Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7 i 8

poruka: 21
|
čitano: 5.590
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7 i 8".
15 godina
offline
Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7 i 8

Windows 7. Meni osobno, najbolji i najljepši Windows. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7 i 8

Isključio nadogradnje Chrome-a davno..

Amenoum
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7 i 8

Najbolje bi im bilo da potpuno ugase to smeće zvano Chrome!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
BlackMoon kaže...

Najbolje bi im bilo da potpuno ugase to smeće zvano Chrome!

Zašto?

12 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
PaleRider kaže...

Isključio nadogradnje Chrome-a davno..

S obzirom koliko kritičnih exploita je pokrpano u Chromeu samo u zadnjih nekoliko mjeseci, nadam da ne držiš ništa važno na tom računalu.

9 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
PaleRider kaže...

Isključio nadogradnje Chrome-a davno..

 Koristiš browser pun sigurnosnih rupa s lošim performansama. Bravo! Najbolji su mi ti koji nikad ništa ne ažuriraju i onda se čude kad nešto ne radi normalno.

2 godine
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
fredii kaže...

Windows 7. Meni osobno, najbolji i najljepši Windows. 

Win 7 je revolucija kao i directX 9

 

Svi ostali noviji windowsi i directX-ovi se voze na starim šasijama.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
16 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
pqweasdyxc kaže...
PaleRider kaže...

Isključio nadogradnje Chrome-a davno..

 Koristiš browser pun sigurnosnih rupa s lošim performansama. Bravo! Najbolji su mi ti koji nikad ništa ne ažuriraju i onda se čude kad nešto ne radi normalno.

Sve radi savršeno. Isključio sam nadogradnje upravo zato što su se počeli javljati problemi. Inače, koristim Win7 na kojem sam prije 10-ak godina isključio nadogradnje.

Hvala, ali ne hvala. Imam znanje i volim sam kontrolirati svoje računalo i od kad to radim nemam nikakvim problema - niti sa sigurnosnim propustima niti performansama.

Amenoum
15 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
PaleRider kaže...
pqweasdyxc kaže...
PaleRider kaže...

Isključio nadogradnje Chrome-a davno..

 Koristiš browser pun sigurnosnih rupa s lošim performansama. Bravo! Najbolji su mi ti koji nikad ništa ne ažuriraju i onda se čude kad nešto ne radi normalno.

Sve radi savršeno. Isključio sam nadogradnje upravo zato što su se počeli javljati problemi. Inače, koristim Win7 na kojem sam prije 10-ak godina isključio nadogradnje.

Hvala, ali ne hvala. Imam znanje i volim sam kontrolirati svoje računalo i od kad to radim nemam nikakvim problema - niti sa sigurnosnim propustima niti performansama.

 Drago mi je da nemaš problema, unatoč tome što ti sistem izgleda vjerojatno kao Ementaler!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
2 godine
offline
Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7 i 8

Pazi ti to.

Čovjek ima problema s performansama računala jer koristi Chrome ?!

 

 

Nama na poslu je predinstaliran Chrome kao obavezan preglednik, a računalo je All in one.... s 11 god. starim i3 s 4 GB ddr 3 memorije, i otvara se korektno s desetak tabova.

 

Na kućnom računalu, s prosječnim procesorom i 8 GB rama, treba letiti.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
BlackMoon kaže...
Drago mi je da nemaš problema, unatoč tome što ti sistem izgleda vjerojatno kao Ementaler!

Eh, što volim kad me o sigurnosti uče oni koji o istoj pojma nemaju. 

Dakle, imam jedno 30-ak godina iskustva u programiranju, diplomu računarstva s FER-a, a kao dijete sam se iz zabave bavio cracking-om i hacking-om. 

Osim toga, 10-tak godina sam postavljao, konfigurirao i održavao dedicated servere za vlastiti search engine koji je na vrhuncu imao oko 150 000 postjetitelja dnevno - nikad mi nitko nije provalio ni na jedan server niti na ikoje kućno računalo. 

Tako da ipak znam nešto o sigurnosti. 

A za sigurnost važno je znanje/edukacija, da to nemam jasno da bi odavno imao problema i bio prisiljen prepustiti kontrolu računala nekoj trećoj strani koja danas, po svemu sudeći, nema tako dobre programere pa s nadogradnjama ni ne čini sistem boljim niti sigurnijim, dapače, otvara nove rupe, između ostalog jer je prioritet na kontroli, špijunaži i prikupljanju podataka a ne na kvaliteti.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 11:53 (PaleRider).
15 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
Jel nije poanta da sto brze se instaliraju zakrpe da se pokriju propusti jel hakeri vole zero day rupe? Cak su uspjeli upasti u server mint linuxa i modificirati imageove.

Tom logikom je najsigurniji original win7 prvi dan cim je izasao. Cisto sumnjam. Da ne idemo jos u proslost. Win95 na 11 disketa.

Google cak placa tko otkrije rupu. Nemoguce da to bas nista ne vrijedi.
15 godina
offline
Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7 i 8

Ma neću ništa komentirati! Puna mi je kapa ovih "učenjaka" koji ti se zbog diploma unose u lice i prodaju maglu! Zbog nadobudnosti ovih "znalaca" i ostalih vrijeđanja koje ovdje doživim od istih, ponovno razmišljam da napustim ovaj Forum i koristim PC Expert kao bolju alternativu! Toliko!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 7:07 (BlackMoon).
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
bnaci kaže...
Google cak placa tko otkrije rupu. Nemoguce da to bas nista ne vrijedi.

Upravo to, tko brine oko sigurnosti, Chrome mu je jedini izbor.

 

A drugi se hvale kak imaju malo exploita, a na Chromiumu su, dok Google ima hrpu exploita na istom tom Chromiumu 

 

Znam da sam potonuo nisko ovom rečenicom, ali: Idiocracy je dobro predvidio sve.

 

pan y agujas
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
Nije li Chromium samo engine za rendanje HTMLa i CSSa u prikaz?
2 godine
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
BlackMoon kaže...

Ma neću ništa komentirati! Puna mi je kapa ovih "učenjaka" koji ti se zbog diploma unose u lice i prodaju maglu! Zbog nadobudnosti ovih "znalaca" i ostalih vrijeđanja koje ovdje doživim od istih, ponovno razmišljam da napustim ovaj Forum i koristim PC Expert kao bolju alternativu! Toliko!

Nemoj ići, pliz.

Tamo je dosadno.

 

Ovdje su uglavnom FER-ovci, elitni stručnjaci za covid i ostale virusne bolesti, znalci svih mogućih vještina...... poznati u svjetskim razmjerima, no kriju stvarni identitet.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
7 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
silvio3105 kaže...
Nije li Chromium samo engine za rendanje HTMLa i CSSa u prikaz?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chromium_(web_browser)

 (označi cijeli link pa kopiraj, opet se Bug blesira)

 

Nije samo engine, većina koda u Chromu je bazirana na Chromium pregledniku, kao i Edge, Opera, Samsungov itd.

Jer, kad realno pogledaš, sve podatke koje je engine "renderirao" (ili valjda interpretirao u ovom slučaju) opet interpretiraš dalje definiranim algoritmom (a u tom dijelu je 99% bugova), pa ni nema smisla da svatko radi praktički isti browser (jer se mora držat definiranog u engineu), tak da su ti današnji browseri samo shell za postojeći browser (Chromium).

U prijevodu: ako Google ima 1000 prijava bugova za Chrome, a Microsoft samo jedan za Edge, to znači da i Edge ima 1000, samo nitko nije plaćen da ih prijavi, kao što je u slučaju Chromea....

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 11:56 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
BlackMoon kaže...

Ma neću ništa komentirati! Puna mi je kapa ovih "učenjaka" koji ti se zbog diploma unose u lice i prodaju maglu! Zbog nadobudnosti ovih "znalaca" i ostalih vrijeđanja koje ovdje doživim od istih, ponovno razmišljam da napustim ovaj Forum i koristim PC Expert kao bolju alternativu! Toliko!

Inače ne volim spominjati diplomu - primarno je znanje i iskustvo a u ovom slučaju fakultet je manji dio toga.

Za razliku od velikih kompanija, ne prodajem maglu, imam određenu manu koja me tjera da uvijek govorim istinu.

Nije da apsolutno ne nadograđujem software (ovisi o slučaju), ali općenito nadograđujem do određenog optimalnog odnosa kvalitete i sigurnosti (recimo Win7 na zadnji SP), nakon kojeg to postaje zamorno i besmisleno. Ne moraš se složiti s tim, ali moje iskustvo je takvo da taj optimum postoji - pronašao sam ga u svakoj aplikaciji koju koristim. 

Nekad (u vrijeme DOS-a npr.) nadogradnje nisu ni postojale, kvaliteta je bila primarna i nitko nije izbacivao software ako nije bio siguran i radio kako treba, današnji prosječan programer ne zna jebenu Booleovu algebru niti mu je prioritet sigurnost i kvaliteta. Ne želim te vrijeđati, ali nisam ja taj koji je "znalac". Lijepo sam rekao, tko nema znanje/edukaciju nek slobodno nadograđuje, meni to ne treba.

Amenoum
14 godina
neaktivan
offline
Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7 i 8

Ne koristim ga odavno. Trenutno koristim Microsoft Edge i ne planiram mijenjati osim ako Microsoft nesto ne uprska ali cini mi se da su naucili lekciju od drugih.

Softwer
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
PaleRider kaže...
..Lijepo sam rekao, tko nema znanje/edukaciju nek slobodno nadograđuje, meni to ne treba.

 -stvar nije u kriteriju nadograđivati da-ne, nego što konkretan uređaj radi, posao, ono što je u zatvorenom sustavu ili otvoreno-internet.. server ili client računalo, to bitno mijenja priču, kriterije .. tj tvoja poslovna praksa je za tebe i tvoj posao ok, no nije za juzere, populaciju, .. nije za clinte, pri čemu client nije taj koji nešto ekšli bira ili ima izbor nego mu to određuju-zadaju aplikacije koje želi koristiti, dok tebi na poslu to određuje poslovna politika..

-ako npr gamer želi novu igru, tražit će ga uz novi hw i novi sw-os-driver.. dok će server u frimi raditi desetljeće s istim driverom. Tko bira ili što su uvjeti.. kriterij po kojem se nešto (ne)treba updateati, najmanje je stvar mog izbora, tj nije moj izbor nego sam task-posao, igra ima requirementse, os, app .. svi imaju svoje uvjete, računalo-juzer ih isporuči i to je to.. kao što chrome gasi support za w7 koji je već godinu mrtav po tom kriteriju i time nije izbor gamera koji želi novu gpu ili novu igru, odnosno ostali poslovi, poslovno-hobistički, bilo to e-plaćanje karticom ili surfanje po yt kanalu.. traži te nešto, nešto novo, imaš-radi, nemaš.. kriterij.

 

-tebi ne treba? to nije kriterij, tj to je kriterij za tebe, za mene, ne za ostale.. time ni kao savjet-preporuka, tj generički savjet je uvjek uzeti nadogradnje+zakpe uz 'pretpostavku' da je svijet pošten i da time stvarno povećavamo sigurnost, zakrpavamo rupu.. dok je realnost da su to reklame, da rupe postoje jer ih je proizvođač ugradio, itd.. tj razlika između rupe i buga je namjera-slučajnost, pri čemu u osu-softu nema slučajnosti nego je to sve dev-programer morao utipkati kao kod, tj sve je fičer dok (zlo)upotreba ovisi o tome tko za to zna, ima pristup.. dok ima vlasnik-poroizvođač, do tad 'ne postoji' tj dovoljno dobro mjesto za sakriti rezervni ključ vrata je ispod otirača.. no provalnik-lopov ako za to zna.. brava je samo brava, ključ je i dalje ključ, oboje su dobri, rade.. problem je što ključ dobije onaj tko ne bi trebao... nisu ni ključ ni brava time postali dobri-loši, isti su.

 

-namjena, kao što je razlika za traktor-auto-ostala vozila.. tako je i za korištenje računala-uređaja, pa tako i za svakog juzera postoji drugačiji kriterij, time i savjet.. što (ne)raditi, kako itd..

 

- ..što radi ne popravljaj, .. računala ti rade jednako kao prvog dana, ne popravljaš, rade.. to je ok, sve dok nemaš uvjet treće strane za nešto novo, tad više ne biraš ti i ne pomaže poslovica s početka reda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google Chrome prestaje s podrškom za Windows 7
Ne mora značit.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice