Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

poruka: 68
|
čitano: 24.392
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke".
12 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Evo 16-ti je (skoro prošao), ne vidim promjene. Ni na google-u, ni u aplikaciji...
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Corto_1973 kaže...
Evo 16-ti je (skoro prošao), ne vidim promjene. Ni na google-u, ni u aplikaciji...

 

Pomalo, još traje dan :)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 18:28 (Bitanga).
15 godina
online
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

Koliko vidim u novoj m-zabi više nema contactless payment modula nego nudi dodavanje kartice u google pay. No kad to pokušam napraviti google pay kaže da kartica nije podržana. Well played Zaba.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
4 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Evo jutros uspješno dodane kartice žiro i deviznog računa :)
Moj PC  
0 0 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Sad da nisam vidio tvoj screenshot vjerojatno ne bi nikad skužio da se mogu i kartice dućana dodat 🤦🏼‍♂️
5 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Bitanga kaže...

Koliko vidim u novoj m-zabi više nema contactless payment modula nego nudi dodavanje kartice u google pay. No kad to pokušam napraviti google pay kaže da kartica nije podržana. Well played Zaba.

 Koju karticu imas? Meni radi sa Maestro i Mastercardom

 

15 godina
online
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
encoding kaže...
Bitanga kaže...

Koliko vidim u novoj m-zabi više nema contactless payment modula nego nudi dodavanje kartice u google pay. No kad to pokušam napraviti google pay kaže da kartica nije podržana. Well played Zaba.

 Koju karticu imas? Meni radi sa Maestro i Mastercardom

 

 

Sad radi, jutros rano ujutro kad sam pisao nije radilo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Tko rano rani, cijeli dan je umoran :-)
15 godina
offline
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

I ja sam aktivirao i dodao karticu u G Pay...

 

Zanima me na koji način se određuju limiti plaćanja za ovu uslugu,

Da li vrijede oni limiti koje mogu postaviti u aplikaciji mzaba?

 

Također, kod usluge m-novčanik, kad sam plaćao preko NFCa i mobitela za iznose veće od 250 kn sam morao unositi PIN ..sada toga više nema???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Nema, otisak prsta ti se računa kao pin.
10 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Doslovno 90% plaćanja radim sa Gpay-om i mobitelom. Od prvog dana kad je bilo to moguće u PBZ-u.
Sjećam se na početku kako su zbunjeni bili prodavači kad sam plaćao nešto što je bilo par tisuća kuna vrijedno. Izvadim mobitel bio i gotovo, a oni čekaju pinove, kartice.. 😁
Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Što se tiče limita, to su oni iz m-zabe...
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Entry Point kaže...
Sjećam se na početku kako su zbunjeni bili prodavači kad sam plaćao nešto što je bilo par tisuća kuna vrijedno. Izvadim mobitel bio i gotovo, a oni čekaju pinove, kartice.. 😁

 Neki dan prislonim sat, uređaj bipne, a cura na blagajni gleda u sat i ništa joj nije jasno. 

Naravno, kafići ne primaju kartice, a pola ih ni ne izdaje račune, pa opet moraš nositi novčanik na plažu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Visak kaže...

 Neki dan prislonim sat, uređaj bipne, a cura na blagajni gleda u sat i ništa joj nije jasno. 

Naravno, kafići ne primaju kartice, a pola ih ni ne izdaje račune, pa opet moraš nositi novčanik na plažu.

Fantastična usluga, nema što. 

Nadglednik dina
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Entry Point kaže...
Visak kaže...

 Neki dan prislonim sat, uređaj bipne, a cura na blagajni gleda u sat i ništa joj nije jasno. 

Naravno, kafići ne primaju kartice, a pola ih ni ne izdaje račune, pa opet moraš nositi novčanik na plažu.

Fantastična usluga, nema što. 

 Mislim da se nismo razumjeli. Cura je bila u Intersparu u Zagrebu i POS je odradio plaćanje, samo njoj ništa nije bilo jasno.

 

U međuvremenu sam preselio južnije i ovdje doslovno samo u jednom dućanu i pošti postoji POS.

 

U kafiću prijatelji inače plaćali kavu 10 kn. Jedan dan ja pozovem platiti i zatražim račun. Taj dan ga nisam dobio (naravno platio sam svejedno). Drugi dan opet zatražim račun, a na njemu kava 12 kn. Poruka onima koji se prave pametnima. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 17:29 (Visak).
10 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Shvatio sam ja, mislio sam na gpay da je fantastična usluga. A ovo ostalo je jasno i opće rašireno u HR.
Ugostitelji su jedni od većih prevaranta i lopova (čast iznimkama - doslovno iznimke).
Nadglednik dina
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Entry Point kaže...
Shvatio sam ja, mislio sam na gpay da je fantastična usluga. 

 Zapravo, kod mene je Revolut+Garmin Pay.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Google Pay uvodi na jesen mogućnost korištenja na WearOS platformi u Hrvatskoj i jos 20ak zemalja.. u prijevodu svi s satovima koji imaju googleov software ce moci placati s njima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba

Izvor? 

13 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
Barem se na wear os-u lagano proxy podržane regije upiše da proradi plaćanje kod nas. Ne vidim zašto čekati da google pusti uslugu kod nas.
5 godina
offline
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

Steta je sto se Google Pay smatra "standardom" da ga banke moraju eksplicitno podrzavati, a nije prihvacen od proizvodaca hardvera osim Google-a.

 

Npr na Garminu moram rucno dodavati br kartice i cijela ova fama ne vrijedi za nj. Nije isti princip, sa GPay-em se uopce ne dijeli br kartice nego maskirani broj, tako da ga ni Google nema.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
encoding kaže...

Steta je sto se Google Pay smatra "standardom" da ga banke moraju eksplicitno podrzavati, a nije prihvacen od proizvodaca hardvera osim Google-a.

 

Npr na Garminu moram rucno dodavati br kartice i cijela ova fama ne vrijedi za nj. Nije isti princip, sa GPay-em se uopce ne dijeli br kartice nego maskirani broj, tako da ga ni Google nema.

 

 

 

Kad svatko hoće svoj dio kolača od provizije ili nečeg drugog. Samsung želi da njihov standard bude glavni, a Apple njihov. 

I na kraju je to super za kartičare jer oni zarade hrpu love na enejblanju tokenizacije za svaku banku, ITu isto jer oni će to sve implementirati, banke će to sve organizirati i inicijalno platiti, a na kraju će krajnji korisnik višestruko platiti banci kroz razne provizije koje stalno rastu :-)

Sve zato da možemo platit mobitelom i satom umjesto da izvadimo karticu iz novčanika kao do sad.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

neka ne moram tipkati po pos tipkama koristeći karticu, već mi se isplatilo. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

Sto cu sad konkretno dobiti ovime a sto vec nisam imao sa zabinom aplikacijom?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba
maxy0 kaže...

Sto cu sad konkretno dobiti ovime a sto vec nisam imao sa zabinom aplikacijom?

 

Pa sad više nemaš to u zabinoj aplikaciji, pa moraš koristiti google pay.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke ba

Za tebe se zapravo ništa u samom korištenju ne mijenja - prisloniš mobitel i gotovo. Općenito je prednost što je GP globalno rješenje, tj. može se koristiti u većem broju zemalja, dok je Zabina usluga radila samo u Hrvatskoj. S tim da u GP možeš dodati i loyalty kartice, kao i plaćati na internetu (npr. Wolt). 

13 godina
offline
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

Meni se čini da mi dosta brže tj. baš instantno prihvati karticu za razliku kad je išlo preko m-zabe.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

dobra vijesti, ali koristim revolut u zadnje vrijeme za placanja tako da slabo koristim kartice od banke, revolut mi je odlican jer mi prati sve statistike koje mi dobro dodu. 

 

zadnjih 5 mjeseci zivim u ceskoj i tu svaki kafic(osim onih po sumama u nacionalnim parkovima), restoran, pub, bar, pekara, tobacco, ducan itd. primaju kartice. kes ne koristim otkad sam dosao u drzavu. napojnice kad nisu ukljucene u racun normalno ostavljamo tako da kazemo konobaru napisi napojnicu tolko i tolko, vecinom im samo kazem zaracunaj ju 10%(radio sam ko konobar neko vrijeme i imam usadenu tu kulturu od 10%). 
U hrvatskoj se ne sjecam kad sam zadnji put bio u kaficu jer su zatvorili zbog korone davno i nisam iso, slazem se s vama da je uzas sto nemaju placanje karticama. da se mene pita gotovinsko placanje bi se lagano krenulo izbacivat iz uporabe jer nema ama bas nikakvu prednost, a ima masu mana. realno danas ne moras niti nosit novcanik sa sobom, kartice su ti u mobu, mob ti je zasticen otiskom prsta/sifrom/face id-em i to je to. 
Ako ti netko i nekim slucajem ukrade mob, deaktiviras ga u roku odmah cim se domognes nekog prvog uredaja(mobitel, laptop itd.). 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

ima li kakva opcija/aplikacija za statistiku plaćanja preko Gpay-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google Pay dostupan i klijentima Zagrebačke banke

Vidim da jos uvijek u mzabi ima m-novcanik i da mi nudi beskontaktno placanje. Jel to jos uvijek radi ili moram prebaciti sve na google pay?

Usput, jel to 100% sigurno?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice