Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro

poruka: 7
|
čitano: 3.848
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro".
14 godina
offline
Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro

Bome 6-7k kn?? za nesto sta ce ti i mobitel izracunati osim otkucaja srca i zasicenje kisikom?

Neznam, ali ja od kad imam smartphone, tako rijetko stavim obican sat na ruku jer sve bitno puno lakse vidim na mobitelu kad mi zatreba

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro
bus kaže...

Bome 6-7k kn?? za nesto sta ce ti i mobitel izracunati osim otkucaja srca i zasicenje kisikom?

Neznam, ali ja od kad imam smartphone, tako rijetko stavim obican sat na ruku jer sve bitno puno lakse vidim na mobitelu kad mi zatreba

 Nije ti ovaj sat i slični njemu namjenjeni za one kojima je mobitel dovoljan jer kako bi npr. koristio mobitel za vrijeme triatlona ili pripreme za istog? Ili da ti mjeri heart rate za vrijeme trčanja? Plivanje? Praćenje rute i opterećenja tijela za vrijeme planinarenja? Područja na kojima mobitel nije adekvatan i gdje bi mu se baterija relativno brzo ispraznila.

Štoviše sat je za razliku od mobitela uvijek uz tebe i može ti pratiti kako se tijelo oporavlja te kad je najbolje vrijeme za nastaviti s treningom. Garminovi i slični satovi su entuzijaste, baterija im traje sa svim uključenim opcijama trackinga oko 5-6 dana uz dnevni trening, nešto što mobitel ne može pratiti.

Za sve one koje ne zanima takav neki napredni set detalja u praćenju aktivnosti i ostvarivanja svojih fitnes ciljeva, sat kao investicija je stvarno overkill.

16 godina
offline
Re: Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro
bus kaže...

Bome 6-7k kn?? za nesto sta ce ti i mobitel izracunati osim otkucaja srca i zasicenje kisikom?

Neznam, ali ja od kad imam smartphone, tako rijetko stavim obican sat na ruku jer sve bitno puno lakse vidim na mobitelu kad mi zatreba

A jel znaš ti da jedan traktor košta 300k kn bez problema, a toliko dat za nešto s čim tek ideš u polje, a za otić u grad uopće nije praktično. Otkad imam auto koji je uz to i bitno manje cijene traktor mi niti jednom nije pao napamet. Možda jer nisam seljak pa mi ni ne treba. Eto otprilike tako si ti opisao svoj doživljaj ovog sata. Bravo ;)

12 godina
offline
Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro

Garmin satove koriste vecinom planinari, koji u rukama drze planinarske stapove, a ne mobilne telefone, pa s vremena na vrijeme bace pogled na sat da vide da li su na pravoj ruti/kursu, telefon ima slicne ili iste opcije, ali telefon se moze upotrebljavati vecinom u gradu......

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro

Za razliku od mobitela, ovakav sat neće izgubiti GPS poziciju kada odeš u Bosnu ili u šumu/planinu...ili planinu u Bosni. Što je prilično najvažniji podatak kada si na planini ili planinarskoj utrci.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro
Eric Prydz kaže...

Za razliku od mobitela, ovakav sat neće izgubiti GPS poziciju kada odeš u Bosnu ili u šumu/planinu...ili planinu u Bosni. Što je prilično najvažniji podatak kada si na planini ili planinarskoj utrci.

 Još važnije što sat može izdržati cijeli dan (ili više njih), dok se mobitel isprazni za par sati. A nije isto biti u divljini bez sata ili mobitela.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
offline
Re: Garmin u ponudu dodaje GPS sat Enduro
Visak kaže...
Eric Prydz kaže...

Za razliku od mobitela, ovakav sat neće izgubiti GPS poziciju kada odeš u Bosnu ili u šumu/planinu...ili planinu u Bosni. Što je prilično najvažniji podatak kada si na planini ili planinarskoj utrci.

 Još važnije što sat može izdržati cijeli dan (ili više njih), dok se mobitel isprazni za par sati. A nije isto biti u divljini bez sata ili mobitela.

 

Apsolutno, jednom prilikom sam se prijavio na planinarsku utrku i oučio navigirati 'po osjećaju'. Kada je osjećaj prostora otišao u vrit, dohvatio sam se mobitela, ali on je nakon pola minute odustao jer mu je bilo previše hladno na minus 10. Sat s navigacijom mi je možda spasio guzicu jer biti na minus 10 nije jednako izležavanju na plaži. Uz to, Garminovi datovi nude opciju SOS poziva ili poruke.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice