Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest

poruka: 34
|
čitano: 7.916
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest ".
15 godina
offline
Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest

Odlican deal s Pixelom, potpuna suprotnost u odnosu na 4ku.

 

 

Chromecast takoder super. Iznenadujuc event od Googlea, prvi ovakav za mene jos od Nexusa 6P...

 
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest

Mislim da ću uzeti jedan od tih. Tražim plastični telefon s dobrim komponentama i stock androidom već jedno vrijeme. Dosta mi je ovih aluminijsko-staklenih gluposti za koje moram kupovati oklope i piz*** samo da ga zaštitim. Smartphon-i već nekoliko godina su praktički isti, samo napucavaju kamere i ram. Zato želim nešto što će trajati 4-5 godina (da opravda cijenu) i da ne moram razmišjati hoće li ga slučajno stavljanje na stol bez maske oštetiti.

 

Nadglednik dina
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
Entry Point kaže...

Mislim da ću uzeti jedan od tih. Tražim plastični telefon s dobrim komponentama i stock androidom već jedno vrijeme. Dosta mi je ovih aluminijsko-staklenih gluposti za koje moram kupovati oklope i piz*** samo da ga zaštitim. Smartphon-i već nekoliko godina su praktički isti, samo napucavaju kamere i ram. Zato želim nešto što će trajati 4-5 godina (da opravda cijenu) i da ne moram razmišjati hoće li ga slučajno stavljanje na stol bez maske oštetiti.

 

 To mi je najbolja stvar... hvale se kak su kupili mobitel sa premium materijalima i onda na njega moraju stavit neku maskicu od sranje materijala.
Znaci taj premium materijal nece nit osjetit.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N

4A 5g je plastičan, 5 je od aluminija (ne znam na koji si točno mislio).

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
10 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
Santana kaže...

 

 To mi je najbolja stvar... hvale se kak su kupili mobitel sa premium materijalima i onda na njega moraju stavit neku maskicu od sranje materijala.
Znaci taj premium materijal nece nit osjetit.

Pa da. WOW ti je dok ga izvadiš iz kutije i onda ga brzo moraš staviti u neku ružnu masku da ne bi oštetio telefon vrijedan 5-6 tisuća kuna, a koji će živjeti max 3 godine. Dakle kao da kupiš mid range laptop i baciš ga nakog 2 godine 

 

Daj mi lagani plastični telefon i to je to. Ne znam od kad je plastika postala no-no, a svašta se može s njom.

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
kratos091 kaže...

4A 5g je plastičan, 5 je od aluminija (ne znam na koji si točno mislio).

 Okvir je aluminijski, a maska je i dalje plastična ako se ne varam. Ali 4A 5G mi je na što ciljam.

Nadglednik dina
16 godina
offline
Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest

za kupce na njemackom, francuskom, UK ili irskom google shopu..

 

https://support.google.com/product-documentation/answer/10070211?p=bose_promotion&visit_id=637372483987579535-3306625815&rd=1

 

uz Pixel 5 ili 4a 5G se dobiju Bose QC 35 II - besplatno, 220 eura vrijedne slusalice for free. (vidim u HR su i 350 eura)

Pixel 5 - 613 eura

Pixel 4a 5G - 485 eura

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 9:41 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 4
14 godina
offline
Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest

Kako to funkcionira sa google playom jel se mogu instalirati sve aplikacije na cromcastu tipa igrice i aplikacije koje bih na mobitel stavio?

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
Mitch kaže...

Odlican deal s Pixelom, potpuna suprotnost u odnosu na 4ku.

 

 

Chromecast takoder super. Iznenadujuc event od Googlea, prvi ovakav za mene jos od Nexusa 6P...

Može objašnjenje što je tu odlično?

Po meni jedino 4a ima potencijala i dobar omjer cijene i onog što nudi.

 

U grubo Pixel 5 u usporedbi sa Pixel 4 donosi 5G, malo manje čelo, lošiji SoC, ultrawide umjesto telefoto (zašto ne oboje??) i oko 45% veću bateriju što je očekivano s obzirom na 5G. Korak naprijed, nazad dva?

 

Također mislim da su promašili sa nazivima, jer 4a 5G djeluje kao da je u pitanju isti uređaj kao i 4a i da je razlika samo u 5G podršci. U stvarnosti je to poprilično različiti uređaj (dimenzije, display, SoC, dodatna kamera, baterija).

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 14:29 (mzopg).
15 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
mzopg kaže...
Mitch kaže...

Odlican deal s Pixelom, potpuna suprotnost u odnosu na 4ku.

 

 

Chromecast takoder super. Iznenadujuc event od Googlea, prvi ovakav za mene jos od Nexusa 6P...

Može objašnjenje što je tu odlično?

Po meni jedino 4a ima potencijala i dobar omjer cijene i onog što nudi.

 

U grubo Pixel 5 u usporedbi sa Pixel 4 donosi 5G, malo manje čelo, lošiji SoC, ultrawide umjesto telefoto (zašto ne oboje??) i oko 45% veću bateriju što je očekivano s obzirom na 5G. Korak naprijed, nazad dva?

 

Također mislim da su promašili sa nazivima, jer 4a 5G djeluje kao da je u pitanju isti uređaj kao i 4a i da je razlika samo u 5G podršci. U stvarnosti je to poprilično različiti uređaj (dimenzije, display, SoC, dodatna kamera, baterija).

U SoCu nije stvar toliko osim nekome tko gejma. Ima vise RAMa, bolji build i $200 nizu cijenu u startu i to na 128 GB modelu. Ne vidim neki uredaj koji ce konkurirati out-of-the-box sa ovom kamerom, baterijom, 90Hz, 5G za $699 a da nije Xiaomi.

 

Za vecinu Amerike koja kupuje Android, ovo je odlican deal. Pogotovo da se zamjeni S8, Pixel 1, 2, 3...

 

Ovo nije konkurent iPhoneu 11/12 Pro, vec onom jeftinijem modelu koji je isto $649/749...

EDIT - jedini problem je zapravo sto je SoC isti u 4a i ovom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 14:52 (Mitch).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
Mitch kaže...

U SoCu nije stvar toliko osim nekome tko gejma. Ima vise RAMa, bolji build i $200 nizu cijenu u startu i to na 128 GB modelu. Ne vidim neki uredaj koji ce konkurirati out-of-the-box sa ovom kamerom, baterijom, 90Hz, 5G za $699 a da nije Xiaomi.

 

Za vecinu Amerike koja kupuje Android, ovo je odlican deal. Pogotovo da se zamjeni S8, Pixel 1, 2, 3...

 

Ovo nije konkurent iPhoneu 11/12 Pro, vec onom jeftinijem modelu koji je isto $649/749...

EDIT - jedini problem je zapravo sto je SoC isti u 4a i ovom...

Sa gledišta jednog Amerikanca je to vjerojatno dobar deal, ali nisam znao da tako gledamo. 

 

SoC ima i ISP koji bi trebao imati utjecaja na fotke i procesiranje, ali slažem se, ljudi često overkillaju svoje zahtjeve. RAM i disk mi nije usporedivo sa prethodnim godinama jer je logično da to raste iz godine u godinu prateći razvoj OS-a i aplikacija, a i cijena tih komponenata vremenom pada pa proizvođaču obično to ne predstavlja dodatni trošak.

 

Što nije Pixel 4 krenuo sa 799$? Pa je razlika "samo" 100$, u svakom slučaju dobar potez.

 

E sad teško da će mu netko konkurirati u SAD-u za tu cijenu kad u igri ostaju Apple i Samsung. Kad makneš Xiaomi, Huawei, Realme, Oppo i ostale koji tamo nisu dostupni ne ostane ti previše. Da, slažem se onda da je jednom Amerikancu ovo dobar deal.

 

Mislim da će iPhone 12 mini ili kako će se već zvati biti ispod Pixela 5, vjerojatno će to biti nekakav iPhone SE 2020 sa dizajnom iPhone-a 11. Ovaj Pixel 5 bi u tom slučaju prije stavio uz iPhone 12 osnovni model. Ali vidjeti ćemo nakon prezentacije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 15:08 (mzopg).
16 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N

Pixel 5 - poklon Bose QC 35 II (UK, Ireland, France & Deutschland)

https://pixel-offers.com/bose

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 15:17 (NEW_MAN).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
Mitch kaže...

U SoCu nije stvar toliko osim nekome tko gejma. Ima vise RAMa, bolji build i $200 nizu cijenu u startu i to na 128 GB modelu. Ne vidim neki uredaj koji ce konkurirati out-of-the-box sa ovom kamerom, baterijom, 90Hz, 5G za $699 a da nije Xiaomi.

 

Za vecinu Amerike koja kupuje Android, ovo je odlican deal. Pogotovo da se zamjeni S8, Pixel 1, 2, 3...

 

Ovo nije konkurent iPhoneu 11/12 Pro, vec onom jeftinijem modelu koji je isto $649/749...

EDIT - jedini problem je zapravo sto je SoC isti u 4a i ovom...

Mislim da je ovo dobar uređaj ako baš želiš Android telefon i unatoč tome što većina testova daje prednost P40 ili S20 mislim da je Pixelova kamera ponajbolja na telefonima što se tiče kvalitete slike. No, ako gledaš generalno, mislim da nikad nije bila lošija pozicija za Android telefone u usporedbi sa iPhoneom. Ne kažem da je Pixel 5 loš, ali ne vidim puno razloga zašto bih ovo kupio, a ne iPhone.

 

Pixel modeli su trebali biti neki pokazni poligon za mogućnosti koje nudi Android svijet, mislim da pokazuju se manje i manje, no činjenica i jest da u zadnje vrijeme i ima sve manje noviteta tako da je sve to "meeeh".

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest

"Nova usluga Google TV zamijenit će dosadašnji Android TV, a bit će integrirana u novi Chromecast."

 

Ne razumijem do kraja što je na kraju taj "Google TV", da li je to samo upakirani ATV u drugo ime, rebranding ili nešto treće?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
southy kaže...
Mitch kaže...

U SoCu nije stvar toliko osim nekome tko gejma. Ima vise RAMa, bolji build i $200 nizu cijenu u startu i to na 128 GB modelu. Ne vidim neki uredaj koji ce konkurirati out-of-the-box sa ovom kamerom, baterijom, 90Hz, 5G za $699 a da nije Xiaomi.

 

Za vecinu Amerike koja kupuje Android, ovo je odlican deal. Pogotovo da se zamjeni S8, Pixel 1, 2, 3...

 

Ovo nije konkurent iPhoneu 11/12 Pro, vec onom jeftinijem modelu koji je isto $649/749...

EDIT - jedini problem je zapravo sto je SoC isti u 4a i ovom...

Mislim da je ovo dobar uređaj ako baš želiš Android telefon i unatoč tome što većina testova daje prednost P40 ili S20 mislim da je Pixelova kamera ponajbolja na telefonima što se tiče kvalitete slike. No, ako gledaš generalno, mislim da nikad nije bila lošija pozicija za Android telefone u usporedbi sa iPhoneom. Ne kažem da je Pixel 5 loš, ali ne vidim puno razloga zašto bih ovo kupio, a ne iPhone.

 

Pixel modeli su trebali biti neki pokazni poligon za mogućnosti koje nudi Android svijet, mislim da pokazuju se manje i manje, no činjenica i jest da u zadnje vrijeme i ima sve manje noviteta tako da je sve to "meeeh".

 Treba pricekat iPhone 12 za $649. Od toliko hypea, izgleda da su ga ipak osakatili u par kategorija di je Pixel podebljan (5G, 90Hz, batka).

15 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
mzopg kaže...
Mitch kaže...

U SoCu nije stvar toliko osim nekome tko gejma. Ima vise RAMa, bolji build i $200 nizu cijenu u startu i to na 128 GB modelu. Ne vidim neki uredaj koji ce konkurirati out-of-the-box sa ovom kamerom, baterijom, 90Hz, 5G za $699 a da nije Xiaomi.

 

Za vecinu Amerike koja kupuje Android, ovo je odlican deal. Pogotovo da se zamjeni S8, Pixel 1, 2, 3...

 

Ovo nije konkurent iPhoneu 11/12 Pro, vec onom jeftinijem modelu koji je isto $649/749...

EDIT - jedini problem je zapravo sto je SoC isti u 4a i ovom...

Sa gledišta jednog Amerikanca je to vjerojatno dobar deal, ali nisam znao da tako gledamo. 

 

SoC ima i ISP koji bi trebao imati utjecaja na fotke i procesiranje, ali slažem se, ljudi često overkillaju svoje zahtjeve. RAM i disk mi nije usporedivo sa prethodnim godinama jer je logično da to raste iz godine u godinu prateći razvoj OS-a i aplikacija, a i cijena tih komponenata vremenom pada pa proizvođaču obično to ne predstavlja dodatni trošak.

 

Što nije Pixel 4 krenuo sa 799$? Pa je razlika "samo" 100$, u svakom slučaju dobar potez.

 

E sad teško da će mu netko konkurirati u SAD-u za tu cijenu kad u igri ostaju Apple i Samsung. Kad makneš Xiaomi, Huawei, Realme, Oppo i ostale koji tamo nisu dostupni ne ostane ti previše. Da, slažem se onda da je jednom Amerikancu ovo dobar deal.

 

Mislim da će iPhone 12 mini ili kako će se već zvati biti ispod Pixela 5, vjerojatno će to biti nekakav iPhone SE 2020 sa dizajnom iPhone-a 11. Ovaj Pixel 5 bi u tom slučaju prije stavio uz iPhone 12 osnovni model. Ali vidjeti ćemo nakon prezentacije.

 A gledam s tog stajalista jer je taj novi ekosustav prakticki jedino realiziran u Americi. 

 

Android TV je fora jer ima sve appove koji ti trebaju, a jako puno ljudi tamo ima vise tih pretplata. Takoder Pixel usluge (npr Google Pay, Youtube Music) koje su dobro integrirane i placanje clouda/photos/iClouda je popularnije u Americi. Kao i dealovi na ovakve telefone.

10 godina
offline
Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest

Jel se zna gdje bi mozda mogao uzet taj novi Chromecast?

 

Ne nalazim po internetima

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
Del_Boy97 kaže...

Jel se zna gdje bi mozda mogao uzet taj novi Chromecast?

 

Ne nalazim po internetima

 Zanina me ista stvar. 
Ima li naznake kada bi mogao biti u HR ako ce uopce biti? Postoji li mogucnost da ga se uzme vec sada nekim zaobilaznim putem?

10 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
jerdna kaže...
Del_Boy97 kaže...

Jel se zna gdje bi mozda mogao uzet taj novi Chromecast?

 

Ne nalazim po internetima

 Zanina me ista stvar. 
Ima li naznake kada bi mogao biti u HR ako ce uopce biti? Postoji li mogucnost da ga se uzme vec sada nekim zaobilaznim putem?

 razmisljao jedino mozda preko google storea u njemackoj i onda na mailboxde

14 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
Del_Boy97 kaže...
jerdna kaže...
Del_Boy97 kaže...

Jel se zna gdje bi mozda mogao uzet taj novi Chromecast?

 

Ne nalazim po internetima

 Zanina me ista stvar. 
Ima li naznake kada bi mogao biti u HR ako ce uopce biti? Postoji li mogucnost da ga se uzme vec sada nekim zaobilaznim putem?

 razmisljao jedino mozda preko google storea u njemackoj i onda na mailboxde

 Neće ti to proći. Barem meni za Pixel nije. Prošla narudžba, sve ok. I par dana kasnije vratili lovu uz napomenu da su prekršeni uvjeti kupnje.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 0:01 (kratos091).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
kratos091 kaže...

 Neće ti to proći. Barem meni za Pixel nije. Prošla narudžba, sve ok. I par dana kasnije vratili lovu uz napomenu da su prekršeni uvjeti kupnje.

??? Koji uvjeti kupnje? Neka EU glupost ili ....?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
Google vjerojatno ne dostavlja u PO boxeve, kao i u Americi upravo zato sto nemaju logistiku u HR.


Nerealno je ocekivati da ce Chromecast i Pixel doci sluzbeno u HR jos par god...jednostavno za CC im nema smisla kad vecina ce Castat torrente umjesto placat preplate
14 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
southy kaže...
kratos091 kaže...

 Neće ti to proći. Barem meni za Pixel nije. Prošla narudžba, sve ok. I par dana kasnije vratili lovu uz napomenu da su prekršeni uvjeti kupnje.

??? Koji uvjeti kupnje? Neka EU glupost ili ....?

 Nope, Google "glupost". Ako nešto naručuješ sa .de google storea, adresa/kupac mora biti iz DE.

 

Mislim da to nije samo zbog zemalja gdje google store nije podržan, već i zbog razlike u cijenama između storeova. Pixel 4A je bio najjeftiniji upravo u Njemačkoj, nekih 30-40€ u odnosu na talijanski google store npr.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
kratos091 kaže...

Nope, Google "glupost". Ako nešto naručuješ sa .de google storea, adresa/kupac mora biti iz DE.

 

Mislim da to nije samo zbog zemalja gdje google store nije podržan, već i zbog razlike u cijenama između storeova. Pixel 4A je bio najjeftiniji upravo u Njemačkoj, nekih 30-40€ u odnosu na talijanski google store npr.

Znam da smo im mi zadnja rupa na svirali, ali pa zar ne bi EU trebao omogućavati jedinstveno tržište? Zar to nije diskriminacija i osnova da ih EU opali kaznom?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N

Mislim da je to do stava tvrtke koja posluje na EU. Moraju dostavit istu kvalitetu u cijeloj EU, ali nitko im ne brani na kojem tržištu će nastupat i po kojoj cijeni.

Steta, bas sam se ponadao. A nis onda cu uzet obican chromecast... Mislio sam kad vec kupujem da uzmem najnoviji, ali ocito nista od toga.
Toliko toga ima google hardware store za pametne domove, a nista od toga nije dostupno.

10 godina
offline
Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i Nest

Jel se sjeća netko ove Lumie 620? Najbolja stvar koju sam vidio samo na tom mobitelu. Stražnji poklopac je u biti maska te se mobitel mogao samo premjestiti u drugi poklopac ak se trenutni potrga. Tak nekaj bih kupio opet bez how much for it.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
gocc01 kaže...

Jel se sjeća netko ove Lumie 620? Najbolja stvar koju sam vidio samo na tom mobitelu. Stražnji poklopac je u biti maska te se mobitel mogao samo premjestiti u drugi poklopac ak se trenutni potrga. Tak nekaj bih kupio opet bez how much for it.

 Imam ti Lumiu 640 čini mi se. Stara je negdje 4 godine. 

10 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N

imao L630, dobro me služila.

 

520 takodjer

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 22:59 (Del_Boy97).
6 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
kratos091 kaže...
Del_Boy97 kaže...
jerdna kaže...
Del_Boy97 kaže...

Jel se zna gdje bi mozda mogao uzet taj novi Chromecast?

 

Ne nalazim po internetima

 Zanina me ista stvar. 
Ima li naznake kada bi mogao biti u HR ako ce uopce biti? Postoji li mogucnost da ga se uzme vec sada nekim zaobilaznim putem?

 razmisljao jedino mozda preko google storea u njemackoj i onda na mailboxde

 Neće ti to proći. Barem meni za Pixel nije. Prošla narudžba, sve ok. I par dana kasnije vratili lovu uz napomenu da su prekršeni uvjeti kupnje.

Ja ga jučer naručio, isto prošla narudžba, ali su poslali već DHL-u da preuzme pošiljku prema Mailbox.de? Za sada ne vidim problem.. Uredno imam tracking i sve za sada ok.. nadam se da ostane tako.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 23:43 (love2ml86).
6 godina
offline
Re: Google predstavio Pixel 5, novi Chromecast i N
jerdna kaže...

Mislim da je to do stava tvrtke koja posluje na EU. Moraju dostavit istu kvalitetu u cijeloj EU, ali nitko im ne brani na kojem tržištu će nastupat i po kojoj cijeni.

Steta, bas sam se ponadao. A nis onda cu uzet obican chromecast... Mislio sam kad vec kupujem da uzmem najnoviji, ali ocito nista od toga.
Toliko toga ima google hardware store za pametne domove, a nista od toga nije dostupno.

Chromecast novi (s daljinskim) imaš kod nas, npr. Sancta Domenica ga prodaje..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice