Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

poruka: 49
|
čitano: 9.930
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika".
5 godina
protjeran
offline
Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

Super mi je kad se netko hvali govnom koje je po difoltu instalirano na Androidu. Većina takav softver naziva blotverom, ali hajde, milijarda je milijarda. 

A novinari samo prenose? Pravo istraživačko novinarstvo za 21. stoljeće. Takozvano ulizivačko (sponzorirano?) novinarstvo. 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 26 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

Na njemu mi je 200 000 jpg-ova jos od 1999 pa do danas

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Antiseptik kaže...

Super mi je kad se netko hvali govnom koje je po difoltu instalirano na Androidu. Većina takav softver naziva blotverom, ali hajde, milijarda je milijarda. 

A novinari samo prenose? Pravo istraživačko novinarstvo za 21. stoljeće. Takozvano ulizivačko (sponzorirano?) novinarstvo. 

 stari o cemu ti pricas uopce?

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
13 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Antiseptik kaže...

Super mi je kad se netko hvali govnom koje je po difoltu instalirano na Androidu. Većina takav softver naziva blotverom, ali hajde, milijarda je milijarda. 

A novinari samo prenose? Pravo istraživačko novinarstvo za 21. stoljeće. Takozvano ulizivačko (sponzorirano?) novinarstvo. 

Po čemu je točno govno? Samo zato što dolazi s Androidom ne znači da aplikacija ne valja. 

9 godina
offline
Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

najkorisnija aplikacija, free backup uz pristup svim slikama i videima ikad

Moj PC  
21 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Antiseptik kaže...

Super mi je kad se netko hvali govnom koje je po difoltu instalirano na Androidu. Većina takav softver naziva blotverom, ali hajde, milijarda je milijarda. 

A novinari samo prenose? Pravo istraživačko novinarstvo za 21. stoljeće. Takozvano ulizivačko (sponzorirano?) novinarstvo. 

 Slazem se u potpunosti. Ja se iznenadio kad je HTC ukinuo aplikaciju HTC Gallery i opa s iducim Update-om Androida uprcili Google Photos. Mogu se hvalit sa koliko hoce milijarda korisnika kad su nasilno utrpali aplikaciju di su stigli, ali to je ionako vec dobro poznata gugl praksa. (Google+, Google Buzz, Hangouts itd itd)

Gogi
12 godina
offline
Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

Ne kužim ljutnju i pljuvanje po aplikaciji, da istina je da nam je nametnuta ali je stvarno dobra. Možda ju kolege nisu isprobali? Google photos je možda najbolje što je izašlo iz gugla, ako ne najbolje onda najkorisnije. Jedina loša strana, a to joj je ujedno i prednost je to kaj je sve to na njihovom cloudu, tj serveru, a oni su najveći špijun na svijetu. Ali ako se pomiriš s činjenicom da ionako svi sve znaju o tebi i anonimnost na netu je nepostojeća(ako tako odlučiš) onda je ovo jako korisna aplikacije, sve fotke su mi sigurne gore, još k tome ima odličan uređivač fotki, odličan AI koji sam uredi fotku ili pak AI na google lensu koji ti kaže npr koju biljku si fotkal itd. Npr neki dan šetam s mamom i vidjela je neki lijepi cvijet i rekla je da bi si ga htjela kupiti, pofotkal sam ga uključil gugl lens našao ime cvijeta i sad si mama može kupiti taj cvijet. Osim google photos koristim i keep.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
gogyvk kaže...
Antiseptik kaže...

Super mi je kad se netko hvali govnom koje je po difoltu instalirano na Androidu. Većina takav softver naziva blotverom, ali hajde, milijarda je milijarda. 

A novinari samo prenose? Pravo istraživačko novinarstvo za 21. stoljeće. Takozvano ulizivačko (sponzorirano?) novinarstvo. 

 Slazem se u potpunosti. Ja se iznenadio kad je HTC ukinuo aplikaciju HTC Gallery i opa s iducim Update-om Androida uprcili Google Photos. Mogu se hvalit sa koliko hoce milijarda korisnika kad su nasilno utrpali aplikaciju di su stigli, ali to je ionako vec dobro poznata gugl praksa. (Google+, Google Buzz, Hangouts itd itd)

Google Photos nije obična galerija; nudi puno više mogućnosti od ostalih aplikacija, između ostalog i neograničenu pohranu fotografija (do 16 MP), te videa (do 1080p). Pljujete po aplikaciji, a nikada je niste ni isprobali.

 

Uostalom, tko ne želi koristiti Google Photos, jednostavno je onemogući i skine si neku drugu aplikaciju s Google Playa. Nitko vas ne sili da je koristite...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 10:37 (Marko :D).
10 godina
online
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
gogyvk kaže...

 Slazem se u potpunosti. Ja se iznenadio kad je HTC ukinuo aplikaciju HTC Gallery i opa s iducim Update-om Androida uprcili Google Photos. Mogu se hvalit sa koliko hoce milijarda korisnika kad su nasilno utrpali aplikaciju di su stigli, ali to je ionako vec dobro poznata gugl praksa. (Google+, Google Buzz, Hangouts itd itd)

 To je sigurno razlog. 

5 godina
offline
Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

App tj servis je super, imam kupljenih 200GB na Drive-u i rokam samo oriđiđi rezu. Jedino što me sjebalo je sad ovo što su ukinuli da se Drive i Photos međusobno sinkaju. Lijepo bi uslikao sliku a ona bi ošla odmah na Photos i na Drive pa onda i na moj lokalni disk - sad kurac, moram ručno. Ili se to da vratit nekako na staro?

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

ljudi misle da je to galerija, a to je u biti puno vise od toga.. osim free neogranicenog backupa, uredivanja slika i videa, automatskog uredivanja slika, slaganja albuma, foto skenera, itd, ima jednu brutalnu mogucnost; pretrazivanje slika i videa po bilo cemu, sto mislim da nitko nema..

upises cvijet on nade sve slike na kojima ima cvijeca, itd.. prepoznaje od osoba do stvari i situacija..

sjecam se da mi je hitno trebao neki dokument za koji znam da ga uslikao, ali nisam znao kada tocno, a kod mene je problem nesto rucno pronaci jer imam milijun slika, pa sam mu napisao "plavi dokument" i pronasao mi je sve takve dokumente..

btw jos jedna zgodna mogucnost je da imas zajednicke slike i videa s nekim, vidis odmah sve sto on uslika, kao i on tvoje.. super za obitelj..

i jos jedna bitna stvar, sheranje slika i videa putem linka.. jer kako bi poslao 4gb video nekom..

Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Dodatno je zgodna stvar da su svi korisnici automatski i Googleovi donatori sampleova za treniranje AI-a i prepoznavanja lica, rapoloženja i ostalog. Samo čekam kad nakon krezubog selfija dobijem reklame za dentalnu medicinu 😬
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
southy kaže...
Dodatno je zgodna stvar da su svi korisnici automatski i Googleovi donatori sampleova za treniranje AI-a i prepoznavanja lica, rapoloženja i ostalog. Samo čekam kad nakon krezubog selfija dobijem reklame za dentalnu medicinu 😬

 kao i svi ostali sustavi koji postoje na svijetu u bilo kojem obliku, bilo koje marke ili proizvođača, prihvatili to korisnici ili ne.

kome se ne sviđa može slobodno kliknuti na ono da se ne slaže s uvjetima korištenja koje naravno nije pročitao svakako, i ne koristiti aplikaciju.

(ja sam kliknuo da baš želim da oni gledaju moje gole slike i da drkaju na to ako žele, do prije par godina sam gasio non stop lokaciju i sve moguće, dok nisam skuzio da to nema bas nikakvog smisla i da me ustvari boli ona stvar sto ce netko negdje vidjeti nesto moje, i da nekog tamo boli neka stvar za mene..) poslovne stvari tamo nemam..

 

ovi paranoicni likovi na Androidu si slobodno mogu isprogramirati svoju galeriju, instalirati je i staviti kao defaultu, za razliku od neandroida sto necemo spominjati...

 

a jel ti to nije prednost kad se uslikas krezubav i dobiješ preporuku stomatologa? ja bi platio za tako nešto :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 20:36 (digitall).
16 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Dosta ljudi danas slika mobitelima razno razne događaje iz života i poprilično se vežu za iste. Loš je osjećaj kad bez tih slika ostaneš.
Ova aplikacija tu brigu rješava potpuno automatski i ne znam zašto se diže toliko prašine oko privatnosti. Ako ne stavljaš nešto mutno - nema brige.
Da ne velim da se mogu kreirati albumi koje možete dijeliti sa odabranim korisnicima, odlično sortiranje, arhiviranje i hrpetina drugih stvari. I sve funkcionira bez greške. Sync fenomenalan, čim vidi wifi odmah krene, a može se uključiti i preko mobilne veze.
Bez konkurencije 👌
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
ukay1000 kaže...
Dosta ljudi danas slika mobitelima razno razne događaje iz života i poprilično se vežu za iste. Loš je osjećaj kad bez tih slika ostaneš.
Ova aplikacija tu brigu rješava potpuno automatski i ne znam zašto se diže toliko prašine oko privatnosti. Ako ne stavljaš nešto mutno - nema brige.
Da ne velim da se mogu kreirati albumi koje možete dijeliti sa odabranim korisnicima, odlično sortiranje, arhiviranje i hrpetina drugih stvari. I sve funkcionira bez greške. Sync fenomenalan, čim vidi wifi odmah krene, a može se uključiti i preko mobilne veze.
Bez konkurencije 👌

 

Konkurencija je OneDrive. Nema možda tako dobar search, ali u svemu drugome radi dosta bolje. Za razliku od googleove dvije (Drive i Photos) aplikacije ovdje je sve u jednoj što je veliki plus.

I vidiš odmah sve kao folder na PCu ako tako konfiguriraš.

Sa Google Photos sam prije par godina prešao na privatni Synology PhotoStation, a danas cijela obitelj synca u OneDrive u sklopu Office365 pretplate gdje svatko ima 1TB diska.

Google Photos ima par dobrih fora, ali generalno je dosta limitiran za naprednije korisnike.

 

I slažem se s onim što su gore napisali, glupo je brojati korisnike aplikacije ako ju dobiješ sa svakim mobom i čim se ulogiraš u Google Account da bi uopće mogao pokrenuti mobitel odmah postaješ Google Photos korisnik.

To je kao da Microsoft kaže da ima 3 milijarde korisnika Internet Explorera.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 21:46 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Onedrive ima isto neograniceni storage (za malo downsizane fotke)? Ne trolam, ozbiljno pitam.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 0:06 (mcf).
13 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

Nema. Neograničenu pohranu fotografija i videozapisa nudi samo Google.

 

OneDrive sam zamrzio onog trenutka kada je Microsoft postepeno počeo sve više i više smanjivati besplatni prostor u istom. Prije sam imao i problem s brzinom prijenosa na isti, ali mislim da se to popravilo još davno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 0:54 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
mcf kaže...
Onedrive ima isto neograniceni storage (za malo downsizane fotke)? Ne trolam, ozbiljno pitam.

 

Ne vjerujem, no to mi ionako ne znači puno jer ne želim downsizeane fotke.

Dok sam koristio google photos plaćao sam storage. 

 

Marko :D kaže...

Nema. Neograničenu pohranu fotografija i videozapisa nudi samo Google.

 

OneDrive sam zamrzio onog trenutka kada je Microsoft postepeno počeo sve više i više smanjivati besplatni prostor u istom. Prije sam imao i problem s brzinom prijenosa na isti, ali mislim da se to popravilo još davno.

 

Dobre stvari mi nije problem platiti. Besplatni prostor je neka vrsta triala, isto kao i Deezer uz reklame i sl.

Office 365 koristim svejedno, 5 korisnika u obitelji - svakom po 1TB uz mogućnost shareanja quote. 

A OneDrive je fenomenalno integriran u Windows 10, prikazuje sve što imaš u cloudu, a tek po potrebi skida na disk. Uz mogućnost da ono što želiš bude uvijek dostupno i offline.

Jako dobro napravljeno. Google Drive nije tome ni blizu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 2:05 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Bitanga kaže...

 

Ne vjerujem, no to mi ionako ne znači puno jer ne želim downsizeane fotke.

Dok sam koristio google photos plaćao sam storage. 

 

 

edit: nisam vidio NE zelim downsizene fotke.. sori, uglavnom nema downsizea do 16 mpx, dakle...

 

btw onedrive nema free neogranicen prostor za fotke i videa, nitko nema to kao google. tocka.

Bitanga kaže...
 

Dobre stvari mi nije problem platiti. Besplatni prostor je neka vrsta triala, isto kao i Deezer uz reklame i sl.

Office 365 koristim svejedno, 5 korisnika u obitelji - svakom po 1TB uz mogućnost shareanja quote. 

A OneDrive je fenomenalno integriran u Windows 10, prikazuje sve što imaš u cloudu, a tek po potrebi skida na disk. Uz mogućnost da ono što želiš bude uvijek dostupno i offline.

Jako dobro napravljeno. Google Drive nije tome ni blizu.

jesi probao instalirati aplikaciju google drive na windows? vidio bi da imas isto to.. uz veci free prostor

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 11:51 (digitall).
13 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
digitall kaže...

zelis downsizeane fotke i placao si storage? oooook... lol

 

btw onedrive nema free neogranicen prostor za fotke i videa, nitko nema to kao google. tocka.

Čovjek je napisao da ne želi slike s kompresijom.

12 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
digitall kaže...

najkorisnija aplikacija, free backup uz pristup svim slikama i videima ikad

Tako je...to mi je galerija i backup.

Zao mi je što to nisam počeo koristit i ranije nego tek 2016.god.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 11:49 (R36).
12 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Antiseptik kaže...

Super mi je kad se netko hvali govnom koje je po difoltu instalirano na Androidu. Većina takav softver naziva blotverom, ali hajde, milijarda je milijarda. 

A novinari samo prenose? Pravo istraživačko novinarstvo za 21. stoljeće. Takozvano ulizivačko (sponzorirano?) novinarstvo. 

 Kolega ti si panj. Sjedni i šuti. 

15 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
digitall kaže...
Bitanga kaže...

 

Ne vjerujem, no to mi ionako ne znači puno jer ne želim downsizeane fotke.

Dok sam koristio google photos plaćao sam storage. 

 

 

edit: nisam vidio NE zelim downsizene fotke.. sori, uglavnom nema downsizea do 16 mpx, dakle...

 

btw onedrive nema free neogranicen prostor za fotke i videa, nitko nema to kao google. tocka.

Bitanga kaže...
 

Dobre stvari mi nije problem platiti. Besplatni prostor je neka vrsta triala, isto kao i Deezer uz reklame i sl.

Office 365 koristim svejedno, 5 korisnika u obitelji - svakom po 1TB uz mogućnost shareanja quote. 

A OneDrive je fenomenalno integriran u Windows 10, prikazuje sve što imaš u cloudu, a tek po potrebi skida na disk. Uz mogućnost da ono što želiš bude uvijek dostupno i offline.

Jako dobro napravljeno. Google Drive nije tome ni blizu.

jesi probao instalirati aplikaciju google drive na windows? vidio bi da imas isto to.. uz veci free prostor

 

Imam 24 MP fotić koji koristim uz mobitele, čuvam i RAW i JPEG i još editiram RAW i exportiram u JPEG. Razumiješ valjda da ne želim nikakvu kompresiju.

 

Naravno da sam probao instalirati google drive na windows. Ne radi ni približno isto, a više nije ni integriran sa google photos (a i dok je bio je bilo loše napravljeno).

Google drive synca foldere koje odabereš, a OneDrive synca samo metapodatke o folderima i fileovima koji ne troše disk sve dok ih ne otvoriš. U svakom trenutku možeš počisti sve fizički s diska, a i dalje ćeš u exploreru vidjeti sve te foldere i fileove kao online-only.

Jesi ti probao OneDrive? Ponavljam, plaćam Office365 Family i veći mi je storage dostupan na OneDriveu nego na GoogleDriveu.

 

Naravno da je Google Drive i Google Photos dovoljan za većinu korisnika, ali moj argument je bio da nije dovoljno dobar za naprednije korisnike jer ima i boljih rješenja od konkurencije. A novci su samo dio te priče.

Samo toliko. Ono što Google Photos ima bolje je video player na webu, onaj u OneDrive Webu je lošiji, ali bit će i to bolje nadam se nekad.

 

Google mi se pokazao dosta nepouzdan što se tiče photosa. Već puno servisa su ugasili nakon nekoliko godina, sad i Photos opet preslaguju. Ovo je već treća verzija google photosa koja postoji. 

Koristio sam još od Picasa weba i sa svakom iteracijom je postajao sve više limitiran za advanced usere.

Zbog toga sam i bio prešao na Synology PhotoStation u sklopu svog Synology NASa, ali OneDrive mi je vratio vjeru u dobre cloud servise.

Treba malo s vremena na vrijeme probati i nešto drugo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 20:17 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Bitanga kaže...

 

Imam 24 MP fotić koji koristim uz mobitele, čuvam i RAW i JPEG i još editiram RAW i exportiram u JPEG. Razumiješ valjda da ne želim nikakvu kompresiju.

 

Naravno da sam probao instalirati google drive na windows. Ne radi ni približno isto, a više nije ni integriran sa google photos (a i dok je bio je bilo loše napravljeno).

Google drive synca foldere koje odabereš, a OneDrive synca samo metapodatke o folderima i fileovima koji ne troše disk sve dok ih ne otvoriš. U svakom trenutku možeš počisti sve fizički s diska, a i dalje ćeš u exploreru vidjeti sve te foldere i fileove kao online-only.

Jesi ti probao OneDrive? Ponavljam, plaćam Office365 Family i veći mi je storage dostupan na OneDriveu nego na GoogleDriveu.

 

Naravno da je Google Drive i Google Photos dovoljan za većinu korisnika, ali moj argument je bio da nije dovoljno dobar za naprednije korisnike jer ima i boljih rješenja od konkurencije. A novci su samo dio te priče.

Samo toliko. Ono što Google Photos ima bolje je video player na webu, onaj u OneDrive Webu je lošiji, ali bit će i to bolje nadam se nekad.

 

Google mi se pokazao dosta nepouzdan što se tiče photosa. Već puno servisa su ugasili nakon nekoliko godina, sad i Photos opet preslaguju. Ovo je već treća verzija google photosa koja postoji. 

Koristio sam još od Picasa weba i sa svakom iteracijom je postajao sve više limitiran za advanced usere.

Zbog toga sam i bio prešao na Synology PhotoStation u sklopu svog Synology NASa, ali OneDrive mi je vratio vjeru u dobre cloud servise.

Treba malo s vremena na vrijeme probati i nešto drugo.

naravno, 100 ljudi 100 cudi, i naravno da sam probao onedrive i nikad vise ga necu ukljuciti.

a posto se ovdje radi o google photos, a ne o google driveu, kojeg opet stavljam u svim mogucim i nemogucim sutuacijama ispred bilo cega sto postoji po tom pitanju (koristim i dropbox i jos neke druge, al potpuno nebitno), dakle google photos je konkurenciju ostavio u prasini milijardama svjetlosnih godina, i za 100 godina ce mozda netko se pribliziti.. iako ne vjerujem ni to.. bit ce kao i do sad.. ako se konkurencija pomakne s mjesta, google ce ubaciti nesto sto jos ne postoji kod drugih.. argumenti su vec gore navedeni (to je sve osim obicne galerije)..

a ako netko bas pati na 100mpx slike u backapu, jednostavno platis tu neku mizernu cijenu i imas neograniceno i to (ili kupis pixel mob pa imas i to free).

ja osobno backupiram jos na 2 offline ekterna hdd-a, tako da mi je ovo samo dodatan backup bonus i savrseno za pretrazivanje, preslagivanje, albumiranje, sheranje, automatska katalogizacija i sl. na svim uredajima svugdje..

 

a moze li google home skuziti fotke s onedrive-a (ili neceg treceg) kad mu kazem; show me my photos from last year vaication in zadar on tv in living room? to inace radi sa google photos..

mozes li na onedrive napraviti film ili animaciju od svojih videa, slika, sa custom glazbom i sl? pa to sherirati odredenim osobama s odredenim pravima putem linka da u browseru to vidi? bez windows photos..

tako je, google photos je ipak za one malo vise "advanced usere"

 

e sad, ako ces gledat da postoji bolji video ili foto editor, da postoji jefitniji backup itd, onda dodes do toga da koristis 10 razlicitih aplikacija, dok je poanta svega ovoga sto je sve u jednoj, i sve radi bez greske, i to free.. i tko kaze da je losa apsolutno nema pojma o cemu prica. moze jedino biti da se nekome ne svida iz nekog razloga i to je ok, ali losa nije po nicemu

i btw godinama radi bez rusenja i bez najmanje greske, barem meni

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 23:22 (digitall).
14 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Marko :D kaže...

Google Photos nije obična galerija; nudi puno više mogućnosti od ostalih aplikacija, između ostalog i neograničenu pohranu fotografija (do 16 MP), te videa (do 1080p). Pljujete po aplikaciji, a nikada je niste ni isprobali.

 

Uostalom, tko ne želi koristiti Google Photos, jednostavno je onemogući i skine si neku drugu aplikaciju s Google Playa. Nitko vas ne sili da je koristite...

 Jesi siguran da je samo do 16mp?  U neograničenoj varijanti sprema mi bez promjene i fotke od 24mp (6000x4000).

Imam account od 2TB na google driveu, ali neograničeno je neograničeno...

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 23:04 (Ezio).
15 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
digitall kaže...
Bitanga kaže...

 

Imam 24 MP fotić koji koristim uz mobitele, čuvam i RAW i JPEG i još editiram RAW i exportiram u JPEG. Razumiješ valjda da ne želim nikakvu kompresiju.

 

Naravno da sam probao instalirati google drive na windows. Ne radi ni približno isto, a više nije ni integriran sa google photos (a i dok je bio je bilo loše napravljeno).

Google drive synca foldere koje odabereš, a OneDrive synca samo metapodatke o folderima i fileovima koji ne troše disk sve dok ih ne otvoriš. U svakom trenutku možeš počisti sve fizički s diska, a i dalje ćeš u exploreru vidjeti sve te foldere i fileove kao online-only.

Jesi ti probao OneDrive? Ponavljam, plaćam Office365 Family i veći mi je storage dostupan na OneDriveu nego na GoogleDriveu.

 

Naravno da je Google Drive i Google Photos dovoljan za većinu korisnika, ali moj argument je bio da nije dovoljno dobar za naprednije korisnike jer ima i boljih rješenja od konkurencije. A novci su samo dio te priče.

Samo toliko. Ono što Google Photos ima bolje je video player na webu, onaj u OneDrive Webu je lošiji, ali bit će i to bolje nadam se nekad.

 

Google mi se pokazao dosta nepouzdan što se tiče photosa. Već puno servisa su ugasili nakon nekoliko godina, sad i Photos opet preslaguju. Ovo je već treća verzija google photosa koja postoji. 

Koristio sam još od Picasa weba i sa svakom iteracijom je postajao sve više limitiran za advanced usere.

Zbog toga sam i bio prešao na Synology PhotoStation u sklopu svog Synology NASa, ali OneDrive mi je vratio vjeru u dobre cloud servise.

Treba malo s vremena na vrijeme probati i nešto drugo.

naravno, 100 ljudi 100 cudi, i naravno da sam probao onedrive i nikad vise ga necu ukljuciti.

a posto se ovdje radi o google photos, a ne o google driveu, kojeg opet stavljam u svim mogucim i nemogucim sutuacijama ispred bilo cega sto postoji po tom pitanju (koristim i dropbox i jos neke druge, al potpuno nebitno), dakle google photos je konkurenciju ostavio u prasini milijardama svjetlosnih godina, i za 100 godina ce mozda netko se pribliziti.. iako ne vjerujem ni to.. bit ce kao i do sad.. ako se konkurencija pomakne s mjesta, google ce ubaciti nesto sto jos ne postoji kod drugih.. argumenti su vec gore navedeni (to je sve osim obicne galerije)..

a ako netko bas pati na 100mpx slike u backapu, jednostavno platis tu neku mizernu cijenu i imas neograniceno i to (ili kupis pixel mob pa imas i to free).

ja osobno backupiram jos na 2 offline ekterna hdd-a, tako da mi je ovo samo dodatan backup bonus i savrseno za pretrazivanje, preslagivanje, albumiranje, sheranje, automatska katalogizacija i sl. na svim uredajima svugdje..

 

a moze li google home skuziti fotke s onedrive-a (ili neceg treceg) kad mu kazem; show me my photos from last year vaication in zadar on tv in living room? to inace radi sa google photos..

mozes li na onedrive napraviti film ili animaciju od svojih videa, slika, sa custom glazbom i sl? pa to sherirati odredenim osobama s odredenim pravima putem linka da u browseru to vidi? bez windows photos..

tako je, google photos je ipak za one malo vise "advanced usere"

 

e sad, ako ces gledat da postoji bolji video ili foto editor, da postoji jefitniji backup itd, onda dodes do toga da koristis 10 razlicitih aplikacija, dok je poanta svega ovoga sto je sve u jednoj, i sve radi bez greske, i to free.. i tko kaze da je losa apsolutno nema pojma o cemu prica. moze jedino biti da se nekome ne svida iz nekog razloga i to je ok, ali losa nije po nicemu

i btw godinama radi bez rusenja i bez najmanje greske, barem meni

 

Prestao sam čitati nakon "milijardama svjetlosnih godina". Očito je da ne možeš objektivno sudjelovati u diskusiji :-)

Google Photos bi bio savršen kad bi bio integriran sa Driveom, na način na koji OneDrive ima integrirano sve.

Ovako je samo polovično rješenje kao i većina drugih. Blizu savršenstva, ali godinama nikakvog napretka po tom pitanju.

Ja ne uploadam fotke samo sa mobitela. Koristim razne alate koji spremaju screenshote u lokalne foldere na dva PCa, i kopiram fotke iz drugih izvora u razne foldere.

Svi ti folderi mi se automatski pojavljuju u OneDriveu na webu, desktopu i mobileu i mogu pregledavati te fotke na isti način kao i one backupirane s mobitela.

Organizirano u foldere, a ne kao jedan beskonačni timeline. A mogu vidjeti i timeline na webu ako želim, i foldere i albume.

 

Ali sve je to cool, konkurencija je dobra stvar. Neka oni samo nude, a mi ćemo koristiti kome šta paše.

BTW, nitko nikome ne brani da koristi i više od jednog cloud servisa za fotografije. Lako uploadaš i na GooglePhotos i na OneDrive, pa kombiniraš. Ja za sad nemam potrebe jer mi OneDrive rješava problem i sa fotkama i sa fileovima na način na koji želim. Ako u jednom trenutku više ne bude, preći ću na nešto bolje ili meni prihvatljivije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 2:11 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...
Marko :D kaže...

Google Photos nije obična galerija; nudi puno više mogućnosti od ostalih aplikacija, između ostalog i neograničenu pohranu fotografija (do 16 MP), te videa (do 1080p). Pljujete po aplikaciji, a nikada je niste ni isprobali.

 

Uostalom, tko ne želi koristiti Google Photos, jednostavno je onemogući i skine si neku drugu aplikaciju s Google Playa. Nitko vas ne sili da je koristite...

 Jesi siguran da je samo do 16mp?  U neograničenoj varijanti sprema mi bez promjene i fotke od 24mp (6000x4000).

Imam account od 2TB na google driveu, ali neograničeno je neograničeno...

Tako kaže Google.

14 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Bitanga kaže...

Google Photos bi bio savršen kad bi bio integriran sa Driveom, na način na koji OneDrive ima integrirano sve.

Ovako je samo polovično rješenje kao i većina drugih. Blizu savršenstva, ali godinama nikakvog napretka po tom pitanju.

Ja ne uploadam fotke samo sa mobitela. Koristim razne alate koji spremaju screenshote u lokalne foldere na dva PCa, i kopiram fotke iz drugih izvora u razne foldere.

Svi ti folderi mi se automatski pojavljuju u OneDriveu na webu, desktopu i mobileu i mogu pregledavati te fotke na isti način kao i one backupirane s mobitela.

Organizirano u foldere, a ne kao jedan beskonačni timeline. A mogu vidjeti i timeline na webu ako želim, i foldere i albume. 

Mislim da ovo što si opisao radi google drive. Ne koristim OneDrive pa ne znam ima li nešto što Gdrive nema.

 

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika

Imam Google One pa mi zato backupira u original quality neograničeno. Nisam znao.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Google Photos ima preko 1 milijardu korisnika
Ezio kaže...
Bitanga kaže...

Google Photos bi bio savršen kad bi bio integriran sa Driveom, na način na koji OneDrive ima integrirano sve.

Ovako je samo polovično rješenje kao i većina drugih. Blizu savršenstva, ali godinama nikakvog napretka po tom pitanju.

Ja ne uploadam fotke samo sa mobitela. Koristim razne alate koji spremaju screenshote u lokalne foldere na dva PCa, i kopiram fotke iz drugih izvora u razne foldere.

Svi ti folderi mi se automatski pojavljuju u OneDriveu na webu, desktopu i mobileu i mogu pregledavati te fotke na isti način kao i one backupirane s mobitela.

Organizirano u foldere, a ne kao jedan beskonačni timeline. A mogu vidjeti i timeline na webu ako želim, i foldere i albume. 

Mislim da ovo što si opisao radi google drive. Ne koristim OneDrive pa ne znam ima li nešto što Gdrive nema.

 

 

Da, kao druga nezavisna aplikacija, odvojena od Photos.

 

Starting in July, new photos and videos from Drive won’t automatically show in Photos. Similarly, new photos and videos in Photos will not be added to the Photos folder in Drive. 

 

Ima još puno drugačijih koncepata koje sam spomenuo, a koji su u OneDriveu lijepo integrirani i pašu mi u workflow.

Nisam prilagodio workflow OneDriveu, nego baš naprotiv, shvatio sam da mi odlično odgovara kako radi.

No, bez problema bih prešao na nešto bolje da otkrijem, kao što sam već nekoliko puta do sada. Nisam neki OneDrive fanatik :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice