Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

poruka: 32
|
čitano: 13.482
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli ".
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Vlasnik sam Fenix 5 i volim ga zato što je totalni overkill za bilo što ti treba. Najveća je prednost koristiti ga na planinarenju za pregled rute kojom trebaš ići, ali služi i za brojanje koraka, kalorije, brzinu dok trčim, itd. Međutim i dalje je apsolutni overkill, i baš zato mi je super. Da si olakšam situaciju ručno sam išao brisati sve moguće widgete i aktivnosti koje može brojati, tako da mi je od nepregledne šume podataka ostalo 2-3 jednostavna stabla, i to je to.

 

Na Fenix 5 mi baterija izdrži cca 10 dana, što iznosi 240 sati. Nisu se baš jako proslavili s novom autonomijom na sedmici moram priznati, međutim 10 dana je i više nego dovoljno. Baterija traje cca 20 sati ukoliko je GPS uvijek uključen, što je fascinantno vrijeme. Za razliku od nekih drugih satića, ovaj ima posebno staklo koje nalikuje na "e-ink" pa je po danu jako vidljiv, a po noći se uključi osvjetljenje pri pomaku ruke prema očima.

 

 

Ako vam treba tako nešto svakako si ga pogledajte, vrijedi svake lipe, iako vjerujem da ne postoji osoba na ovom svijetu kojoj Fenix uređaj nije dovoljno "jak", Garmin valjda ima politiku ubaciti u sat apsolutno sve što postoji, i to nabrijati na desetu. Meni super!

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 9:46 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Imam i ja Fenix 5 te sam zadovoljan s njim, ali mislim da si malo pretjerao sa superlativima :).

 

U plivanju je gps jako loš, kao i mjerenje otkucaja.

Automatsko zaustavljanje aktivnosti pri planinarenju ne radi najbolje, a ako ne zaustaviš aktivnost ručno crta pomake od desetak metara i kad ostaneš na mjestu 10-15min može ti dodati 100-200 metara bez problema.

Prilikom trčanja na otvorenom GPS crta u pomaku 2-3 m pa zna biti ucrtano da si trčao na drugoj strani ceste.

Praćenje sna - ne prepoznaje ako zaspiš popodne, nije moguće da ti zabilježi dva spavanja u istom danu.

 

Mogao bi se još toga sjetiti ali nema potrebe, sat je vrlo dobar i svakako bolji od Samsunga, Huaweia, Xiaomia...  i moj novi sat će sigurno opet biti Garmin.

 

I da, preskup je... u Linksu je 5500kn najosnovnija verzija.

Moj PC  
4 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Vlasnik sam Fenix 5 i volim ga zato što je totalni overkill za bilo što ti treba. Najveća je prednost koristiti ga na planinarenju za pregled rute kojom trebaš ići, ali služi i za brojanje koraka, kalorije, brzinu dok trčim, itd. Međutim i dalje je apsolutni overkill, i baš zato mi je super. Da si olakšam situaciju ručno sam išao brisati sve moguće widgete i aktivnosti koje može brojati, tako da mi je od nepregledne šume podataka ostalo 2-3 jednostavna stabla, i to je to.

 

Na Fenix 5 mi baterija izdrži cca 10 dana, što iznosi 240 sati. Nisu se baš jako proslavili s novom autonomijom na sedmici moram priznati, međutim 10 dana je i više nego dovoljno. Baterija traje cca 20 sati ukoliko je GPS uvijek uključen, što je fascinantno vrijeme. Za razliku od nekih drugih satića, ovaj ima posebno staklo koje nalikuje na "e-ink" pa je po danu jako vidljiv, a po noći se uključi osvjetljenje pri pomaku ruke prema očima.

 

 Ako vam treba tako nešto svakako si ga pogledajte, vrijedi svake lipe, iako vjerujem da ne postoji osoba na ovom svijetu kojoj Fenix uređaj nije dovoljno "jak", Garmin valjda ima politiku ubaciti u sat apsolutno sve što postoji, i to nabrijati na desetu. Meni super!  

 

Imam Fenix 6 i potpisujem, ekran i baterija su glavni aduti. 

 

Jedino si neš fulao s boldanim dijelom: baterija na novim fenixima je impresivna.

 

Tvoj sat traje 10ak dana. 20h s GPS-om.

 

Fenix 7 nudi 136h s GPS-om. 6x više. A to je bez solarnog punjenja.

 

Ako planinariš, vjv će ti ruka biti izložena suncu bar dio tog vremena, obzirom da pišu 290h GPS-a sa solarnim punjenjem, to je jebeno impresivno. A još ne pričamo o 7X modelu, na kojem su brojke još jače. Naravno treba pričekati testiranja u stvarnim uvjetima. Znam da je za 6-icu to solarno punjenje bilo pizdarija - baterija bi trajala npr 15 dana, 17 sa solarnim punjenjem i to ako si cijelo vrijeme vani. Ako su brojke za sedmicu imalo blizu onoga što Garmin reklamira, onda su stvarno napravili jebački posao

 

EDIT: dodana slika

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 12:29 (encoding).
16 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
encoding kaže...

Imam Fenix 6 i potpisujem, ekran i baterija su glavni aduti. 

 

Jedino si neš fulao s boldanim dijelom: baterija na novim fenixima je impresivna.

Čini mi se da je Zoran zamijenio Epix i Fenix 7 brojke.

 

Inače, dosta mi je tih sportskih satova. Izuzetno su skupi, prekratka garancija, a svi ti podaci samo oduzimaju poantu sporta bilo kome tko nije natjecatelj.

Ovdje smo više manje tech junky-i, tako da nam je svima to fora i interesantno, ali odnedavno ponovo vozim bajk, hodam, plivam i dižem, sve bez sata.

Na Huawei GT2 sam maknuo broj koraka i kalorija s ekrana (sam sam dizajnirao watchface) i život je opet lijep! 

Gledam te!
5 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Uzeo sam Garmin umjesto Huawei/Samsung jer ga nisam htio puniti svaka 3 dana... Ovako stavim ga jednom u 2 tjedna na punjač, i to kad vidim bateriju 20% znam komotno može još 2 dana izdržat. 

 

e koristim možda sve funkcije sata, ali to praćenje me motivira da radije odem vozit bicikl nego pogledat film, ili broj koraka me osvijesti da nakon 8h u uredu odem malo van umjesto opet za komp doma.  Tako bar meni djeluje i za to mi je super. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Najbolji feature serije 7 je da se sada serija 6 može nabaviti za 3000 kn.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Ja cu si piknuti Epix cim dodje u web shopove. Dosad sam koristio Samsung (S3 frontier, pa Galaxy watch), i to iskljucivo zbog OLEDa. S obzirom da puno vozim XC i to nepoznate, istrazivacke rute, navigaciju sam koristio na mobu, a sto znaci da sam morao stati svaki put. Tako da se zapravo najvise veselim turn by turn navigaciji na Epixu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 14:08 (Maddog_HR).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
Visak kaže...

Najbolji feature serije 7 je da se sada serija 6 može nabaviti za 3000 kn.

 Di točno?

Rvat katolik!
16 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Ili 6x pro na ekupi za 4000 kn

Ili 6x pro na amazon.de za 3500 kn (zanimljivo da obična šestica ni je jeftinija nego kod nas) 

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru

Koristim Garmin još od njihovog prvog touchscreen sata Forerunner 620 (koji i nije bio neka sreća), a trenutno Fenix 5 plus i prilično sam zadovoljan satom. Uz njega koristim i Apple Watch 5.

Ono što mogu primijetiti da je Fenix nenadmašan sat u sportskim aktivnostima, trajanju baterije i robusnosti, a Apple Watch definitivno vrhunski smart watch. I iako se preklapaju u nekim stvarima svaki je u svom polju bolji.
Apple Watch je puno lakši i ugodniji za cjelodnevno nošenje i prilikom spavanja(osjetno tanji, lakši, zaobljeniji), ponuda aplikacija na njemu je najbogatija, brz je, gotovo da je smartphone u malom, navigacija touchscreenom, krunom i tipkama je gotovo idealna. Prednost je i mogućnost korištenja audiopoziva i npr.Shazama uz ugrađen mikrofon i zvučnik, a ni EKG mogućnost nije za baciti…
Po mojoj procjeni nešto je precizniji u detekciji otkucaja i puno točniji u plivanju na otvorenom.

Neke od navedenih prednosti popunjava Epix 2 koji uz touchscreen i OLED smanjuje tu razliku između sportskog sata i smartwatcha, ali po meni Garmin treba malo poraditi na mogućnosti korištenja naprednijih aplikacija, ugraditi zvučnik i mikrofon (kao što je to na Venu 2, što je i ironija da slabija serija ima neke od naprednijih mogućnosti u odnosu na najjaču), dodati pokoji zdravstveni senzor i smanjiti debljinu i težinu uređaja. Naravno to nije lako ako se želi zadržati postojeća autonomija baterije.

Što se tiče te same autonomije Garmin je zaista nenadmašan i to je nešto na čemu svi ostali moraju raditi.
Glede robusnosti dovoljno govori činjenica da sam jednom s biciklom završio na autu i lim na autu se udubio i izgrebao, a samo safirno staklo sata je ostalo bez crtice, a ogrebotine nije bilo ni na metalnom prstenu…

Ono što mi se definitivno ne sviđa je početna cijena najosnovnijeg Fenix 7 od 5300kn, do 8000kn za Epix.
To je suludo koliko su digli cijene
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
Tau kaže...



Ono što mi se definitivno ne sviđa je početna cijena najosnovnijeg Fenix 7 od 5300kn, do 8000kn za Epix.
To je suludo koliko su digli cijene

Ako se uzme u obzir da su cijene elektroničkih komponenata u nebesima, te cijene su opravdane.

 

Fenixova 7. serija izgleda kao dobar upgrade za one koji imaju Fenix 5 ili stariji sat (barem po pitanju baterije). Osobno imam 6S pro i ne vidim smisao kupovine Fenixa 7S.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 10:37 (It'sMe932).
15 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Hmm, serija 6 sada izgleda primamljivo, posebno pro serija, koja za neveliku razliku u cijeni ima mape (kolikogod malene, mogu dobro poslužiti).

S obzirom da će se šestice u RH prodavati do 2030. ne treba žuriti 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Da, premalo noviteta za korisnike  6te serije... Jedino mi je primamljivo što postoji touch, barem za karte dobro dođe. 6x pro će durat do 8 serije

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
az6rab6 kaže...

Hmm, serija 6 sada izgleda primamljivo, posebno pro serija, koja za neveliku razliku u cijeni ima mape (kolikogod malene, mogu dobro poslužiti).

S obzirom da će se šestice u RH prodavati do 2030. ne treba žuriti 

 Karte su iznenađujuće korisne s obzirom na veličinu ekrana, a najbolje je što baterija puno duže drži nego na mobitelu kad se koristi GPS, ruka ti je slobodna, a i ako rikne baterija na satu nije neki problem, dok ostati bez mobitela može biti nezgodno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

jedno pitanje za korisnike - da li garmin ima notifikaciju o pozivu (vidio sam da mail i poruke ima pokriveno)?

 

To mi je u poslu nenadmasan feature, zato sto nemam uvijek mobitel pored sebe, a i drzim ga na vibri uvijek...Samung watch u open spaceu lovi i na drugi kraj prostorije, cca 15-20m. U stanu je nesto losija situacija zbog zidova. A i dobro dodje kad sam na bajku.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

 

 

Vrlo dobre pametne ćuke. Osobno imam Garmina Instinct, sat za radničku klasu.

Samo mi na tom pametnom satu, onaj famozni Storm Alarm, ne šljaka nikako. Svako malo se javlja. Zato ga isključio.

Na Sunnto analognom satu, to je bila druga priča. Tamo je to ispravno radilo.

 

 Unatoč tim malim zamjerkama, držim da je kupnja bilo kojeg Garmina dobar potez.

Ekipa, primjerice, fura Fenix nižih verzija već godinama, te je zadovoljna sa njima.

 

Garmin, vrlo dobar proizvod.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
Maddog_HR kaže...

jedno pitanje za korisnike - da li garmin ima notifikaciju o pozivu (vidio sam da mail i poruke ima pokriveno)?

 

 Da, mislim da se čak možeš i javit. Odbit poziv porukom - to sigurno može. 

 

edit: dan ne bude zabune, ne možeš pričat preko sata nego samo se javit na telefon.

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 14:20 (Srce Isusovo).
15 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
PzKpfw kaže...

 

 

Vrlo dobre pametne ćuke. Osobno imam Garmina Instinct, sat za radničku klasu.

Samo mi na tom pametnom satu, onaj famozni Storm Alarm, ne šljaka nikako. Svako malo se javlja. Zato ga isključio.

Na Sunnto analognom satu, to je bila druga priča. Tamo je to ispravno radilo.

 

 Unatoč tim malim zamjerkama, držim da je kupnja bilo kojeg Garmina dobar potez.

Ekipa, primjerice, fura Fenix nižih verzija već godinama, te je zadovoljna sa njima.

 

Garmin, vrlo dobar proizvod.

 U pravu si za Instinct, meni je na svakom planinarenju kad sam bio blizu vrha ili na vrhu, opalio alarm za Storm alarm. Također, isključio pa sam na miru.

Ali prvih par puta sam gledao u nebo da vidim otkud stiže oluja :)

Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
It'sMe932 kaže...

 

Fenixova 7. serija izgleda kao dobar upgrade za one koji imaju Fenix 5 ili stariji sat (barem po pitanju baterije). Osobno imam 6S pro i ne vidim smisao kupovine Fenixa 7S.

 

Ne, takvi satovi se ne mijenjaju poput smart gadgeta u vidu smartwatcha ili smartphonea, gdje je realnost da će ti isti prestati dobro raditi nakon 2-3 godine.

 

Imam Fenix 5, toliko mi je funkcionalan da nema smisla kupovati ništa novo osim ako ga ne kupim "čisto jer mi se kupuje".

 

Ako netko samo želi upgrade napraviti, onda će vjerojatno otići na Fenix 6, i to gledati ugrabiti dobru priliku za debelo ispod 3,000kn.

 

Ja ću osobno propustiti i 6 i 7, te čekati verziju 9.

11 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru

Thanks. Ma treba mi samo da mi javlja da mobitel zvoni. Nisam bas ni na Samsungu koristio taj feature da pricam na sat, mozda svega par puta dok sam bio na bajku, pa mi se nije dalo stati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
Fenix se može otvoriti i zamijeniti baterija. Tako da mu je očekivani životni vijek prilično dug.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Sad baš gledam, niti ovaj novi Fenix nema usb-c nego svoj vlastiti kabel , ne plaše se oni Europske Unije vidim...

Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Sad baš gledam, niti ovaj novi Fenix nema usb-c nego svoj vlastiti kabel , ne plaše se oni Europske Unije vidim...

U taj utor se nakupi mrtve kože i svakakvih gluposti. Usb-c na satu po meni nema smisla. A dodatni gumeni zatvarač ili neku sličnu glupost ne želim.

5 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Sad baš gledam, niti ovaj novi Fenix nema usb-c nego svoj vlastiti kabel , ne plaše se oni Europske Unije vidim...

 a kad bi ga još i više podebljalo... usb-c je puno dublji nego ovo što sad garmin ima

Sve Vas Volim
10 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
It'sMe932 kaže...
 A dodatni gumeni zatvarač ili neku sličnu glupost ne želim.

 Možeš samo molim te objasniti zašto? Koliko bi bilo nevjerojatno glupo i besmisleno staviti usb-c, pa čak i na glomazni fenix 7x, toliko je ovo korisno. Usb-c utor na satu? Ma 

مرګ ژوبله
12 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
Po meni bi više značilo da stave Qi bežično punjenje. Time bi se riješili svih potencijalnih problema sa utorima, kompatibilnosti sa standardima i EU, ljepše bi izgledali satovi, a možda bi to doprinjelo vodonepropusnosti sata (iako je i postojeća vise nego dovoljna).
To bi omogućilo da se sad dopuni preko nekih mobitela, a i jedan manje kabel kad idem na godišnji 😎

Ionako su svi prešli kod satova na to bežično punjenje, Garmin malo zaostaje po tom pitanju
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okrugli

Imam Fenix 5S Plus i obožavam taj sat, al sama senzorika tih satova je loša s obzirom koliko ti satovi koštaju.


Barometar/altimetar morate kalibrirati svako malo (pogotovo poslije tuširanja) ako mislite da bar približno pogodi. Ljeti zaboravite na njega, iznervirati ćete se.  Zato se kolegi poviše stalno pojavljuje "storm alert" koji čita podatke s barometra. Gyro/acclereo je kao najnapredniji bio u vrijeme kad je izašao, broji korake dok se vozim u autu.... Poludio sam kad sam vidio da je bratov Huawei GT2 poprilično točniji od mog Garmina u tom segmentu.
Termometar mi toliko i nema smisla na ovom uređaju jer niti prikazuje temperaturu tijela niti prikazuje temperaturu okoline. Preblizu je tijela da bi točno prikazao za okolinu a opet predaleko od tijela da bi prikazivao točnu tjelesnu temperaturu... Kad ga skinete s ruke i ostavite par minuta prikazati će poprilično točno.

Sve ostalo je toliko dobro da bi opet uzeo Garmin. Ekran, baterija, GarminPay, jednostavnost, robusnost... sve što nekom treba ko ne želi klasični fansy smartwatch s morem mogućnosti.

I za kraj, definitivno najbolja korisnička podrška. Imao sam 5S (bez plus), zapeo u bootloopu. Ekipa me zove nakon tjedan dana i nudi novi 5S Plus ili da čekam par tjedana isti model koji sam imao. Dobio noviji model, u tom trenutku skuplji nekih 40ak%, ako se dobro sjećam, uz 2 godine garancije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Garmin predstavio Fenix 7 seriju satova i okru
SHELBY_09 kaže...

Imam Fenix 5S Plus i obožavam taj sat, al sama senzorika tih satova je loša s obzirom koliko ti satovi koštaju.


Barometar/altimetar morate kalibrirati svako malo (pogotovo poslije tuširanja) ako mislite da bar približno pogodi. Ljeti zaboravite na njega, iznervirati ćete se.  Zato se kolegi poviše stalno pojavljuje "storm alert" koji čita podatke s barometra. 

 Pa kad ti barometar registrira svaku promjenu u tlaku, ne zna barometar jel se ti tuširaš, roniš ili ako puše bure (popizdi na buri - iz iskustva). Za to postoji GPS i GPS kalibracija a ne da se oslanjaš na altimetar. 

SHELBY_09 kaže...

 Gyro/acclereo je kao najnapredniji bio u vrijeme kad je izašao, broji korake dok se vozim u autu.... Poludio sam kad sam vidio da je bratov Huawei GT2 poprilično točniji od mog Garmina u tom segmentu.

 Ne mogu reć da sam to primjetio ali da, svašta se da desit sa senzorima. Nekad i taj njegov huawei popizdi - to je tako, kod svih.

SHELBY_09 kaže...

Termometar mi toliko i nema smisla na ovom uređaju jer niti prikazuje temperaturu tijela niti prikazuje temperaturu okoline. Preblizu je tijela da bi točno prikazao za okolinu a opet predaleko od tijela da bi prikazivao točnu tjelesnu temperaturu... Kad ga skinete s ruke i ostavite par minuta prikazati će poprilično točno.

 Termometar je prije služio samo za potrebe Garmina, tj taj senzor tj informacije o temp su trebale biti "internog karaktera" pa kad su ljudi skužili da postoji i taj senzor upilali su nek imaju pristup i tim informacijama... I sad smo tu di smo. Dobar je za izmjerit temp mora - tj ja sam mu tu našao primjenu.

 

SHELBY_09 kaže...

I za kraj, definitivno najbolja korisnička podrška. Imao sam 5S (bez plus), zapeo u bootloopu. Ekipa me zove nakon tjedan dana i nudi novi 5S Plus ili da čekam par tjedana isti model koji sam imao. Dobio noviji model, u tom trenutku skuplji nekih 40ak%, ako se dobro sjećam, uz 2 godine garancije.

 Meni je 3-ca riknula ali van garanicije i ponudili mi 30% off za 5-cu. 

Sve Vas Volim
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice