Googleov "easter egg" odaje počast DVD playerima

poruka: 18
|
čitano: 4.529
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleov "easter egg" odaje počast DVD playerima".
16 godina
offline
Googleov "easter egg" odaje počast DVD playerima

1.DVD sam imao preko MPEG2 kartice + od Creative-a DVD 2x Rom kupljen u Algoritmu i spojen je bio S-video kabel na TFT Sony Triniton 1997.god 😎

 

Tek sam linijski DVD player kupio krajem 1999.uz 5.1 Hi-Fi sustav...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 13:39 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Googleov "easter egg" odaje počast DVD playerima

Ako zelite onaj uzitak kada logo pogodi tocno u kut ekrana, samo prebacite na drugi tab unutar browsera i vratite se na tab sa DVD bouncanjem. Thank me later

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Googleov "easter egg" odaje počast DVD playerima

Sva sreća da Googlov logo više ne vidim nigdje a Googlovu tražilicu koristim preko address bara u - Edgeu.

Jeidno što svako malo moram gledati dosadno upozorenje "prebacite se na Chrome".

 

Hvala ali, ne, hvala.

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri


Zapravo postoji gap u tržištu jer su ljudi prešli s konja na magarca.

Mislim na to, da su nestale videoteke koje si mogao naći na svakom uglu koje bi iznajmili film za 15ak kn.

Pitam se gdje sad možeš iznajmiti blue Ray film za 15 kn ko u videoteci.

Legalnim putem nigdje.

Ostaje ti jedino da ideš u kino, ako to uopće radi zbog covid.


Čudi me i da nema PlayStation igroteka, gdje bi se iznajmljivale igre.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 16:04 (ccc2002).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri

Imas  Pauk u ZG-u koji radi 

9 godina
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
Envy kaže...

Sva sreća da Googlov logo više ne vidim nigdje a Googlovu tražilicu koristim preko address bara u - Edgeu.

Jeidno što svako malo moram gledati dosadno upozorenje "prebacite se na Chrome".

 

Hvala ali, ne, hvala.

 Edge je Chrome(ium). Zajebali su te.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
Čitam baš, to je poslijednja videoteka u zagrebu.

Jel imaju novije blue Ray filmove, u članku piše da drže dvd-ove i starije klasike za nostalgičare.

Ja nisam nostalgičar nego stvarno vidim računicu da mi se više isplati unajmiti blue Ray noviji film za 15kn nego kupiti isti za 200-300kn.



5 godina
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
#ccc2002

brate za to imaš Kino "Daruvar"
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
Koliko je meni poznato sad je sa PlayStationom 5 izašao novi medij

Ultrahd blue ray

Kad počnu igrice i filmovi 4k Ultrahd izlazit na tome u rezoluciji 3840x2160, Maxtv videoteka će se moći pokrit ušima.



Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 20:33 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Googleov "easter egg" odaje počast DVD playerima

Ima li za kupiti blurej pržolica za medije od 50 GB ?

Dobio sam prije nekoliko godina deset medija za zapisivanje pa bih zapržio neke podatke kao nekad da mi mediji ne propadnu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
Ispod koheg si ti kamena ispuza? Uhd je izaša puno prije ps5. Uhd blu ray playeri postoje već dosta vremena i filmovi na 4layer uhd blu ray diskovima izlaze već godinama. Ne znam odakle vam da se to pojavilo tek s izlaskom ps5ice. Uhd bd fizički nije ništa drugo nego quad layer bd. Čak ps4 pro podupire uhd (4k) doduše na max 30fps
"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 14:01 (Flanker-B).
15 godina
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
Moja stara pioneer prži i na single, dual, triple i quad layer bd-r diskove. Jedino ne na mdisc varijante. I ako pržiš dvo i više slojni bd, kupuj kvalitetnije htl medije umjesto jeftinijih lth. Quadlayer (100GB) su još preskupi
"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 13:59 (Flanker-B).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
"Ispod koheg si ti kamena ispuza?"

Nije do mene, nego je taj medij manje poznat općenito, ali bi ps5 mogao popravit situaciju.

"
Sales of UHD Blu-ray players have been modest compared to older-generation video disc players, based on official US sales data from the Consumer Technology Association (CTA).[23] Peak sales occurred in 2017 with 884,000 units sold, and sales have declined in the years since, as have all disc player sales.[citation needed] Meanwhile, previous generations of disc players sold in excess of four times as many units per year as did UHD Blu-ray.[23]"
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 14:42 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Googleov "easter egg" odaje počast DVD playerima

Vidim da te Blue Ray prže ni nisu tako skupe (cca 500 kn) ali mediji jesu,  kad se 1TB hard disk može kupiti za 380 kn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
pravi_covijek kaže...
Envy kaže...

Sva sreća da Googlov logo više ne vidim nigdje a Googlovu tražilicu koristim preko address bara u - Edgeu.

Jeidno što svako malo moram gledati dosadno upozorenje "prebacite se na Chrome".

 

Hvala ali, ne, hvala.

 Edge je Chrome(ium). Zajebali su te.

Nisu, znao sam od početka +o tome pisao čitave romane i prije nego se pojavio Bug sa temom o Browserima.
 

Drazen99 kaže...

Ima li za kupiti blurej pržolica za medije od 50 GB ?

Dobio sam prije nekoliko godina deset medija za zapisivanje pa bih zapržio neke podatke kao nekad da mi mediji ne propadnu.

Prži svaka DL medije i SL medije. Kod mene je HL-DT-ST BD-RE zapravo je LG-eva.

I kupuj Mineralne BD diskove. Njima je rok trajanja 19 milijardi godina. Idealno za muziku. ili RAW slike sa nekon SLR-a.
Mislio sam da tražiš DL DVD pržač, imam ih jedno 10 komada - džaba bi ti dao.

15 godina
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
Drazen99 kaže...

Vidim da te Blue Ray prže ni nisu tako skupe (cca 500 kn) ali mediji jesu,  kad se 1TB hard disk može kupiti za 380 kn.

Oprosti ovo nisam vidio. Nisu ni Mediji skupi. U BiH 10 komada 11 KM. ili 1 SL medij od 25GB oko 3,8 kuna.
BD-R 25GB HP 10/1 Blu-ray (zicomp.ba)

Ovi mineralni su malo skuplji. 

2 godine
neaktivan
offline
Googleov "easter egg" odaje počast DVD playerima

Hvala na savjetima.

Svakako su onda cijene ok, a isplati se to onda svakako kupiti za backup, fotke i ostale potrebe pohrane.

 

Čudi me da se je prestalo po časopisima i portalima pisati o tome.

 

Ako tako dugo traju sigurniji su za pohranu od vanjskog USB diska, čak i od klasičnog.

 

Lp

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleov "easter egg" odaje počast DVD playeri
Mineralnim diskovima (imaš i DVD i BD disk) rok trajanje je kao 1000 godina barem ovim Verbatinovim, a za ostale isto "trajno", osim ako ga ne slomiš fizički.
Inače kod BluRay Diskova imaš SL od 25 GB, DL od 50 GB i TL od 100 GB. Verbatinovih 5 Diskova od 100 GB košta i do 80 USD tako da ti je to više kao skup sport za primjerice kolekcionare muzike.

A i obični (ove koje sam dao u linku) dođe 250 GB oko 40 kuna, tako da ne znam možeš li naći tako jeftin SSD ili HDD a isto su Hard Coated (dobri ako ih rukuješ - nemaš problema ni od korozije).

Inače priča se ovdje i o prženju diskova samo se sve svodi na dva tabora: 1. koji kaže "tko to još koristi" i 2. mi koji volimo da pržimo i volimo retro.

Inače ako nisi znao prodaja Audio Kazeta je ove godine dostigla svoj vrhunac unazad zadnjih 15-tak godina. Mislim, ove se godine više prodalo nego prije. Zašto pitaš se?

Razlog je jednostavan: Ljudi vole opipljive i retro stvari: Stripove, VHS kazete, Audio Kazete, CD-ove, Gramofonske ploče, meni je lično pun kufer LCD ekrana. Uživam pustiti primjerice Gibonnija - Unca Fibre album preko Audio CD-a (originalnog) u Sonyevom 50W MOSFET pojačalu. Da originalni Audio CD, ništa .MP3.

PS: dao bi i do 100€ za orginalni Sony Walkman.
Because anything Korea does, Japan does it better.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice