Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osvježe

poruka: 15
|
čitano: 7.375
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osvježe".
11 godina
offline
Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osvježe

Ta kartica niti mirište niti smrdi iz razloga što su napravili samo varijante sa 4GB VRAM-a, trebali su uraditi još barem modele i sa 6GB.
4GB je još uvijek "dovoljno" za 1080p ali bojim se da polako sa ovim novim igrama dolazimo na onaj prelazak kao tamo 2014-15 što je bilo sa 2GB-4GB modelima gdje su igre polako počele štucat i dopat frejmove jer bi udarale u limit od 2GB VRAM-a.

Tu su RX580 i RX5500 u 8GB varijantama bolje kupnje ako se nađu po dobrim cijenama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osvježe

tužno da moraju limitirat kartice memorijom da bi ostale "1080" kartice

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
dabar_solta_V2 kaže...

tužno da moraju limitirat kartice memorijom da bi ostale "1080" kartice

 RX570 8GB rama za istu lovu...pa čak za koju kunicu više ili ne ide RX580

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
HCMAA kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

tužno da moraju limitirat kartice memorijom da bi ostale "1080" kartice

 RX570 8GB rama za istu lovu...pa čak za koju kunicu više ili ne ide RX580

 

Ma RX570 8Gb je i jeftinija klik

za cijenu te gtx1650s ide RX580 8Gb klik

za malo više ima i rx590 klik

11 godina
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
ibme74 kaže...
HCMAA kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

tužno da moraju limitirat kartice memorijom da bi ostale "1080" kartice

 RX570 8GB rama za istu lovu...pa čak za koju kunicu više ili ne ide RX580

 

Ma RX570 8Gb je i jeftinija klik

za cijenu te gtx1650s ide RX580 8Gb klik

za malo više ima i rx590 klik

 Nitko nema dva života pa nemam ni ja, neću za njom tugovati nije jedina

14 godina
offline
Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osvježe

Moja GTX 1060 sa 6 gigi popapa ovu za doručak. Netko je rekao da veći broj znači bržu karticu, ali to očigledno nije baš tako. Tek je 1660 jača od stare 1060. Znači, sve slabije od gtx 1060 me ne zanima.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
učo kaže...

Moja GTX 1060 sa 6 gigi popapa ovu za doručak. Netko je rekao da veći broj znači bržu karticu, ali to očigledno nije baš tako. Tek je 1660 jača od stare 1060. Znači, sve slabije od gtx 1060 me ne zanima.

 Ne popapa lol, tu su negdje, čak ova je u nekim situacijama malo brža. Uglavnom popapa je kriva riječ, možda zajedno poručaju.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
Jakovp kaže...
učo kaže...

Moja GTX 1060 sa 6 gigi popapa ovu za doručak. Netko je rekao da veći broj znači bržu karticu, ali to očigledno nije baš tako. Tek je 1660 jača od stare 1060. Znači, sve slabije od gtx 1060 me ne zanima.

 Ne popapa lol, tu su negdje, čak ova je u nekim situacijama malo brža. Uglavnom popapa je kriva riječ, možda zajedno poručaju.

 Dobro, možda i je tako kako ti kažeš, ali gtx1060 je 3 godine starija od ove 1650. Pa zar za 3 godine nisu mogli napraviti nešto bolje po istoj cijeni, a ne samo reciklirati isto i malo mijenjati imena, pa je to, kao, novo, bolje  pa onda na kraju i skuplje. A što se tiče brzine, pogledaj si malo testove: 

.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 11:08 (učo).
11 godina
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
učo kaže...
Jakovp kaže...
učo kaže...

Moja GTX 1060 sa 6 gigi popapa ovu za doručak. Netko je rekao da veći broj znači bržu karticu, ali to očigledno nije baš tako. Tek je 1660 jača od stare 1060. Znači, sve slabije od gtx 1060 me ne zanima.

 Ne popapa lol, tu su negdje, čak ova je u nekim situacijama malo brža. Uglavnom popapa je kriva riječ, možda zajedno poručaju.

 Dobro, možda i je tako kako ti kažeš, ali gtx1060 je 3 godine starija od ove 1650. Pa zar za 3 godine nisu mogli napraviti nešto bolje po istoj cijeni, a ne samo reciklirati isto i malo mijenjati imena, pa je to, kao, novo, bolje  pa onda na kraju i skuplje. A što se tiče brzine, pogledaj si malo testove: 

.

 

GTX1650/1650S je nasljednik GTX1050/1050Ti, nasljednik GTX1060 su 1660/1660Super/Ti, to je praksa već godinama, taj niži rang bude po perfromansama negdje gdje je bio srednji rang prošle generacije (čitaj gtx1060), jedini fail po meni što je isključivo 4GB model i što nisu napravili abrem 4/6 ako već "škrtare na VRAM-u" i ne rade kao AMD 4/8 grafe

14 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
učo kaže...
Jakovp kaže...
učo kaže...

Moja GTX 1060 sa 6 gigi popapa ovu za doručak. Netko je rekao da veći broj znači bržu karticu, ali to očigledno nije baš tako. Tek je 1660 jača od stare 1060. Znači, sve slabije od gtx 1060 me ne zanima.

 Ne popapa lol, tu su negdje, čak ova je u nekim situacijama malo brža. Uglavnom popapa je kriva riječ, možda zajedno poručaju.

 Dobro, možda i je tako kako ti kažeš, ali gtx1060 je 3 godine starija od ove 1650. Pa zar za 3 godine nisu mogli napraviti nešto bolje po istoj cijeni, a ne samo reciklirati isto i malo mijenjati imena, pa je to, kao, novo, bolje  pa onda na kraju i skuplje. A što se tiče brzine, pogledaj si malo testove: 

.

 

Gledaj, pogledao sam sve relevante testove, tako da ne moraš mi linkati, i to pogotovo ne fake kanale, hvala!

 

Ova košta manje nego 1060 u svoje vrijeme, bile su između 2200 i 3000 kn vjerovao ili ne.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osvježe

Ne znam ljudi, ja sam kupio Asusovu TUF 1650 Super za 1500 kuna. Povoljnije i bolji omjer za cijenu i performanse nema nigdje. Barem ako moraš uzeti Nvidia karticu, a ja sam morao jer renderiram u IRAY-u, dakle ili imaš CUDA jezgre ili nemaš grafičku u mašini što se tiće programa u kojem renderiram.

 

A sljedeći mjesec ću si složiti i novu mašinu za cca 2500 kuna

 

i3 10100 4c/8t - 680 kuna

mbo         - 501

ram 16b      - 480

PSU 600 W    - 418 

Kućište i ventići  - 300

M.2 SSD      - 250

 

I to je to. DAnas se da složiti bolji komp za daleko manje novaca nego recimo prije nekih 10 - 12 godina.

 

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
Baotica kaže...

Ne znam ljudi, ja sam kupio Asusovu TUF 1650 Super za 1500 kuna. Povoljnije i bolji omjer za cijenu i performanse nema nigdje. Barem ako moraš uzeti Nvidia karticu, a ja sam morao jer renderiram u IRAY-u, dakle ili imaš CUDA jezgre ili nemaš grafičku u mašini što se tiće programa u kojem renderiram.

 

A sljedeći mjesec ću si složiti i novu mašinu za cca 2500 kuna

 

i3 10100 4c/8t - 680 kuna

 ja mislim da je ovo čista provokacija u cilju trolanja amd fanova

kupuješ best buy procesor, koji uloženo-dobiveno mete pod s novim nahajpanim 5xxx rajzenima i to još za nekakvo renderiranje 

15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osvježe

:) 

 

Imao sam amd 2001 godine. Još uvijek je doma kod mene, skuplja prašinu. Gledao sam da kupim Ryzena umjesto i3-10100 no konkurencija u Ryzenu se kreće oko 1100 kuna, dakle skuplje skorom 50%. A i iskreno da kupujem proc za cca 1100-1200 kuna kupio bih i5-9400 koji je bolji od Ryzena u toj cijenovnoj kategoriji. Uglavnom, slažem bađet mašinu, a da može sve, gameing, malo renderiranja, video editinga i tako. Onako za po doma. I tu se stvarno ne isplati kipati lovu bezveze. Mislim ova i3 10100 gazi i7 sedme generacije, i dođe 680 kuna u kešu, šta reći. Grafa je nekih 8-10 % slabija od gtx 1060 6 gb, a ova je recomended za cyberpunk 2077. Mislim uvijek možeš za 200-300 kuna bolju komponentu ugraditi, ali gdje je kraj. Rekoh napraviti ću konfu za 4000 kuna, i da je dobra za sve pokućne radinosti, i to slijedećih ccaa 5 godina, i da ima nekakav upgrade path za novi cpu i grafu, eventualno 32 gb rama.

 

 

Ako može netko složiti bolji komp za 4000 soma, neka se javi. Jedino što na toj grafi fali je još 2gb rama, no zanimljivo je to da istu scenu koju sam renderirao na gtx 660 2GB rama, sada napuni blizu 4GB rama na ovoj grafi, tako da bi se ista scena vjerovatno rastegnula i na 6GB pa ti opet dože na isti K, obzirom da grafa ništa brže ne renderira jer ima više rama, već se jednostavno radi o tome da u više rama možeš staviti više objekata u sceni, što ja riješim tako da renderira layer po layer, recimo prvo odrenderiraš ljude i objekte, pa potom renderiraš okoliš. Jest da traje duže, ali odradiš što si htio.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
učo kaže...

Moja GTX 1060 sa 6 gigi popapa ovu za doručak. Netko je rekao da veći broj znači bržu karticu, ali to očigledno nije baš tako. Tek je 1660 jača od stare 1060. Znači, sve slabije od gtx 1060 me ne zanima.

 Ne znam tko tu koga jede ?  Mislim takva je mala razlika da je nema.

 

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650S-Super-vs-Nvidia-GTX-1060-6GB/4058vs3639

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 19:50 (Baotica).
12 godina
offline
Re: Gigabyte GTX 1650 Super WindForce OC 4G - Osv
Baotica kaže...

:) 

 

Imao sam amd 2001 godine. Još uvijek je doma kod mene, skuplja prašinu. Gledao sam da kupim Ryzena umjesto i3-10100 no konkurencija u Ryzenu se kreće oko 1100 kuna, dakle skuplje skorom 50%. A i iskreno da kupujem proc za cca 1100-1200 kuna kupio bih i5-9400 koji je bolji od Ryzena u toj cijenovnoj kategoriji. Uglavnom, slažem bađet mašinu, a da može sve, gameing, malo renderiranja, video editinga i tako. Onako za po doma. I tu se stvarno ne isplati kipati lovu bezveze. Mislim ova i3 10100 gazi i7 sedme generacije, i dođe 680 kuna u kešu, šta reći. Grafa je nekih 8-10 % slabija od gtx 1060 6 gb, a ova je recomended za cyberpunk 2077. Mislim uvijek možeš za 200-300 kuna bolju komponentu ugraditi, ali gdje je kraj. Rekoh napraviti ću konfu za 4000 kuna, i da je dobra za sve pokućne radinosti, i to slijedećih ccaa 5 godina, i da ima nekakav upgrade path za novi cpu i grafu, eventualno 32 gb rama.

 

 

Ako može netko složiti bolji komp za 4000 soma, neka se javi. Jedino što na toj grafi fali je još 2gb rama, no zanimljivo je to da istu scenu koju sam renderirao na gtx 660 2GB rama, sada napuni blizu 4GB rama na ovoj grafi, tako da bi se ista scena vjerovatno rastegnula i na 6GB pa ti opet dože na isti K, obzirom da grafa ništa brže ne renderira jer ima više rama, već se jednostavno radi o tome da u više rama možeš staviti više objekata u sceni, što ja riješim tako da renderira layer po layer, recimo prvo odrenderiraš ljude i objekte, pa potom renderiraš okoliš. Jest da traje duže, ali odradiš što si htio.

 

 

Kakav 9400 , to ko ima treba brzo prodavat dok moze.Evo kod mene u Garesnici jedan prodaje za 500kn...

A imas ryzena 2700x koji je daleko bolji u multithreadu , a sto se tice igara intel je nesto bolji ako se zganja zadnji fps inace nema bas neke znacajne razlike.

Dobar budzet build , ostavi i3 kasnije ces imat razloga ici na jace samo da ne bude po suludoj cijeni.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 20:28 (MGloc).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice