Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

poruka: 77
|
čitano: 14.375
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn".
12 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Po redditu se rastegnule rasprave i dosta ljudi tvrdi kako google ima svako pravo da naplati servis s cime se ja generalno slazem, no svakako se treba priznati da su to malo "scummy" izveli. Ponudili su besplatni servis jer imaju para i mogu raditi i sa gubitkom ako su ga i imali. Na taj nacin su onemogucili da izraste neki neovisan servis kao konkurencija, posebice na google platformi. Ljudi su ubacili gore hrpu slika i na neki nacin se vezali uz servis dok je google istovremeno mogao slusati hrpu korisnika i prilagodavati uslugu masi. I onda nakon 5 godina i nakon sto se hrpa ljudi debelo ukopala u servis izmaknu tlo pod nogama tim korisnicima.

 

I to je bez teorija zavjere kako je google nudio photose besplatno da stvara profil o korisnicima za oglasavanje ili da skoluje tamo neki A.I. za prepoznavanje lica ljudi.

 
47 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Nabijem ih na k, imam na gphotosu milijon fotki

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

2500kn uređaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=ds420J

4 x (4TB disk 815kn)

https://www.nabava.net/search.php?q=wd40efrx

= 12 TB storage-a za JEDNOKRATNO 5760kn.

I brzinom neusporedivo bržom i ne brineš kad će ti početi naplaćivati niti tko će kopati po tvojim podacima.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 18:32 (Keso).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Alpa Chino kaže...

Po redditu se rastegnule rasprave i dosta ljudi tvrdi kako google ima svako pravo da naplati servis s cime se ja generalno slazem, no svakako se treba priznati da su to malo "scummy" izveli. Ponudili su besplatni servis jer imaju para i mogu raditi i sa gubitkom ako su ga i imali. Na taj nacin su onemogucili da izraste neki neovisan servis kao konkurencija, posebice na google platformi. Ljudi su ubacili gore hrpu slika i na neki nacin se vezali uz servis dok je google istovremeno mogao slusati hrpu korisnika i prilagodavati uslugu masi. I onda nakon 5 godina i nakon sto se hrpa ljudi debelo ukopala u servis izmaknu tlo pod nogama tim korisnicima.

 

I to je bez teorija zavjere kako je google nudio photose besplatno da stvara profil o korisnicima za oglasavanje ili da skoluje tamo neki A.I. za prepoznavanje lica ljudi.

 Google, Facebook, Microsoft, a i hrpa drugih firmi u EULI ce napisat (i pise) da mogu promijenit uvjete koristenja, i isto tako da ne odgovaraju za podatke. Osim toga, oduvijek vrijedi, nema džabe ni u stare babe. 

Gmail kao servis koji je ukorijenjen u sve, od firmi, privatnih korisnika, Android mobitela, pa i drugih, je nesto bez cega je danas tesko zamislit komunikaciju za veliku vecinu ljudi. Uostalom, tko ovdje pojedinacno hosta vlastiti mail server, i onda brine o spamu i ostalim glupostima? Realno, kad vam je na gmail dosla neka spam poruka africkih princeva i slicno. AI to uredno rjesava, a baza s kojom rade je ogromna. 

Photos je na jednak nacin posluzia svrsi. Hrpa slika sa stvarima, ljudima, osobama koje su bliske vama, na kojima ste i vi, i Google doslovce zna sve o vama, tko vam je obitelj, tko su vam prijatelji, itd. Slicno je i s Facebookom. I sto je najbolje, nije to nikakva teorija zavjere, to je lova. I 99% ljudi nije uopce brige. 

Triba bi rec da mi je za ljudi koji su uploadali sve te slike, i drzali sve te podatke na gdriveu, ili bilo kojem slicnom "besplatnom" servisu, ali iskreno NIJE. Tribali su znat bolje. Ali, s druge pak strane, neki ljudi jos uvik viruju u bajke... 

3 godine
protjeran
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Od onoga besplatan ili jeftin internet svima lagano sve to prelazi u premium uslugu na koji odlazi najveci dio kučnog buđeta sto se tiče režija.m2c
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...

2500kn uređaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=ds420J

4 x (4TB disk 815kn)

https://www.nabava.net/search.php?q=wd40efrx

= 12 TB storage-a za JEDNOKRATNO 5760kn.

I brzinom neusporedivo bržom i ne brineš kad će ti početi naplaćivati niti tko će kopati po tvojim podacima.

U jbt, pa što ne prodaješ tako dobru ideju, siguran sam da će ljudi biti oduševljeni

 

Back to topic - zaista ne kužim zašto se netko tome čudi, pa niste valjda mislili da Google to radi iz vlastite dobrote? Fora je pridobiti kritičnu masu korisnika i lagano upaliti vatricu, onako kao kad kuhaš žabu. A Google je u tome majstor, ionako zna sve o nama. I da ne bude zabune, ne smatram da je tu Google išta loše napravio, a svi koji su razočarani nemaju previše prava na to - bar ste par mjeseci ušićarili na plaćanju prostora.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
3 godine
odjavljen
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Digitalne rezije.
5 godina
neaktivan
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Da, ja se slazem da servis mora biti "isplativ". Kod googla i mozda facebooka sa oglasima i samim ciljanim oglasavanjem tesko da netko izvana moze znati koliko im pomaze poznavajuci navike svojih korisnika, al generalno se gleda koliko ulozite da povratite pare uz neku dobit. No i tu tesko da se moze googlu reci da su gubitnici i da ne zaraduju milijarde svake godine i uz "besplatne" servise.

 

Onaj pokvareni dio je vezan uz sam pristup usluzi. Nisu rekli, evo nasa nova usluga google photos, sada je u beti, besplatno spremajte slike za sada no to se moze promijeniti u buducnosti. I to ne napisati u EULAi vec na samom pocetnom zaslonu aplikacije. Tada bi ljudi znali da se uvijeti mogu promijeniti i da moraju na to racunati. Kada je dropbox nudio besplate GB za referral ili aktivaciju racuna na odredenim uredajima odmah su rekli da to vrijedi sljedecih 12 ili 24mj ili koliko vec. Za photose su ljudi pricali prijateljima, obitelji, navlacili iste na servis i mozda cijeli android s ciljem da imaju besplatnu zbirku koji mogu lagano podijeliti sa znancima. I google je sutio ko pravi lopov i sada se hvali koliko oni u biti preuzmu slika i videa. Naravno kad su ljudi mislili da ce biti besplatno, ne racunajuci da su takvim postupkom dotukli mogucu konkurenciju posebice onu neovisnu.

 

I sad preko noci, gotovo je, treba platiti "besplatan" servis. To sto su se oni u EULA-i ogranicili od zakonske odgovornosti ne mijenja "scummy" dio postupka prema korisnicima.

 
20 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Što je najgore to nije 15GB isključivo za slike. To je 15GB limit za sve podatke koji su vezani za google account, znači mail, google drive itd...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 19:54 (Gallu).
 
17 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

NIsam odusevljen vijescu ali iskreno bilo je i za ocekivati. Baza korisnika je porasla u ogromnom broju, svi danas imaju naviku slikati sve i svasta mobitelima, sve se automatski uplouduje i naravno da su potrebe za prostorom porasle eksponencijalno. 

 

Iskreno valja i odrzavati sve te servere, nisu to male pare. Naravno za jedan Google to ne predstavlja trosak koji bi ga pokopao ali nabije se. 

 

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Realno, korisnici su sami krivi sto su se "ulovili" na besplatno i neograniceno i zauvijek, i, i, i... to NE POSTOJI! 

I kao da to nije dovoljno, isti ti ljudi ce se ulovit i na Black Friday popuste od 50 do 80%, umjesto da gledaju apsolutnu cijenu od prije misec, dva, u odnosu na cijenu tjedan prije BF.

Isto kao sto ih se hrpa ko muva na govno ulovila na mobitele za 1kn uz pretplate na 2 godine od po 500-600kn misecno kako bi ponosno mogli rec kako su mob platili 1kn - HA! HA! HA!

Kao i neprestano toleriranje piratiziranih Windowsa i Officea, jer kad se ljudi na tome nauce, navuku, alternative ih ne zanimaju, pa ce u jednom trenu platit, ili se okrenit modelu pretplate gdje vjecito placaju. 

A model pretplate je ocito iznimno profitabilan pa ga primjenjuje i Adobe na svojim paketima, a ljudi su se godinama navlacili na njih, znaju sve napamet i jednostavno nema smisla krenit od nule s drugim paketima, da ne kazem da su alternative u nekim slucajevima gotovo nepostojece u profi svijetu. 

 

Natrag na photos - sve i da je sljedecih 100 godina free, i beskonacno velik... osobne stvari, poslovne stvari, bez kriptiranja i barem jos dva backupa nebi tamo koristia... ali ljude jednostavno nije brige... 

12 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Ja ne razumijem stvarno, 1,99 dolara vam je Google One sa 100 gb prostora. Nešto više od 12 kuna, a kladim se da je bar polovica vas spremna dati duplo svaki dan za kutiju cigareta.

 

Plaćam to odavno iako nisam morao. Nisam ni pola još iskoristio, a sve fotke backupiram tamo i za posao koristim Gmail, Drive, Sheets, Docs.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Najisplativija digitalna režija, bez sumnje.

Problem je što Google može sutra i promijeniti cijenu te usluge, kao uostalom i svake druge.

Odavna su mu još neki sugerirali da naplaćuje gmail 1$ mjesečno da se riješi lažnih računa.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Mogu li negdje vidjeti koliko prostora uzimaju slike koje trenutno imam nas Photosu?
 
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Potez jest razočaravajuć, ali, prema onom što sam ja dobio na mail, sve fotke uploadane do lipnja ne ulaze u 15 GB, već samo nove fotke upladane nakon toga. To znači da kompletna arhiva koju tamo imate može tamo i ostati besplatno. Mislim da to ipak otklanja veći dio kritike za scummyness poteza.

 

Najgora stvar je što prosječni korisnik neće znati isključiti sync na mobitelu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
10 0 hvala 2
12 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

vjerojatno će izbaciti neki popup prije lipnja da odlučimo hoćemo dalje syncat... 

nikad koristio tu opciju u photos appu, ali uvijek mi je photos defaultna galerija već 5-6 godina, čisto zbog brzog editanja fotki i sad unatrag neko vrijeme imaju automatsku doradu fotki - auto, warm, cold, za na brzinu čisto solidno izravnaju raspon i donekle oštrinu.

 

za backup 2 odvojena diska od tb (svaki koštao 300kn) za sve fotke i videe (a godišnje napucam cca 35-40 gb), kroz neko vrijeme opet obnovim diskove i adio

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Dr. Vicko kaže...

NIsam odusevljen vijescu ali iskreno bilo je i za ocekivati. Baza korisnika je porasla u ogromnom broju, svi danas imaju naviku slikati sve i svasta mobitelima, sve se automatski uplouduje i naravno da su potrebe za prostorom porasle eksponencijalno. 

 

Iskreno valja i odrzavati sve te servere, nisu to male pare. Naravno za jedan Google to ne predstavlja trosak koji bi ga pokopao ali nabije se. 

 

Mislim da se već iz vrijednosti baze svih tih informacija koje im serviramo na pladnju pokrije mnogo više nego je sami trošak, no ako možeš negdje zaraditi zašto ne bi

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Uvodi se dodatak kao i za neaktivni acc koji se briše nakon 2 godine ,ako se ne logiraš.
Tako će dati pristup svom višku preko 15gb iz starih vremena i briše se nakon 2 godine.
Sada mi nije pri ruci ss iz njihove objave.

Čak su se predomislili oko Pixel juzera koji su kao trebali biti pošteđeni.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
5 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Lisica kaže...
Mogu li negdje vidjeti koliko prostora uzimaju slike koje trenutno imam nas Photosu?

U Google disk aplikaciji

 Google disk /menu (tri crte gore lijevo) /prostor za pohranu

12 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Q-Tip kaže...

Ja ne razumijem stvarno, 1,99 dolara vam je Google One sa 100 gb prostora. Nešto više od 12 kuna, a kladim se da je bar polovica vas spremna dati duplo svaki dan za kutiju cigareta.

 

Plaćam to odavno iako nisam morao. Nisam ni pola još iskoristio, a sve fotke backupiram tamo i za posao koristim Gmail, Drive, Sheets, Docs.

 A što ako sutra tih 12kn postane 120kn?

 

 

13 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Pišite Europskoj komisiji. Jest zakonito, ali se može podvesti pod zavaravanje potrošača i podrivanje tržišnog natjecanja.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

200gb za 24 kune mjesečno, meni više nego dovoljno.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...

2500kn uređaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=ds420J

4 x (4TB disk 815kn)

https://www.nabava.net/search.php?q=wd40efrx

= 12 TB storage-a za JEDNOKRATNO 5760kn.

I brzinom neusporedivo bržom i ne brineš kad će ti početi naplaćivati niti tko će kopati po tvojim podacima.

 

Koristio sam Synology PhotoStation i DSPhoto nekoliko godina na 4 mobitela u kućanstvu za backup fotki.

U to vrijeme sam kontaktirao support nemali broj puta i pomogao im prepoznati neke blesave bugove (npr. prestanak uploada s moba čim se promijeni HTTPS certifikat na synologyu).

Odustao sam kad sam skužio da stvar većinom ne radi tjednima prije nego skužiš i to baš onda dok ti zatreba. A da ne pričam o mobitelima od žene ili djece.

 

Otkako sam prešao na OneDrive u sklopu Office 365 Family nikad niti jedan problem, sve radi pouzdano i još se može normalno koristiti iz raznih aplikacija i syncati na računala.

I još se dobije praktički 6TB disk prostora jer je shareabilan među userima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 0:57 (Bitanga).
12 godina
odjavljen
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Za euro mjesečno imam 100GB na OneDriveu(trenutno imam 35GB - još mi je 5GB ostalo za reedem). Iskreno, ne kužim koji će k 100GB slika i videa.

Ako si "influencer" onda sebi napraviš kućni server i daš IP vanka.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Vec sam ranije dosao do zakljucka da je najbolje odabrati najbolje fotografije po temama i isprintati ih u photobookove. Lijepo je imati sve backupirano na cloudu u slucaju katastrofe, ali prije ili kasnije se to pretvara u crnu rupu i vise ih nikada niti ne pogledas. Jos samo da imam slobodng vremena za sortirati sve fotografije ... 

 

Sto se tice pretplatnickog modela, blago receno mi se gadi. Kada zbrojis sto sve bi trebao platiti kako bi pokrio sve "potrebe", boli glava, a svake druge godine podizu cijene.

Google One 2€

Microsoft 365 Family 10€

Netflix 16€

Amazon Prime 13€

Apple One 16€

Disney+ 7€

Spotify Family 16€

Bilo koji gaming servis (npr Stadia) minimalno 10€

 

Naravno da se usluge pojedinih paketa preklapaju, ali niti jedan paket nije potpun i ne obuhvaca sve aplikacije/usluge koje se u kucanstvu koriste. Za sada se uspjesno borim potiv svega, ali pitanje je koliko dugo i koliko dugo ce mi se npr dati traziti "alternativne izvore". Zalosno je kako ne postoji niti jedan mix&match servis za kombiniranje raznih usluga vise razlicitih providera uz popust.

Moj PC  
14 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Alpa Chino kaže...

Da, ja se slazem da servis mora biti "isplativ". Kod googla i mozda facebooka sa oglasima i samim ciljanim oglasavanjem tesko da netko izvana moze znati koliko im pomaze poznavajuci navike svojih korisnika, al generalno se gleda koliko ulozite da povratite pare uz neku dobit. No i tu tesko da se moze googlu reci da su gubitnici i da ne zaraduju milijarde svake godine i uz "besplatne" servise.

 

Onaj pokvareni dio je vezan uz sam pristup usluzi. Nisu rekli, evo nasa nova usluga google photos, sada je u beti, besplatno spremajte slike za sada no to se moze promijeniti u buducnosti. I to ne napisati u EULAi vec na samom pocetnom zaslonu aplikacije. Tada bi ljudi znali da se uvijeti mogu promijeniti i da moraju na to racunati. Kada je dropbox nudio besplate GB za referral ili aktivaciju racuna na odredenim uredajima odmah su rekli da to vrijedi sljedecih 12 ili 24mj ili koliko vec. Za photose su ljudi pricali prijateljima, obitelji, navlacili iste na servis i mozda cijeli android s ciljem da imaju besplatnu zbirku koji mogu lagano podijeliti sa znancima. I google je sutio ko pravi lopov i sada se hvali koliko oni u biti preuzmu slika i videa. Naravno kad su ljudi mislili da ce biti besplatno, ne racunajuci da su takvim postupkom dotukli mogucu konkurenciju posebice onu neovisnu.

 

I sad preko noci, gotovo je, treba platiti "besplatan" servis. To sto su se oni u EULA-i ogranicili od zakonske odgovornosti ne mijenja "scummy" dio postupka prema korisnicima.

 Nikad nisu rekli da ce zauvijek biti besplatna.

Nije bas preko noci imas jos vise od pola godine a i tada se nece nista drasticno desiti....

Rainalcar kaže...
Pišite Europskoj komisiji. Jest zakonito, ali se može podvesti pod zavaravanje potrošača i podrivanje tržišnog natjecanja.

 Zbog čega? Podrivanje? Pa zasto ih nisi tuzio sto su davali besplatno kad niko drugi nije....

Bitanga kaže...
...

 

Koristio sam Synology PhotoStation i DSPhoto nekoliko godina na 4 mobitela u kućanstvu za backup fotki.

U to vrijeme sam kontaktirao support nemali broj puta i pomogao im prepoznati neke blesave bugove (npr. prestanak uploada s moba čim se promijeni HTTPS certifikat na synologyu).

Odustao sam kad sam skužio da stvar većinom ne radi tjednima prije nego skužiš i to baš onda dok ti zatreba. A da ne pričam o mobitelima od žene ili djece.

 

Otkako sam prešao na OneDrive u sklopu Office 365 Family nikad niti jedan problem, sve radi pouzdano i još se može normalno koristiti iz raznih aplikacija i syncati na računala.

I još se dobije praktički 6TB disk prostora jer je shareabilan među userima.

 Upravo to htjedoh reci. 100 USd godisnje i nema sanse da sve iskoristis plus office 365 za 6 korisnika....

16 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Baš me zanima hoće li biti moguće imati neki stari Pixel mobitel koji će funkcionirati kao posrednik za upload slika pošto se za Pixele to ograničenje ne primjenjuje.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...

2500kn uređaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=ds420J

4 x (4TB disk 815kn)

https://www.nabava.net/search.php?q=wd40efrx

= 12 TB storage-a za JEDNOKRATNO 5760kn.

I brzinom neusporedivo bržom i ne brineš kad će ti početi naplaćivati niti tko će kopati po tvojim podacima.

 To je iznos za koji možeš imati google pretplatu 30 godina :D znam da nije isto, ali onako radi uspredbe.

 

I`m silicon-based life-form
8 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

U vezi slike one ne zauzimaju puno kao recimo videozapisi , i ne vidim razlog zasto ne spremati na drugi google račun tj kreirati više računa pa spremati na više njih. 

 

Dugo imam 4 Google računa, nisam sve iskoristio ali kad zapunim glavni onda budem samo podesio da sprema na druge račune. 15 giga je i dalje puno ako spremate samo slike. 

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice