Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

poruka: 37
|
čitano: 9.235
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr".
14 godina
offline
Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

Znači snimim par FullHD videa i ode sav prostor. Mislim da ću radije kombinirati 2 besplatna MEGA računa sa po 50GB plus 2 besplatna OneDrive računa sa po 50GB. To je svakako backup ako mi rikne SD kartica ili oštetim mobač.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

E, a postoji mogućnost da softver sam smanji na ovu veličinu gdje je free?

(postoji softver za mob i desktop, meni bi bilo zanimljivo a dekstop verziju ako netko zna)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne

da, na google photos stranici, otiđi u postavke i sve fotke i video zapise odradi jednim klikom

4 godine
neaktivan
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne

Zašto se patiti sa 4x računa i različitim servisima.

Pa 200 GB Google One account na godinu dana je 240 kn.

Vrijedi svake kune.

3 godine
offline
Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

Zakaj mi za slike pise 127mb a za gdisk/mail 9gb, sveukupn 9,3gb! u fotografijama imam jedno 5 mil slika s dslr od 16mp starih 20g, wtf? nekuzim vise nista

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Boris grozni kaže...

Zakaj mi za slike pise 127mb a za gdisk/mail 9gb, sveukupn 9,3gb! u fotografijama imam jedno 5 mil slika s dslr od 16mp starih 20g, wtf? nekuzim vise nista

 Tako je i kod mene, imam hrpu sa DSLR-a kojih nigdje nema u tom zauzeću

4 godine
offline
Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

Jer vam to prikazuje kvotu koja se oduzima od vasih (15gb prostora). 

 

Ako su u visokoj kvaliteti (smanjenoj) to vam ne ulazi u tu kvotu. Znaci to ne prikazuje ukupnu velicinu koju zauzimate na google cloudu vec samo velicinu koja ce vam se "naplacivat". 

 

Uzmite u obzir ako google photos ne moze ocitat video / slike (radi formata, il xy razloga) to vam se odbija takoder od kvote. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

Ovo je bila long con navlakuša od Googla da nas navuče na uslugu pa sad ulazimo u cash cow razdoblje :-D

Hoće da kupimo godišnju pretplatu.

Osobno mislim da bi trebali ostaviti  neku možda slabiju verziju ove dosada besplatne usluge, ako ništa da novim korisnicima pokažu uslugu i navuku ih.

Npr. sve dosadašnje i buduće slike konvertiraju na nekakvu cca 0.5 megabajta formu.

Osobno mi je najzgodnija strana njihovog appa traženje slika po lokaciji na mapsima.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
drag kaže...

Ovo je bila long con navlakuša od Googla da nas navuče na uslugu pa sad ulazimo u cash cow razdoblje :-D

Hoće da kupimo godišnju pretplatu.

Osobno mislim da bi trebali ostaviti  neku možda slabiju verziju ove dosada besplatne usluge, ako ništa da novim korisnicima pokažu uslugu i navuku ih.

Npr. sve dosadašnje i buduće slike konvertiraju na nekakvu cca 0.5 megabajta formu.

Osobno mi je najzgodnija strana njihovog appa traženje slika po lokaciji na mapsima.

 

 Ko ti brani da to sam uradis?

Sto se tice google photosa ja cu ako treba i platiti samo radi searcha. Najbolja stvar je pretraga po licu. Radi fenomenalno....

13 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
uss kaže...

Znači snimim par FullHD videa i ode sav prostor. Mislim da ću radije kombinirati 2 besplatna MEGA računa sa po 50GB plus 2 besplatna OneDrive računa sa po 50GB. To je svakako backup ako mi rikne SD kartica ili oštetim mobač.

 Nije mi poanta kombinirat i zajebavat se sa raznim servisima i ručno uplaodat stvari i opet ili nemaš pristup tome ili ti je teže dostupno.

 

Google photos uzmem mob, upišem bilo čije ime, neki glupi pojam, lokaciju bilo šta pronađe mi fotku instantno  među 10k+ fotogafija i uvijek mi je sve dostupno na mobu.

 

Jedan klik podjelim fotke ili albume sa ljudima pojavi im se instantno u njihovim google photos itd..

 

Ma šta se može mjeriti sa ovim?

 

I da se razumijemo imam neograničeni i dropbox i one drive preko firme,  i svejedno mislim uzet prostor za google photos kad potrošim ovih besplatnih 17gb koje imam..

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2021 13:09 (ivicask).
5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
ivicask kaže...
uss kaže...

Znači snimim par FullHD videa i ode sav prostor. Mislim da ću radije kombinirati 2 besplatna MEGA računa sa po 50GB plus 2 besplatna OneDrive računa sa po 50GB. To je svakako backup ako mi rikne SD kartica ili oštetim mobač.

 Nije mi poanta kombinirat i zajebavat se sa raznim servisima i ručno uplaodat stvari i opet ili nemaš pristup tome ili ti je teže dostupno.

 

Google photos uzmem mob, upišem bilo čije ime, neki glupi pojam, lokaciju bilo šta pronađe mi fotku instantno  među 10k+ fotogafija i uvijek mi je sve dostupno na mobu.

 

Jedan klik podjelim fotke ili albume sa ljudima pojavi im se instantno u njihovim google photos itd..

 

Ma šta se može mjeriti sa ovim?

 Google photos nema konkurenciju....

14 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
ivicask kaže...
uss kaže...

Znači snimim par FullHD videa i ode sav prostor. Mislim da ću radije kombinirati 2 besplatna MEGA računa sa po 50GB plus 2 besplatna OneDrive računa sa po 50GB. To je svakako backup ako mi rikne SD kartica ili oštetim mobač.

 Nije mi poanta kombinirat i zajebavat se sa raznim servisima i ručno uplaodat stvari i opet ili nemaš pristup tome ili ti je teže dostupno.

 

Google photos uzmem mob, upišem bilo čije ime, neki glupi pojam, lokaciju bilo šta pronađe mi fotku instantno  među 10k+ fotogafija i uvijek mi je sve dostupno na mobu.

 

Jedan klik podjelim fotke ili albume sa ljudima pojavi im se instantno u njihovim google photos itd..

 

Ma šta se može mjeriti sa ovim?

 

I da se razumijemo imam neograničeni i dropbox i one drive preko firme,  i svejedno mislim uzet prostor za google photos kad potrošim ovih besplatnih 17gb koje imam..

 Sve je OK ali ja sam više vezan za Microsoft ekosustav i mislim da su više fer prema korisnicima iako je sve to slična mraka . Microsoft i kad zezne to je zato što ni sami ne znaju gdje udaraju. Mogao bi komotno bez Google ali sam vezan jer imam kupljenu gomilu aplikacija i igara na Play Storeu, te naravno neizbježni YouTube.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
15 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Nakon godina koristenja skydrive pa onedrive za Fotografije s moba prosli tjedan uzeo 100gb google drivea za 20eur godisnje. Cini se na prvi pogled dosta brze i preglednije te vuce manje resursa s moba.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
uss kaže...
ivicask kaže...
uss kaže...

Znači snimim par FullHD videa i ode sav prostor. Mislim da ću radije kombinirati 2 besplatna MEGA računa sa po 50GB plus 2 besplatna OneDrive računa sa po 50GB. To je svakako backup ako mi rikne SD kartica ili oštetim mobač.

 Nije mi poanta kombinirat i zajebavat se sa raznim servisima i ručno uplaodat stvari i opet ili nemaš pristup tome ili ti je teže dostupno.

 

Google photos uzmem mob, upišem bilo čije ime, neki glupi pojam, lokaciju bilo šta pronađe mi fotku instantno  među 10k+ fotogafija i uvijek mi je sve dostupno na mobu.

 

Jedan klik podjelim fotke ili albume sa ljudima pojavi im se instantno u njihovim google photos itd..

 

Ma šta se može mjeriti sa ovim?

 

I da se razumijemo imam neograničeni i dropbox i one drive preko firme,  i svejedno mislim uzet prostor za google photos kad potrošim ovih besplatnih 17gb koje imam..

 Sve je OK ali ja sam više vezan za Microsoft ekosustav i mislim da su više fer prema korisnicima iako je sve to slična mraka . Microsoft i kad zezne to je zato što ni sami ne znaju gdje udaraju. Mogao bi komotno bez Google ali sam vezan jer imam kupljenu gomilu aplikacija i igara na Play Storeu, te naravno neizbježni YouTube.

 

bik kaže...
Nakon godina koristenja skydrive pa onedrive za Fotografije s moba prosli tjedan uzeo 100gb google drivea za 20eur godisnje. Cini se na prvi pogled dosta brze i preglednije te vuce manje resursa s moba.

 Mi pricamo o google photos aplikaciji a ne o gdriveu....

13 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Posmatrač kaže...
uss kaže...
ivicask kaže...
uss kaže...

Znači snimim par FullHD videa i ode sav prostor. Mislim da ću radije kombinirati 2 besplatna MEGA računa sa po 50GB plus 2 besplatna OneDrive računa sa po 50GB. To je svakako backup ako mi rikne SD kartica ili oštetim mobač.

 Nije mi poanta kombinirat i zajebavat se sa raznim servisima i ručno uplaodat stvari i opet ili nemaš pristup tome ili ti je teže dostupno.

 

Google photos uzmem mob, upišem bilo čije ime, neki glupi pojam, lokaciju bilo šta pronađe mi fotku instantno  među 10k+ fotogafija i uvijek mi je sve dostupno na mobu.

 

Jedan klik podjelim fotke ili albume sa ljudima pojavi im se instantno u njihovim google photos itd..

 

Ma šta se može mjeriti sa ovim?

 

I da se razumijemo imam neograničeni i dropbox i one drive preko firme,  i svejedno mislim uzet prostor za google photos kad potrošim ovih besplatnih 17gb koje imam..

 Sve je OK ali ja sam više vezan za Microsoft ekosustav i mislim da su više fer prema korisnicima iako je sve to slična mraka . Microsoft i kad zezne to je zato što ni sami ne znaju gdje udaraju. Mogao bi komotno bez Google ali sam vezan jer imam kupljenu gomilu aplikacija i igara na Play Storeu, te naravno neizbježni YouTube.

 

bik kaže...
Nakon godina koristenja skydrive pa onedrive za Fotografije s moba prosli tjedan uzeo 100gb google drivea za 20eur godisnje. Cini se na prvi pogled dosta brze i preglednije te vuce manje resursa s moba.

 Mi pricamo o google photos aplikaciji a ne o gdriveu....

 Pa to je ista stvar, koristi ti se isti prostor za pohranu, kad kupiš 100gb kupio si 100gb prostora na googlu bilo to photos, drive  ili mail, koristiš isti prostor. 

5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
ivicask kaže...
P....

 Pa to je ista stvar, koristi ti se isti prostor za pohranu, kad kupiš 100gb kupio si 100gb prostora na googlu bilo to photos, drive  ili mail, koristiš isti prostor. 

 Jesi ikad koristio google photos? Gdrive mozes koristiti bez google photos i on je potpuno isti kao i onedrive i sl.. Photos pravi razliku....

Google phptos ti daje search po milion stvari albume i sl.

One drive i sl nemaju google photos. Ja imam one drive 1TB tj office 365 ali cu platiti google photos ako treba.....

13 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Jel si pročitao iznad postove moje? Odgovor ti je tu. A ja pričam o prostoru a ne o aplikaciji, 100gb koristiš za sve Google resurse, samo sam se to nadovezao..
15 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Tocno to, drive, mail, backup i fotos je povezano u tih 100gb.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Nema djabe ni u stare babe... bilo i ostalo.
Google je sve to divno odigra, iskoristia ogromnu kolicinu fotografija kako bi unaprijedia svoj AI za prepoznavanje, a sad, kad mu vise korisnici u toj fazi nisu potrebni i kad ih je navuka, onda se odlucia upecat ih, a ljudi su prekomodni i prelini da bi za ista drugo znali.
100GB, 200GB, to su smjesne kolicine! dva diska od 4TB za pohranu dodju nesto vise od 1000kn. i vasi su! synology koji ima jako dobar app za fotografije moze se nac vec od 2500kn. Pristup mu je moguc s neta, iz kuce, pc ili mob, svejedno... ali zna li jedan "boli me k...c" korisnik za takvo sto? vjerojano ne!
mikroplacanja i pretplate ce vas elegantno kostat kroz godine znatno vise nego da posjedujete nesto vlastito.
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
ivicask kaže...
Jel si pročitao iznad postove moje? Odgovor ti je tu. A ja pričam o prostoru a ne o aplikaciji, 100gb koristiš za sve Google resurse, samo sam se to nadovezao..

 Jesi li ti procitao moj odgovor gdje sam jasno rekao da pricam o google potos a ne gdriveu? Jesi li procitao naslov teme?

wifi kaže...
Nema djabe ni u stare babe... bilo i ostalo.
Google je sve to divno odigra, iskoristia ogromnu kolicinu fotografija kako bi unaprijedia svoj AI za prepoznavanje, a sad, kad mu vise korisnici u toj fazi nisu potrebni i kad ih je navuka, onda se odlucia upecat ih, a ljudi su prekomodni i prelini da bi za ista drugo znali.
100GB, 200GB, to su smjesne kolicine! dva diska od 4TB za pohranu dodju nesto vise od 1000kn. i vasi su! synology koji ima jako dobar app za fotografije moze se nac vec od 2500kn. Pristup mu je moguc s neta, iz kuce, pc ili mob, svejedno... ali zna li jedan "boli me k...c" korisnik za takvo sto? vjerojano ne!
mikroplacanja i pretplate ce vas elegantno kostat kroz godine znatno vise nego da posjedujete nesto vlastito.

 Koje drugo? Sta je alternativa google photosu? Barem priblizno? 

13 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Posmatrač kaže...
ivicask kaže...
Jel si pročitao iznad postove moje? Odgovor ti je tu. A ja pričam o prostoru a ne o aplikaciji, 100gb koristiš za sve Google resurse, samo sam se to nadovezao..

 Jesi li ti procitao moj odgovor gdje sam jasno rekao da pricam o google potos a ne gdriveu? Jesi li procitao naslov teme?

wifi kaže...
Nema djabe ni u stare babe... bilo i ostalo.
Google je sve to divno odigra, iskoristia ogromnu kolicinu fotografija kako bi unaprijedia svoj AI za prepoznavanje, a sad, kad mu vise korisnici u toj fazi nisu potrebni i kad ih je navuka, onda se odlucia upecat ih, a ljudi su prekomodni i prelini da bi za ista drugo znali.
100GB, 200GB, to su smjesne kolicine! dva diska od 4TB za pohranu dodju nesto vise od 1000kn. i vasi su! synology koji ima jako dobar app za fotografije moze se nac vec od 2500kn. Pristup mu je moguc s neta, iz kuce, pc ili mob, svejedno... ali zna li jedan "boli me k...c" korisnik za takvo sto? vjerojano ne!
mikroplacanja i pretplate ce vas elegantno kostat kroz godine znatno vise nego da posjedujete nesto vlastito.

 Koje drugo? Sta je alternativa google photosu? Barem priblizno? 

 Naslov teme je "Besplatna Pohrana..."

 

Ja sam komentirao da NE kupuješ 100gb ZA google photos, ne postoji 100GB specifično za google photos!.

 

Kupuješ 100gb(ili više) općenito i obuhvaća sve od photos, disk , email itd..

 

100% vezano uz naslov temu, ne kužim šta pričaš?

 

Pitaš me jel koristim photos, pisao sam gore da koristim i mislim kupiti i koje su sve prednosti..

 

Imam feeling da me zahebavaš :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 8:54 (ivicask).
5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
ivicask kaže...
Posmatrač kaže...
....

 Koje drugo? Sta je alternativa google photosu? Barem priblizno? 

 Naslov teme je "Besplatna Pohrana..."

 

Ja sam komentirao da NE kupuješ 100gb ZA google photos, ne postoji 100GB specifično za google photos!.

 

Kupuješ 100gb(ili više) općenito i obuhvaća sve od photos, disk , email itd..

 

100% vezano uz naslov temu, ne kužim šta pričaš?

 

Pitaš me jel koristim photos, pisao sam gore da koristim i mislim kupiti i koje su sve prednosti..

 

Imam feeling da me zahebavaš :)

 Ne. Pazi ne trolam vec razgovaramo. Besplatnu pohranu si imao kao dio google photosa gdje si imao besplatnu neogranicenu pohranu za fotke u visokoj rezoluciji. To nikad nije postojalo mimo google photosa na gdriveu iako i google photos koristi gdrive. Ovdje se mijenja taj dio i pricati o gdriveu kao takvom je offtopic... 

 

Iako imam onedrive 1tb platicu ako treba gdrive radi google photosa. Da nema google photosa nemam apsolutno nikakvog razloga platiti gdrive kao takav jer ne neudi nista sto vec nemam. Photos pravi tu razliku i kao takav nema konkurenciju....

15 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Trollas gluposti, sta je tebi ta ogromna razlike između Google photos i onedrive photos?
Wifija bolje ne komentirati :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 14:19 (bik).
6 godina
offline
Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

Znaci placam google 25 kn mjesecno za 200 gigi, dal mi se to opce isplati ili bolj eda kupim eksterni disk, ovo tjeranj ena kupovinu me nervira, sto dalje?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
yaya23_08 kaže...

Znaci placam google 25 kn mjesecno za 200 gigi, dal mi se to opce isplati ili bolj eda kupim eksterni disk, ovo tjeranj ena kupovinu me nervira, sto dalje?

 Niko te ne tjera ni na sta. Imas free prostor ako ti je malo onda kupis.... Disk i cloud su dvije razlicite stvari... NIsam siguran da tu mozes staviti ili.....

13 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
yaya23_08 kaže...

Znaci placam google 25 kn mjesecno za 200 gigi, dal mi se to opce isplati ili bolj eda kupim eksterni disk, ovo tjeranj ena kupovinu me nervira, sto dalje?

Poanta Google Photos je da uvijek imaš pristup fotografijama bez obzira gdje se nalaziš i koji uređaj koristiš. Kao i to da u slučaju katastrofe, kvara uređaja tvoje slike su i dalje na sigurnom mjestu.

Kod eksternog diska stvar je drugačija. Slike se nalaze samo na tom disku, ne možeš mu pristupiti od bilo kuda i s bilo kojeg uređaja, a u slučaju kvara slike gubiš. 

 

Ti odluči...

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
RPi i pustit ga preko VPNa.
5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
silvio3105 kaže...
RPi i pustit ga preko VPNa.

 Imas pristup ali nemas sigurnost....

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Sigurnost?
Postoje softveri za RPi koji ga pretvaraju u NAS/multimedia server. Podaci neće bit na izvolte.
Imam WD Blue 2kom u PCu, stari su 10+ godina i dan danas rade. HD Tune kaže 0 bad sektora.
5 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
silvio3105 kaže...
Sigurnost?
Postoje softveri za RPi koji ga pretvaraju u NAS/multimedia server. Podaci neće bit na izvolte.
Imam WD Blue 2kom u PCu, stari su 10+ godina i dan danas rade. HD Tune kaže 0 bad sektora.

 Virusi? Pozar? Kradja? HD moze otkazati bez ikakvih prethodnih upozorenja. samo jedan dan ga ne vidis i to je to....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice