Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artiljeri

poruka: 6
|
čitano: 9.208
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artiljeri".
16 godina
offline
Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artiljeri

Ako im software razvijaju isti developeri kao i za ekvivalent sa AMD strane, onda je to samo super hardver sa usranim softverom, driverima i općenito podrškom. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artil
H4X0R kaže...

Ako im software razvijaju isti developeri kao i za ekvivalent sa AMD strane, onda je to samo super hardver sa usranim softverom, driverima i općenito podrškom. 

 

Ja imam X570 Mastericu i nemam problema sa driverima. Nikakav softver njihov ne koristim jer mi je to sve bezveze ali osim posteskoca sa update-om BIOS-a nisam sa plocom imao bas nikakvih problema

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artil
Friday kaže...
H4X0R kaže...

Ako im software razvijaju isti developeri kao i za ekvivalent sa AMD strane, onda je to samo super hardver sa usranim softverom, driverima i općenito podrškom. 

 

Ja imam X570 Mastericu i nemam problema sa driverima. Nikakav softver njihov ne koristim jer mi je to sve bezveze ali osim posteskoca sa update-om BIOS-a nisam sa plocom imao bas nikakvih problema

 

Ja imam B550 Aorus Master, 5900X i Trident Z Neo ram. Kada sam instalirao Samsung 980 Pro (znaci PCIe 4.0), poceo se BIOS resetovat sam od sebe, XMP je prestao raditi a peformanse SSD-a nisu ni priblizne onim promovisanim. Reddit i mnogi forumi su prepravljeni problemima sa USB diskonektovanjem i BIOS reset-om, i to vecinom na X570 maticnim. BIOS reset problemi se spominju od 2019 godine, a jos nisu rijesili. Mislim da je srz problema AMD sa svojom AGESA-om, ali od svih proizvodjaca, najvise su Gigabyte maticne pogodjene ovim problemima i najvise njih ljudi spominju, ali ima ih i od Asusa i MSI-a. Imam vec 2 support ticketa na Gigabyte, ali sudeci po onom sto sam vidio u odgovoru na prvi, imaju kao i vecina firmi retardirane indijce u supportu koji ne razumiju engleski niti nastoje da razumiju.

 

Jos jedan problem koji imam sa BIOS-om je da ne benda ni 1% Smart Fan setup, znaci stavis mu na koliko stepeni koliko procenata brzine fana da drzi, i on to samo blago izignorise. Hladnjak (Noctua NH-D15) mi skace na 1200 rpm svaki pola minute bez ikakvog razloga dok je CPU na idle. I za to ce ici 3 ticket, ne bi li u skorijoj buducnosti debili to ispravili, jer nisam kupio PC da ga mjenjam svake godine.

 

Problem sa SSD-om sam rijesio prebacivsi ga na PCIe Gen3, a jucer je i AMD objavio da je privremeno rjesenje za USB diskonektovanje da disable-as Gen4.

16 godina
odjavljen
offline
Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artiljeri

Meni je te probleme sa ventilatorom hladnjaka bas zadnji BIOS otklonio (iako nisam zapravo dugo vremena radio update pa moguce i da su ranije to sredili). Sad mi ventilator na hladnjaku radi bas kako treba

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 19:58 (Friday).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artiljeri

Na slici gdje je ploča prikazana od iza, krivo su pozicionirani odstojnici i šerafići :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 16:40 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gigabyte Z590 Aorus Master - Teška fazna artiljeri

Brdo bugova s ploče je riportano developerima gigabyte-a tako da bi se trebalo poispravljat kroz sljedeće nadogradnje BIOS-a (nadajmo se).

 

 

Jedino šta bi se moglo staviti pod minus no to je opet individualno:

 

- Nema Thunderbolt 4 (no postoji opcija da se ugradi TB3 expansion kartica i spoji na ploču, šta je i dalje zadovoljavajuće s obzirom da TB generalno se nije toliko popularizirao)

- Zvučni čip starije generacije (ALC1220) (osobno ne koristim onboard zvučne imam svoju studijsku vanjsku)

- Povremeno bučno aktivno hlađenje mrežne kartice (sa F5d biosom koje je ujedno i zadnje u trenutku kada ovo pišem se bez problema može regulirat brzina ventilatora. Stavi se da ventilator prati VRM MOS umjesto CPU-a i podesi se da okretaji budu niži pri zadanoj temp. i ventilator je praktički nečujan, a jednako hladi kao i da je na 5000 ili 9000RPM). Ako nekom ikad zatreba unutra je junk ventić sa aliexpress-a Champion DC Brushless CF3010H12D.

 

 

*Osobno preporučam i modifikaciju thermalnog pad-a na zadnjoj strani ploče. Na slikama postavljenih od bug-a može se vidjeti da jedan od termalnih pad-ova uopće ne dodiruje doublere(tvornička greška ista stvar je i na mojoj bilo) pa bi bilo pametno radi njihovog hlađenja postojani pad pomaknut da prelazi preko njih ili odrezati novi pa staviti da pokriva cijeli taj dio.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 22:58 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice