Google Photos: još samo dva tjedna besplatne neogr

poruka: 11
|
čitano: 4.156
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos: još samo dva tjedna besplatne neogr".
12 godina
offline
Google Photos: još samo dva tjedna besplatne neogr

Nekako mi se tekst ne pokalapa s onim sto je google objavio na svom blogu gdje tvrde da se sve sto je uploadano prije 1.6.2021 nece brojati u 15GB limit (bez 2 godine limita dokle god je account aktivan). 

 

 

"Starting June 1, 2021, any new photos and videos you upload will count toward the free 15 GB of storage that comes with every Google Account or the additional storage you’ve purchased as a Google One member."

 

"Any photos or videos you’ve uploaded in High quality before June 1, 2021 will not count toward your 15GB of free storage. This means that photos and videos backed up before June 1, 2021 will still be considered free and exempt from the storage limit."

 

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Photos: još samo dva tjedna besplatne neogr

ili preuzmite nekadašnju picasu i nastavite lokalno, kao nekad (nikad je nisam uklonio i još radi k'o urica). gugl pogon je malen i za ozbiljne stvari (tamo, primjerice, čuvam samo backup prijevodnih memorija). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Google Photos: još samo dva tjedna besplatne neogr

Ili otvoriš dodatni account01. pa 02, 03..... koliko ti treba za fotke 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Photos: još samo dva tjedna besplatne n
Čim su to objavili ja sam lagano prešao na OneDrive...
Imam Office365 Family koji smo podijelili na nas 6 ako se ne varam i za siću imam 1TB za pohranu.
Super stvar koja mi se pokazala je npr. Photos aplikacija od winsa - upalio i fotke ti prikazuje sa OneDrive + Office licencirani imam u paketu i nemam zafrkancija sa aktivacijama..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Photos: još samo dva tjedna besplatne neogr

1. nadjes Pixel 1 na ebayu, stavis na njega ftp klijent, stavis na daydriver mobu da ti synca cam folder na pixel 1 i pixel 1 automatski uploada na google.

 

2. profit

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Photos: još samo dva tjedna besplatne n
k4m1 kaže...

Nekako mi se tekst ne pokalapa s onim sto je google objavio na svom blogu gdje tvrde da se sve sto je uploadano prije 1.6.2021 nece brojati u 15GB limit (bez 2 godine limita dokle god je account aktivan). 

 

 

"Starting June 1, 2021, any new photos and videos you upload will count toward the free 15 GB of storage that comes with every Google Account or the additional storage you’ve purchased as a Google One member."

 

"Any photos or videos you’ve uploaded in High quality before June 1, 2021 will not count toward your 15GB of free storage. This means that photos and videos backed up before June 1, 2021 will still be considered free and exempt from the storage limit."

 

 

 tako sam i ja shvatio.. a ne ovo piše bug

 

nisam valjda đaba ovaj mjesec uploadao 4 TB slika i videa dok je free da imam još neki backup :)

15 godina
offline
Google Photos: još samo dva tjedna besplatne neogr

Ej moj google.. sjećam se kao juče kada sam sa Altavista.com prešao na tebe i na tvoj slogan "Don't be evil".

Pa ne znam možeš li više biti nego zločestiji.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google Photos: još samo dva tjedna besplatne neogr

Opet isto kao kad je prvi put objavljeno. Koliko točno godina koristite sve free od Googla? Znam, znam - reklame, naši podaci, bla bla :)

Meni se "srećom" poklopilo da mi je zaista zatrebalo dodatnog prostora (ne samo za fotke). Kako ne vidim smisla mijenjati prepun GMail i GDrive - 16kn mjesečno za skok sa 15GB na 100GB uz neke dodatne benefite mi ne izgleda kao loš deal.

Ionako na mnogo gore gluposti potrošimo znatno više (slatko, cajke, cigarete, ljubavnice - hm, ne - IT ekipa uglavnom nema ljubavnice, osim Gatesa).

 

Netflix, YT i Google 100GB - sve skupa je ispod 250kn. Ne moram gledati reklame, gledam što i kad hoću i imam dovoljno mjesta za moje potrebe.

Skoro toliko mi suludi mačak pojede u tjedan dana :D

 

Ako pak vam trebaju terabajti, onda postoje bolja/jeftinija rješenja odnosno sigurno imate neki financijski efekt od toga pa se može uložiti.

 

/rant :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Photos: još samo dva tjedna besplatne n
NaniteBoy kaže...

Opet isto kao kad je prvi put objavljeno. Koliko točno godina koristite sve free od Googla? Znam, znam - reklame, naši podaci, bla bla :)

Meni se "srećom" poklopilo da mi je zaista zatrebalo dodatnog prostora (ne samo za fotke). Kako ne vidim smisla mijenjati prepun GMail i GDrive - 16kn mjesečno za skok sa 15GB na 100GB uz neke dodatne benefite mi ne izgleda kao loš deal.

Ionako na mnogo gore gluposti potrošimo znatno više (slatko, cajke, cigarete, ljubavnice - hm, ne - IT ekipa uglavnom nema ljubavnice, osim Gatesa).

 

Netflix, YT i Google 100GB - sve skupa je ispod 250kn. Ne moram gledati reklame, gledam što i kad hoću i imam dovoljno mjesta za moje potrebe.

Skoro toliko mi suludi mačak pojede u tjedan dana :D

 

Ako pak vam trebaju terabajti, onda postoje bolja/jeftinija rješenja odnosno sigurno imate neki financijski efekt od toga pa se može uložiti.

 

/rant :)

Pa većinu produkata što smo koristili free od Googla je ukinuto. Cijelo jedno groblje imaš ovdje: Google Graveyard - Killed by Google

 

Njaviše mi nedostaje Google lokalna tražilica - kada ju se sjetim, sve što se nalati na PC-u u instant u sekundi.
500M utrošeno samo na licence za Google+ izgubio sam bazu od 200 ljudi kojih nije bilo na FB-u.
Za Wave smo trebali pozivnice... itd itd.

Da plaćam sve što mi TREBA (a ne sve što je na tržištu) trebala bi mi plaća od onih čuvenih 8.000€.

'fala dragom bogu da sada jedino što kroz njihovu tražiliciu u Edgeu vidim ovo:

 

Hvala ali, ne, hvala!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos: još samo dva tjedna besplatne n
Envy kaže...
NaniteBoy kaže...

Opet isto kao kad je prvi put objavljeno. Koliko točno godina koristite sve free od Googla? Znam, znam - reklame, naši podaci, bla bla :)

Meni se "srećom" poklopilo da mi je zaista zatrebalo dodatnog prostora (ne samo za fotke). Kako ne vidim smisla mijenjati prepun GMail i GDrive - 16kn mjesečno za skok sa 15GB na 100GB uz neke dodatne benefite mi ne izgleda kao loš deal.

Ionako na mnogo gore gluposti potrošimo znatno više (slatko, cajke, cigarete, ljubavnice - hm, ne - IT ekipa uglavnom nema ljubavnice, osim Gatesa).

 

Netflix, YT i Google 100GB - sve skupa je ispod 250kn. Ne moram gledati reklame, gledam što i kad hoću i imam dovoljno mjesta za moje potrebe.

Skoro toliko mi suludi mačak pojede u tjedan dana :D

 

Ako pak vam trebaju terabajti, onda postoje bolja/jeftinija rješenja odnosno sigurno imate neki financijski efekt od toga pa se može uložiti.

 

/rant :)

Pa većinu produkata što smo koristili free od Googla je ukinuto. Cijelo jedno groblje imaš ovdje: Google Graveyard - Killed by Google

 

Njaviše mi nedostaje Google lokalna tražilica - kada ju se sjetim, sve što se nalati na PC-u u instant u sekundi.
500M utrošeno samo na licence za Google+ izgubio sam bazu od 200 ljudi kojih nije bilo na FB-u.
Za Wave smo trebali pozivnice... itd itd.

Da plaćam sve što mi TREBA (a ne sve što je na tržištu) trebala bi mi plaća od onih čuvenih 8.000€.

'fala dragom bogu da sada jedino što kroz njihovu tražiliciu u Edgeu vidim ovo:

 

Hvala ali, ne, hvala!

OK - kad je netko u pravu - priznam i pokušam nešto naučiti :) Znao sam da je podosta stvari pogašeno i za neke stvari mi nije drago ali da je toga ovako puno kao i da postoji navedeni Google Graveyard - nisam znao. Tnx!

 

Btw. Google+ mi je bio bolji od Facebooka ali eto - šta je, tu je.

 

Like za 8000€ :D Mislim da većini ni to ne bi bilo dosta jer nam mnogo toga "treba"!

15 godina
offline
Re: Google Photos: još samo dva tjedna besplatne n
NaniteBoy kaže...
Envy kaže...
NaniteBoy kaže...

Opet isto kao kad je prvi put objavljeno. Koliko točno godina koristite sve free od Googla? Znam, znam - reklame, naši podaci, bla bla :)

Meni se "srećom" poklopilo da mi je zaista zatrebalo dodatnog prostora (ne samo za fotke). Kako ne vidim smisla mijenjati prepun GMail i GDrive - 16kn mjesečno za skok sa 15GB na 100GB uz neke dodatne benefite mi ne izgleda kao loš deal.

Ionako na mnogo gore gluposti potrošimo znatno više (slatko, cajke, cigarete, ljubavnice - hm, ne - IT ekipa uglavnom nema ljubavnice, osim Gatesa).

 

Netflix, YT i Google 100GB - sve skupa je ispod 250kn. Ne moram gledati reklame, gledam što i kad hoću i imam dovoljno mjesta za moje potrebe.

Skoro toliko mi suludi mačak pojede u tjedan dana :D

 

Ako pak vam trebaju terabajti, onda postoje bolja/jeftinija rješenja odnosno sigurno imate neki financijski efekt od toga pa se može uložiti.

 

/rant :)

Pa većinu produkata što smo koristili free od Googla je ukinuto. Cijelo jedno groblje imaš ovdje: Google Graveyard - Killed by Google

 

Njaviše mi nedostaje Google lokalna tražilica - kada ju se sjetim, sve što se nalati na PC-u u instant u sekundi.
500M utrošeno samo na licence za Google+ izgubio sam bazu od 200 ljudi kojih nije bilo na FB-u.
Za Wave smo trebali pozivnice... itd itd.

Da plaćam sve što mi TREBA (a ne sve što je na tržištu) trebala bi mi plaća od onih čuvenih 8.000€.

'fala dragom bogu da sada jedino što kroz njihovu tražiliciu u Edgeu vidim ovo:

 

Hvala ali, ne, hvala!

OK - kad je netko u pravu - priznam i pokušam nešto naučiti :) Znao sam da je podosta stvari pogašeno i za neke stvari mi nije drago ali da je toga ovako puno kao i da postoji navedeni Google Graveyard - nisam znao. Tnx!

 

Btw. Google+ mi je bio bolji od Facebooka ali eto - šta je, tu je.

 

Like za 8000€ :D Mislim da većini ni to ne bi bilo dosta jer nam mnogo toga "treba"!

Ako želiš 1TB gratis imaš ovdje: www.terabox.com


Servis je kineski pa ih boli briga šta ubacuješ.. evo stanje 5-tog kod mene:

  

Zvao se Dubox (imaš temu na Forumu) pa su sada preimenovali u Terabox. Nisam siguran ali imaš sync koji fantastično radi na Android telefonima. Jedina mana je Upload od max 4 GB po fajlu. Ne mogu čiste BD Ripove od 60GB postavljati na njega ali RAR-ujem pogotovo rijetke triologije ili stare filmove gdje ne možeš naći niti 1/0 seed ratio.

Lajk za ovo "kad je netko u pravu - priznam", ja često koristim ovdje "oprosti", "ne znam", i jednostavno se ispravim što je problem 99.9% forumaša.. Ego do neba.



Uređivano: Pređi sa hromiranog Chromea na hromiranog Edgea. I do 50% manje zauzeće memorije... neaktivni tabovi + sve extentije i PlugInovi sa Chromea rade na Edge.

Defaultna tražilica ti je Bing (izuzetno loša za naše podnevlje) ali lako u opcijama napraviš da je defaultna preko Googla.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 21:34 (Envy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice