Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

poruka: 48
|
čitano: 10.051
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo".
6 godina
offline
Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

Zašto je mnogima teško prihvatiti da postoje ljudi poput Bill-a koji rade ovo što rade.Da ja imam njegove pare ja bih isto ulagao u ZNANOST.Recimo ja bih davao pare za projekte vezane uz razvoj novih raketnih motora radi astronomije,nuklearna fuzija,supravodljivost,financirao bih proizvodnju dokumentaraca  za popularizaciju znanosti.

 

Da imam te pare bih od države kupio petrovu goru i na njoj napravio znanstveni park....zvjezdarnicu s teleskopom...nekim stvarno moćnim teleskopom.Na toj zvjezdarnici bi zaposlio Korada i dao bi mu plaću od 15000Kn

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 18:29 (HCMAA).
Moj PC  
26 4 hvala 4
7 godina
protjeran
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
HCMAA kaže...

Zašto je mnogima teško prihvatiti da postoje ljudi poput Bill-a koji rade ovo što rade.Da ja imam njegove pare ja bih isto ulagao u ZNANOST.Recimo ja bih davao pare za projekte vezane uz razvoj novih raketnih motora radi astronomije,nuklearna fuzija,supravodljivost,financirao bih proizvodnju dokumentaraca  za popularizaciju znanosti.

 

Da imam te pare bih od države kupio petrovu goru i na njoj napravio znanstveni park....zvjezdarnicu s teleskopom...nekim stvarno moćnim teleskopom.Na toj zvjezdarnici bi zaposlio Korada i dao bi mu plaću od 15000Kn

 Ja bi guzice i sise popularizirao.

6 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
O_O_O kaže...
HCMAA kaže...

Zašto je mnogima teško prihvatiti da postoje ljudi poput Bill-a koji rade ovo što rade.Da ja imam njegove pare ja bih isto ulagao u ZNANOST.Recimo ja bih davao pare za projekte vezane uz razvoj novih raketnih motora radi astronomije,nuklearna fuzija,supravodljivost,financirao bih proizvodnju dokumentaraca  za popularizaciju znanosti.

 

Da imam te pare bih od države kupio petrovu goru i na njoj napravio znanstveni park....zvjezdarnicu s teleskopom...nekim stvarno moćnim teleskopom.Na toj zvjezdarnici bi zaposlio Korada i dao bi mu plaću od 15000Kn

 Ja bi guzice i sise popularizirao.

 Daš pare evolucijskoj biologiji za istraživanje zašto su guzice i sise bitne za muško zdravlje.Nakon toga to bi mogla postati medicinska terapija a samim time bi valjda žene lakše bile spremne muškarcima pomoći oko zdravlja.Bile bi manje sebične oko pristupa tim dragocjenim po zdravlje resursima

 

scientia est potentia

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
Dal je istina da je fondaciju Indija istjerala jer je pokrenula epidemiju dječje paralize pomoću svojeg cjepiva.
 
2 12 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
simple, best kaže...
Dal je istina da je fondaciju Indija istjerala jer je pokrenula epidemiju dječje paralize pomoću svojeg cjepiva.

Naravno da nije.

Još jedna u nizu izmišljotina od strane teoretičara.

 

"Some media reports have suggested that all health related collaboration with the Gates Foundation with National Health Mission (NHM) has been stopped. This is inaccurate and misleading. BMGF continues to collaborate and support the Ministry of Health and Family Welfare." 

https://pib.gov.in/newsite/mbErel.aspx?relid=158277

 

https://www.snopes.com/fact-check/gates-org-kicked-out-of-india/

https://www.snopes.com/fact-check/bill-gates-india-sued/

https://www.gatesfoundation.org/where-we-work/india-office

https://www.gatesfoundation.org/Where-We-Work/India-Office/About-the-India-Office

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 19:24 (mzopg).
15 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
Možda više naginjem teorijama zavjere, al što više mediji nekoga dižu, a neko drugog spuštaju. Volim pogledati i drugu stranu jer je istina uglavnom negdje između. Bill vjerujem da misli da radi najbolje za čovječanstvo, Al na kraju dali je to i točno će se pokazati sa vremenom. Vakcine imaju svoje mjesto, al se toliko dižu u nebo kao rješenje za sve, da ne mogu, a da ne budem barem malo sumnjiv zašto.

I da imam aluminisku foliju na glavi😁.
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
5 10 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
Jednom davno zivio je Stari Bill i bio je jedan od nekoliko dobrih mocnika na planetu. Sam je zaradio nevjerojatne kolicine novaca te ih koristio za dobrobit covjecanstva. No vecina mocnika - su bili zli mocnici. Oni, u vecini slucajeva nisu sam zaradili svoje novce i nije im padalo na pamet trosit ih na bilo koga osim na sebe. Zlim mocnicima je Stari Bill bio opasan, mogao bi narod pokazati prstom i rec, zasto i vi ne bi bili poput njega? Srecom po zle mocnike narod je glup. Zato su zli mocnici odlucili plasirati imbecilne teorije zavjere od 5g, chemtrailsa, flateartha, gustera, aliena kao i to da je Stari Bill zloceti mocnik i glupi narod je to sve popusio. Zli mocnici trljaju ruke i cine sve one zle stvari za koje imbecili optuzuju Starog Billa i Jos Starijeg Sorosa. The End.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 21:31 (zlosobno).
 
17 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
ivan262 kaže...
Možda više naginjem teorijama zavjere, al što više mediji nekoga dižu, a neko drugog spuštaju. Volim pogledati i drugu stranu jer je istina uglavnom negdje između. Bill vjerujem da misli da radi najbolje za čovječanstvo, Al na kraju dali je to i točno će se pokazati sa vremenom. Vakcine imaju svoje mjesto, al se toliko dižu u nebo kao rješenje za sve, da ne mogu, a da ne budem barem malo sumnjiv zašto.

I da imam aluminisku foliju na glavi😁.

 

No, studija koju je 2005. godine proveo Institut za tehnologiju Massachusetts, na veliku žalost suvremenih nositelja kapa od aluminijske folije, otkrila je da metalne kape zapravo pojačavaju određene radijske frekvencije umjesto da ih blokiraju.

U ovom istraživanju se tako tvrdi:

“Odavno se sumnja da vlasti pomoću satelita čitaju i kontroliraju umove nekih građana. Upotreba aluminijskih kaciga bila je uobičajena gerilska taktika protiv vladinih invazivnih metoda. Začudo, te kacige mogu zapravo pomoći vladi u špijuniranju građana pojačavajući određene ključne frekvencijske opsege rezervirane za vladinu uporabu.”

Ova otkrića dovela su autore do zaključka da “upravo zbog toga vlada može pokrenuti ludilo nošenja kaciga od aluminijske folije”.

 

Međutim za vas ljubitelje tih pokrivala za glavu...MIT je u službi vlade stoga njihovo istraživanje je upitno.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
6 godina
offline
Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

Obožavam ove sakrivene teoretičare zavjera kako elegantno guraju tipa.... ma je on u redu.... ali šta ako stvarno ima istine u tome... 

Poznam par takvih koji KAO nevjeruju u teorije zavjere.... i onda uvijek dođe ALI.... ali šta ako stvarno ta cjepiva nisu sva toliko dobra, kako to do sa Italija ipak vidi sa Velebita ako je zemlja okrugla, zašto bi Bill Gates tek tako trošio ogromne pare na svjetsko zdravstvo....

 

Ti su mi najdraži, jer se očitno druže sa malo intelegentijima i onda se ne usudi spominjat baš očito kako vjeruje u polovicu tih sranja...

 

Bill sigurno nije savršena osoba, kao i svi mi, ali činjenica da ulaže bolesne svote dolara u stvari u koje mu ne treba (kao npr naš dragi Bezos kojeg boli k... za sve) mislim da nije i nemože bit na istoj stepenici kao i ostala turbo bogata stoka koju boli k... za sve.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

Činjenica - razvoj sigurnog cjepiva traje 3 - 5 godina, neki podaci kažu 10 - 15 godina, a neki da je potrebno čak 20 - 30 godina (minimum minimuma 2 godine)

Činjenica - vijesti pišu o već gotovim verzijama cijepiva od kojih će neka ući u distribuciju, kažu, već ove godine.

Činjenica - što je pospješilo drugi val španjolske gripe - pogrešna primjena krivih cjepiva.

 

Nisam protiv cjepljenja ali sam protiv loših cjepiva (cjepljen sam, čak sam i neke boostere prošle godine primio jer sam se zaposlio u američkoj kompaniji koja je to uvjetovala). Ako se dogodi da već krajem ove godine ili početkom iduće počnu forsirati cjepljenje protiv covida, svašta bih se mogao zapitati. Ako izađe tako rano tko može garantirati da neće nanijeti više štete nego sami covid? 

 

Bill, koji je od jednom postao epidemiolog, infektolog, stručnjak za coronu tijekom posljednjeg obraćanja javnosti mi se zgadio. (a spekulacije o tome kako je ukrao ili na prevaru došao do OS-a na kojemu se obogatio dovoljno govore o njegovom poštenju)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 15:22 (mađioničar).
Moj PC  
9 7 hvala 2
13 godina
offline
Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

Činjenica je da Bill često u medijima istupa s tezom da treba smanjiti svjetsko stanovništvo. Onda je činjenica da je druga po redu najveća organizacija koja donira WHO upravo njegova zaklada, a sad će biti i prva nakon što su se SAD povukle. A ako amer negdje daje novce, čisto sumnjam da nimalo ne želi utjecati na rad upravo te organizacije. S jedne strane Hrvata je premalo jer nam je natalitet koma, izumiremo i borimo se protiv toga, a s druge strane podržat ćemo Billa u njegovoj tezi da nas je na svijetu previše.

Billova taktika je sljedeća: Nije problem recimo AIDS-a u tome što si ga ljudi prenose na kojekakve neprirodne načine, problem je da nema cjepiva. Pa ćemo umjesto da ljudima govorimo kako da žive zdravo, naći cjepivo da i dalje mogu živjeti tako kako sad žive. Nije problem s populacijom taj da ljudi neodgovorno žive svoju seksualnost, problem je što pilula nije dovoljno dostupna i što svaka žena nema pravo na abortus. Pa ajmo s pilulom i kondomima i svom mogućom kemijom i skalperima u sve dijelove svijeta, ali nećemo ići u edukaciju ljudi i raditi obrazovanju njihovih država i populacije. Isto s COVID-om - neće Bill propagirati zdravi život i podizanje ljudskog prirodnog imuniteta, borbu protiv raznih boleština koje su tu jer se većina njegove nacije prežderava i pretilo je, ili u borbu protiv pušenja ili da ne nabrajam dalje,ne...on će lijepo razvijati cjepivo, jer problem nije u samoj bolesti nego u tome da još nemamo za nju cjepivo.

 
4 16 hvala 1
11 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
guslac kaže...

Činjenica je da Bill često u medijima istupa s tezom da treba smanjiti svjetsko stanovništvo. Onda je činjenica da je druga po redu najveća organizacija koja donira WHO upravo njegova zaklada, a sad će biti i prva nakon što su se SAD povukle. A ako amer negdje daje novce, čisto sumnjam da nimalo ne želi utjecati na rad upravo te organizacije. S jedne strane Hrvata je premalo jer nam je natalitet koma, izumiremo i borimo se protiv toga, a s druge strane podržat ćemo Billa u njegovoj tezi da nas je na svijetu previše.

Billova taktika je sljedeća: Nije problem recimo AIDS-a u tome što si ga ljudi prenose na kojekakve neprirodne načine, problem je da nema cjepiva. Pa ćemo umjesto da ljudima govorimo kako da žive zdravo, naći cjepivo da i dalje mogu živjeti tako kako sad žive. Nije problem s populacijom taj da ljudi neodgovorno žive svoju seksualnost, problem je što pilula nije dovoljno dostupna i što svaka žena nema pravo na abortus. Pa ajmo s pilulom i kondomima i svom mogućom kemijom i skalperima u sve dijelove svijeta, ali nećemo ići u edukaciju ljudi i raditi obrazovanju njihovih država i populacije. Isto s COVID-om - neće Bill propagirati zdravi život i podizanje ljudskog prirodnog imuniteta, borbu protiv raznih boleština koje su tu jer se većina njegove nacije prežderava i pretilo je, ili u borbu protiv pušenja ili da ne nabrajam dalje,ne...on će lijepo razvijati cjepivo, jer problem nije u samoj bolesti nego u tome da još nemamo za nju cjepivo.

 SARS-Cov2 uzrokuje pretilost i ovisnost o cigaretama?

15 godina
offline
Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

kad budem veliki i imao puno nofaca, i ja ću se boriti protiv zločestih virusa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
mađioničar kaže...

Činjenica - vijesti pišu o već gotovim verzijama cijepiva od kojih će neka ući u distribuciju, kažu, već ove godine.

Činjenica - što je izazvalo drugi val španjolske gripe - loše cjepivo.

 

 

 Haha, cinjenica neobrazovani trole. 

Spanjolske gripa je virus, i nisu mogli napraviti nikakvo cjepivo za gripu. Radili su cijepiva za bakterije, a ta cijepiva nisu mogla izazvati drugi val španjolske gripe. Ima li izvor tvog mozganja?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 10:03 (O_O_O).
14 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
guslac kaže...

Činjenica je da Bill često u medijima istupa s tezom da treba smanjiti svjetsko stanovništvo. Onda je činjenica da je druga po redu najveća organizacija koja donira WHO upravo njegova zaklada, a sad će biti i prva nakon što su se SAD povukle. A ako amer negdje daje novce, čisto sumnjam da nimalo ne želi utjecati na rad upravo te organizacije. S jedne strane Hrvata je premalo jer nam je natalitet koma, izumiremo i borimo se protiv toga, a s druge strane podržat ćemo Billa u njegovoj tezi da nas je na svijetu previše.

Billova taktika je sljedeća: Nije problem recimo AIDS-a u tome što si ga ljudi prenose na kojekakve neprirodne načine, problem je da nema cjepiva. Pa ćemo umjesto da ljudima govorimo kako da žive zdravo, naći cjepivo da i dalje mogu živjeti tako kako sad žive. Nije problem s populacijom taj da ljudi neodgovorno žive svoju seksualnost, problem je što pilula nije dovoljno dostupna i što svaka žena nema pravo na abortus. Pa ajmo s pilulom i kondomima i svom mogućom kemijom i skalperima u sve dijelove svijeta, ali nećemo ići u edukaciju ljudi i raditi obrazovanju njihovih država i populacije. Isto s COVID-om - neće Bill propagirati zdravi život i podizanje ljudskog prirodnog imuniteta, borbu protiv raznih boleština koje su tu jer se većina njegove nacije prežderava i pretilo je, ili u borbu protiv pušenja ili da ne nabrajam dalje,ne...on će lijepo razvijati cjepivo, jer problem nije u samoj bolesti nego u tome da još nemamo za nju cjepivo.

Daj mi objasni koji su to neprirodni načini na koji se AIDS prenosi, te kako se neodgovorno živi svoja seksualnost?

 

ja mislim da je tvoj problem u prokletoj kurvi...

 

Znaš razliku između kurve i proklete kurve? kurva daje svima, a prokleta daje svima osim... tebi...

 

budi proaktivan: podaperi se malo, kosicu na razdjeljak, buketić ruža i bombonjericu pod ruke, nabaci osmijeh - ma nije ni ona srca kamenog, dat će...

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
odjavljen
offline
Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

Nije Bill Gates govorio o tome da treba smanjiti svjetsko stanovništvo, koliko god zatucanci na Facebook-u to tvrdili. Ironično većina njih koji i gledaju te videe ni ne razumiju engleski pa se oslanjaju na titlove, koji su polovično peevedeni. Gates je govorio o tome da treba usporiti rast stanovništva u siromašnijim državama. S tom tezom se mogu svi složiti. To ne znači ubijanje ljudi i sl., nego bolji pristup kontracepciji i edukaciji. 

 

A da odgovorim kolegi koji je pitao zašto ljudi misle da Bill nije iskren i ima skrivene motive iza svojih naizgled humanitarnih misija i donacija. Zato jer mediji već nekoliko desetljeća guraju istu priču da su bogati ljudi zli, da jedino što žele je još novca jer su pohlepni i nezasitni itd. itd. Od tzv. income inequality su napravili senzaciju kojom prodaju novine i klikove, a ljudi se napale čim krene priča o tome kako netko drugi ima jako puno, a oni ne. Na vrh svega toga, odnos poslodavaca/bogataša i radnika su doveli na svojevrsni rat, gdje govore ljudima da trebaju biti ljuti jer je netko drugi imućniji od njih, i jedini razlog zašto oni nisu imućni je da se taj netko drugi ili obogatio na njihovim leđima ili da im je sve to ukrao. Ima izuzetaka, no većina poslodavaca i bogatih nisu problem, problem su novinari i oni koji misle da zaslužuju tuđe samo zato jer oni postoje a netko drugi ima, po njihovom subjektivnom mišljenju, previše.

 
14 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
Stric_Jura kaže...

budi proaktivan: podaperi se malo, kosicu na razdjeljak, buketić ruža i bombonjericu pod ruke, nabaci osmijeh - ma nije ni ona srca kamenog, dat će...

Ma vraga, on je na razini koja dodje nakon sta isprobas spomenuto pa te opet odjebe. Nema tu vise pomoci..

12 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
Pozdrav simple, best,
Da li si ikada posjetio Indiju, zemlju primitivnih ljudi sa Xiaomi mobitelima?
Savjetujem ti da je zbog zdravstvenog stanja/stupnja higijene zaobiđeš u širokom luku.
Ako su oni koga izbacili iz Indije, to je najvjerojatnije jer je netko odbio sudjelovati u korupciji. Zemlju u kojoj mrtvace skupljaju po ulici sa buldožerom ne brine previše smrt djece niti ikoga drugoga.

Lp
vicious
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 11:11 (viciousone).
14 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju

Ja bio 2x po 10-ak dana, u Chennaiu - fenomenalna zemlja - funkcionalni kaos!

 

a propos nehigijene, više smrada u 7/8 mjesecu imaš u bilo kojem mediteranskom naselju (tamo sam osjetio smrad kad sam u moto-rikši u gluho doba noću nekoj zabitoj uličici naišao na radnike kako poravljaju kanalizacijsku cijev - inače ne, na +40 i teškoj vlazi, ali nema smrada ni blizu kao u nas po ljeti)

 

ne piješ vodu osim one u boci i sve 5 - nisam nikakva cijepljenja obavio, nikakve tablete pio...

 

da je tak nehigijenski, ne bi ih bilo 1.4 milijarde, pomrli bi od boleština...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
protjeran
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju

Moj frend bio u Madrasu (Chennai) 1x 3 mjeseca. Otisao kao srednje-duhovna osoba, prosiriti dubine duhovnosti. Vratio se 3 mjeseca kasnije, zavrsio u Fran Mihaljevic na 45 dana, od tada je najveci materijalist ikada. Zasto? Kako kaze, je.es duhovnost ako nemas para za osnovnu higijenu.

 

Kaze da takav smrad nije u zivotu iskusio kao kad su se vrata (zatvorena u Frankfurtu) otvorila na MAA (Chennai Airport). Da je trebalo par dana da se zeludac navikne. Pio je vodu samo iz boce, pokusao je ziviti u "funkcionalnom kaosu" i vratio se s teskim zdravstvenim problemima, na pola tjelesne tezine. Kaze da su scene sranja uza zid (uz cestu) nesto nerealno, a ti ako nisi osjetio veci smrad nego iz kolektora preopterecene kanalizacije na Mediteranu predlazem da odes kod otorinolaringologa, neki polip ti blokira osjet mirisa.

 

Razlog zasto ih ima 1.4 milijarde je upravo u nehigijeni - da je na ovu stopu razmozavanja jos i higijene, bili bi na 7 milijardi. Inace, ziva bica imaju jako otporan i prilagodljiv imunitet - oni su se navikli na govna (doslovna), a eto, mi nismo. Sjecam se emisije gdje su radili operaciju na mozgu, usporedno u Njemackoj u sterilnim uvjetima u bolnici i u Africi gdje su mu lubanju grebali starom bocom il nekim kamenom, ne sjecam se vise. Ovaj u Njemackoj je jedva prezivio, ovaj u Africi je nakon zahvata dobio natopljenu krpu da si malo drzi dok ne prestane krvarenje.

14 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
ivan262 kaže...
Možda više naginjem teorijama zavjere, al što više mediji nekoga dižu, a neko drugog spuštaju. Volim pogledati i drugu stranu jer je istina uglavnom negdje između. Bill vjerujem da misli da radi najbolje za čovječanstvo, Al na kraju dali je to i točno će se pokazati sa vremenom. Vakcine imaju svoje mjesto, al se toliko dižu u nebo kao rješenje za sve, da ne mogu, a da ne budem barem malo sumnjiv zašto.

I da imam aluminisku foliju na glavi😁.

 
Cjepiva (I citava medicina oko toga) su jedan od glavnih razloga zasto nam civilizacija napreduje. Umjesto da  ljudi umiru mladi, mogu biti produktivni i doziviti duboku starost.

Smrtnost beba prilikom poroda je bila skoro 30-50% prije samo 150-200 godina (link dolje) sto je danas nezamislivo.

https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-56f3454179fb06830e2a5e09ad839771

Life expectancy prije 150 godina je bio oko 35-40 godina (link isto dolje).

https://en.wikipedia.org/wiki/Life_expectancy#/media/File:Life_expectancy_by_world_region,_from_1770_to_2018.svg

Statisticki gledano, tko god da procita ovu poruku a ima vise od 40+ godina bi prije 150 godina bio vec mrtav.

Problem sa svima vama koji vjerujete u teorije zavjere je sto nazalost nemate dovoljno iskustva ili znanja. Kada kazem iskustvo, nikada niste vidjeti sto se desavalo kroz history, pa vam je jako tesko uopce povjerovati u neke stvari da su cinjenice. Isto kao sto neki ljudi ne vjeruju da je World War 2 uopce postojao ili da je toliko ljudi poginulo (Da ima i takvih!).

Ironija je jos veca jer su vecina danasnjih anti vaxxer zapravo cjepljeni.

Ako zelite vidjeti kako je bilo zivjeti prije bez cjepivo za polio (djecja paraliza). Sanse su da gotovo svi koji ovo citaju bili cijepljeni za polio, i da doslovno ne znate niti jednu osobu u svojem zivotu koja je imala ovu bolest (Isto je virus u pitanju). 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 12:50 (Nemon).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
O_O_O kaže...
mađioničar kaže...

Činjenica - vijesti pišu o već gotovim verzijama cijepiva od kojih će neka ući u distribuciju, kažu, već ove godine.

Činjenica - što je izazvalo drugi val španjolske gripe - loše cjepivo.

 

 

 Haha, cinjenica neobrazovani trole. 

Spanjolske gripa je virus, i nisu mogli napraviti nikakvo cjepivo za gripu. Radili su cijepiva za bakterije, a ta cijepiva nisu mogla izazvati drugi val španjolske gripe. Ima li izvor tvog mozganja?

 Njemu je aspirin kojim su se kljukali u dozama 30g/dan valjda - lose cjepivo?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
Nemon kaže...
ivan262 kaže...
Možda više naginjem teorijama zavjere, al što više mediji nekoga dižu, a neko drugog spuštaju. Volim pogledati i drugu stranu jer je istina uglavnom negdje između. Bill vjerujem da misli da radi najbolje za čovječanstvo, Al na kraju dali je to i točno će se pokazati sa vremenom. Vakcine imaju svoje mjesto, al se toliko dižu u nebo kao rješenje za sve, da ne mogu, a da ne budem barem malo sumnjiv zašto.

I da imam aluminisku foliju na glavi😁.

 
Cjepiva (I citava medicina oko toga) su jedan od glavnih razloga zasto nam civilizacija napreduje. Umjesto da  ljudi umiru mladi, mogu biti produktivni i doziviti duboku starost.

Smrtnost beba prilikom poroda je bila skoro 30-50% prije samo 150-200 godina (link dolje) sto je danas nezamislivo.

https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-56f3454179fb06830e2a5e09ad839771

Life expectancy prije 150 godina je bio oko 35-40 godina (link isto dolje).

https://en.wikipedia.org/wiki/Life_expectancy#/media/File:Life_expectancy_by_world_region,_from_1770_to_2018.svg

Statisticki gledano, tko god da procita ovu poruku a ima vise od 40+ godina bi prije 150 godina bi bio vec mrtav.

Problem sa svima vama koji vjerujete u teorije zavjere je sto nazalost nemate dovoljno iskustva ili znanja. Kada kazem iskustvo, nikada niste vidjeti sto se desavalo kroz history, pa vam je jako tesko uopce povjerovati u neke stvari da su cinjenice. Isto kao sto neki ljudi ne vjeruju da je World War 2 uopce postojao ili da je toliko ljudi poginulo (Da ima i takvih!).

Ironija je jos veca jer su vecina danasnjih anti vaxxer zapravo cjepljeni.

Ako zelite vidjeti kako je bilo zivjeti prije bez cjepivo za polio (djecja paraliza). Sanse su da gotovo svi koji ovo citaju bili cijepljeni za polio, i da doslovno ne znate niti jednu osobu u svojem zivotu koja je imala ovu bolest (Isto je virus u pitanju). 

 To je sasvim uobičajena stvar, većina ljudi koja vjeruje da su Apollo misije na svemiru hoax nisu bile niti u planu 1960.-ih i 70.-ih, većina ljudi koji su protiv cijepljenja nisu vidjeli posljedice bolesti koje su gotovo pa izumrle nakon uvođenja cjepiva. Naravno, smatram da je svaki autoritet podložan kritici i nije 100% imun od sumnje, statistika kroz vrijeme pokazuje da nema razloga za brigu do dana današnjeg. Također, to ne znači da ubuduće ne treba sumnjati uopće. 

6 godina
offline
Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

Teorije zavjere i antivaxxeri su posljedica rasta narcisizma. To je generalno prosjecno educirana ekipa kojoj je tesko priznati samima sebi da nesto ne znaju tako da kada nesto "zvuci logicno" onda se bez problema pretplate na tu ideju i u najmanju ruku onda imamo ekipu "ja ne vjerujem u to ali ima nesto u tome" i slicno.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
sexytoiletpaper kaže...

Teorije zavjere i antivaxxeri su posljedica rasta narcisizma. To je generalno prosjecno educirana ekipa kojoj je tesko priznati samima sebi da nesto ne znaju tako da kada nesto "zvuci logicno" onda se bez problema pretplate na tu ideju i u najmanju ruku onda imamo ekipu "ja ne vjerujem u to ali ima nesto u tome" i slicno.

 Kako će i priznati nešto kad u džepu nose google, youtube, wikipediu, sve i svašta na par dodira prstom. Sa mobitelom su svi doktori znanosti i nezacisni istraživači.

Samomrzeći hrvat
12 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
Pozdrav Jura!

Najvjerojatnije nisi bio u Indiji, a ni na Mediteranu.

Zar ne?

Lp
vicious
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
O_O_O kaže..

Činjenica - što je izazvalo drugi val španjolske gripe - loše cjepivo.

 

 

 Haha, cinjenica neobrazovani trole. 

Spanjolske gripa je virus, i nisu mogli napraviti nikakvo cjepivo za gripu. Radili su cijepiva za bakterije, a ta cijepiva nisu mogla izazvati drugi val španjolske gripe. Ima li izvor tvog mozganja?

 

Virus kažeš, je li, što si pametan, nisam znao. 

U redu, nije izazvalo već pripomoglo u broju smrti. Krivo sam se izrazio, radilo se o pogrešnoj primjeni krivih cjepiva (tifus..) što su kasnije priznali i sami medicinari. 

 

Zanimljivo je kako ti je samo to zapelo za oko, iako si znao o čemu pričam. Volio bih te vidjeti prvoga u redu za cjepivo razvijeno u svega nekoliko mjeseci :) Živio!

 

However, the vaccination against the so-called „swine flu“ of 2009/2010, for example, led to sometimes severe neurological damage, especially in children, and to claims for damages in the millions.

https://www.ibtimes.co.uk/brain-damaged-uk-victims-swine-flu-vaccine-get-60-million-compensation-1438572

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 17:14 (mađioničar).
14 godina
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju

ne ja sam ti zapravo u špilji na Velebitu i da prostiš samo 50 koraka uokolo idem da ne kenjam u špilju...

 

Tko vam kriv pahuljice, nabavite si plastični balon...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju
ludizao kaže...

Što konkretno znači da su ulagali u obrazovanje i borbu protiv siromaštva? Jesu li možda izgradili u siromašnim zemljama škole i tvornice ili na što se točno misli? Obično slične vijesti pročitam u člancima poput ovog i niti u jednom nisam naišao na detalje za ove dvije vrlo općenite tvrdnje. S druge strane, o cijepljenju ima i više detalja nego što me zanima.

Tu imaš manje više sve:

https://www.gatesfoundation.org/What-We-Do

 

Primjer, razvoj sanitarnog čvora, osmišljavanje toaleta koji od fekalija rade kompost, projekt koji će se provesti po cijeloj Africi:

https://www.gatesfoundation.org/What-We-Do/Global-Growth-and-Opportunity/Water-Sanitation-and-Hygiene

Tamo gdje je proveden smrtnost djece od dizenterije je drastično smanjena.

 

guslac kaže...

Činjenica je da Bill često u medijima istupa s tezom da treba smanjiti svjetsko stanovništvo.

To je nešto što su teoretičari izvukli iz konteksta i ovako plasirano je potpuno netočno.

Dovoljno je malo logike i mozga i brzo se shvati koliko to nema smisla. Zar bi zaklada radila što radi po svijetu da joj je u interesu smanjiti svjetsku populaciju? Sa samo nekoliko projekata su drastično smanjili smrtnost djece, negdje i preko 80%. Da li to radi netko tko želi smanjiti populaciju?

 

http://www.healthdata.org/acting-data/tackling-diarrhea-%E2%80%98aha%E2%80%99-moment-changed-course-global-health

 

The right vaccine can wipe a deadly virus off the planet. A better toilet can help stop diarrheal disease. Investments in science and technology can help millions to survive their childhood and lead healthy productive lives—potentially the greatest return in R&D spending ever.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Gatesova zaklada od sada ima samo jednu misiju: bo

Za sve ljubitelje aluminijske folije

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice