Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje shar

poruka: 13
|
čitano: 3.933
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje shar".
12 godina
offline
Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje shar

Bogme skoro 30 ljeta je prošlo, kad se samo sjetim 22h - borba za slobodnu liniju, pažljivo osluškivanje cvrkuta modema hoće/neće,daj se spoji barem na 33600, baš mi treba PaintshopPro sa 2cows-a .

Neka druga ljepša vremena.

 
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
O kako sam star! 😲🙄😁
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
Bas me nekako ovakve vijesti rastuzuju...
 
6 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje shar

nikad mi ni jedan programer ni vrhunski informatičar nije znao objasniti gdje shareware i trial programi sakrivaju svoje dll-ove ili neke druge fileove koje bi pobrisao nakon isteka (da ih windowsi ne zapamte)  koji su ključni da možeš koristiti shareware i nakon npr mesec dana. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 15:47 (HUMANNISAM).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
HUMANNISAM kaže...

nikad mi ni jedan programer ni vrhunski informatičar nije znao objasniti gdje shareware i trial programi sakrivaju svoje dll-ove ili neke druge fileove koje bi pobrisao nakon isteka (da ih windowsi ne zapamte)  koji su ključni da možeš koristiti shareware i nakon npr mesec dana. 

 Kako avion leti a ne maše s krilima?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
Umbel kaže...
Kako avion leti a ne maše s krilima?

nisi ni prvi ni zadnji koji ne znaš odgovor pa pokušavaš biti romantično šaljiv.

13 godina
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
Ti stvarno mislis da bi takve informacije bile pohranjene u posebno izdvojenim dll-ovima koji bi sluzili samo u tu svrhu? Zanimljivo razmisljanje...
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
HUMANNISAM kaže...

nikad mi ni jedan programer ni vrhunski informatičar nije znao objasniti gdje shareware i trial programi sakrivaju svoje dll-ove ili neke druge fileove koje bi pobrisao nakon isteka (da ih windowsi ne zapamte)  koji su ključni da možeš koristiti shareware i nakon npr mesec dana. 

 

mislim da se ipak radilo o stavljanju kriptiranog ključa (radi sigurnosti može i više njih) s danom instalacije negdje duboko u registry, pod kriptiranim GUID objektom koje bi mogao pronaći jedino da radiš komparaciju kompletnog registrya.

16 godina
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
Da, snapshot se radi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
Zasto se trudite odgovoriti covjeku na pitanje na koje nitko ne zna odgovoriti?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
Zato što smo svi vrhunski stručnjaci.

A i zato što je pitanje glupo. Ima više tehnika za kontrolu šervera i trajala, a mislim da brisanje dll-a sigurno nije jedna od njih.
Govorimo i o velikom vremenskom rasponu za informatičku teh.
Kada je tucows krenuo s radom, npr. registry nije ni postojao.
16 godina
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
Postojao je registry tada, uveden je s Win 3.1, a oni su izasli 1992., dok je Tucows pusten 1993.
Hrpa tih trial.programa je imala u registry key Trial s vrijednosti 0/1. Promjenis u 1 i vozis dalje. Kasnije su se opametili pa kriptirali, pa onda povlacili sa servera zapise itd.
 
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gasi se nekad popularni servis za preuzimanje
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
mislim da se ipak radilo o stavljanju kriptiranog ključa (radi sigurnosti može i više njih) s danom instalacije negdje duboko u registry, pod kriptiranim GUID objektom koje bi mogao pronaći jedino da radiš komparaciju kompletnog registrya.

 hvala !

Umbel kaže...
Zasto se trudite odgovoriti covjeku na pitanje na koje nitko ne zna odgovoriti?

 vidiš da netko ipak zna, a taj nisi ti...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice