Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenja br

poruka: 58
|
čitano: 27.422
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenja br".
14 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Nisam znao da pregledavaju snimke...ja sam skuzio da algoritmom prepoznaju pojas i mobitel....a vjerovatno postoji ta mogucnost da i sam radi sve.... ako sam dobro skonto kamere su odlicne...
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenja br

ukratko: nebitno. za ograničenja brzine postoje pravila (50 u naseljima i bla) i znakovi uz put a za kamere te boli q ako ti je savjest čista. nikakva tehnologija i/ili broj mrtvih/ranjenih neće uvesti prometnu (ili općenito) kulturu u rvacki promet. gledaj preda se a ne u telefon i kojekakve "navigacije" i "karte".  i uključi mozak dok voziš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj

-da, postoje pravila. Ovo se može tumačiti samo kao način kao ih zaobići.. no i to djeluje (kao i placebo), ljudi maknu nogu s gasa dok i dalje bulje u mobač..

-hoće, kazne djeluju. Prije koje desetljeće je mjesec dana bila štibra, mob+pojas.. i svi su uredno počeli voziti, no tad je to prekinuto i sad sporadično služi popunjavanju proračuna umjesto sigurnosti-prevenciji (što bi trebao biti cilj svega..). Pa zato, jer ipak pomaže, .. no neće spasiti dijete na pješačkom ako je vozač pijan i vozi 100+.. neovisno jel vezan ili na mobaču/dorgi/šljivi..

-to nije stvar hr kulture, ne treba nas stalno bacati u blato.. svaka osoba je osoba ili gnjus za sebe i odgovara za sebe i svoje postupke. Treba prekinuti s tim etiketiranjem jer nas vraća u blato upravo zato.

 

-naselja, 50, cesta 90, autoput 130, osim ako je drugačije regulirano a tad postoji konkretan znak, poajs uvjek, mobač nikad, alkohol, itd.. to zna svaki vozač, ako ne zna, kazna, ne spominjati vjeru, narod, boju kože itd uz to, jer osoba je osoba, vozi osobno vozilo i dobija kaznu osobno, čak ne muško-žensko osim u slučaju zatvora.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenja br

Što se tiče aplikacije djesu ba kamere, jel ima šta slično za Italiju?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
ihush kaže...

 

-naselja, 50, cesta 90, autoput 130, osim ako je drugačije regulirano a tad postoji konkretan znak, poajs uvjek, mobač nikad, alkohol, itd.. to zna svaki vozač, ako ne zna, kazna, ne spominjati vjeru, narod, boju kože itd uz to, jer osoba je osoba, vozi osobno vozilo i dobija kaznu osobno, čak ne muško-žensko osim u slučaju zatvora.

 Ili, kak bi se u narodu reklo, muški odu svirat klavir i pazit na ispadanje sapuna, a žene idu jesti narezane hrenovke...

 

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Svaki pojedinac ima svoje osobine, ali i svako društvo ima svoje. Ako statistika pokazuje velike razlike između dva društva po nekom pitanju, vrlo vjerojatno te razlike i postoje.

JEDINO što nije u redu je osobinu nekog društva pripisivati pojedinom članu tog društva i tretirati ga drugačije, jer on ne mora uopće odgovarati prosjeku. No tretirati cijelo društvo na temelju nekih pokazatelja je ok. Bitno je da se ne radi razlika i da su pravila ista za sve.

Dakle nije u redu u Švedskoj tretirati Hrvata drugačije nego Šveđana, ali je u redu u Hrvatskoj uvesti neka pravila kojih u Švedskoj nema, jer su Hrvati po nečemu drugačiji.

Edit
Čuo sam priču da su u Švedskoj mogli dva dana uzeti slobodno ako su bolesni, bez da donesu potvrdu od doktora. I onda je došao rat, gomila balkanskih izbjeglica, koji su kada su se zaposlili i otkrili caku odjedno često pobolijevali na dva dana. Pa je to pravilo ukinuto, ali za sve, ne samo balkance. To je i inače čest slučaj u životu da grupica loših pokvari nešto dobro svima ostalima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 16:53 (Visak).
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenja br

Ne znam kada su postavili sve te kamere-radare već kako god zvali. Polovicom 4mj. išao sam za Zagreb Podravskom magistralom i nisam primjeti ni jednu osim one u Podravskoj Moslavini koja stoji vec godinama. Moguce je da ne vidim jednu ili dvije, ali da ne vidim 11, koliko sam nabrojao po googlovoj karti malo mi je puno. Ukoliko su bile u to vrijeme postavljene, onda nadam se da imam sreće.

These Days
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj

Ove što su sad ugrađene u malim pakiranjima su zbilja zadnji krik tehnike. Skenira ko terminator u oba smjera. Visoka rezolucija, gomila senzora za analitiku,analizira po 10 vozila odjednom,  po noći isti efekt ko po danu i ne treba blic.
Strava

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 18:10 (torrente).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenja br

Zanimljivo da se kamere vise ne unistavaju, kao kada su se prvi puta postavile ili da netko nije skinuo koju i instalirao je ispred kuce ili slicno 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
dd.inc kaže...

Zanimljivo da se kamere vise ne unistavaju, kao kada su se prvi puta postavile ili da netko nije skinuo koju i instalirao je ispred kuce ili slicno 

 stavljaju ih na visoko jer ona to i zahtjeva...analizira te daaaaleko u daljini i kad prilaziš i kad odlaziš. evo jedna moja domaća iz Dubrovnika...postaviše je rođaci pomoću korpe

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj

Gdje u postavkama Google maps se može ova opcija uključiti (aktivirati)? Imam update zadnje verzije GM

s poštovanjem, mađioničar Vladimir. http://vladimir.hr
4 godine
neaktivan
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Potražite u appstoru aplikaciju Pazi kamera!
Na tržištu je već duže vrijeme i pokriva cijelu Hrvatsku...
Dostupna je za iphone uređaje.. izradio ju je (tadašnji) 16-godišnjak... i preduhitrio Google!
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Znaci dronovima protiv kamera
8 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
torrente kaže...
dd.inc kaže...

Zanimljivo da se kamere vise ne unistavaju, kao kada su se prvi puta postavile ili da netko nije skinuo koju i instalirao je ispred kuce ili slicno 

 stavljaju ih na visoko jer ona to i zahtjeva...analizira te daaaaleko u daljini i kad prilaziš i kad odlaziš. evo jedna moja domaća iz Dubrovnika...postaviše je rođaci pomoću korpe

 

 

 ja se nadao da bi se mogla staviti vreča za smeče preko njih, ispdada da je to komplicirano

 

 

Dajte mi recite kako se uključi to u google mapsu ?

Može li to raditi bez određivanja odredišta ? kao aplikacija MyPatrol ? 

 

13 godina
offline
Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenja br

Ne radi to, bar meni...

Verzija 10.17.2

za Nougat

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenja br

Koliko sam primjetio kamere pokazuje samo kada je aktivna turn navigacija s odredištem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Ja probo kad je izaso prvi clanak prosli tjedan i od zg do korenice nije ni jednu kameru pokazalo od 5...
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Koja je fora s tim.kamerama, kako to ukljuciti?
http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Ažurirati Google maps i uključiti CRO-GATSO. U lijevom donjem kutu pokazuje i trenutnu GPS brzinu prijevoznog sredstva.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Uključi se tako da upišeš polaznu točku te odredište. Klikneš na start i teta počne pričati. Znači navigacija mora biti aktivna, pokrenuta. Nije dovoljno samo otvoriti gmaps. Kroz Italiju radilo uredno. Na više kamera me upozorilo dok sam se vozio. U Hr nisam imao aktivnu navigaciju pa nije niti upozoravalo. Kad se približava kameri teta uredno kaže nešto tipa "SPEED CAMERA AHEAD".
7 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Hmmm meni samo tiho pusti neki zvuk i to malo prekasno, mozda jer imam jezik na HR? Da li se to da kako promijeniti?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj

Maps > Settings > Navigation settings > Voice selection > odabereš jezik koji želiš

 

Tamo možeš i jačinu zvuka navigacije postaviti (softer/normal/louder) ako se slabije čuje zbog nekog razloga..

14 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
najdix kaže...
Ažurirati Google maps i uključiti CRO-GATSO. U lijevom donjem kutu pokazuje i trenutnu GPS brzinu prijevoznog sredstva.

 Napravio sam to i pokaze mi sve kamere no onda kad odaberem odrediste i starta mi navigaciju sve mi se tocke gdje je kamera se maknu i nema nikakvog zvucnog signala da je kamera blizu

http://trakt.tv/user/MjezZza
7 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Nismo se shvatili sve radi ok, jedino je taj zvuk upozorenja za kameru pretih. Neki kao pong i to je to. I imam na HR cisto zato da ne slusam kak lomi jezik dok izgovara ulice na engleskom.
13 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
najdix kaže...
Ažurirati Google maps i uključiti CRO-GATSO. U lijevom donjem kutu pokazuje i trenutnu GPS brzinu prijevoznog sredstva.

  Ja to "CRO-GATSO" nemam a mislim da mi je ažuriran maps. Trenutna verzija mi je 10.20.1 (br. 1020105244). Jel može netko provjeriti koju verziju imate i jel ima neka druga caka da se uključi?

10 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
itomic009 kaže...
najdix kaže...
Ažurirati Google maps i uključiti CRO-GATSO. U lijevom donjem kutu pokazuje i trenutnu GPS brzinu prijevoznog sredstva.

  Ja to "CRO-GATSO" nemam a mislim da mi je ažuriran maps. Trenutna verzija mi je 10.20.1 (br. 1020105244). Jel može netko provjeriti koju verziju imate i jel ima neka druga caka da se uključi?

Cro-gatso - to su ti samo bookmarkeri lokacija koje je snecer napravio i dijeli javno. Znaci samo lokacije kamera. Preko ovog linka ih možeš dodati, samo klik na link...

https://goo.gl/maps/EWNUHE4m56v4RTf47

 

Nema veze sa verzijom googlemapsa. Googlemaps oni su poceli ubacivati lokacije kamera svoje.

Dvije različite stvari. Google upozorava na svoje lokacije koje imaju u bazi, ne ove bookmarkere. Ovo ti je praktički samo da vidis gdje se nalaze.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 8:50 (kiki_b).
16 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj
Waze upozorava i na kamere. Samo ne znam dal' ih ima sve ubačene..
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Maps i u Hrvatskoj prikazuje ograničenj

Ima vjerojatno sve kamere koje ima i gmaps s obzirom da je google kupio waze prije par godina..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice