Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

poruka: 16
|
čitano: 6.962
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati ".
15 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

Just do it Miro. Hit him hard!

 

Moj PC  
8 0 hvala 1
13 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

Ja ne vidim zašto je oko WhatsAppa nastala tolika panika kad;

 

a) Za korisnike unutar EU/EEA se ništa ne mijenja (potvrđeno od strane glasnogovornika Facebooka za BBC)

b) Ionako već svi imate instaliran Facebook i Messenger koji skupljaju daleko više podataka od WhatsAppa 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 10:53 (Marko :D).
 
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

Zasto da ga deinstaliramo?

 

Zato jer možemo!!!

 

\op/\o/\o/

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
9 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalir
Pa nemaju svi Messenger, FaceBook i Instagram. Na primjer, već odavno sam ugasio sve te servise a sada i WhatsApp. Meni je to stvar principa, da ne želim da netko trguje mojim i podacima moje djece i bogati se na osnovu mojih informacija. Valjda imamo svi pravo na svoju privatnost. Ovaj arogantni bezkičmenaš i “bender” iz FaceBook-a gazi sve i svakoga za dolar, pa bi mu se sad ja trebao diviti. Kad je preuzimao WhatsApp obećao je da će ga ostaviti kao slobodnu platformu i da ga neće integrirati u ostalo FaceBook smeće, no sad kad je Apple odlučio stati na kraj bezobzirnom iskorištavanju korisnika, zadnja zlatna koka WhatsApp je postala meta pohlepe. Ma smeće gnjusno, blamira se pred svima kako on navodno štiti male firme svojom prodajom reklama i praćenjem korisnićkih želja, pa evo poprati i ovu želju miliona korisnika tvojih platformi širom svijet, prestani trgovati našim podatcima! U 20 godina nije uložio u ništa korisno osim iskorištavanja svojih korisnika tako da sad nema nikakav drugi izvor zarade i plače kako će to osjetno utjecati na njegov profit. Svi glupani, nastavite pomagati jadnom Facebooku i Matku, da se još više obogati na vama i vašim najbližnjima.
e.......
15 godina
offline
Re: Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalir
Marko :D kaže...

Ja ne vidim zašto je oko WhatsAppa nastala tolika panika kad;

 

a) Za korisnike unutar EU/EEA se ništa ne mijenja (potvrđeno od strane glasnogovornika Facebooka za BBC)

b) Ionako već svi imate instaliran Facebook i Messenger koji skupljaju daleko više podataka od WhatsAppa 

Klinuo si Yes, a sada kako će oni tumačiti naš GDPR tko će ga znati.
A sa druge strane kod mene lično gro slika i poruka ide preko WhatsApp Desktop aplikacije (ne mogu onaj Messenger krug očima da vidim na mobitelu) i kada sam za računarem onda i tada i razmjenjujem daleko (za nekoliko redova) više slika nego na mobitelu. Mobitel mi služi da se javim na poziv eventuralno dok pričam sa nekim satima razumenimo neke slike i sl.

I dobro je pitanje.. da ali zašto kada meni lično privatnost nije bitna... Ehh... zato...
 

Kant kaže...

Zasto da ga deinstaliramo?

 

Zato jer možemo!!!

 

\op/\o/\o/

... [fanfare]... tatararararara... jer možemo!

  

16 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

Signal mi ima cool stickere koje nema na Whatsappu, Signal je lakši app i totalno je osvježenje.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalir
Whatsapp ne koristim već dugo. Signal koristim već godinama, tako da me baš briga. A pošto sam na FB-u, i imam aktivnu komunikaciju preko messangera bilo bi mi svejedno iskreno. Moja komunikacija preko tih servisa je svakodnevna, nama tu nikakvih gluposti, pa ako netko želi znati što kuhamo danas, kakvo je vrijeme, nek slobodno pogleda.
Privatna i poslovna komunikacija ide preko drugih kanala.
Drugim ljudima ako smeta, uvijek imaju druge opcije, nitko nikog ne forsira da koristi XY platformu. Uvijek postoje alternative. Primjerice MeWe je odlična alternativa Facebook-u, bez cenzure, bez reklama, bez političkog prepucavanja, odličnim grupama...
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

FB nikad nisam imao...

 

mrzim zloupotrebu riječi "prijatelj" - ja točno znam tko mi je prijatelj, tko mi je kolega, tko poznanik (+ naravno -ica za ženske osobe)...

 

I što je najbolje, prijatelju ne trebam reći da mi je prijatelj....

 

Tako da FB i njegov "friend" status su me odmah odbili...

 

Dapače, FB mi je prva stvar koju deinstaliram ili onemogućim ako Android ROM ga ima "zapečenog" tvornički...

 

Sve u svemu, neću deinstalirati WhatsApp (iako mi je oduvijek bio mrži od Vibera zbog FB-a) jer igraju, makar pod prisilom, po pravilima GDPR-a...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 12:23 (Stric_Jura).
Moj PC  
6 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalir
Envy kaže...
Marko :D kaže...

Ja ne vidim zašto je oko WhatsAppa nastala tolika panika kad;

 

a) Za korisnike unutar EU/EEA se ništa ne mijenja (potvrđeno od strane glasnogovornika Facebooka za BBC)

b) Ionako već svi imate instaliran Facebook i Messenger koji skupljaju daleko više podataka od WhatsAppa 

Klinuo si Yes, a sada kako će oni tumačiti naš GDPR tko će ga znati.
A sa druge strane kod mene lično gro slika i poruka ide preko WhatsApp Desktop aplikacije (ne mogu onaj Messenger krug očima da vidim na mobitelu) i kada sam za računarem onda i tada i razmjenjujem daleko (za nekoliko redova) više slika nego na mobitelu. Mobitel mi služi da se javim na poziv eventuralno dok pričam sa nekim satima razumenimo neke slike i sl.

I dobro je pitanje.. da ali zašto kada meni lično privatnost nije bitna... Ehh... zato...

Štoviše, EU/EEA imaju drugačije uvjete od onih koji su namijenjeni za ostatak svijeta. U onima za EU/EEA vidljivo je da ne dostaje sporan dio o dijeljenju podataka. Facebook može tumačiti GDPR kako hoće, ali to tumačenje im ne daje nikakvo pravo da prikupljaju podatke ako to nije sukladno zakonu.

 

Later on Thursday, Facebook issued a statement saying that there would be no changes in the "European region" - which covers the EU, EEA, and post-Brexit UK.

"For the avoidance of any doubt, it is still the case that WhatsApp does not share European region WhatsApp user data with Facebook for the purpose of Facebook using this data to improve its products or advertisements," a spokesperson said.

 

https://www.bbc.com/news/technology-55573149

15 godina
offline
Re: Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalir
Marko :D kaže...
Envy kaže...
Marko :D kaže...

Ja ne vidim zašto je oko WhatsAppa nastala tolika panika kad;

 

a) Za korisnike unutar EU/EEA se ništa ne mijenja (potvrđeno od strane glasnogovornika Facebooka za BBC)

b) Ionako već svi imate instaliran Facebook i Messenger koji skupljaju daleko više podataka od WhatsAppa 

Klinuo si Yes, a sada kako će oni tumačiti naš GDPR tko će ga znati.
A sa druge strane kod mene lično gro slika i poruka ide preko WhatsApp Desktop aplikacije (ne mogu onaj Messenger krug očima da vidim na mobitelu) i kada sam za računarem onda i tada i razmjenjujem daleko (za nekoliko redova) više slika nego na mobitelu. Mobitel mi služi da se javim na poziv eventuralno dok pričam sa nekim satima razumenimo neke slike i sl.

I dobro je pitanje.. da ali zašto kada meni lično privatnost nije bitna... Ehh... zato...

Štoviše, EU/EEA imaju drugačije uvjete od onih koji su namijenjeni za ostatak svijeta. U onima za EU/EEA vidljivo je da ne dostaje sporan dio o dijeljenju podataka. Facebook može tumačiti GDPR kako hoće, ali to tumačenje im ne daje nikakvo pravo da prikupljaju podatke ako to nije sukladno zakonu.

 

Later on Thursday, Facebook issued a statement saying that there would be no changes in the "European region" - which covers the EU, EEA, and post-Brexit UK.

"For the avoidance of any doubt, it is still the case that WhatsApp does not share European region WhatsApp user data with Facebook for the purpose of Facebook using this data to improve its products or advertisements," a spokesperson said.

 

https://www.bbc.com/news/technology-55573149

Nije mi uopšte stalo do privatnosti i do podataka.. lično imam nešto (ne znam ni ja što) protiv Zucenberga... i karcinoma zvanom "facebook", onij "lajvova" i "storija".
neki dan sam se posvađao sa curom radi nekog Storija (na FB ili na Instagramu) ne znam ni ja zbog čega. Ovako je bilo:

- sjećaš se kada smo bili tu i tu, kako nam je bilo?
- a sjećaš se kada smo bili tu i tu, kako nam je bilo?

Ona sva presretna ne može da vjeruje čega se sve ne sjećam.. A onda pitam:
- a imamo li ti slike kada smo bili tu i tu?
Ona šuti.. naveo sam je na zaključak.

A i taj revolt koji možemo svi da doprinosimo.. uh.. to je posebna vrsta sreće.. Mada znam da od toga nema ništa.

10 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

Najbolja uvertira za BFS 2021. Tisuće ekipe će biti uz svoje kompjutere prateći taj spetakl.

Herr Miro&Dragan. Uvijek dobitna kombinacija. Asistencija Denisa.

 

App Što ima? je zgodna stvar. U novome BUG-u ovo je supać objašnjeno na stranici broj 12. 

I tekstu i u videu, BUG-ovi vjerni pratitelji uvijek su tu. 

 

Vidimo se u čet., 4.2. Još je malo ostalo do podizanja velikog zastora.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 18:41 (PzKpfw).
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

Glevni urednik otkriva, super, zašto bi samo Severina i Rozga stalno nešto otkrivale. A tek kad počnu kapati informacije, pa procure, pa štrcnu ...

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalir

@rjakopec

 

Bezvezna je  usporedba. Neka estrada radi svoj posao i tako to, a bugovce pustite da rade svoj. Oni to rade najbolje.

Da estrada pjeva kao što bugovci rade, pišu i organiziraju bili bi planetarno poznati. 

 

Bugovci su u svojoj domeni svjetska klasa. Ta, Dragan je sjedio i sjedi u žirijima koji odlučuju na svjetskoj razini o kvaliteti nekih proizvoda. 

BUG može na svoje susrete dovesti svjetska imena, nekoga preko ocena, a ovi naši estradanjci i kada odu preko Bare, pjevaju  samo u zavičajnim domovima.

 

BUG, rula nadmoćno!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
13 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

Evo, WhatsApp uveo novu opciju koja nas podsjeća da i dalje poštuju našu privatnost. 

 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalir
Marko :D kaže...

Evo, WhatsApp uveo novu opciju koja nas podsjeća da i dalje poštuju našu privatnost. 

 

Kao da ti netko iz vedra neba kaze da ti nije otrovao psa

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Glavni urednik Buga otkriva hoće li deinstalirati

 

Na BFS '17, gosp. A. Đurić je spominjao aplikaciju Wire  baš u kontekstu sigurnosti i anonimnosti.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice