Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

poruka: 49
|
čitano: 9.946
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika".
15 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...

Imam Google One pa mi zato backupira u original quality neograničeno. Nisam znao.

 

Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi se dogodilo da prestaneš plaćati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Bitanga kaže...
Ezio kaže...
Bitanga kaže...

Google Photos bi bio savršen kad bi bio integriran sa Driveom, na način na koji OneDrive ima integrirano sve.

Ovako je samo polovično rješenje kao i većina drugih. Blizu savršenstva, ali godinama nikakvog napretka po tom pitanju.

Ja ne uploadam fotke samo sa mobitela. Koristim razne alate koji spremaju screenshote u lokalne foldere na dva PCa, i kopiram fotke iz drugih izvora u razne foldere.

Svi ti folderi mi se automatski pojavljuju u OneDriveu na webu, desktopu i mobileu i mogu pregledavati te fotke na isti način kao i one backupirane s mobitela.

Organizirano u foldere, a ne kao jedan beskonačni timeline. A mogu vidjeti i timeline na webu ako želim, i foldere i albume. 

Mislim da ovo što si opisao radi google drive. Ne koristim OneDrive pa ne znam ima li nešto što Gdrive nema.

 

 

Da, kao druga nezavisna aplikacija, odvojena od Photos.

 

Starting in July, new photos and videos from Drive won’t automatically show in Photos. Similarly, new photos and videos in Photos will not be added to the Photos folder in Drive. 

 

Ima još puno drugačijih koncepata koje sam spomenuo, a koji su u OneDriveu lijepo integrirani i pašu mi u workflow.

Nisam prilagodio workflow OneDriveu, nego baš naprotiv, shvatio sam da mi odlično odgovara kako radi.

No, bez problema bih prešao na nešto bolje da otkrijem, kao što sam već nekoliko puta do sada. Nisam neki OneDrive fanatik :-)

 Pa zar je OneDrive ekvivalent google photosu? Ne bih rekao. OneDrive je "konkurencija" Google Driveu. Photos je izdvojena aplikacija, jednostavna, atraktivna i učinkovita. Fotke se mogu shareati i iz google drivea direktno i pregledavati u google driveu ako se baš želi, ali nekako je za shareanje albuma i pregledavanje fotki primjereniji photos jer je "albumolik" za razliku od ozbiljnijeg "folderolikog" google drivea.

Ovo sa automatskim prikazivanjem fotki sa drajva u photosu i obrnuto nije ni potrebno i zapravo samo unosi zbrku u timelineu google photosa. A omogućeno je uploadanje fotki sa google drivea u photos što je meni osobno ranije falilo, tako da je sad situacija bolja nego prije. Zna google kaj radi.

Intenzivno koristim i google drive i photos. 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 14:35 (Ezio).
5 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...
 A omogućeno je uploadanje fotki sa google drivea u photos što je meni osobno ranije falilo, tako da je sad situacija bolja nego prije. Zna google kaj radi.

Intenzivno koristim i google drive i photos. 

 

 A kako obrnuto? Meni ovo ne paše jer mi app (gphotos) sam diže slike gore pa ih ja onda moram skinut da bi ih uploadao na drive... Bezveze, a nisam pronašao način kako to najjednostavnije obaviti a da ne moram skidat i uploadat. Onako, mi je bilo super jer su mi se slike jednostavno syncale iz photosa sa drajvom i obrnuto - sad kurac.

Sve Vas Volim
13 godina
offline
Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

Jel su dodali za Hrvatsku grupiranje i prepoznavanje lica?Ili i dalje treba jednokratno upaliti preko VPN-a US/Kanada?Inače najjača stvar ikad, upišem bilo čije ime nakon što sam jednom rekao tko je ta osoba i pronađe mi ga na svim fotkama i videozapisima koji sam ikad snimio, zakon stvar za traženja starih fotka i uspomena.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...
Bitanga kaže...
Ezio kaže...
Bitanga kaže...

Google Photos bi bio savršen kad bi bio integriran sa Driveom, na način na koji OneDrive ima integrirano sve.

Ovako je samo polovično rješenje kao i većina drugih. Blizu savršenstva, ali godinama nikakvog napretka po tom pitanju.

Ja ne uploadam fotke samo sa mobitela. Koristim razne alate koji spremaju screenshote u lokalne foldere na dva PCa, i kopiram fotke iz drugih izvora u razne foldere.

Svi ti folderi mi se automatski pojavljuju u OneDriveu na webu, desktopu i mobileu i mogu pregledavati te fotke na isti način kao i one backupirane s mobitela.

Organizirano u foldere, a ne kao jedan beskonačni timeline. A mogu vidjeti i timeline na webu ako želim, i foldere i albume. 

Mislim da ovo što si opisao radi google drive. Ne koristim OneDrive pa ne znam ima li nešto što Gdrive nema.

 

 

Da, kao druga nezavisna aplikacija, odvojena od Photos.

 

Starting in July, new photos and videos from Drive won’t automatically show in Photos. Similarly, new photos and videos in Photos will not be added to the Photos folder in Drive. 

 

Ima još puno drugačijih koncepata koje sam spomenuo, a koji su u OneDriveu lijepo integrirani i pašu mi u workflow.

Nisam prilagodio workflow OneDriveu, nego baš naprotiv, shvatio sam da mi odlično odgovara kako radi.

No, bez problema bih prešao na nešto bolje da otkrijem, kao što sam već nekoliko puta do sada. Nisam neki OneDrive fanatik :-)

 Pa zar je OneDrive ekvivalent google photosu? Ne bih rekao. OneDrive je "konkurencija" Google Driveu. Photos je izdvojena aplikacija, jednostavna, atraktivna i učinkovita. Fotke se mogu shareati i iz google drivea direktno i pregledavati u google driveu ako se baš želi, ali nekako je za shareanje albuma i pregledavanje fotki primjereniji photos jer je "albumolik" za razliku od ozbiljnijeg "folderolikog" google drivea.

Ovo sa automatskim prikazivanjem fotki sa drajva u photosu i obrnuto nije ni potrebno i zapravo samo unosi zbrku u timelineu google photosa. A omogućeno je uploadanje fotki sa google drivea u photos što je meni osobno ranije falilo, tako da je sad situacija bolja nego prije. Zna google kaj radi.

Intenzivno koristim i google drive i photos. 

 

 

OneDrive je i Google Drive i Google Photos u jednome. Čemu dvije aplikacije za istu stvar?

Ni dropbox nema dvije aplikacije za to nego jednu.

 

OneDrive ima backup fotki u cloud i prikaz fotki u tri načina (timeline, albumi/kolekcije ili folder based). Potpuno logično i intuitivno. 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Srce Isusovo kaže...
Ezio kaže...
 A omogućeno je uploadanje fotki sa google drivea u photos što je meni osobno ranije falilo, tako da je sad situacija bolja nego prije. Zna google kaj radi.

Intenzivno koristim i google drive i photos. 

 

 A kako obrnuto? Meni ovo ne paše jer mi app (gphotos) sam diže slike gore pa ih ja onda moram skinut da bi ih uploadao na drive... Bezveze, a nisam pronašao način kako to najjednostavnije obaviti a da ne moram skidat i uploadat. Onako, mi je bilo super jer su mi se slike jednostavno syncale iz photosa sa drajvom i obrnuto - sad kurac.

 Iskreno nije mi nikad trebalo backupiranje sa photosa na google drive. Stalno imati fotke i u photosu i na google driveu i na disku mi se čini apsolutno nepotrebno. Naravno, bilo je slučajeva da mi treba folder sa fotkama na google driveu ali nikad se nije radilo o nekom albumu kojeg bi već imao na photosu pa da sam ga trebao prebaciti na drive nego su bile fotke trenutno na kompu ili na mobu.

Ali ima rješenje. IFTTT.

 

PSN - darklydexter
9 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Bitanga kaže...
digitall kaže...
Bitanga kaže...

 

.

naravno, 100 ljudi 100 cudi, i naravno da sam probao onedrive i nikad vise ga necu ukljuciti.

a posto se ovdje radi o google photos, a ne o google driveu, kojeg opet stavljam u svim mogucim i nemogucim sutuacijama ispred bilo cega sto postoji po tom pitanju (koristim i dropbox i jos neke druge, al potpuno nebitno), dakle google photos je konkurenciju ostavio u prasini milijardama svjetlosnih godina, i za 100 godina ce mozda netko se pribliziti.. iako ne vjerujem ni to.. bit ce kao i do sad.. ako se konkurencija pomakne s mjesta, google ce ubaciti nesto sto jos ne postoji kod drugih.. argumenti su vec gore navedeni (to je sve osim obicne galerije)..

a ako netko bas pati na 100mpx slike u backapu, jednostavno platis tu neku mizernu cijenu i imas neograniceno i to (ili kupis pixel mob pa imas i to free).

ja osobno backupiram jos na 2 offline ekterna hdd-a, tako da mi je ovo samo dodatan backup bonus i savrseno za pretrazivanje, preslagivanje, albumiranje, sheranje, automatska katalogizacija i sl. na svim uredajima svugdje..

 

a moze li google home skuziti fotke s onedrive-a (ili neceg treceg) kad mu kazem; show me my photos from last year vaication in zadar on tv in living room? to inace radi sa google photos..

mozes li na onedrive napraviti film ili animaciju od svojih videa, slika, sa custom glazbom i sl? pa to sherirati odredenim osobama s odredenim pravima putem linka da u browseru to vidi? bez windows photos..

tako je, google photos je ipak za one malo vise "advanced usere"

 

e sad, ako ces gledat da postoji bolji video ili foto editor, da postoji jefitniji backup itd, onda dodes do toga da koristis 10 razlicitih aplikacija, dok je poanta svega ovoga sto je sve u jednoj, i sve radi bez greske, i to free.. i tko kaze da je losa apsolutno nema pojma o cemu prica. moze jedino biti da se nekome ne svida iz nekog razloga i to je ok, ali losa nije po nicemu

i btw godinama radi bez rusenja i bez najmanje greske, barem meni

 

Prestao sam čitati nakon "milijardama svjetlosnih godina". Očito je da ne možeš objektivno sudjelovati u diskusiji :-)

Google Photos bi bio savršen kad bi bio integriran sa Driveom, na način na koji OneDrive ima integrirano sve.

Ovako je samo polovično rješenje kao i većina drugih. Blizu savršenstva, ali godinama nikakvog napretka po tom pitanju.

Ja ne uploadam fotke samo sa mobitela. Koristim razne alate koji spremaju screenshote u lokalne foldere na dva PCa, i kopiram fotke iz drugih izvora u razne foldere.

Svi ti folderi mi se automatski pojavljuju u OneDriveu na webu, desktopu i mobileu i mogu pregledavati te fotke na isti način kao i one backupirane s mobitela.

Organizirano u foldere, a ne kao jedan beskonačni timeline. A mogu vidjeti i timeline na webu ako želim, i foldere i albume.

 

Ali sve je to cool, konkurencija je dobra stvar. Neka oni samo nude, a mi ćemo koristiti kome šta paše.

BTW, nitko nikome ne brani da koristi i više od jednog cloud servisa za fotografije. Lako uploadaš i na GooglePhotos i na OneDrive, pa kombiniraš. Ja za sad nemam potrebe jer mi OneDrive rješava problem i sa fotkama i sa fileovima na način na koji želim. Ako u jednom trenutku više ne bude, preći ću na nešto bolje ili meni prihvatljivije.

 ma sve ok, vidim da ne pričamo uopće o istoj stvari (o temi), ja o bureku ti o traktorima, tako da ne vrijedi trošiti slova bezveze ..  tako mozemo beskonačno..

a savjetujem ti da pročitaš post do kraja

 

Bitanga kaže...
Ezio kaže...
Bitanga kaže.... 

 

 

OneDrive je i Google Drive i Google Photos u jednome. Čemu dvije aplikacije za istu stvar?. 

 

 da se mene pitalo i ja bi potpuno odvojio fotke i videa od svega ostalog.. savršeno jednostavno ..

 

nhf razumijem sto zelis reci i koje je tvoje viđenje stvari i što tebi odgovara, sto ne znači da to mišljenje moraju imati i ostali, i sto ne znači da je to mišljenje "ispravnije" od nečijeg drugog

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 16:35 (digitall).
15 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
digitall kaže...

 ma sve ok, vidim da ne pričamo uopće o istoj stvari (o temi), ja o bureku ti o traktorima, tako da ne vrijedi trošiti slova bezveze ..  tako mozemo beskonačno..

a savjetujem ti da pročitaš post do kraja

 

 

 da se mene pitalo i ja bi potpuno odvojio fotke i videa od svega ostalog.. savršeno jednostavno ..

 

nhf razumijem sto zelis reci i koje je tvoje viđenje stvari i što tebi odgovara, sto ne znači da to mišljenje moraju imati i ostali, i sto ne znači da je to mišljenje "ispravnije" od nečijeg drugog

 

Ma pročitao sam sve tvoje, to se samo tako kaže :-P

 

No, pa odmah na početku sam rekao da je za većinu ljudi google photos sasvim dovoljan, pogotovo za one koji uopće ni ne koriste računala. Njih ni ne zanima ništa osim fotki s mobitela.

Ali sam rekao da je za advanced usere dosta limitiran, na što si se ti uvrijedio i rekao da baš je advanced :-) 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...
Srce Isusovo kaže...
Ezio kaže...
 A omogućeno je uploadanje fotki sa google drivea u photos što je meni osobno ranije falilo, tako da je sad situacija bolja nego prije. Zna google kaj radi.

Intenzivno koristim i google drive i photos. 

 

 A kako obrnuto? Meni ovo ne paše jer mi app (gphotos) sam diže slike gore pa ih ja onda moram skinut da bi ih uploadao na drive... Bezveze, a nisam pronašao način kako to najjednostavnije obaviti a da ne moram skidat i uploadat. Onako, mi je bilo super jer su mi se slike jednostavno syncale iz photosa sa drajvom i obrnuto - sad kurac.

 Iskreno nije mi nikad trebalo backupiranje sa photosa na google drive. Stalno imati fotke i u photosu i na google driveu i na disku mi se čini apsolutno nepotrebno. Naravno, bilo je slučajeva da mi treba folder sa fotkama na google driveu ali nikad se nije radilo o nekom albumu kojeg bi već imao na photosu pa da sam ga trebao prebaciti na drive nego su bile fotke trenutno na kompu ili na mobu.

Ali ima rješenje. IFTTT.

 

 

Treba ti ako želiš da ti se fotka s moba iste sekunde nakon fotkanja pojavi i na PCu kako bi mogao dalje s njom nešto korisno raditi.

Naravno da to možeš i na druge načine s više ručnog posla, ali meni je ovako zgodno.

Ili kad fotkam nešto s DSLRom, samo iskopiram u novi OneDrive\Pictures subfolder i vidim kao fotke na mobu i webu.

Ono što spominjem je da OneDrive radi savršeno po tom pitanju, nije isti način synca kao kod GoogleDrivea ili Dropboxa, jer fotka nije na disku računala sve dok joj ne pristupiš. Vidiš ju u file exploreru, i vidiš njene metapodatke (EXIF, thumbnail), ali će se skinuti tek dok ju otvoriš.

To je posebno zgodno dok imaš više računala, npr. doma i na poslu, laptop i sl.

I možeš cijeli onedrive folder "obrisati" da ne troši ništa na disku, a neke koje želiš složiš kao always offline da ih uvijek synca kao što je uobičajeno kod cloud driveova.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 17:02 (Bitanga).
5 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...

 Iskreno nije mi nikad trebalo backupiranje sa photosa na google drive. Stalno imati fotke i u photosu i na google driveu i na disku mi se čini apsolutno nepotrebno. Naravno, bilo je slučajeva da mi treba folder sa fotkama na google driveu ali nikad se nije radilo o nekom albumu kojeg bi već imao na photosu pa da sam ga trebao prebaciti na drive nego su bile fotke trenutno na kompu ili na mobu.

Ali ima rješenje. IFTTT.

 

 Nije nepotrebno jer bi mi sa drajva automatski povuklo i na lokalni disk. IFTTT mi samo automatizira process skidanja i dizanja,s ve mi je isto samo što to ne moram ručno. Onako kako je bilo prije, bilo koju promjenu da napravim bilo gdje (photos, drive, lokalni disk) automatski vidim na sva 3 mjesta - a sada - pogađaš - kurac. :D

Sve Vas Volim
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Srce Isusovo kaže...
 sad kurac.

 

Srce Isusovo kaže...

 - a sada - pogađaš - kurac. :D

 Ono, baš upada u oči. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

Kupio sam sad office 365 pretplatu pa cemo vidjet jel cemu sve to skupa. Nevjerojatno kako na google photos temi uspijes prodati microsoftov paket.

PSN - darklydexter
15 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...

Kupio sam sad office 365 pretplatu pa cemo vidjet jel cemu sve to skupa. Nevjerojatno kako na google photos temi uspijes prodati microsoftov paket.

 

A mogao si probati i bez pretplate.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 0:22 (Bitanga).
5 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Visak kaže...
 Ono, baš upada u oči. 

 A baš i upada... Nevjerovatno je koliko ovaj gugla napravi dobrih stvari a koliko zapravo još i više ih zajebe/ubije. 

Ezio kaže...

Kupio sam sad office 365 pretplatu pa cemo vidjet jel cemu sve to skupa. Nevjerojatno kako na google photos temi uspijes prodati microsoftov paket.

 OneDrive bi volio koristiti kad bi imao zaseban preglednik fotografija... Naprimjer, da je ko na windows phone-u galerija - nikad nebi ni instaliravao gPhotos jer je ono bilo perfektno. Šteta što nemaju taj app za android jer me je ova zadnja promjena totalno bacila van takta. 

Sve Vas Volim
15 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Srce Isusovo kaže...

 OneDrive bi volio koristiti kad bi imao zaseban preglednik fotografija... Naprimjer, da je ko na windows phone-u galerija - nikad nebi ni instaliravao gPhotos jer je ono bilo perfektno. Šteta što nemaju taj app za android jer me je ova zadnja promjena totalno bacila van takta. 

 

Zašto svi patite na posebne aplikacije za sve živo? :-) 

Imaš Photos tab u OneDriveu na mobu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Bitanga kaže...

Zašto svi patite na posebne aplikacije za sve živo? :-) 

Imaš Photos tab u OneDriveu na mobu.

To je jedan nepotreban tap kojeg moram obavit da vidim slike... Nope, jer galerija je nekakva najosnovnija aplikacija koja može postojati.  Neka mi prikazuje slike koje imam u cloudu i ono što napravim sa slikom u aplikaciji neka se to magijom ili božanskim čudom desi i na mom lokalnom disku i cloud backup-u. Tako mi je super na windows phone-u radilo i super mi je to radilo do pred tjedan dana na androidu. I sad to odjednom ne valja... 

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 11:54 (Srce Isusovo).
15 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Srce Isusovo kaže...
Bitanga kaže...

Zašto svi patite na posebne aplikacije za sve živo? :-) 

Imaš Photos tab u OneDriveu na mobu.

To je jedan nepotreban tap kojeg moram obavit da vidim slike... Nope, jer galerija je nekakva najosnovnija aplikacija koja može postojati.  Neka mi prikazuje slike koje imam u cloudu i ono što napravim sa slikom u aplikaciji neka se to magijom ili božanskim čudom desi i na mom lokalnom disku i cloud backup-u. Tako mi je super na windows phone-u i super mi je to radilo do pred tjedan dana na androidu. I sad to odjednom ne valja... 

 

A onda ćeš imati OneDrive, Samsung Galeriju i OneDrive Galeriju :-) Još i treću aplikaciju.

Ili bi možda Samsung, Google i drugi proizvođači trebali integrirati svoje Galerije sa svim cloudovima?

 

Na Win10 fino radi ta integracija kroz Photos app, al za Android nisu još napravili.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 12:00 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Bitanga kaže...
Ezio kaže...

Kupio sam sad office 365 pretplatu pa cemo vidjet jel cemu sve to skupa. Nevjerojatno kako na google photos temi uspijes prodati microsoftov paket.

 

A mogao si probati i bez pretplate.

 Otkazao sam pretplatu na evernote. Sa office 365 za cca 20 eura godišnje više dobijem onenote (kao zamjenu za evernote) + office paket + 1TB onedrive. Zapravo sam to trebao napraviti puno ranije, primarno zbog office 365.

Za fotke onedrive možda neću ni koristiti jer svi ljudi kojima shaream fotke imaju google photos. 

Ovi kojima shaream poslovno shaream sa google drivea ili sa nextclouda.

PSN - darklydexter
15 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...
Bitanga kaže...
Ezio kaže...

Kupio sam sad office 365 pretplatu pa cemo vidjet jel cemu sve to skupa. Nevjerojatno kako na google photos temi uspijes prodati microsoftov paket.

 

A mogao si probati i bez pretplate.

 Otkazao sam pretplatu na evernote. Sa office 365 za cca 20 eura godišnje više dobijem onenote (kao zamjenu za evernote) + office paket + 1TB onedrive. Zapravo sam to trebao napraviti puno ranije, primarno zbog office 365.

Za fotke onedrive možda neću ni koristiti jer svi ljudi kojima shaream fotke imaju google photos. 

Ovi kojima shaream poslovno shaream sa google drivea ili sa nextclouda.

 

Da, OneNote je zakon i ja ga koristim. Doduše on je free za sve. Ali ostali Office alati ionako nemaju konkurenciju pa kad već imaš Office365 sve ostalo je samo još ekstra dodatna vrijednost.

 

Pa ne biraš valjda svoju backup platformu na osnovu toga što drugi koriste :-)

Shareaš im sa OneDrive i boli te briga šta će onda oni s tim raditi ;-) Neka si skinu zip foldera i uploadaju gdje hoće.

No, šalu na stranu, vrlo bih rado koristio google photos da su u googleu malo razumniji i spremniji na napredak. Ima stvarno neke stvari odlično riješeno.

Od svih tih clouda bi se dao napraviti jedan pošteni.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 12:15 (Bitanga).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice