Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija pre

poruka: 45
|
čitano: 7.146
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija pre".
14 godina
protjeran
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija
Anđeo bez falinge kaže...

Pokušao sam to dočarati primjerom kada mi je kada sam bio mlađi i radio u Medicini rada došao dečkić (vozač C,D kategorije..kamion) koji je test IQ (jedne vrste, no dobar je pokazatelj) završio za 4 minute (20 min. je tajm) i sve odgovore je imao točne.

Ja bi reko da te kamiondzija zajebo ;)

7 godina
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija

Jbg, netko mora i voziti taj kamion kojim će se dovesti cigla za doktorovu vilu, netko mora u toj vili struju, vodu i keramiku postaviti, netko mora i krov napraviti, netko treba napraviti i auteka u kojem se taj doktor voza, netko mora taj autek i popravljati/održavati ...

I napokon su došla vremena da taj keramičar/električar mogu dobro naplatiti svoj rad ( rijetko koji od njih zaradi manje od 1000 kn dnevno ), tako da nije više fakultet jedina kvalitetna odskočna daska.

Nismo svi jednakih intelektualno fizičkih predispozicija, niti smo svi rođeni za sve ili podjednako talentirani za sve. Vjerojatno vrhunski neurokirurg nebi bio podjednako dobar automehaničar ili zidar, a vrijedi i obrnuto, a ljudskom rodu trebaju sva trojica...

😉

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 10:21 (bunker).
 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija
ansha kaže...

Ja bi reko da te kamiondzija zajebo ;)

 Možeš li ukratko objasniti na koji način me je prevario.

Ne moraš ako ti se neda, no nemoj biti kao JakovP 

Znam što zači ;) ali, uđi u temu....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 10:32 (Anđeo bez falinge).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija
Anđeo bez falinge kaže...
ansha kaže...

Ja bi reko da te kamiondzija zajebo ;)

 Možeš li ukratko objasniti na koji način me je prevario.

Ne moraš ako ti se neda, no nemoj biti kao JakovP 

Stvarno si veliki romanticar ako mislis da je taj lik rijesio IQ test 100% u 4 minute... 

 

14 godina
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija

ne romantičar, veli se "Hlebinec"

 

100% IQ test riješiti u 20% vremena - Occamova britva veli - FAPov pitomac je fappao doma, ne vježbao IQ testove, jer je imao IQ test koji će "rješavati", zajedno s točnim odgovorima...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija pre

Nije bitno vjeruješ li mi... doživio sam to.

Doživio sam i svoj test za polaganje prometnih propisa. Davno je to bilo ali sam riješio sve za 15 min. bez ijedne pogreške.

 

Ti testovi se ne mogu naći free na webu, a dečko je to sumanuto brzo riješio. Ne može mene nitko prevariti s "puškicama" i ostalim sranjima... bilo je na testu deset ljudi.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija
Anđeo bez falinge kaže...

Nije bitno vjeruješ li mi... doživio sam to.

Doživio sam i svoj test za polaganje prometnih propisa. Davno je to bilo ali sam riješio sve za 15 min. bez ijedne pogreške.

 

Ti testovi se ne mogu naći free na webu, a dečko je to sumanuto brzo riješio. Ne može mene nitko prevariti s "puškicama" i ostalim sranjima... bilo je na testu deset ljudi.

Ko sta ti Striko Jura veli, najmanje vjerojatno je da je posteno rijesio... To je otprilike na razini vjerojatnosti da pogodi sve odgovore :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 11:30 (ansha).
8 godina
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija

Ma ima toga. Ima svega.

Imaš fah-idiota; prirodno "brzih" a dubinski skoro pa osakaćenih. Ili: sjećam se momka, susretao se s njim još kao klinac, polu-genije. Sretao ga u MMC (od Makanca); kao klinci smo nešto kao "programirali", upijao je i riješavao kompleksne probleme svjetlosnom brzinom. Kreativan. Kasnije ispalo da je ...skoro pa oštećen. A nije ono, npr blagi asperger. Jednostavno, tupson za neke stvari. Kao konj koji ima "klepke" pa ne vidi dio slike.

Bio je kasnije čak i asistent na faksu, ali skoro iz samilosti.

Najfascinantnija mi je bila poznanica, obrnuti primjer, koja je valjda neku traumu imala u djetinjstvu, po skoro svim kriterijima je bila... "spora", na granici invalidnosti. Opet, njeni afiniteti (literatura, filmovi, muzika) i koji nisu bili društveni copy-paste, zaintrigirali su me. Štela je svoj web site napraviti, još ga komercijalizirati, a nije se bavila kumpjuterima (ali je sama naučila skidati torrente, titlati itd). Naučio sam je kako da si sama napravi WordPress site (baš ono od početka, server itd). Možda to (WP) nije neki primjer, ali mogla je kompleksne, apstraktne stvari povezati, za što znam da neki (mnogi) zapinju. Ali je bila - spora. Samo ustrajna, fokusirana. Na svakom klasičnom IQ testu siguran sam da ima ispodprosječne rezultate. Za razliku od onog prije, daleko da je bila socijalni idiot, upravo suprotno. Humor itd, sve 5, samo joj daj vremena da obradi. Sad, kako je definirati? Daj joj dovoljno vremena, nebo je granica.
Emigrirala je rel. nedavno u Skandinaviju, naučila jezik, završila neke stručne tečajeve, super joj je. Ovdje je radila u kladarama i kao čistačica, za kikiriki (mislim da je frizerka po srednjoj).
Neki moji zaključci:
1) Ljude je lako podcijeniti; 2) IQ testovi su ... samo indikator. Prečesto prilično nerelevantni. 3) Vjerojatno svi imamo (trajno) neiskorišteni potencijal. Na ovaj ili onaj način.

6 godina
protjeran
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija
ansha kaže...

Ko sta ti Striko Jura veli, najmanje vjerojatno je da je posteno rijesio... To je otprilike na razini vjerojatnosti da pogodi sve odgovore :)

 Na Medicini rada se neispunjavaju testovi na razini mensinih testova već 20-minutni testovi urođene inteligencije koji se zasnivaju na promjenama geometrije i rotiranja 2D objekata, navježbati se mogu do nekih 20% no dalje ne.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 17:03 (Anđeo bez falinge).
8 godina
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija
Anđeo bez falinge kaže...
ansha kaže...

Ko sta ti Striko Jura veli, najmanje vjerojatno je da je posteno rijesio... To je otprilike na razini vjerojatnosti da pogodi sve odgovore :)

 Na Medicini rada se neispunjavaju testovi na razini mensinih testova već 20-minutni testovi urođene inteligencije koji se zasnivaju na promjenama geometrije i rotiranja 2D objekata, navježbati se mogu do nekih 20% no dalje ne.

 

Super, no što to uopće znači?

Takve testove oduvijek riješavam lijevom rukom zijevajući, dok sam za neke druge totalni idiot, i sigurno nisam jedini.

 

Sjećam se kad nam je jedna profica na faksu probala provoditi nasilnu eugeniku takvim blitzkrieg testovima ("ne mogu svi percipirati nacrtnu geometriju"), pa je zazujala.

Ali od njene nasilne selekcije (= zloupotreba pogonjena idiotskim predrasudama), gro bistrih ljudi je odustalo od faksa, a redovno su kolegij položili baš oni "najsporiji", ali revni.

7 godina
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija

@zechina

Jesi bar toj frizerski naplatio trud ili je prošla lišo ?

😜

Joj da, nisi, sad sam se sjetio...

😜
8 godina
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija
bunker kaže...

@zechina

Jesi bar toj frizerski naplatio trud ili je prošla lišo ?

😜

Joj da, nisi, sad sam se sjetio...

😜

 

Kaj si se sjetio? 

 

Bolje da ne znam kaj sad insinuiraš...

 

Nisam, makar mi je ženi to sve bilo čudno (makar je došla iz njenog stada)...

a i nije moj tip, ali baš nikak. Nije žnaru, nego baš nikako.

Al bila je i ona bila malo paranoična isprva, jesam li ja tu došao njuškat nešto kaj nemam doma... :D

15 godina
offline
Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija pre

a kaže li baba gari koje će brojeve izvući u sljedećem kolu eurojackpota? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija

@zechina

Cccccc....i ode fobična frizerka zaradit u Irsku znanjem koje si joj poklonio... Aj možda ti nadoknadi kad navrne na Balkan...

😀
8 godina
offline
Re: Gari Kasparov kaže da će umjetna inteligencija

Nije Irska, fulao si za 1200km ali ajde.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 21:49 (Zechina).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice