Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopularni

poruka: 9
|
čitano: 3.483
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopularni".
12 godina
offline
Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopularni

Možda milijardu narcisoidnih osoba, jer na tome se zasniva uspjeh TikTok-a, Instagrama, FB-a i sl. 

Moj PC  
4 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopul
gavranpero kaže...

Možda milijardu narcisoidnih osoba, jer na tome se zasniva uspjeh TikTok-a, Instagrama, FB-a i sl. 

 Pretpostavljam da puno vremena boraviš na tim aplikacijama kad si tako precizno formirao mišljenje?

15 godina
offline
Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopularni

e, da ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopul
Ja osobno ne koristim tiktok, ali od ljudi koji ga koriste dobivam videe macaka i pasa. Tako da je moja percepcija tiktoka kao aplikacija za trazenje zanimljivih videa macaka i pasa - sto je vrlo krivo.

To bi bio moj odgovor na tezu da tiktok koriste samo narcisoidne osobe.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopul
Vkm996 kaže...
gavranpero kaže...

Možda milijardu narcisoidnih osoba, jer na tome se zasniva uspjeh TikTok-a, Instagrama, FB-a i sl. 

 Pretpostavljam da puno vremena boraviš na tim aplikacijama kad si tako precizno formirao mišljenje?

 Nemam niti FB nalog, a pogotovo ne to smeće za ispiranje mozga glupostima. Imam druge oko mene koji mi pokažu s' vremena na vrijeme napredak Idiokratije.

 

Ili što je Ajar već postavio

 

Ajar kaže...

e, da ... 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopularni

Tendencija da se gleda puno kratkih videa, kada je sadržaja sve više, a vremena jednako, pa prema tome sve manje. A da se kod članaka samo pročita naslov.
Jasno je otkud logika da taj trend vodi zaglupljivanju: trčanje i dodirivanje tla i predmeta oko sebe ne može dovesti niti do kopanja rudnika i vađenja zlata, niti do oblikovanja figura iz drveta jer smo na drvetu samo ostavili otisak prsta i slično. To se može vidjeti kao stanje groznice, dakle da su ljudi u stalnom grču, trci, pa to ide kombinirano sa ovom pandemijom za koju psiholozi uvjereno tvrdi da će proizvesti psihički bolesnije društvo (što statistika već potvrđuje povećanjem nasilja u obitelji).

Ako gledamo sa pozitivne strane, to je kao kompresiranje iskustva i informacija što bi teoretski trebalo ubrzati rast i razvoj. Tu može da postoji neki pozitivan efekat koji bi bar donekle nadoknadio smanjenje "raspona pažnje" (attention span). Dakle, dobije se mnoštvo ideja, i osoba se može zakačiti za jednu ideju koju će zatim dublje analizirati i razvijati. Čak i ako gledamo to isključivo u okvirima TikToka, osoba npr. pogleda 100 videa, 1 video joj je posebno interesantan, traži dalje tu vrstu videa i pogleda npr. 100 videa na istu temu, pa to onda i nije tako kratko iskustvo, 100 videa na istu temu je kao jedan dugi video. Ali nijedan video ne može dubinski da obradi temu jer traje prekratko kao i pažnja gledatelja. Ipak, eto, može se teoretski desiti da ako ubacite u mozak 100 videa na istu temu, da osoba zatim zaspe i tu se desi neka kemija i genijalna ideja ujutro.
Ipak, da ubacim tu malo ezoterije: čovjeku kao biću aktivnosti je uglavnom potrebna meditacija da se balansira, dakle meditacija tipa gdje će se um smiriti, relaksirati, isprazniti ili fokusirati na jednu stvar. S druge strane, biljci, koja provodi život prilično pasivno, treba takva vrsta meditacije gdje zamišlja ratove, putovanja velikom brzinom po raznim planetama i slično. Dakle, čovjek treba da vježba raspon pažnje da se suprostavi skraćivanju. A ne da samo trči kroz život i internet. Inače će početi da propada umjesto napreduje. Naravno, zavisi od toga kako inače živi. Ako neko uglavnom provodi vrijeme čuvajući ovce ili u domu za umirovljenike, njima će trebati više mentalne stimulacije, brzog kratkog sadržaja. Ali mislim da je većina na pretjerano aktivnoj strani, zapravo nije ni bitno, svako neka procijeni za sebe.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopularni

problem sa tiktokom je da bi na zapadu trebao biti zabranjen jer je njegov Ai engine koji cilja na navike i klikove gledatelja namješten da izaziva ovisnost (kod neupućenih). 
Isto tako je namješten i glede plaćanja i guranja pojedinih tipova videa. Često to izaziva povratnu spregu koja "kreatore" tjera na sve opasnije "izazove" - fejka se sve i svašta, a neupućeni često rade i teške i opasne prekršaje. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopularni

Nemam TikTok, pa možda griješim, ali po onome što se probije do mene čini se kao mreža koja je napravila dodatni korak u snižavanju kriterija i povlađivanju masovnom neukusu.

A za koju godinu ćemo vjerojatno plakati za njim, jer će se pojaviti nešto još gore i popularnije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google više nije 'glavni' – TikTok je najpopul
Najveća je fora što su Fejsbuk i Tviter sada postale praktički akademske mreže, rezervirane za ozbiljne, stare i dosadne.

Bit će tu još svega.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice