Gitarist Queena otkriva zaboravljenu povijest ster

poruka: 3
|
čitano: 4.544
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gitarist Queena otkriva zaboravljenu povijest ster".
8 godina
offline
Gitarist Queena otkriva zaboravljenu povijest ster

Stereoskopija se povremeno pojavljuje kao modni hit. U djetinjskvu sam imao uređaj za gledanje stereoskopskih fotografija, onda se čulo nešto o stereoskopskim filmovima. Svojedobno su znanstveni članci objavljivali stereoskopske crteže (projekcijtkse formule) molekula, a onda se od toga sasvim odustalo. Kupio sam od uličnog prodavača slikovnicu sa stereoskopskim slikama planeta, uz koje idu i naočale, no nisam ih u knjizi našao. Sve po onoj staroj, svako čudo za tri dana. 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Gitarist Queena otkriva zaboravljenu povijest ster

Ja sam kao klinjo imao neki optički komplet koji se mogao sastaviti u jednostavan mikroskop, teleskop i stereoskop. Uz njega sam dobio i 50-ak stereoskopskih sličica i desetak preparata za mikroskopiranje. Obožavao sam te sličice koje su izgledale tako životno, a jako puno sam naučio i o optici, što mi je kasnije pomoglo pri izradi raznih dalekozora i jednog teleskopa. Bilo bi zgodno kada bi mobiteli imali (a neki LG jesu prije imali) 3d prikaz i stereoskopsku kameru. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gitarist Queena otkriva zaboravljenu povijest
učo kaže...

Ja sam kao klinjo imao neki optički komplet koji se mogao sastaviti u jednostavan mikroskop, teleskop i stereoskop. Uz njega sam dobio i 50-ak stereoskopskih sličica i desetak preparata za mikroskopiranje. Obožavao sam te sličice koje su izgledale tako životno, a jako puno sam naučio i o optici, što mi je kasnije pomoglo pri izradi raznih dalekozora i jednog teleskopa. Bilo bi zgodno kada bi mobiteli imali (a neki LG jesu prije imali) 3d prikaz i stereoskopsku kameru. 

 Moram priznati da je LG-ijeva šema bila odlična, čudi me da nisu nastavili razvijati tu tehnologiju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice