Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

poruka: 15
|
čitano: 9.961
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki".
16 godina
neaktivan
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

baš sam provjerio svoj..

610gb ima 50 000 fajlova.

za nabit tih 5M, vjerojatno se treba dobro potrudit za natrpat milijune po 1kb.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

Recimo da imaš 5M fotki i svaka je 2MB, - trošiš 10TB, a google ti kaže "e, nemoš više spremati, platio si 30TB potrošio ni pola, ali mi ti ne damo da spremaš dalje!".

Platiš za 30TB i ograniče ti broj datoteka na itekako dosegljiv? Još jedan razlog zašto prijeći s google drive na nešto drugo.

Kupiš ovo i miran si, da ne govorim o brzini upload/dowload po lokalnoj 10Gbps mreži: https://www.synology.com/en-global/products

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2023 20:20 (Keso).
 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna st

Da imam 5m fotki? Evo zamišljam...

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
16 godina
neaktivan
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

mislim da su to iznimke i treba uzeti u obzir da plaćeni paket možeš podijelit na pet osoba.

recimo, sada ja unutar 2tb ubacim još 4 ukućanina ili kolege.. svaki ima po 400gb.

neka dvojica iz nekih svojih pobuda raspakiraju 30-ak portable prgramčića u mape.. GOTOVI SMO.

ne radi se tu o "normalnom" korištenju clouda za backup svojih dragocjenosti koje uglavnom čine jpg, avi i doc.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

dabogda mi te stavke bili euri. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna st
all_or_nothing kaže...

Da imam 5m fotki? Evo zamišljam...

Ne moraš zamišljati, možeš računati. 5M fotki kroz 20 godina ) 680 fotki dnevno. Foto studio napravi to u 1h a ne u jedan dan. Dakle nije 20 godina nego 1 godina da to popuni.

Da ne spominjem "burst" fotke sporta gdje se okida po 30 fotki u sekundi svako malo.

Dakle najjači paket od 30TB plati foto studio i praktički ga ne može koristiti zbog ovog ograničenja.

Prosječna osoba naravno neće kupiti 30TB, ali onaj tko to treba, pa čak i najmanji foto studio, ne može dobiti odgovarajuću uslugu od google-a.

Idi i radi nešto korisno!
16 godina
neaktivan
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

pa onda kupi 2x 20tb, 6x 20 tb.. kojeg će boga takvom studiju jedan acc od 30tb.

kada već okreće toliki obrt sa vagonima vjenčanja u kojima trenutak stavljanja prstena okida sa 800 raw fotki, valjda neće cvičat oko plaćanja dva drajva.

 

ponavljam.. i onako na onom redditu ne svane sa objavom nitko normalan.. rasadnik bizarnih topica "gle što me snašlo",tako se pojavilo par indijanaca koji su raspakirali par milijuna jedno-kilobajtnih fajli.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 16:55 (torrente).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

Odavno ga svakako i ne koristim. Tu je OneDrive koji svakako dolazi s pretplatom Microsoft Office-a, a ako bude potrebe moze se nadoplatit za dodatni prostor. Od Google-a koristim jedino njihovu trazlicu kao sto je "www.google.com" i to je to

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

Onedrive je nedodirljiv. Kod mene plaćena opcija okruglo 10g.. još dok je bio zaseban proizvod. pravi cloud sa masu mogućnosti.

 

.. prije 6 godina, kada je eksplodirao bitcoin, ležerno sam kupio lifetime pCloud 2tb. još više finesa od Onedrivea ima.

preporuka svakome..

 

 

.. gdrive je treći sa 2tb jer mi je dosadno i može mi se.. a nisam fotografski studio.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

Foto studio i 2MB slike... daj me nemoj..

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna st
Keso kaže...
all_or_nothing kaže...

Da imam 5m fotki? Evo zamišljam...

Ne moraš zamišljati, možeš računati. 5M fotki kroz 20 godina ) 680 fotki dnevno. Foto studio napravi to u 1h a ne u jedan dan. Dakle nije 20 godina nego 1 godina da to popuni.

Da ne spominjem "burst" fotke sporta gdje se okida po 30 fotki u sekundi svako malo.

Dakle najjači paket od 30TB plati foto studio i praktički ga ne može koristiti zbog ovog ograničenja.

Prosječna osoba naravno neće kupiti 30TB, ali onaj tko to treba, pa čak i najmanji foto studio, ne može dobiti odgovarajuću uslugu od google-a.

 Od tih 680 na sat vrijedi sacuvati jednu ili 2. Koji foto studio cuva svaku fotku koju okine?????????? Pogotovo burst fotke. Poenta bursta je da uhvatis onu jednu fotku koju želis a pitanje da li ces i nju uhvatiti. Niko ni u ludilu nece cuvati svaku burst fotku na cloudu.....

Santana kaže...

Foto studio i 2MB slike... daj me nemoj..

 Ozbiljan studio ;)

6 godina
offline
Re: Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna st
Softwer kaže...

 Od Google-a koristim jedino njihovu trazlicu kao sto je "www.google.com" i to je to

 

sto koristis kao alternativu gmapsu i chromu?

 

 

ja sam probao sa safarijem i apple maps. to je katastrofa koliko su losi naspram gugela. 

6 godina
offline
Re: Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna st
torrente kaže...

Onedrive je nedodirljiv. Kod mene plaćena opcija okruglo 10g.. još dok je bio zaseban proizvod. pravi cloud sa masu mogućnosti.

 

.. prije 6 godina, kada je eksplodirao bitcoin, ležerno sam kupio lifetime pCloud 2tb. još više finesa od Onedrivea ima.

preporuka svakome..

 

 

.. gdrive je treći sa 2tb jer mi je dosadno i može mi se.. a nisam fotografski studio.

 

 

 Mi imamo pCloud na poslu. Totalno cool jer CLI za linux i radi jebeno

NULL!=NULL
16 godina
neaktivan
offline
Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna stavki

pratim pcloud zadnjih 6g i konstantno se nešto događa i implementira.

imaju puno baš svojih izvornih ideja.

pokriva se svako polje/platforma i osluškuju želje.

nije mi to napeto za moj sadržaj, ali im zamjeram što naplaćuju 20€ ako želim prebacit sve podatke na nove švicarske servere.

preporuka svakom tko traži cloud sa 100 điđa.

uvijek imaju ponudu doživotne kupnje.

i dalje je to skupo..meni se nagomilalo bitcoina prije 6g, pa me to praktički ispalo besplatno.

 

Edit:

sjećam se još tada 2017g.. pcloud ima implementiran audio player. i to moćan player.

kreiraš playliste svoje glazbe s clouda..na mobitelu i browseru vrhunski svira.

i jeli to sramota da do dan danas ni gdrive ni onedrive nemaju nekakv mali audio playerić..čak se sučelje skoro ispovraća kada klikneš pokretanje audio datoteke.

zato čista desetka pcloudu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 10:22 (torrente).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Drive uveo ograničenje od 5 milijuna st

"sto koristis kao alternativu gmapsu i chromu?

 

 

ja sam probao sa safarijem i apple maps. to je katastrofa koliko su losi naspram gugela."  

 

 

 

Kao alternativu Chromu koristim Microsoft Edge i nemam apsolutno nikakvih problema s njim, sve radi fluidno i dobro. Inace koristim Google Maps to sam zaboravio napisati ali u ovoj temi je bilo rijec o Google Drive-u. 

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 14:50 (Softwer).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice