Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER-a i

poruka: 54
|
čitano: 16.086
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER-a i".
7 godina
protjeran
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
OneSpy kaže...

Volio bih o sljedećoj stvari čuti komentare onih koji smatraju da ti za programerski posao diploma ne treba.

Popis 40ak svježih oglasa za Software Engineer pozicije različitih profila u Googleu nalazi se ovdje.

Jedna od minimalnih kvalifikacija na gotovo svakom oglasu je BA/BS, dakle zvanje prvostupnika, a preferirana MS (masters - diplomski) ili čak PhD (doktorat).

 

Vrhunske firme trebaju vrhunske ljude. Naravno da obrazovanje neće biti presudno, ali neće se ni ignorirati.

 Ti bi misko odma u Google. Prvo radi neke slabo placene poslove (40-50K eura) dok ne steknes iskustvo. Onda aplicairaj za Google, ako ti se bas radi tamo.

14 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
OneSpy kaže...

Volio bih o sljedećoj stvari čuti komentare onih koji smatraju da ti za programerski posao diploma ne treba.

Popis 40ak svježih oglasa za Software Engineer pozicije različitih profila u Googleu nalazi se ovdje.

Jedna od minimalnih kvalifikacija na gotovo svakom oglasu je BA/BS, dakle zvanje prvostupnika, a preferirana MS (masters - diplomski) ili čak PhD (doktorat).

 

Vrhunske firme trebaju vrhunske ljude. Naravno da obrazovanje neće biti presudno, ali neće se ni ignorirati.

Google je bar poznat po tome da će te zaposlit i bez diplome. Tko preživi kolonoskopiju pri testiranju za posao ima job. As simple as that.

Ista stvar u MS-u, Bloombergu, Amazonu, itd...

16 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
OneSpy kaže...

Volio bih o sljedećoj stvari čuti komentare onih koji smatraju da ti za programerski posao diploma ne treba.

Popis 40ak svježih oglasa za Software Engineer pozicije različitih profila u Googleu nalazi se ovdje.

Jedna od minimalnih kvalifikacija na gotovo svakom oglasu je BA/BS, dakle zvanje prvostupnika, a preferirana MS (masters - diplomski) ili čak PhD (doktorat).

 

Vrhunske firme trebaju vrhunske ljude. Naravno da obrazovanje neće biti presudno, ali neće se ni ignorirati.

 BA/BS degree in Computer Science or related technical field or equivalent practical experience.

 

naglasak na OR.

 

Btw procitaj malo po netu kak se osjecaju doktori, "masteri"  i ostali visoko obrazovani u googlu nakon par godina. Totalno underutilized. Često se ti ljudi zapošljavaju samo da ih otmes konkurenciji.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
malak kaže...

Nisam siguran jel ekipa pise vezano samo za IT ili opcenito. Jer, konkretno za moju struku (radi se o energetici), ne mozes uopce raditi kao inzenjer elektrotehnike bez faxa. U slucaju da nemas neko vise obrazovanje automaski se zaposljavas kao elektrotehnicar (pod uvjetom da imas obrazovanje iz tog podrucja, jelte...). To za sobom povlaci i nizu placu. Izgleda da je IT bas prica za sebe. 

 To uglavnom i je samo za IT struke. Inženjer je po definiciji visokoobrazovan, a programer ne mora biti inženjer (računarstva ili čega već), iako i može.

16 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
Ranko Kukumar kaže...
malak kaže...

Nisam siguran jel ekipa pise vezano samo za IT ili opcenito. Jer, konkretno za moju struku (radi se o energetici), ne mozes uopce raditi kao inzenjer elektrotehnike bez faxa. U slucaju da nemas neko vise obrazovanje automaski se zaposljavas kao elektrotehnicar (pod uvjetom da imas obrazovanje iz tog podrucja, jelte...). To za sobom povlaci i nizu placu. Izgleda da je IT bas prica za sebe. 

 To uglavnom i je samo za IT struke. Inženjer je po definiciji visokoobrazovan, a programer ne mora biti inženjer (računarstva ili čega već), iako i može.

 Aha, mislio sam da je ekvivalentno u IT-u, da software engineer povlaci za sobom diplomu. 

15 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
OneSpy kaže...

Volio bih o sljedećoj stvari čuti komentare onih koji smatraju da ti za programerski posao diploma ne treba.

Popis 40ak svježih oglasa za Software Engineer pozicije različitih profila u Googleu nalazi se ovdje.

Jedna od minimalnih kvalifikacija na gotovo svakom oglasu je BA/BS, dakle zvanje prvostupnika, a preferirana MS (masters - diplomski) ili čak PhD (doktorat).

 

Vrhunske firme trebaju vrhunske ljude. Naravno da obrazovanje neće biti presudno, ali neće se ni ignorirati.

 -mješanje krušaka i jabuka.. :) npr cisco certifikat ili odgovarajući, + za neka radna mjesta moraš imati odgovarajuću kvalifikaciju, npr elektirčar koji potpisuje atest za struju, doktor, pravnik, .. pa tako i programer tj soft-inženjer ili kako se već titule nabrajaju (što me podsjeća na trigera, manager za čistoću..) :)

-to nije diploma nevažnog faksa, ali na faksu koji je u struci ćeš vjerojatno položiti odgovarajuće certifikate.. pa ćeš ih imati, odnosno za neko radno mjesto moraš imati odgovarajuću stručnu spremu, koja ponekad može biti iz sasvim desete branše, npr ekonomist-statističar. Svako radno mjesto može imati propisane requirementse i veće kompanije to mogu imati kao uvjet, no ipak će zaposliti nekog tko zna ili barem ostavlja dojam hakera-geeka na prijemu, pa i kriminalca iz brnaše (pola FBIja..) :) .. dok državne-biroktrtske službe i javne mogu imati jednostavan uvjet, vss pa možda i s agronomije koja nema veze s ITom. Poslovi na natječajima, ministarstvima .. često se desi da formalno zaposlimo magistre (na plaći) koji nisu nikad napisali ni byte koda ili prismrdili dev timu.. no to je tako.

-zato je zgodnije (za vlansika) imati devove-programere koji imaju potrebna zvanja-titule, ali primarno je važno znanje, tj onaj tko mora naštikati kod koji radi to mora znati, onaj koji ima titulu ne mora.. ili kako kad, mala-veća firma itd..

 

malak kaže...

Nisam siguran jel ekipa pise vezano samo za IT ili opcenito. Jer, konkretno za moju struku (radi se o energetici), ne mozes uopce raditi kao inzenjer elektrotehnike bez faxa. U slucaju da nemas neko vise obrazovanje automaski se zaposljavas kao elektrotehnicar (pod uvjetom da imas obrazovanje iz tog podrucja, jelte...). To za sobom povlaci i nizu placu. Izgleda da je IT bas prica za sebe. 

 -da, državne firme .. tzv uhljebi :) NHF. Za razliku od ''realnog sektora'' koji ekšli nešto radi.. + gornji odlomak, pa ponekad čak plaćmo reket osobi s komadom papira, kao dio uvjeta, kumova, svačeg.. npr ako netko ne zna zašto npr google zapošljava u irskoj 5000 ljudi, pa mora, tj zato ima pola poreza manje, to je dio deala. Ne zato jer ih google tamo treba, nego ih tamo mora zaposliti, a onda poneki od njih nešto možda i napravi.. kod nas ih npr nema, bilo bi ih da smo napravili takav deal, kao i MS, oracle itd.. a tad se traži 'papir' jer je formalno natječaj, ne nešto gdje ekšli radi dev-programer nego se rade grafikoni u excelu za quartalna izvješća i tak to .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER

Necu citirati sve jer je preveliki citat pa ovako odgovaram. Ja i govorim za realni sektor a evo i konkretan primjer. Firma trazila inzenjere i elektrotehnicare pri izgradnji geotermalne elektrane, van Europe. Inzenjer elektrotehnike = obavljas odredjene poslove, veca odgovornost, veca placa. Elektrotehnicar = manja placa, mozak na "pasu". Simple as that. Dakle ne radi se o nikakvom uhljebljivanji  i stativecznam..privatni investitor, privatni izvodjac. 

15 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
neutrino kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Jel mi moze netko objasniti sto tocno rade ljudi koji zavrse FOI? Programer ne FOI-u ne postanes, a ako ne postanes programer, sto jos mozes raditi u svijetu racunala u Hrvatskoj? Ispada da netko tko uci programirati doma tih 5 godina, dobije daleko daleko vece i upotrebljivije znanje od nekog tko dodje s takvog fakulteta. 

Moje iskustvo sa FOI diplomcima je osebujno.

Naime, sreo sam ih relativno malo u odnosu na FER-ovce i PMF-ovce.

Osebujni iz razloga što na razgovorima za posao su ti ljudi jasno pokazali koliko su se našli uvrijeđeni kada im je rečeno da je glavni opis posla razvoj softwarea (što je bilo jasno i iz oglasa). Reakcije nekih su bile "PA NISAM JA ZAVRŠIO FAKS DA BI PROGRAMIRAO KAO NEKI TAMO...!?!?!?!". Njima je programiranje niže rangirani posao u razini čišćenja zahoda, bez karikiranja. Neki, koji su bili u stanju nastaviti razgovor su rekli da je to indoktrinacija faksa. Koliko tu ima istine, ne znam. Viđenje posla im je u biti neki oblik managementa. "Postavi me za šefa, i ja ću šefovat i filozofirat, jer sam super u tome."

 

Kroz 20+ godina sam radio isključivo s jednim FOI likom koji je krenuo učiti programiranje u Javi tek kada je dobio posao. Nije mu baš išlo, nakon godinu dana je dao otkaz i otišao u SAP ili slične vode. Nikada više nije napisao liniju koda. On je također s velikim gađenjem gledao na razvoj softwarea.

 

Ostali koji su prošli FOI i završili u programerskim vodama su vjerojatno endemi.

 konkretno, na FOI-u uce ljude da se vise bacaju u PM vode gdje moraju doć preko nekih BA pozicija, nista pretjerano zahtjevno i slabo plaćeno na početku (to je razlog razlog radi kojeg se mnogi probaju okušati u programiranju, a dosta ih u tome i uspije npr. ldev lead u agriviju je foi-evac, u fini isto tako, farmeron, async labs i sl. su firme ciji vlasnici su foievci, ili su bili)..
opcenito cijeli faks ima problema, uce se stvari stare 15ak godina (od kojih se neke doduse ne mogu ni promijeniti jer se i dalje koriste), ali većinu če sad (barem po glasinama) osvježiti..

PS. friško sam završio fakultet, radim kao programer (dvije godine uz faks iskustva) i imam plaću od 8000kn, to je brojka koju su poslodavci sami ponudili, tako da pretpostavljam da toliko i vrijedim...
znam ljude koji su brutalno dobri u svome poslu i nisu završili niti jedan fakultet, ali znam isto takve osobe koje jesu završile fakultet, mislim da je najbitnije da oni ljudi koji žele sagraditi karijeru uče od takvih osoba, faks je samo dobra podloga za to, i ulaznica za posao... meni konkretno, fakultet je donio kojih 1000kn veću plaću i stipendiju (u usporedbi sa drugim zaposlenima u privatnoj firmi u isto vrijeme i od prilike istim znanjem)..

cijela logika (sa strane profesora) foi-a je vi ćete šefovati drugima i radi toga se mnogi umisle, a ne kuže da kao juniori neće nigdje moći biti samostalni (osim ako ne rade tupe poslove), a još ih tu dodatno umisle i uspjesi koju nisu nužno njihovi (tipa to da se po hackatonima na prvim pozicijama pretežito nalaze individualci s foi-a) i kad imaš takvo razmišljanje a nemaš trunke iskustva normalno da te niti jedan poslodavac neće

 

PSS. nebuloze koje dekanica prića o plaćama 8-11 tisuća kuna za početnike, to da nije komentirala da od 300 upisanih na prvoj godini diplomski završi 40-ak i odlasku polovice kvalitetnih predavača sa faksa nebi komentiro

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
12 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
Nedavno sam se prijavio za software developera, ne inženjera(C++ jezik). Odbili su me za to mjesto jel su imali bolje ponude.
Faks ništa ne znači, ali opet i znači. Da sam imao diplomu(makar i kupljenu kod brke na pijaci), vjerujem da ne bi dobio odbijenicu. Za to faks(diploma) znači. Nedavno sam čuo razgovor dvoje developera(mladi, s faksa došli), raspravljaju što je stack, a što heap. Džabe ti faks onda.
Uglavnom, lakše s faksom, još lakše ako uz faks imaš nekog znanja iz prakse. Bez faksa je i dalje moguće, no užasno teško. A i treba imati sreće naletit na poslodavca koji će te primiti. Nakon te sreće sve ide lakše i lakše.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
Dex.pwn kaže...
Nedavno sam se prijavio za software developera, ne inženjera(C++ jezik). Odbili su me za to mjesto jel su imali bolje ponude.
Faks ništa ne znači, ali opet i znači. Da sam imao diplomu(makar i kupljenu kod brke na pijaci), vjerujem da ne bi dobio odbijenicu. Za to faks(diploma) znači. Nedavno sam čuo razgovor dvoje developera(mladi, s faksa došli), raspravljaju što je stack, a što heap. Džabe ti faks onda.
Uglavnom, lakše s faksom, još lakše ako uz faks imaš nekog znanja iz prakse. Bez faksa je i dalje moguće, no užasno teško. A i treba imati sreće naletit na poslodavca koji će te primiti. Nakon te sreće sve ide lakše i lakše.

Ljudi se stalno poput odvjetnika čvrsto drže za imena pozicija koja su interna imena unutar kopmanije i ne znače apsolutno ništa po pitanju obavljanja zadataka.

Ta interna imena postoje samo zato da se s pravne strane netko može opravdati zašto Pero i Janko koji obojica imaju istu diplomu imaju razliku u plaći od 50% na primjer.

Zato imaš titule Junior Dev, Senior Dev, druga firma ima Developer 1/2/3, treća ima engineer (svima se diže na to). Radio sam u firmama gdje su recimo svi bili "engineer" s nekim brojem, a neke od najvećih nindži tamo nisu zgotovile faks. Toliko o "engineer" vs "developer" epitetima.

 

Ne znam postoji li firma gdje jedna osoba radi isključivo dizajn bilo funkcija, bilo klasa i metoda, a potpuno druga implementira. Iskreno, tako nešto nisam nikada nigdje vidio (ni u Microsoftu koji si tako nešto može priuštiti da hoće). Čak i totalni pripravnik sa svojim prvim linijama koda spontano uči arhitekturu softwarea (bilo dobro, bilo očajnu), jer mu mentor govori kako da nešto napravi. Ako ima imalo mozga, ubrat će pattern i nastaviti će tako dalje. Nema te dihotomije o kojoj svi pričaju, to ne postoji!

14 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
OneSpy kaže...

Volio bih o sljedećoj stvari čuti komentare onih koji smatraju da ti za programerski posao diploma ne treba.

Popis 40ak svježih oglasa za Software Engineer pozicije različitih profila u Googleu nalazi se ovdje.

Jedna od minimalnih kvalifikacija na gotovo svakom oglasu je BA/BS, dakle zvanje prvostupnika, a preferirana MS (masters - diplomski) ili čak PhD (doktorat).

 

Vrhunske firme trebaju vrhunske ljude. Naravno da obrazovanje neće biti presudno, ali neće se ni ignorirati.

 U SAD-u su fakulteti druga prica, oni te uz programiranje i sl. obrazuju za ono sto ti zaista treba, sto fkt mozes negdje i upotrijebiti. Primjerice ako hoces dizajnirati arhitekturu cipova za procesore, podrazumijeva se da znas cudo o elektronici, ali i softveru, tada vec postajes inzenjer! Ako hoces razvijati autonomnu voznju, podrazumijeva se da si bio na fakultetu gdje si imao predavanja i vjezbe s AI tehnologijom i da kad dodjes negdje znas okvirno o cemu pricas. 

 

Sto dobijes na FOI-u i opcenito nasim fakultetima? Jedno veliko nista! Preopsirni, zastarjeli, neupotebljivi nastavni plan koji ne obrazuje studenta niti za jedno konkretno podrucje, nego ga masira po mozgu sa sto i jednom nepotrebnom literaturom i udri mujo okolo naokolo, uz glavni moto, vazno je sudjelovati... 

 

Eto tako to otprilike ide na nasim fakultetima, i ne govorim to napamet, nego kao netko tko je godine ulupao na FSB-u. Sva sreca zavrsio sam na energetici, pa ce mi to znanje korisiti tj, vec mi koristi, ali opet, mislim da sam mogao dobiti daleko vise znanja i sire vidike da je fakultet bio kvalitetniji. Nasi fakulteti su jedna velika nula nazalost! 

14 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER

Imamo srecu u nesreci da na nasem faksu postoji FSB Racing team. Jedna od rijetkih svijetlih tocaka! Tu fkt mozes puno nauciti o svemu vezanom za strojarstvo ako imas volju i zelju, dobivas prakticna znanja koja ti u buducnosti mogu itekako koristiti. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
Inženjer i ne inženjer nije isto. Isto kao i arhitekt i Bosanac na mješalici 🤷‍♂️
16 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
neutrino kaže...

Moje iskustvo sa FOI diplomcima je osebujno.

Naime, sreo sam ih relativno malo u odnosu na FER-ovce i PMF-ovce.

Osebujni iz razloga što na razgovorima za posao su ti ljudi jasno pokazali koliko su se našli uvrijeđeni kada im je rečeno da je glavni opis posla razvoj softwarea (što je bilo jasno i iz oglasa). Reakcije nekih su bile "PA NISAM JA ZAVRŠIO FAKS DA BI PROGRAMIRAO KAO NEKI TAMO...!?!?!?!". Njima je programiranje niže rangirani posao u razini čišćenja zahoda, bez karikiranja. Neki, koji su bili u stanju nastaviti razgovor su rekli da je to indoktrinacija faksa. Koliko tu ima istine, ne znam. Viđenje posla im je u biti neki oblik managementa. "Postavi me za šefa, i ja ću šefovat i filozofirat, jer sam super u tome."

 

Kroz 20+ godina sam radio isključivo s jednim FOI likom koji je krenuo učiti programiranje u Javi tek kada je dobio posao. Nije mu baš išlo, nakon godinu dana je dao otkaz i otišao u SAP ili slične vode. Nikada više nije napisao liniju koda. On je također s velikim gađenjem gledao na razvoj softwarea.

 

Ostali koji su prošli FOI i završili u programerskim vodama su vjerojatno endemi.

 Ja završio FOI, programer sam i znam opet dosta svoje ekipe s faksa koja programira i koji su jako dobri u tome. A opet znam nekoliko FER-ovaca koji su poslovni analitičari. Što sad?

100 ljudi, 100 ćudi... svatko ima svoje neko iskustvo.

 

Za ovo boldano mislim da seruckaš i nemaš pojma ili si imao doticaja s 2 čovjeka s FOI-a. 

 

PS. ne branim nikoga, svatko radi svoje što hoće, ali mi smeta kada netko generalizira prema iskustvu s 2 čovjeka s kojima se sreo na razgovoru na posao.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
odjavljen
offline
Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER-a i

Kad smo kod nasih vrlih studenata. UPRAVO mi stiglo

 

 

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
Friday kaže...

Kad smo kod nasih vrlih studenata. UPRAVO mi stiglo

 

 

Imaš ti vremena, ali ne može on tebe platit

Koristite blage riječi i jake argumente
16 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
Dodinho kaže...
Friday kaže...

Kad smo kod nasih vrlih studenata. UPRAVO mi stiglo

 


 

Imaš ti vremena, ali ne može on tebe platit

 

Tako sam mu nekako i odgovorio

 

 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER-a i

Takvima je svejedno isli za keramicara ili programera, nece znati ni jedno ni drugo.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
Pero Dinamit kaže...
neutrino kaže...

Moje iskustvo sa FOI diplomcima je osebujno.

Naime, sreo sam ih relativno malo u odnosu na FER-ovce i PMF-ovce.

Osebujni iz razloga što na razgovorima za posao su ti ljudi jasno pokazali koliko su se našli uvrijeđeni kada im je rečeno da je glavni opis posla razvoj softwarea (što je bilo jasno i iz oglasa). Reakcije nekih su bile "PA NISAM JA ZAVRŠIO FAKS DA BI PROGRAMIRAO KAO NEKI TAMO...!?!?!?!". Njima je programiranje niže rangirani posao u razini čišćenja zahoda, bez karikiranja. Neki, koji su bili u stanju nastaviti razgovor su rekli da je to indoktrinacija faksa. Koliko tu ima istine, ne znam. Viđenje posla im je u biti neki oblik managementa. "Postavi me za šefa, i ja ću šefovat i filozofirat, jer sam super u tome."

 

Kroz 20+ godina sam radio isključivo s jednim FOI likom koji je krenuo učiti programiranje u Javi tek kada je dobio posao. Nije mu baš išlo, nakon godinu dana je dao otkaz i otišao u SAP ili slične vode. Nikada više nije napisao liniju koda. On je također s velikim gađenjem gledao na razvoj softwarea.

 

Ostali koji su prošli FOI i završili u programerskim vodama su vjerojatno endemi.

 Ja završio FOI, programer sam i znam opet dosta svoje ekipe s faksa koja programira i koji su jako dobri u tome. A opet znam nekoliko FER-ovaca koji su poslovni analitičari. Što sad?

100 ljudi, 100 ćudi... svatko ima svoje neko iskustvo.

 

Za ovo boldano mislim da seruckaš i nemaš pojma ili si imao doticaja s 2 čovjeka s FOI-a. 

 

PS. ne branim nikoga, svatko radi svoje što hoće, ali mi smeta kada netko generalizira prema iskustvu s 2 čovjeka s kojima se sreo na razgovoru na posao.

Ja govorim o većini, ne SVIMA!

Nasumično odaberi 10 ili 20 firmi gdje se programira (po mogućnosti ne PHP) i pogledaj postotak FOI-evaca.

15 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
neutrino kaže...
Pero Dinamit kaže...
neutrino kaže...

 

Ja govorim o većini, ne SVIMA!

Nasumično odaberi 10 ili 20 firmi gdje se programira (po mogućnosti ne PHP) i pogledaj postotak FOI-evaca.

 fer godisnje diplomira 500tinjak ljudi (po ovome iz intervijua), foi 40ak, simple math, u firmi gdje radim trenutni omjer je 3 foievaca 3 ferovca 3 tvz-ovca i 2 pmfovca

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
16 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
LUNAT1C kaže...

 fer godisnje diplomira 500tinjak ljudi (po ovome iz intervijua), foi 40ak, simple math, u firmi gdje radim trenutni omjer je 3 foievaca 3 ferovca 3 tvz-ovca i 2 pmfovca

 

A sta je sa nama koji smo SSS? Mi smrdimo?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER
Friday kaže...
LUNAT1C kaže...

 fer godisnje diplomira 500tinjak ljudi (po ovome iz intervijua), foi 40ak, simple math, u firmi gdje radim trenutni omjer je 3 foievaca 3 ferovca 3 tvz-ovca i 2 pmfovca

 

A sta je sa nama koji smo SSS? Mi smrdimo?

 takvi su na direktorskim pozicijama 

trenutno ih nema, bilo ih je ali jako kratko se zadržavaju, i odlaze prvom prilikom kada nađu bolju priliku (barem tamo di radim)

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
15 godina
offline
Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER-a i

za vas je to IT a meni samo pennywise (ok, možda i eurowise). znaje programiranja vešmašine na kojoj piše A++ nije dovoljno jer pojmove "objekt", "klasa", "metode" i "instance varijabli" povezujem sa seksom i/ili politikom a ne računalima. s obzirom na to da djecu u ulici već odavno plaše mnnome, jedino bih mogao biti IT. idem si po crveni balon ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gdje i što rade i koliko zarađuju alumniji FER-a i

Veliki lajk na Friday-ov odgovor.

 

Potrgao sam se na njega.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 12:18 (PzKpfw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice