General Motors i Autodesk 3D ispisom smanjuju masu

poruka: 3
|
čitano: 1.736
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "General Motors i Autodesk 3D ispisom smanjuju masu".
15 godina
offline
General Motors i Autodesk 3D ispisom smanjuju masu

sjećaju li se oni trabantove karoserije (duroplast)? očito ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 15:38 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
General Motors i Autodesk 3D ispisom smanjuju masu

Smanjivanje mase nije poseban prioritet po pitanju energetske efikasnosti, koliko se uloži u ubrzanje, više od polovice se vrati u bateriju. Otpor kotrljanja je relativno mali; tipa 4-5 kW je potrebno za automobil težine tonu i pol na 100 km/h plus minus 200 kg ne igra ulogu. Cilj je vjerojatno smanjiti potrošnju materijala što je ušteda sama po sebi plus smanjivanjem broja komponenti se drastično štedi na radnoj snazi koja je potrebna da se oni sastave.

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
General Motors i Autodesk 3D ispisom smanjuju masu

-zanimljivo... masa, EV.. eko-efikasnost, F1, lunarno vozilo, .. vs osobno pogotovo u USA gdje SUV kategorija od 2-tone dominira..

-masa, fizikalno jednak problem neovisno o pogonu-agregatu vozila/letjelice.. ne vidim to kao nešto za EV odnosno, to znači da nema koraka u efikasnosti, kapacitetu baterije i sl.

-proizvonja, svaka ušteda materijala, vremena podiže profit.. opet nije stvar EVa nego bilo kojeg proizvoda.. samo je ovo zanimljiva tema, poticaji, hype.. realnost?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice