Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

poruka: 46
|
čitano: 12.402
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel".
14 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Google Pay je zakon. Otkad ga koristim, telefoni bez NFC mi ne dolaze u obzir. Gotovinu koristim samo na pazaru, obzirom da kafići ne rade.

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Odlicna stvar, radi s pbz-om i revolutom. 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Radi i preko CURVE-a kao i Apple pay i Samsung Pay

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 7:53 (CrniPero).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

To mi je primarno sredstvo plaćanja. Dakle 95% svega što platim jest google payom.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Imam pitanja za sve vas koji koristite Google Pay.

 

1. Da li je kartica pohranjena u mobitelu ili na vašem Google računu? Pitam zato jer pola interneta tvrdi da je na mobitelu, pola na Google računu.

2. Ako je pohranjena na uređaju, kako uklonite kartice ako upravitelj Android uređaja ne može pronaći/pristupiti uređaju?

3. Ako je pohranjeno na Google računu, kako funkcionira bez internetske veze?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

Slika na kojoj je prikazano uklanjanje i dodavanje.

Pohranjena je zasigurno unutar app, da li ujedno

povezana s google racunom tesko da nije. Ipak je to

google, medutim kada brises karticu desava se instant

kao recimo kad brises app, prilikom dodavanja kartice

vrsi se provjera i odobrenje sa tvojom bankom.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
16 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Marko :D kaže...

Imam pitanja za sve vas koji koristite Google Pay.

 

1. Da li je kartica pohranjena u mobitelu ili na vašem Google računu? Pitam zato jer pola interneta tvrdi da je na mobitelu, pola na Google računu.

2. Ako je pohranjena na uređaju, kako uklonite kartice ako upravitelj Android uređaja ne može pronaći/pristupiti uređaju?

3. Ako je pohranjeno na Google računu, kako funkcionira bez internetske veze?

Kartice su tokenizirane.

 

https://support.google.com/pay/merchants/answer/6345242?hl=en

 

https://safety.google/intl/en_us/pay/

16 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Kako je ovo razlicito od recimo beskontaktnog placanja mobitelom (NFC) preko aplikacije od banke?
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

U principu nema neke značajnije razlike, osim što neke banke nemaju u aplikaciji NFC plaćanja. Odnosno, imaju Zaba i RBA, nadopunite me ako ima još koja.

4 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
dark_wizz kaže...
Kako je ovo razlicito od recimo beskontaktnog placanja mobitelom (NFC) preko aplikacije od banke?

 pa rekao bih brže jednostavnije i dodatni plus je mogucnost dodavanja loyalty kartica,
 iako moram priznati da je taj dio malo bolje izveden ili ti ga podržan u stocard app.

 ja u mpbz nisam pronasao niti iskreno bas ni trazio mogucnost beskontaktnog placanja
 mobitelom, a i da jesam samo sucelje iste mi je nekad prenatrpano i zao mi je sto
 sami ne mozemo dodati neke precace koji se nalaze na samom dnu ulaska u app.
 beskontaktno placanje bi onda definitivno bila jedna od njih.

 bus dodaš karticu, podesiš ju za beskontaktno plaćanje dodes u dućan
 prilikom ulaska u app automatski ti nudi da upališ nfc kad upalis nfc
 logo istog ti pulsira u bojama sto znaci spreman za placanje prislonis
 dobis popratni zvuk da je placanje izvrseno i kvacicu da je proslo i to ti je to.
 vjerujem da te na vece iznose kao i kod kartice samo trazi da unes pin naknadno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 9:26 (bloodborne).
14 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Kakav je postupak na POS uređaju sa google pay ili apple pay?

Znaci podesis karticu za placanje preko mobitela, i samo prislonis mobitel uz pos kao karticu za placanje do onog limita od 250 kn?

Dali tada mobitel te sam pita da potvrdis? Ili treba jos nesto aktivirati?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

Otključaš mobitel fingerprintom i prisloniš. Ne pita te za potvrdu.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
koristio od kad su došli sa pbz kod nas,karticu ni vadio nisam,super je stvar,samo nema podršku za druge banke sad sam u hpb nažalost
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Marko :D kaže...

Imam pitanja za sve vas koji koristite Google Pay.

 

1. Da li je kartica pohranjena u mobitelu ili na vašem Google računu? Pitam zato jer pola interneta tvrdi da je na mobitelu, pola na Google računu.

2. Ako je pohranjena na uređaju, kako uklonite kartice ako upravitelj Android uređaja ne može pronaći/pristupiti uređaju?

3. Ako je pohranjeno na Google računu, kako funkcionira bez internetske veze?

 Ako uzmes novi mobitel i logiras se na isti Google racun nema niti jedna kartica. Moras ih sve ponovo dodati.

13 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
bloodborne kaže...
dark_wizz kaže...
Kako je ovo razlicito od recimo beskontaktnog placanja mobitelom (NFC) preko aplikacije od banke?

 pa rekao bih brže jednostavnije i dodatni plus je mogucnost dodavanja loyalty kartica,
 iako moram priznati da je taj dio malo bolje izveden ili ti ga podržan u stocard app.

Ne znam što može biti jednostavnije u odnosu na plaćanje aplikacijom od banke gdje niti ne trebaš dodavati karticu već samo odabrati s kojom želiš beskontaktno plaćati.
Plaćam preko aplikacije od banke (ZABA) i radi bez problema. Zabina aplikacija mozda je malo spora i zastarjela rekao bi ali za beskontaktno plaćanje je i ne treba otvarati.

14 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
dejo74 kaže...
koristio od kad su došli sa pbz kod nas,karticu ni vadio nisam,super je stvar,samo nema podršku za druge banke sad sam u hpb nažalost

 

Otvoriš Revolut i dodaš je.

 

EDIT: Zeznuo citiranje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 10:17 (Punti).
4 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
5220 kaže...
bloodborne kaže...
dark_wizz kaže...
Kako je ovo razlicito od recimo beskontaktnog placanja mobitelom (NFC) preko aplikacije od banke?

 pa rekao bih brže jednostavnije i dodatni plus je mogucnost dodavanja loyalty kartica,
 iako moram priznati da je taj dio malo bolje izveden ili ti ga podržan u stocard app.

Ne znam što može biti jednostavnije u odnosu na plaćanje aplikacijom od banke gdje niti ne trebaš dodavati karticu već samo odabrati s kojom želiš beskontaktno plaćati.
Plaćam preko aplikacije od banke (ZABA) i radi bez problema. Zabina aplikacija mozda je malo spora i zastarjela rekao bi ali za beskontaktno plaćanje je i ne treba otvarati.

 Ne nalazim tu opciju u pbz-ovoj app, ono sto me trenutno smeta
 sa obje je sto ne mogu koristiti fingerprint za ulazak u app
 i taj problem mi je dosao sa novim telefonom na huaweiu
 sam bez problema koristio fingerprint za ulazak u gpay i mpbz
 medutim sa sadasnjim samsungom i prijasnim xiaomiem to nisam mogao.
 kao app nisu pronalazile biometrijske mogucnosti prijave ( bilo fingerprint ili otkljucavanje licem ).

11 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Mislim da u PBZ za plaćanje Google Payom do 100 kn moraš imati samo uključen display, iznad 200 otključani mobitel.

 

Fun fact: za plaćanje nije potrebno imati uključene mobilne podatke, više puta isprobano!

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Treba uvesti Apple Pay i Google Pay za ZABU. Apple pay bi trebao biti prioritet s obzirom da korisnicima ios uređaja nije omogućeno nikakvo NFC plaćanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
CrniPero kaže...

Radi i preko CURVE-a kao i Apple pay i Samsung Pay

 

 Može li malo pojašnjenje kako uključiti Samsung pay (u HR)?

13 godina
neaktivan
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Jep, radilo je super, sa PBZ-om i sa revolutom, ali PBZ je sad za svoju zlatnu visu uveo pravilo da se svaka peta transakcija mora verificirati pinom, makar kupovao čungalungu, i plaćanje sa google pay ne podiže prompt za pin nego spravica kaže da je prekoračen limit. A kako sam ja ostavio karticu doma onda sam se lijepo izblamirao u lidlu sa punim kolicima na kasi i jurio doma po karticu koja je onda bez problema podigla verifikaciju pinom. kako mi se to desilo prije 2 dana, nisam još stigao testirati nastavlja li se taj trend blamiranja dalje jer sam na petoj transakciji imao karticu uza se i odmah sam ju dao i tražila je pin.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
LIX kaže...

Jep, radilo je super, sa PBZ-om i sa revolutom, ali PBZ je sad za svoju zlatnu visu uveo pravilo da se svaka peta transakcija mora verificirati pinom, makar kupovao čungalungu, i plaćanje sa google pay ne podiže prompt za pin nego spravica kaže da je prekoračen limit. A kako sam ja ostavio karticu doma onda sam se lijepo izblamirao u lidlu sa punim kolicima na kasi i jurio doma po karticu koja je onda bez problema podigla verifikaciju pinom. kako mi se to desilo prije 2 dana, nisam još stigao testirati nastavlja li se taj trend blamiranja dalje jer sam na petoj transakciji imao karticu uza se i odmah sam ju dao i tražila je pin.

 Zašto ne povežeš s tekućim? Tamo nikad ne pita za pin.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

Život na kredit?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
CrniPero kaže...

Radi i preko CURVE-a kao i Apple pay i Samsung Pay

 

 imam galaxy a50 i gear s3 active te po defaultu ne radi samsung pay i kad idem pretražiti curve preko pc-a kaže mi da nemam nijedan supported uređaj za njega. treba li root za njega?

 

EDIT: Entry Point da sam htio platiti s tekućim, platio bih s tekućim... :D prvi put i jesam zamijenio kartice i platio s tekućim ali ako imam namjeru koristiti debitnu, pogotovo na nekim većim iznosima, nije solucija tekući nego ili da me ne blamira sa "prekoračen limit" porukom (a nije) nego da podigne pin ili da i dalje ne traži piniranje kao dosad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 12:40 (LIX).
12 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
LIX kaže...
CrniPero kaže...

Radi i preko CURVE-a kao i Apple pay i Samsung Pay

 

 imam galaxy a50 i gear s3 active te po defaultu ne radi samsung pay i kad idem pretražiti curve preko pc-a kaže mi da nemam nijedan supported uređaj za njega. treba li root za njega?

 Osobno imam gear s3 active, i radi samsung pay s njime ako koristis curve karticu.

Ali moras promijeniti regiju na samom satu na neku od regija koja podrzava samsung pay kao npr UK. Imas na xde upute kako to napraviti, treba ti par minuta :)

10 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

Koristim je stalno nemoras bar upisivat glupi pin svaki put ovako naslonis mobitel na pos uredaj i gotovo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
Dodaš Visu premium na Curve i radi svaki put bez pina. Provjereno :)
8 godina
offline
Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim tel

kako se transakcija plaćene google pay vide na prometu račun?

na net bankingu, jel stoji da je plaćeno google-u ili npr, benzinskoj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim
HowYesN0 kaže...

kako se transakcija plaćene google pay vide na prometu račun?

na net bankingu, jel stoji da je plaćeno google-u ili npr, benzinskoj?

 Imas povijest kako u app tako u mbanking app.

 odnosno isti trag na dva mjesta.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
13 godina
offline
Re: Google Pay - kako jednostavno plaćati mobilnim

Ček, vidiš li trenutno stanje računa ili samo povijest kupovine preko Google Paya?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice