Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

poruka: 14
|
čitano: 2.877
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano".
15 godina
offline
Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

ako je tu i moja, lukavo osmišljena 123456, onda nas je 90% nadrapalo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

Nadogradi lozinku: 1234567890  

6 godina
neaktivan
offline
Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

"Ovaj dodatak u pozadini provjerava sva korisnička imena i lozinke kojima se putem Chromea korisnik prijavljuje na razne web stranice i servise, te ih uspoređuje s bazom od 4 milijarde poznatih kompromitiranih lozinki."

 

Hm, da... Samo zbog ovog, nimalo sumnjivog dodatka, ću si instalirati Chrome.

 

 

U slučajevima kada je ovaj dodatak za Chrome preporučio promjenu lozinke, one su u konačnici i zamijenjene u 26% slučajeva. 60% novih lozinki odabrano je na način da budu značajno teže za provaliti (dakle jedinstvene i kompliciranije).

Volim matematiku pa iz ovoga čitam i sljedeće: U 74% slučajeva lozinka nije promijenjena ni nakon upozorenja, a od ovih 26%, njih 40 % je izabralo lozinku koja nije značajno teža za provaliti. 

Rekao bi čovjek (na prvu!): 'koje budale'. 

No, može li mi netko onak' kao običnoj juzerici objasniti zašto bi se ovih 15,6% (60% od 26%) osjećalo sigurnijim? Meni se npr. nameće pitanje kako je Google došao do ovih postotaka?

Kako i zašto oni znaju tko je mijenjao koje lozinke i koje su im (i kakve) te nove lozinke??

 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

Godinama koristim istu lozinku i dosad nisam imao problema. 

BurekOdRibe111

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano
Juzerica kaže...

"Ovaj dodatak u pozadini provjerava sva korisnička imena i lozinke kojima se putem Chromea korisnik prijavljuje na razne web stranice i servise, te ih uspoređuje s bazom od 4 milijarde poznatih kompromitiranih lozinki."

 

Hm, da... Samo zbog ovog, nimalo sumnjivog dodatka, ću si instalirati Chrome.

 

 

U slučajevima kada je ovaj dodatak za Chrome preporučio promjenu lozinke, one su u konačnici i zamijenjene u 26% slučajeva. 60% novih lozinki odabrano je na način da budu značajno teže za provaliti (dakle jedinstvene i kompliciranije).

Volim matematiku pa iz ovoga čitam i sljedeće: U 74% slučajeva lozinka nije promijenjena ni nakon upozorenja, a od ovih 26%, njih 40 % je izabralo lozinku koja nije značajno teža za provaliti. 

Rekao bi čovjek (na prvu!): 'koje budale'. 

No, može li mi netko onak' kao običnoj juzerici objasniti zašto bi se ovih 15,6% (60% od 26%) osjećalo sigurnijim? Meni se npr. nameće pitanje kako je Google došao do ovih postotaka?

Kako i zašto oni znaju tko je mijenjao koje lozinke i koje su im (i kakve) te nove lozinke??

 Nema potrebe za panikom

Podaci ne idu u obicnom tekstu prema guglu, vec ih se prvo hashira

Postoji baza komprimitiranih lozinki na internetu (potrazi na internetu)  pa gugl hasheve koje je pokupio od tebe usporedjuje s hashevima komprimitiranih lozinki

 

Evo ako volis matematiku :D 
https://wiki.xfer.hr/hashing/

You have to be odd to be number one
6 godina
neaktivan
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

Hvala! Proučit ću ovo. Čini mi se zanimljivim.

 

P.S. Mislim da je panika ipak malo preteška riječ za par pitanja koja sam postavila. :)

(Chrome ionako ne koristim.)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

mislim da i dalje nema nikakve bojazni za vas dvoicu.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
14 godina
offline
Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

Ta će meni akeri?! Cinkariće me ženi da mi je ljubavnica memorisana po ZokaGaražaBeograd?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano
O_O_O kaže...

Godinama koristim istu lozinku i dosad nisam imao problema. 

BurekOdRibe111

 

bUrEkOdSiRa123 

15 godina
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano
Juzerica kaže...

Hvala! Proučit ću ovo. Čini mi se zanimljivim.

 

P.S. Mislim da je panika ipak malo preteška riječ za par pitanja koja sam postavila. :)

(Chrome ionako ne koristim.)

 

Dodatni materijal o lozinkama, ako te zanima:



Drugi video je dosta detaljniji:

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano
Serious NERD kaže...

Dodatni materijal o lozinkama, ako te zanima:



Drugi video je dosta detaljniji:

 Ovo je bilo zanimljivo i poučno, čak i meni, običnoj juzerici. Hvala! :)

15 godina
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano

Nema na čemu, Tom Scott je majstor u objašnjavanju kompleksnih koncepata na razumljiv način, njegova serija videa na Computerphile kanalu je odlična ako te zanima presjek matematike i IT-a

6 godina
protjeran
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano
Juzerica kaže...

 

(Chrome ionako ne koristim.)

 

 

da ?

samo su Chrome lozinke kompromitirane....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
Re: Google otkriva: 1,5% lozinki je kompromitirano
Anđeo bez falinge kaže...
Juzerica kaže...

 

(Chrome ionako ne koristim.)

 

 

da ?

samo su Chrome lozinke kompromitirane....

Chrome ne koristim iz drugih razloga.  Ali vidim da sad ovako kako sam napisala ispada da sam pomislila ovo što pišeš. A nisam. Neke stvari ne razumijem niti se pravim da ih razumijem, ali znam pazljivo čitati, a u početnom tekstu piše da su kompromitirana korisnička imena raznih web stranica i servisa. 

Nije mi bilo jasno kako to taj Chrome-ov dodatak detektira, a da sam ne kompromitira sigurnost tih istih lozinki. Sad mi je malo jasnije. :)

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice