Google Earth sada podržava i druge preglednike osi

poruka: 19
|
čitano: 4.148
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Earth sada podržava i druge preglednike osi".
8 godina
offline
Google Earth sada podržava i druge preglednike osi

Odlicno radi na Firefoxu. Interesantno mi je da radi bolje, brze i fluidnije nego samostalna inacica Google Earth Pro, koju cu sad deinstalirati. Great work, Google!

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Earth sada podržava i druge preglednike osi

Ne tice se direktno Eartha ali postoji li sto slicno Encarti`?  I gdje se moze skinuti zadnja verzija (da sada ne kopam po netu).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Google Earth sada podržava i druge preglednike osi

Znam da nije dobra tema, ali ne da mi se otvarati novu.

 

Može li se Earth natjerati da radi bez podržanoga hardverskog ubrzanja? Naime silno bih trebala nešto ondje provjeriti, a ne želi – treba mu 5–10 minuta da uopće učita početni zaslon, i to sa 100-postotnom zauzetošću procesora. Nije mi jasno kako može biti toliko zahtjevan, ali pretpostavljam da zato što grafički čip (GMA 3100) ne podržava hardversko ubrzanje. No možda se varam. Nadam se da se varam. Može li se dakle Earth kako natjerati da radi u više od 0,05 FPS-a na navedenome grafičkom čipu?

 

Please, help. :( Zahvalna sam na svakoj pomoći!

ukrućena goropadnica
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike

U postavkama Chrome-a imaš mogućnost za isključivanje hardverskog ubrzanja. Ako ti to ne pomogne, preuzmi samostalni Google Earth Pro program.

6 godina
protjeran
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike

Pokušala sam isključiti i uključiti, jednako je. No ne bi ni imalo smisla da je drukčije s obzirom na to da ubrzanje uopće nije podržano.

 

Ne želi ni Google Earth Pro. (V. slike u prilogu.)

 

:(

ukrućena goropadnica
13 godina
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Mary Sue kaže...

Pokušala sam isključiti i uključiti, jednako je. No ne bi ni imalo smisla da je drukčije s obzirom na to da ubrzanje uopće nije podržano.

 

Ne želi ni Google Earth Pro. (V. slike u prilogu.)

 

:(

Mislim da tu nema neke prevelike pomoći osim kupnje novog računala. Ta grafička je vrlo stara i sumnjam da ćeš na neki način uspjeti pokrenuti zahtjevni Google Earth.

 

Instaliraj si Google Earth na mobitel ili tablet.

 

Android ➡ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth

iPhone ➡ https://apps.apple.com/us/app/google-earth/id293622097

6 godina
protjeran
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Marko :D kaže...

Mislim da tu nema neke prevelike pomoći osim kupnje novog računala.

 Da, ništa od te ideje. Hvala svejedno! :)

 

Marko :D kaže...

Instaliraj si Google Earth na mobitel ili tablet.

 Can’t do that. Zahtijeva inačicu 4.4 ili noviju.

 

Ima još tko kakav trik? Mooožda?

ukrućena goropadnica
15 godina
online
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Mary Sue kaže...

Znam da nije dobra tema, ali ne da mi se otvarati novu.

 

Može li se Earth natjerati da radi bez podržanoga hardverskog ubrzanja? Naime silno bih trebala nešto ondje provjeriti, a ne želi – treba mu 5–10 minuta da uopće učita početni zaslon, i to sa 100-postotnom zauzetošću procesora. Nije mi jasno kako može biti toliko zahtjevan, ali pretpostavljam da zato što grafički čip (GMA 3100) ne podržava hardversko ubrzanje. No možda se varam. Nadam se da se varam. Može li se dakle Earth kako natjerati da radi u više od 0,05 FPS-a na navedenome grafičkom čipu?

 

Please, help. :( Zahvalna sam na svakoj pomoći!

- to je requirements kao gaming (lakše objasniti nego reći da je sve multimedija=req. 3d-gpu/aero-ogl.. svaki browser-os ili minecraft, minimum dx90c-sm2.0 i jače/novije dok intel od hd4000 nadalje .. čini mi se da je to pod oznakom GT1 ili slično starije nemaju unified shaderse pa nemaju req. za taj tip 3d recimo igara, no nevažna je app, važno je što se koristi, može to biti aero-gui, browser ili ACAD.. hw). Bez tog cpu nema dovoljno konjskih snaga, previše info-update-refresheva da bi iscrtao bilo što.. tj može biti samo gore kad isključiš hw akceleraciju, tj i sad cpu radi ono što gpu nema u hw-u.. pa du-d-math..

.. odnosno, možda čišćenje (smeća-dodataka-av itd..) i update npr drivera. Neke stvari su jednostavno pregažene vremenom, tj sve može raditi u skladu s requirementsima iz vremena kad je to bilo aktualno, ne današnji kad mobač ima čip i vrti hd-video dok to računalo od recimo desetak godina ne može jer nema čip (identično kao dvb-t1-t2-hevc.. ima-nema, radi ili ne..).

 

** kao 'blesava' usporedba, do tad se količinom VRAMa za vga 'klasificirala' snaga vga-gpu.. i naći ćeš npr 32MB kao minimum-req. no ''milsi se'' na pravi 3d-HW tj shaderi i ostalo, što intelica nema i do tad je popularan naziv za intel-integruše bio de-akcelerator. (još blesavije nađeš nrp rezoluciju kao req.. ali ne i koja gpu-hw snaga... no to je tako, 'slikovito' kao što često kapacitet memorijskih kartica prikazuju u broju slika-filmova koji stanu gore..). Ali, ovisno kako je u BIOSu podešeno + driver, možda pomogne, tj ako je manje od 32mb alocirano za video, povećaš i vidiš.. ali 90% da to ne može pomoći, odnosno, računala iz tog doba su često do 2gb rama i tad je to opet ograničenje, nema dovoljno za moderne browsere koji su 'bahati' i očekuju više rama itd..

- nije stvar OSa, jer su osevi 'identični' već desetljeće, no možeš i to probati, pogotovo na nekom 'privremenom' računalu, live-stikić npr mint-ubuntu.. ili kubuntu/xubuntu, bootaš i vidiš kako radi, kde ima prednost ako podržava hw u suprotnom light distra koja ostatak resursa može dati tom tasku i zato kde-ili-xlu.. dva suprotna ekstrema. Ali naravno, tad moraš to pripremiti, stikić, možda čak kao persistent-live za rad, dokumenti i sl.

 

- jednostavan test, prvo pogledaš 24sata.. ako to radi, tek tad razmišljaš o 3d (to je kao benčmark-cryza..) :)) sve ispod tog nije dovoljno.

 

Marko :D kaže...

U postavkama Chrome-a imaš mogućnost za isključivanje hardverskog ubrzanja. Ako ti to ne pomogne, preuzmi samostalni Google Earth Pro program.

- vidi prvi post... može biti svašta, tj ovisi o 'kvaliteti' (koliko truda-novca goole uloži u neki projekt). Nema logike da je 'bolji' tj nije im zanimljiv kao browser pa po toj interesnoj logici mada samostalna app može biti bolje-optimiziranije, nije jer im nije primarni target kao addsi..

 

**

- smiješno da navode edge (chrom).. dok su FF i opera izgubljeni u prijevodu-vremenu, ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 11:19 (ihush).
13 godina
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Mary Sue kaže...
Marko :D kaže...

Instaliraj si Google Earth na mobitel ili tablet.

 Can’t do that. Zahtijeva inačicu 4.4 ili noviju.

 

Ima još tko kakav trik? Mooožda?

Na APKMirror imašGoogle Earth verziju 9.3.4.9, izdanu u prosincu prošle godine. Ta verzija zahtjeva Android 4.1 ili novije, dok one od ove godine zahtjevaju Android 5 ili noviji.

 

Da bi instalirala aplikaciju, moraš znati koju arhitekturu koristi procesor mobitela, te gustoću prikaza zaslona; to sve možeš jednostavno pronaći na Google-u. Na kraju skineš .apk datoteku s gornje poveznice i instaliraš je na mobitel.

15 godina
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Mary Sue kaže...

Znam da nije dobra tema, ali ne da mi se otvarati novu.

 

Može li se Earth natjerati da radi bez podržanoga hardverskog ubrzanja? Naime silno bih trebala nešto ondje provjeriti, a ne želi – treba mu 5–10 minuta da uopće učita početni zaslon, i to sa 100-postotnom zauzetošću procesora. Nije mi jasno kako može biti toliko zahtjevan, ali pretpostavljam da zato što grafički čip (GMA 3100) ne podržava hardversko ubrzanje. No možda se varam. Nadam se da se varam. Može li se dakle Earth kako natjerati da radi u više od 0,05 FPS-a na navedenome grafičkom čipu?

 

Please, help. :( Zahvalna sam na svakoj pomoći!

 koje računalo je u pitanju?
ako je laptop koji mu je product number?

meni se čini da ga je vrijeme pregazilo
ostaje ti samo google maps za njega

 

if only you knew the power of the dark side
6 godina
protjeran
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
ihush kaže...

(…)

 Zahvalna sam na odgovoru, ali ne znam što predlažeš. Vjerojatno je do mene pa bih voljela da ponoviš.

 

Marko :D kaže...

Na APKMirror imaš Google Earth verziju 9.3.4.9, izdanu u prosincu prošle godine. Ta verzija zahtjeva Android 4.1 ili novije, dok one od ove godine zahtjevaju Android 5 ili noviji.

 Trebala bi mi neka za inačicu 4.0.4. Međutim ne vjerujem da bi radilo jer mobitel koji imam izišao je 2011, dakle nije brz prema današnjim standardima.

 

Darky kaže...

 koje računalo je u pitanju?

 E6750, 4 GB RAM-a, čipset Q35. Grafički čip ugrađen je u čipset ili procesor, ne znam točno.

 

Darky kaže...

ostaje ti samo google maps za njega

 Ne radi 3D-prikaz na Mapsu.

 

ukrućena goropadnica
13 godina
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Mary Sue kaže...
Marko :D kaže...

Na APKMirror imaš Google Earth verziju 9.3.4.9, izdanu u prosincu prošle godine. Ta verzija zahtjeva Android 4.1 ili novije, dok one od ove godine zahtjevaju Android 5 ili noviji.

 Trebala bi mi neka za inačicu 4.0.4. Međutim ne vjerujem da bi radilo jer mobitel koji imam izišao je 2011, dakle nije brz prema današnjim standardima.

 

Toga, ja mislim, nema...

15 godina
online
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike

-tek generacija od 4serije je adekvatna.. intel-hd-vga, provjeriti postavke biosa i driver ali to je to, nema snage-HW i trikovi ne pomažu, tj isključivanje hw akceleracije nije rješenje jer treba obrnuto, ne može sam cpu. Ista stvar je npr Minecraft-igra, directx ili opengl, win-lin.. ista stvar, isti browseri isti requirementsi.

 

- ako je nešto s driverom-updateom i sl. + kad si na tuđem računalu, tad je live/persistent linux distra na stikiću vrlo zgodna stvar, ubodeš-bootaš-radi.. a kako radi ovisi o računalu tj HWu (ali nemaš drugih mogućih soft problema kao malware-antivirus i smeće koje uzme dio resursa) i tad je npr KDE 'bolji' ako hw podržava ili lde-xubuntu light distra jer ostavi max resursa za rad (mali footprint za sys, važno kad nema više rama npr ispod 2-4gb). Nije tu linux neko čudotvorno rješenje, samo je čist i radi.. ili optimiziran-podešen kao što bi bio i win ili neko računalo koje 'majstor podesi' dok je ovo 'nepoznato-nedohvatljivo' i može biti svašta dodatno problem kojeg takvom distrom eliminiraš.

- inače svi osevi rade-traže isto, tj ne os nego appsi kao u ovom primjeru a s live eliminiraš da je neka postavka problem, npr stari driver za vga i sl. neovisno o ovom slučaju zgodno za imati kad zatreba (još zgodnije je win2go ali MS to ne daje baš lako).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Marko :D kaže...
Mary Sue kaže...
Marko :D kaže...

Na APKMirror imaš Google Earth verziju 9.3.4.9, izdanu u prosincu prošle godine. Ta verzija zahtjeva Android 4.1 ili novije, dok one od ove godine zahtjevaju Android 5 ili noviji.

 Trebala bi mi neka za inačicu 4.0.4. Međutim ne vjerujem da bi radilo jer mobitel koji imam izišao je 2011, dakle nije brz prema današnjim standardima.

 

Toga, ja mislim, nema...

 Kak ne bi bilo, 4.0.4 je API level 14, Google earth 8 radi:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/earth/earth-8-0-4-2346-release/google-earth-8-0-4-2346-3-android-apk-download/

 

Edit: samo pitanje jel kod kolegice ARM v7, nek skine neki cpu info app na storeu pa pogleda.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 12:55 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Mary Sue kaže...
Darky kaže...

 koje računalo je u pitanju?

 E6750, 4 GB RAM-a, čipset Q35. Grafički čip ugrađen je u čipset ili procesor, ne znam točno.

 

Darky kaže...

ostaje ti samo google maps za njega

 Ne radi 3D-prikaz na Mapsu.

 

 au, CPU je star 10 godina
gle, vrijeme ga je pregazilo (ja imam jedan Lenovo R60, koji isto tako radi ko urica, ali osim za pisanje romana i čitanje vijesti nije za druge stvari)
potarži neki novi i3 / Ryzen3 laptop, aju se dobiti čist jeftino, imaj jeftitnih i i5 rabljenih, ako treba preporučim ti kolegu koji se bavi sa takvim rabljenim stvarima, pa se možda i kaj dogovorite


if only you knew the power of the dark side
6 godina
protjeran
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
ihush kaže...

... ali to je to, nema snage-HW i trikovi ne pomažu...

 Dakle očito ništa od toga. Divno. (Ljuta sam na sebe i na guglovce, a ne na tebe.)

 

fer-de-lance kaže...

 Kak ne bi bilo, 4.0.4 je API level 14, Google earth 8 radi.

 Boom probala danas pa javim ishod. Hvala mnogo! ❤️

 

Darky kaže... 

 gle, vrijeme ga je pregazilo

 *crying intensifies* (Hvala i tebi!)

ukrućena goropadnica
6 godina
protjeran
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike
Mary Sue kaže...

 Boom probala danas pa javim ishod. Hvala mnogo! ❤️

 Ne dobivam ništa osim crnoga ekrana. Vjerojatno se Earth ne slaže najbolje s 512 megabajta RAM-a i jednojezgrenim procesorom. Svejedno, hvala na pomoći, cijenim trud!

ukrućena goropadnica
7 godina
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike

Da, jedino ti preostaje probati starije verzije, pa ako koja proradi.

A i pitanje jel google uopće tim starim verzijama da pristup podacima s eartha.

Ne bi me čudilo da su stavili limit na minimalnu verziju aplikacije.

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Google Earth sada podržava i druge preglednike

Pokušala sam (i) to. Street View radi – ali naslijepo – a globus se ne bi pokazao ni da se postavim na trepavice.

ukrućena goropadnica
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice