li ja to jednu olegovu kolumnu :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
MadDogMattis kaže...
BarbaVeli kaže...

Pravi kapitalisti se sada vjerojatno pitaju otkud komunisti u njihovoj kompaniji i čemu smisao sindikata koji 'razara' svoju vlastitu ruku koja ju hrani.

Po tome što je prvi sindikat osnovan nakon toliko puno godina i što ih je tek 200 od 12.000 vidi se američki divlji kapitalizam koji smatra da je onaj koji daje novac jedini bog u svojoj kompaniji. Hvala lijepo, Ameri, sva sreća da sam Europljanin.

 
Da, onaj tko je vlasnik kompanije je glavni, to je potpuno normalno svakoj normalnoj osobi.

A ovih 200 neka ode u drugu firmu, uvijek ima programera koji ce doci na njihovo mjesto.

Kažeš sva sreća da si Europljanin ?

Reci ti meni, tko je imao fašizam, nacizam i komunizam ?

Amerikanci ili Europljani ;)

amerikanci tek moraju proci ono sto je prosla europa (sad su na pragu necega).

ovih 200 bez problema moze naci posao u drugim firmama, al ako si mogu ovdje poboljsat uvjete rada - zasto ne? googlu ionako treba revamp imidza

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
4 godine
offline
Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

Ne nadjoh adekvatan video sa jednom recenicom, no i ovaj ce posluzit.

Kultna: For the Union!

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
BarbaVeli kaže...

Pravi kapitalisti se sada vjerojatno pitaju otkud komunisti u njihovoj kompaniji i čemu smisao sindikata koji 'razara' svoju vlastitu ruku koja ju hrani.

Po tome što je prvi sindikat osnovan nakon toliko puno godina i što ih je tek 200 od 12.000 vidi se američki divlji kapitalizam koji smatra da je onaj koji daje novac jedini bog u svojoj kompaniji. Hvala lijepo, Ameri, sva sreća da sam Europljanin.

 Zivim u Americi kao libertarijanac...cisti free market koncept, ali u ovakvom bull financijskom i radnom trzistu tamo se pocinje stvarno vidjet da fali sindikata, kolektivnih, WLB itd.

 

Konkretno ne Google, ali Big Tech pati od problema di placa koju su nudiili senioru/midu u 2015. je ista kao placa junioru danas, a ugovori i povisice su obicno kraci od tog perioda izmedu i polako se to krene izjednacavat

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 21:27 (Mitch).
7 godina
offline
Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

najveći problem ovih "sindikata" je taj što su im uzori komunisti, što je poprilično bolesno.

Mislim, ovo su klasični ljevičarski "revolucionari" - soyboyi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 21:38 (MadDogMattis).
 
3 10 hvala 1
15 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
MadDogMattis kaže...

najveći problem ovih "sindikata" je taj što su im uzori komunisti, što je poprilično bolesno.

Mislim, ovo su klasični ljevičarski "revolucionari" - soyboyi.

 Ako danas traziti placene prekovremene u Americi (u firmi gdje je moguce radit sve od 40 do 65h tjedno ovisno o teamu, a postepeno i dulje) znaci biti soyboy...oke onda sam soyboy... 

7 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Mitch kaže...
MadDogMattis kaže...

najveći problem ovih "sindikata" je taj što su im uzori komunisti, što je poprilično bolesno.

Mislim, ovo su klasični ljevičarski "revolucionari" - soyboyi.

 Ako danas traziti placene prekovremene u Americi (u firmi gdje je moguce radit sve od 40 do 65h tjedno ovisno o teamu, a postepeno i dulje) znaci biti soyboy...oke onda sam soyboy... 

 Nisam to rekao, pogledaj im logo i pogledaj im lica, klasicni soyboyi.

Ovo nije stvar plaće već nekakvog politickog udruzivanja.

Ja sam zadnji koji ce braniti korporacije, gade mi se, gadi mi se način na koji se bogate i uništavaju srednje poduzetnistvo.

Ali isto tako nema šanse da cu stati na stranu soyboya koji misle da postoji neograničen broj gendera i kojima je smisao zivota borba za SJW politiku.

15 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
MadDogMattis kaže...
Mitch kaže...
MadDogMattis kaže...

najveći problem ovih "sindikata" je taj što su im uzori komunisti, što je poprilično bolesno.

Mislim, ovo su klasični ljevičarski "revolucionari" - soyboyi.

 Ako danas traziti placene prekovremene u Americi (u firmi gdje je moguce radit sve od 40 do 65h tjedno ovisno o teamu, a postepeno i dulje) znaci biti soyboy...oke onda sam soyboy... 

 Nisam to rekao, pogledaj im logo i pogledaj im lica, klasicni soyboyi.

Ovo nije stvar plaće već nekakvog politickog udruzivanja.

Ja sam zadnji koji ce braniti korporacije, gade mi se, gadi mi se način na koji se bogate i uništavaju srednje poduzetnistvo.

Ali isto tako nema šanse da cu stati na stranu soyboya koji misle da postoji neograničen broj gendera i kojima je smisao zivota borba za SJW politiku.

 Pa ti stereotipiziras ljude po slici, o cemu mi pricamo? Na osnovi necije slike kazes da je on SJW i da se bori za gendere...

 

I da je i nije istina, tako se to ne radi.

 

Takvog te nitko nece shvatit ozbiljno, vec kao prava kontra upravo njima...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 23:14 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Mitch kaže...

 Pa ti stereotipiziras ljude po slici, o cemu mi pricamo? Na osnovi necije slike kazes da je on SJW i da se bori za gendere...

 

 ne znam zašto onda ljude osuđuju kad mjere visinu kukuruza desnom rukom ? xd , ovo je onak klasična komunistička poza sa tom stisnutom šakom.

15 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
loky4i4 kaže...
Mitch kaže...

 Pa ti stereotipiziras ljude po slici, o cemu mi pricamo? Na osnovi necije slike kazes da je on SJW i da se bori za gendere...

 

 ne znam zašto onda ljude osuđuju kad mjere visinu kukuruza desnom rukom ? xd , ovo je onak klasična komunistička poza sa tom stisnutom šakom.

Lol...na zapadu je recept za socioekonomski ili poslovni uspjeh jednostavan - manje razmisljaj o labelanju i stereotipima - vise razmisljaj o sebi...ali ovo je balkanski forum pa me nista ne cudi. Mislim da je South Park obje strane ovog PC (problema/rjesenja) odradio hebeno u 19. sezoni...kog zanima pogledat

 

Cisto savjet opcenito za buduca poslovna okruzenja, bias spustit na nulu. Inace u intervjuima (pa kad i sam intervjuiram kandidate) za FAANG - ovakve stvari/izjave se odma kuze i u glavi pise odbijenica. Ovakvo nesto nema nikakve veze s politickom orijentacijom, koliko god Hrvati guraju tu polarizaciju, vec s racionalnoscu u glavi. Ovo takoder nema veze s politickom korektnoscu - iskazivanje misljenje je jedna stvar, ali iskazivanje misljenje o postojanju stereotipa bez konkretne potpore je onda opet samo tupo iskazivanje misljenja...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 4:58 (Mitch).
13 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Aha, zato je SJW sranje krenulo i opako gori bas u USA vec jedno vrijeme, jer se tamo nitko ne bavi time nego gledaju samo sebe... I zato moramo biti indoktrinirani pop-kulturom/marketingom koja dolazi vecinom iz USA (Disney, Marvel...), jer to je samo zabava, nema veze s politikom... I to sto im ljudi odbijaju gledati/baviti se tim glupostima masovno, a oni i dalje guraju isti narativ/poruke silom, nema veze s politikom... to je sigurno umjetnicki integritet, nula politikanstva...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 9:12 (Mad Ant).
5 godina
protjeran
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Amerika i Engleska
Bit će zemlja proleterska!

(samo strpljivo)
Pis on ju :P
Moj PC  
2 3 hvala 0
4 godine
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Mitch kaže...

 Zivim u Americi kao libertarijanac...cisti free market koncept

 Ovakve izjave me uvijek nasmiju. 

14 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Mitch kaže...

Cisto savjet opcenito za buduca poslovna okruzenja, bias spustit na nulu. Inace u intervjuima (pa kad i sam intervjuiram kandidate) za FAANG - ovakve stvari/izjave se odma kuze i u glavi pise odbijenica. Ovakvo nesto nema nikakve veze s politickom orijentacijom, koliko god Hrvati guraju tu polarizaciju,

 Hrvati guraju polarizaciju  pa nema ispolariziranijeg naroda od Amera, ne trebamo im mi za to. Izgleda da ti živiš u nekom faang bubbleu, pa misliš da svi isto razmišljaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 12:56 (loky4i4).
15 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Trenutno nema, ali prije 5 godina nije bilo tako. Do tog je i doslo bas radi FAANGa...kao sto Social Dilemma nalaze.

Medutim, Hrvati i Balkanci su uvijek polarizirali i bez interneta, uglavnom zato sto povijest rezima nije bila draga tim prostorima, ali da se od toga mora maknuti - mora se
15 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

Pa SJW je krenuo od ljudi koji su stvarno u problemu. Nemoj mislit da ne postoji problem - jasno mi je da te stvari zivciraju i to guranje koje rade - ali problemi svakako postoje. Ti mislis da tamo SJW gori, ali stvarno ne gori vec je centar medijske paznje. Situacija nije nista drugacija kad pricas s ljudima. Dapace smijesno mi je kad me samo Hrvati pitaju tamo za prosvjede, a nijedan Amerikanac. Valjda misle da svaki grad tako izgleda tamo sad.

Ima SJW koji su jednostavno bolesnici, traze validaciju u tome i oprost samima sebi na neki nacin....trenutno nema vecih boraca za rasizam u SADu od bijelih zena, sto je smijesno i vjerojatno lose za sam taj pokret.
Ovo sto kazes Disney, sport itd. - googleaj Virtue Signaling.

 

Nisu i ti kojima se pomaze glupi da to ne skuze.

Ekipa koja tako agresivno isto i reagira na to nije nista drugacija od njih...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 14:54 (Mitch).
11 godina
neaktivan
offline
Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

Ne znam sto se cudimo 

Indija kina amerika i zapravo kapitalizam u globali (kina nije greska) je zapravo sto veci profit sto manji troskovi sto je super ali u kapitalizmu nikoga nije briga za radnike jer radnici su potrosna roba i uvijek je tako cak i da imas sve zive povlastice to je zbog povecanja produktivnosti ne zbog dobrote poslodavca... 

Nakon svega videnoga najbolja politika je da nema politike... 

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat
Mitch kaže...

 Pa ti stereotipiziras ljude po slici, o cemu mi pricamo? Na osnovi necije slike kazes da je on SJW i da se bori za gendere...

 

I da je i nije istina, tako se to ne radi.

 

Takvog te nitko nece shvatit ozbiljno, vec kao prava kontra upravo njima...

 Nekad je dovoljno vidjeti osobu i znaš kakve je političke orijentacije, bilo to tebi prihvatljivo ili ne.

Kad vidiš obrijanog navijača u crnoj Thor Steiner majici sa dignutom desnom ruku, ti sigurno pomislis da one nema veze sa desnicom ?

Mitch kaže...
Trenutno nema, ali prije 5 godina nije bilo tako. Do tog je i doslo bas radi FAANGa...kao sto Social Dilemma nalaze.

Medutim, Hrvati i Balkanci su uvijek polarizirali i bez interneta, uglavnom zato sto povijest rezima nije bila draga tim prostorima, ali da se od toga mora maknuti - mora se

 Nemoj mi molim te, jako dobro poznajem život u americi, da nisam proveo par mjeseci tamo nikada nebi imao ovako negativno misljenje o nekim manjinama u SAD-u(prvenstveno vezane uz BLM)..

Također vi ovdje drobite da su hrvati ostali u WW2 ili Domovinskom ratu, dok amerikanci vode bitke od svog građanskog rata koji je bio prije 155 godina.

A da ne govorimo o ovim modernim luđacima koji misle da postoji još nešto osim muškarca i žene.

16 godina
offline
Googleovi radnici osnovali svoj prvi sindikat

U kapitalizmu se živi od kapitala, zato se tako i zove, a ne od rada. Od rada se samo preživljava i to za veliku većinu uglavnom loše, jer se jedva spaja kraj s krajem. Dovoljan podatak je da vlasnik Amazona Jeff Bezos zaradi prosječnu godišnju plaću amričkog radnika za nekoliko desetaka sekundi, toliko o radu.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice