Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri navodn

poruka: 12
|
čitano: 5.403
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri navodn".
5 godina
offline
Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri navodn

S obzirom da mi je bratu Garmin od 6000kn crknuo 2 miseca nakon garancije... ZABOLI ME...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na
10 milja ako nemogu platiti hakerima... bar 50 bi im trebali platiti da im odmah pomognu i dignuti sigurnost.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri navodn

Jednom kada budu opet mogli ...!!!! 

 

A da ja njima odmah  sve po spisku, makar nisam pilot?!  

Pa uzeo sam taj gadget samo zbog praćenja mojih prolaznih dnevnih rezultata! 

Ne zato jer imam slamu u glavi i višak novaca u novčaniku! 

 

Jebem ih u sigurnost podataka, ovo im je SRAMOTA desetljeća. 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na

Ne znam kaj bi si mislil. Danas je sve virtualizirano i ne kuzim u cemu je problem? Sjebe ti server, obrises ga i vrnes backup od jucer. Backup mora biti prvo i osnovno van mreze na kojoj imas sve kaj imas. Backup moras radit tako da ga imas i van svega, recimo trake ili neka druga lokacija negdi gdi se ne moze prismrdit. Najbitnije ne koristit username/pass koji imas svugdi za sve. Jednostavno ne kuzim koji k radi IT u Garminu? To ko bog imaju tri lika koji su tolko zauzeti sranjima da ne stizu nista i sad je njih dvoje na godisnjem lol.

Uzas, ono da mi se to desi u firmi i da mi sjebu backup ja bi se ubil.

 

EDIT:

Da mi i sjebu backup opet imam trake, worst case gubim tjedan dana. Ono najlaske je srat po ljudima i ko zna kaj im se desilo ali tjedan dana sam u igri svakak, plus shadow copy na serveru daily. Ako mi ne ukradu listu sa svim lozinkama u firmi ne mogu mi nista, a imam trake.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 22:52 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri navodn

Ako nisu skuzili kako su im upali, onda im je badava backup. Dok to ne rijese. backup nemre krenti

 
7 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na
dd.inc kaže...

Ako nisu skuzili kako su im upali, onda im je badava backup. Dok to ne rijese. backup nemre krenti

 Upravo tako, treba provjeriti kako su ubacili taj virus, a treba ga i počistiti iz cijele mreže, a onda se tek može pričati o vraćanju backupa... ato baš i nije poso od par sati...

4 godine
protjeran
offline
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na
HCMAA kaže...

S obzirom da mi je bratu Garmin od 6000kn crknuo 2 miseca nakon garancije... ZABOLI ME...

 Garminovu navigaciju bi kupio ispred svih. Ali te pametne satove sa potpisom garmina, ne hvala.

15 godina
offline
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na
ATJLučko kaže...

Jednom kada budu opet mogli ...!!!! 

 

A da ja njima odmah  sve po spisku, makar nisam pilot?!  

Pa uzeo sam taj gadget samo zbog praćenja mojih prolaznih dnevnih rezultata! 

Ne zato jer imam slamu u glavi i višak novaca u novčaniku! 

 

Jebem ih u sigurnost podataka, ovo im je SRAMOTA desetljeća. 

 ajoj a baš sad kad sam mislio konačno početi trčati i voziti bicikl....a ništa, čekam dok to ne riješe da nađem novu ispriku 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
offline
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na
genije_čudo_prirode kaže...
ATJLučko kaže...

Jednom kada budu opet mogli ...!!!! 

 

A da ja njima odmah  sve po spisku, makar nisam pilot?!  

Pa uzeo sam taj gadget samo zbog praćenja mojih prolaznih dnevnih rezultata! 

Ne zato jer imam slamu u glavi i višak novaca u novčaniku! 

 

Jebem ih u sigurnost podataka, ovo im je SRAMOTA desetljeća. 

 ajoj a baš sad kad sam mislio konačno početi trčati i voziti bicikl....a ništa, čekam dok to ne riješe da nađem novu ispriku 

 Vadi se na toplinski val :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na
bloodborne kaže...
HCMAA kaže...

S obzirom da mi je bratu Garmin od 6000kn crknuo 2 miseca nakon garancije... ZABOLI ME...

 Garminovu navigaciju bi kupio ispred svih. Ali te pametne satove sa potpisom garmina, ne hvala.

 To nije pametni sat, to je sportski sat za praćenje aktivnosti. Probaj kupiti Samsung i koristiti Stravu na njemu pa ćeš vidjeti kako će ti se prekinuti aktivnost kad dobiješ poziv ili nešto slično. Samsung jednostavno nije namijenjen za to, dok Garmin, Polar i Suunto jesu.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 9:07 (tenac).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na
tenac kaže...

 To nije pametni sat, to je sportski sat za praćenje aktivnosti. 

 To je istovremeno i pametni i sportski sat. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Garminove usluge i dalje nedostupne, hakeri na
Aldo kaže...
10 milja ako nemogu platiti hakerima... bar 50 bi im trebali platiti da im odmah pomognu i dignuti sigurnost.

 Stvar nije toliko jednostavna

 

https://news.sky.com/story/garmin-obtains-decryption-key-after-ransomware-attack-12036761

 

Security sources who spoke to Sky News said WastedLocker is believed to be developed by Evil Corp, a hacking group based in Russia which was sanctioned by the US Treasury last December.

The sanctions mean that "US persons are generally prohibited from engaging in transactions" with the cyber criminals, although the US Treasury did not respond to questions about whether the general prohibition applied in the circumstances of extortion.

 

 

If a payment was made through a third party it could also be covered by the Treasury sanctions, which warn: "Foreign persons may be subject to secondary sanctions for knowingly facilitating a significant transaction or transactions with these designated persons."

 

 

Uglavnom, ima cijela rasprava na Hacker News ako nekog zanima

 

https://news.ycombinator.com/item?id=23967911

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 10:18 (nixass).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice