Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

poruka: 95
|
čitano: 19.630
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src".
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Horatio_Hornblower kaže...

Solucija

Gejmaj na konzoli jeftinije je.

Ako ti treba grafa za posao ok ali za samo gejmanje trenutno pc je u banani zbog cijena...

 Tnx, gdje mogu sutra kupit i po kojoj cijeni Playstation 5 ?

12 godina
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Bit ce do treceg mjeseca PS5 do 4000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
MGloc kaže...

Bit ce do treceg mjeseca PS5 do 4000kn

Ma da, isto sam čuo da će ampere i big navi bit raspoloživi nakon nove godine po MSRPu, al kriptovalute porasle na najvišu cifru u povjesti i počeli ljudi malo rudarit doma pa....ništa od toga, dapaće, rast će.

 

Evo ukucao ja Playstation 5 u nabavu i nigdje nema ni po kojoj cijeni pa eto sretno sa tom konzolaškom brijom.

Zakaj ne sugerirate ekipi tipa da odu trčat il recimo igat šah, još je jeftinije i nećeš buljit u nekakav ekran?

Jel skupljate nekakve bodove kolko netko ušpara na hardveru pa to uplačujete u dobrotvorne svrhe il kak to funkcionira, otkud tolika briga kaj će random osoba sa foruma sa svojim parama?

14 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
dery kaže...
3dfx kaže...
Igormaric kaže...

Jesam li ja jedini koji misli da su graficke postale pre skupe? Cak prosle godine midrange karticu si mogao kupiti jeftinije bar 800kn

nisi, vec je problem u tome sto ljudi briju da je 2060 ili 3060 mid range segment, pa su im kao to sada preskupe kartice

 

mid range su GTX 1050Ti, 1660, 1660 Super i 1660Ti

 

low end je GT 710, GT 1030 

 

naravno isto vrijedi i za AMD ekvivalente

Ne briju nego je mid range 250 do 500$ . Prag se pomakao jer sad cijena gpu ide do 1400$. Davne 2007 hi end dosegao je cijenu 850$ dok je prosjek hi enda bio oko 500- 600$.

 da ali ne gledaš to što si označio crvenim nego desno = inflacija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 20:38 (forumaš).
9 godina
protjeran
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
MewCore kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Z generacija najbolji dokaz da pare u svijetu nisu problem uvijek ima budala sto ce kupovat gluposti. 

Kad gledam cijena novog play stationa i cijenu jedne graficke mislim da onda rasprava o gamingu padaju u vodu... 

Za imat normalni gaming koliko onda treba izdvojit min 9000kn a i to je malo....

Čitam komentare poput tvojih koji obiluju na temama vezanima uz grafičke i mislim koja je točno njihova poanta?

 

Na tržištu rabljenih grafa nemaš baš ništa po suvislim cijenama, tipa 2070 super je četri soma rabljena.

Prije koji dan je recenzirana AMDova 5600XT i ekipa isto masovno popljuvala jer je skoro tri soma.

Kaj ti i ostali ogročeni produhovljenici sugerirate Ovcama ako na rabljenom tržištu nema ništ, ako AMDovih big navija nema baš nigdje ni po ko kojim cijenama, točno kaj da rade ak oće novu grafu?

Možda da se eto malo sačeka kad će se aktualna mining groznice počne reflektirat na cijene pa eto bit će kao jeftinije?

 

Daj soluciju šefe.

 Ako mogu ja...

 

Gaming je luksuz a ne nasušna potreba poput hrane i zraka. Ako je iz nekog razloga (korona, bitcoin, promjena politike korporacija ili dućana...) isto odjednom postalo preskupo-možeš prolongirati nabavu novog. Imaš starijih igara poput rimworlda, eu4, lol...koje će te zadovoljiti dok cijene ne dođu na svoje. 

 

Dakle, čekati dok ne prođe oluja, evo solucije. Zvuči bolje nego da kupiš 3060ti i onda za par dana vidiš istu u drugom dućanu 1200 kuna jeftiniju, pa zamrzio bi komp da mi se to desi jer bi postao svakodnevni podsjetnik kako me netko nasanjkao

5 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
MasterOfDisaster kaže...
Kuv kaže...

 Imam 2060 i to je čista mid-range grafička. Postale su preskupe za naše podneblje. Trebaš iskreširati barem jednu i pol prosječnu plaću za gejmerski stroj i to je većini puno ako se radi o nečem što će u suštini biti igračka.

Imao sam prije RTX 3060TI baš RTX 2060 i ne znam kada si ti svoju kupio i gdje, ali ja sam svoju platio 3.400 kn (02/2019), a sada sam platio RTX 3060TI 4.000 kn, a ova je podosta jača od RTX 2060.

 Bogme si preplatio tu RTX 2060. Ja sam svoju platio 2400 kn u 10. mjesecu 2019.

15 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
MewCore kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Solucija

Gejmaj na konzoli jeftinije je.

Ako ti treba grafa za posao ok ali za samo gejmanje trenutno pc je u banani zbog cijena...

 Tnx, gdje mogu sutra kupit i po kojoj cijeni Playstation 5 ?

 Možeš kupiti ps4/pro ili xbox one tj. koji već, a igara i to odličnih ima itekako. To ako ti se nešto pod hitno igra i ne želiš dugo čekati i ići u veliki trošak...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 20:45 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
forumaš kaže...
dery kaže...
3dfx kaže...
Igormaric kaže...

Jesam li ja jedini koji misli da su graficke postale pre skupe? Cak prosle godine midrange karticu si mogao kupiti jeftinije bar 800kn

nisi, vec je problem u tome sto ljudi briju da je 2060 ili 3060 mid range segment, pa su im kao to sada preskupe kartice

 

mid range su GTX 1050Ti, 1660, 1660 Super i 1660Ti

 

low end je GT 710, GT 1030 

 

naravno isto vrijedi i za AMD ekvivalente

Ne briju nego je mid range 250 do 500$ . Prag se pomakao jer sad cijena gpu ide do 1400$. Davne 2007 hi end dosegao je cijenu 850$ dok je prosjek hi enda bio oko 500- 600$.

 da ali ne gledaš to što si označio crvenim nego desno = inflacija.

 Bez obzira na to otišla cijena puno više od inflacije. Prosjek sa inflacijom je 600$

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 20:57 (dery).
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Izzy kaže...
MewCore kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Solucija

Gejmaj na konzoli jeftinije je.

Ako ti treba grafa za posao ok ali za samo gejmanje trenutno pc je u banani zbog cijena...

 Tnx, gdje mogu sutra kupit i po kojoj cijeni Playstation 5 ?

 Možeš kupiti ps4/pro ili xbox one tj. koji već, a igara i to odličnih ima itekako. To ako ti se nešto pod hitno igra i ne želiš dugo čekati i ići u veliki trošak...

Ne zanimaju me konzole i imam 3070. Poanta mog pitanja je bilo u tome da ima masa pacjenata koji se prave kak su skužili briju, kak oni Znaju, da smo mi glupi i naivni, al kad ih pitaš ok kaj je alterntiva - muk.

 

Od Voodoo 2 je bilo normalno dat dva soma kuna svake dvije godine za dobru grafu. Sad traže da daš četri soma svake četri godine. Ima ovisnika koji su prelazili sa pascala na turing i još gore na turing super. Onda oni isto cvile kak joj nije dosta performansi u ampereu, a kupuju i među generacije jer si ne mogu pomoć.

Ak netko može za četri soma ubost 3060ti dolazio sa maxwella ili paskala past će sa stolca.

14 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
PESfanCRO kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Kuv kaže...

 Imam 2060 i to je čista mid-range grafička. Postale su preskupe za naše podneblje. Trebaš iskreširati barem jednu i pol prosječnu plaću za gejmerski stroj i to je većini puno ako se radi o nečem što će u suštini biti igračka.

Imao sam prije RTX 3060TI baš RTX 2060 i ne znam kada si ti svoju kupio i gdje, ali ja sam svoju platio 3.400 kn (02/2019), a sada sam platio RTX 3060TI 4.000 kn, a ova je podosta jača od RTX 2060.

 Bogme si preplatio tu RTX 2060. Ja sam svoju platio 2400 kn u 10. mjesecu 2019.

Razlika od 8 mjeseci puno znači i da pitam da li ja to dobro vidim da je to R1 račun na firmu ili se varam, ako je onda je i tu razlika u PDV-u, jer ja sam ju uzeo kao fizička osoba.

8 godina
neaktivan
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Meni isto napamet pada kupiti konzolu, dok se evo situacija ne smiri.

Xbox Series S za 2.5k kuna, godinu dvije piči nove igre, kasnije prodaj i mirna Bosna. Gledam na to kao neki kompromis, nije sjajno rješenje ali opet 4-5 keka davat sad za karticu, teško brajo moj.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
dery kaže...
3dfx kaže...
Igormaric kaže...

Jesam li ja jedini koji misli da su graficke postale pre skupe? Cak prosle godine midrange karticu si mogao kupiti jeftinije bar 800kn

nisi, vec je problem u tome sto ljudi briju da je 2060 ili 3060 mid range segment, pa su im kao to sada preskupe kartice

 

mid range su GTX 1050Ti, 1660, 1660 Super i 1660Ti

 

low end je GT 710, GT 1030 

 

naravno isto vrijedi i za AMD ekvivalente

Ne briju nego je mid range 250 do 500$ . Prag se pomakao jer sad cijena gpu ide do 1400$. Davne 2007 hi end dosegao je cijenu 850$ dok je prosjek hi enda bio oko 500- 600$.

 

Sjećam se davne 2008 došao u Linksa pokazao mu konfu i rekao mu treba mi nova grafička i on mi dao Nvidi-u Gigabyte 8600 GT 256MB Silent Pipe 2... Došo doma sve vozi na high... za ~1200kn vrti UT3/Unreal Engine 3 jeli, na Ultra/High bez problema. Trajala mi kartice do 2012-te...
Prije mjesec dana kupio RTX 3080 za 7200kn, stavim na HIGH i sve se muči i jedva ide... hmm

everyday i'm shuffling...
8 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka

Ne igraj cyberbug i ide sve na high.

 

Ja sam 2008 kupio 8800GTS 320mb za 2400, i crysis je vrtilo na jedva 20fps. Istina tad sam bio noob uzeo slab procesor i rame.

Isto trajala do 2012 bila bi i duže ali je otišla memorija. Zamjenio sa jeftinom HD6750 1GB cca 600kn a 3x jača bila.

13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Hajder kaže...

Meni isto napamet pada kupiti konzolu, dok se evo situacija ne smiri.

Xbox Series S za 2.5k kuna, godinu dvije piči nove igre, kasnije prodaj i mirna Bosna. Gledam na to kao neki kompromis, nije sjajno rješenje ali opet 4-5 keka davat sad za karticu, teško brajo moj.

 

Dao 3900 kn za 1070gtx čim je izašla. i imao ju do prije tjedan dana. Skoro pet godina.

Zadnje što sam sa njom prešao je bio Horizon Zero Dawn na 1440p uz medium detalje, Moden Warfare ulupao stotine sati i igra letila na high 75Hz, Death Stranding isto.

Prodao ju za 1100kn, ubo 3070 za 5000 kn i uz DLSS uopće nemam dvojbe da ću ju moć godinama gurat. Performanse su mu ugrubo na nekih 130% onog kaj sam imao sa 1070.  

12 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
win10pro kaže...

Ne igraj cyberbug i ide sve na high.

 

Ja sam 2008 kupio 8800GTS 320mb za 2400, i crysis je vrtilo na jedva 20fps. Istina tad sam bio noob uzeo slab procesor i rame.

Isto trajala do 2012 bila bi i duže ali je otišla memorija. Zamjenio sa jeftinom HD6750 1GB cca 600kn a 3x jača bila.

 
Ima i tu istine

everyday i'm shuffling...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
 

Dao 3900 kn za 1070gtx čim je izašla. i imao ju do prije tjedan dana. Skoro pet godina.

Zadnje što sam sa njom prešao je bio Horizon Zero Dawn na 1440p uz medium detalje, Moden Warfare ulupao stotine sati i igra letila na high 75Hz, Death Stranding isto.

Prodao ju za 1100kn, ubo 3070 za 5000 kn i uz DLSS uopće nemam dvojbe da ću ju moć godinama gurat. Performanse su mu ugrubo na nekih 130% onog kaj sam imao sa 1070.  

 A di je tu mbo cpu hladnjak kućište napajanje monitor i da ne govorim ostalo? 

A ovako sa konzolom si miran 5 godina samo ti treba dobar tv ili monitor ...

10 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Sve te nove kartice imaju smisla jedino za ekipu koja želi sve ovo u kombinaciji:
- 2k-4k rezolucija
- 100+ FPS
- detalji na ultra
- AAA naslovi iz 2021. g.

Znači bilo koju od ovih varijabli spustiš i ne treba ti kartica od 5000 kuna. Tko želi biti na "bleeding edge-u" tehnologije će to i platiti, nije to za svakog ni ne treba biti.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka

Istina, gejmat se može na polovnoj grafi od cca 1000kn ili novoj 1650, ima hrpa indie igara, strategija, ma čak i aaa naslovi... stvar je što je ovo bug forum, ljudi to vole i to im je veliki hobi ili posao.

Ja sam prešao sa rx570 na 5600xt i vjerojatno će pasti i 3060ti ili nešto slično uskoro. Netko nešto voli. Ali da je loša godina za komponente i da će se tako nastaviti to je istina i nema tu konkretnog riješenja.

 

https://www.tomshardware.com/news/gpu-tariff-asus-priceincrease

https://www.tomshardware.com/news/gpu-shortages-worsen-cryptocurrency-coin-miners-ethereum

13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Horatio_Hornblower kaže...
 

Dao 3900 kn za 1070gtx čim je izašla. i imao ju do prije tjedan dana. Skoro pet godina.

Zadnje što sam sa njom prešao je bio Horizon Zero Dawn na 1440p uz medium detalje, Moden Warfare ulupao stotine sati i igra letila na high 75Hz, Death Stranding isto.

Prodao ju za 1100kn, ubo 3070 za 5000 kn i uz DLSS uopće nemam dvojbe da ću ju moć godinama gurat. Performanse su mu ugrubo na nekih 130% onog kaj sam imao sa 1070.  

 A di je tu mbo cpu hladnjak kućište napajanje monitor i da ne govorim ostalo? 

A ovako sa konzolom si miran 5 godina samo ti treba dobar tv ili monitor ...

 Jel ti odes na salter zracne luke sa zeljeznickom kartom pa onda tamo objasnjavas da je zrakoplov skup i da je bolje ici vlakom? Ili recimo uzmes krumpir i kazes kak covjek ne mora kupit ribu vec da se moze i od njega najest? 

Skupo ti je, ne mozes si priustiti, ne treba ti to, ne zelis, ok, ja ne zelim konzolu, da ju dobijem besplatno poklonio bi ju nekome.

6 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka

Nevezano za temu, volim gledat TU i TD varijacije. TU su većinom dosadni, ne volim ih. Ne izazivaju reakciju i nisu uvertira žustroj raspravi. TD je ono bitno, znači da si pogodio u srž, upao u osinje gnijezdo. Da skratim, kad sam popodne otvorio temu imao si oko 10 TU i 4 TD. Sa porastom TU beskičmenjaci su maknuli svoje TD. Ne razumijem ljude koji se toliko mogu zamarat sa virtualnim postom i svijetom. Tako je i na Redditu, jako čudno i dobra ideja studentu psihologije za završni rad. 

Sad da ne bude off totalni, 3060 Ti je super. Vrijedi 4000 kn. Tko može ugrabit blizu te cijene bit će zadovoljan. Čak i sa tim modelima. Nitko meni niti bilo kome nema pravo spočitavat što sam ja kupio za svoje novce. To osudujem i osudivat ću. Isto tako PS5 je fantastičan komad hardwarea i da igram igre kao hoby, kupio bih ga čim bi bio dostupan. Jedina igra koju igram je Apex legends, FPS i to vrti dobra stara RX 580 na 1440p 75Hz monitoru. 20% slabija od gtx 1070, ima ih po 650 kn na njuškalu. Eto, kome treba jeftina karta, ima izbora more. Usput, cijena 8Nm waffera je veća od 14Nm, što idemo prema manjem procesu, to bude skuplje sve. I teže za dobit dobar yield. Nije razlog za takvo poskupljenje kakvo imamo sada, ali treba uzet u obzir. Nesretne okolnosti u zadnjih godinu i par mjeseci su dovele do ovoga. A bit će gore.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
MewCore kaže...
Horatio_Hornblower kaže...
 

Dao 3900 kn za 1070gtx čim je izašla. i imao ju do prije tjedan dana. Skoro pet godina.

Zadnje što sam sa njom prešao je bio Horizon Zero Dawn na 1440p uz medium detalje, Moden Warfare ulupao stotine sati i igra letila na high 75Hz, Death Stranding isto.

Prodao ju za 1100kn, ubo 3070 za 5000 kn i uz DLSS uopće nemam dvojbe da ću ju moć godinama gurat. Performanse su mu ugrubo na nekih 130% onog kaj sam imao sa 1070.  

 A di je tu mbo cpu hladnjak kućište napajanje monitor i da ne govorim ostalo? 

A ovako sa konzolom si miran 5 godina samo ti treba dobar tv ili monitor ...

 Jel ti odes na salter zracne luke sa zeljeznickom kartom pa onda tamo objasnjavas da je zrakoplov skup i da je bolje ici vlakom? Ili recimo uzmes krumpir i kazes kak covjek ne mora kupit ribu vec da se moze i od njega najest? 

Skupo ti je, ne mozes si priustiti, ne treba ti to, ne zelis, ok, ja ne zelim konzolu, da ju dobijem besplatno poklonio bi ju nekome.

 Vidis ti bi poklonio a miljuni drugih nebi i ps5 ima najbolji prodajni start svih konzola ikad. Svaka budala ima svoje veselje tvoje su očito graficke koje su probile cijenom u nebesa. Po meni je katastrofalna situacija u pc gamingu i nema mi smisla bacat pare na to da je situacija jako si miran "par godina". Po meni nove generacije konzola su savršenstvo ne trebas se mislit samo je plug and play i doviđenja. Pc mi moze bit hobi pogotovo gejmanje a ako je to tebi nacin zaradivanja onda ti treba sve najbolje sto ces i platit.  Ali ovaj komad silikona koliko kosta ne vrijedi ni pola toga sto se pita. I ove usporedbe sa sa avionom i krompirom ne znam ne vidim ti bazu jer recimo ja sam možda drugaciji pa cu umjesto grafe od 4000kn uzet neku od 1500 a ostalo cu dat za petrinju i glinu jer ja mogu gejmat i na polovnoj rx590 a tamo ima ljudi sto im gejmanje je zadnje na pameti i onaj tvoj krumpir im dobro dode. 

14 godina
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

evo usporedbe PS5 i PC hardvera u tri igre od uvaženog i stručnog kANALA

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
MasterOfDisaster kaže...
PESfanCRO kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Kuv kaže...

 Imam 2060 i to je čista mid-range grafička. Postale su preskupe za naše podneblje. Trebaš iskreširati barem jednu i pol prosječnu plaću za gejmerski stroj i to je većini puno ako se radi o nečem što će u suštini biti igračka.

Imao sam prije RTX 3060TI baš RTX 2060 i ne znam kada si ti svoju kupio i gdje, ali ja sam svoju platio 3.400 kn (02/2019), a sada sam platio RTX 3060TI 4.000 kn, a ova je podosta jača od RTX 2060.

 Bogme si preplatio tu RTX 2060. Ja sam svoju platio 2400 kn u 10. mjesecu 2019.

Razlika od 8 mjeseci puno znači i da pitam da li ja to dobro vidim da je to R1 račun na firmu ili se varam, ako je onda je i tu razlika u PDV-u, jer ja sam ju uzeo kao fizička osoba.

 Nije na firmu jer je nemam i nikad je nisam ni imao i sve kaj sam kupil od njih sam kupil kao fizička osoba. Ne znam zakej piše R1, al im to piše na svakom računu za sve što sam ikad kupio kod njih. Razlika od 8. mjeseci može značit puno, al isto tako je činjenica da kod nas nikad nisam rtx 2060 ni prije ni poslije vidio za manje od 2400kn.

13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Recenzija u Bug-u objavljena 6.1 sa navedenom cjenom koja više nije aktualna. Krasno.
Osobno čekam pad, jer 5200kn za grafičku koja vrijedi max 4k je, blago rečeno, pre napuhana.
Prodao gtx 1070 za više of 50% cijene koju sam dao 2016 (tada 3k, prodao za 1700).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Promster kaže...
jozef kaže...

GTX 1060 je bila otprilike kao 970, ipak slabija nego GTX 980. RTX 3060 je ogroman skok u odnosu na prošlu generaciju, brža je i od RTX2080. Obzirom na performanse čak niti uz cijenu od 3500-4000kn nije tako loša kupovina. Problem je što s onima koji bi se zadovoljili i s manje uz nižu cijenu.

Skok se čini veći nego što to realno je zbog toga jer je 2000 serija bila flop, i RTX 2080 nije nudila nikakav skok u performansama u ondosu na 1080Ti za ISTU cijenu.

 

Žalosno da ova Nvidijina taktika funkcionira kod ljudi...

 amd taktika još bolje funkcionira kod ljudi

razviju 5700/xt za mid range i kad vide da je nevidija flopala 20 seriju, dignu cijene svoje 5700/xt u high end i reklamiraju je kao najjaču grafičku do sad

 

dok se nevidijaši grizu kak su preplatili 20 seriju, amd ekipa je sva sretna što su preplatili mid range 

i onda kažu da nevidija ima dobar marketing  

13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Horatio_Hornblower kaže...

 Vidis ti bi poklonio a miljuni drugih nebi i ps5 ima najbolji prodajni start svih konzola ikad. Svaka budala ima svoje veselje tvoje su očito graficke koje su probile cijenom u nebesa. Po meni je katastrofalna situacija u pc gamingu i nema mi smisla bacat pare na to da je situacija jako si miran "par godina". Po meni nove generacije konzola su savršenstvo ne trebas se mislit samo je plug and play i doviđenja. Pc mi moze bit hobi pogotovo gejmanje a ako je to tebi nacin zaradivanja onda ti treba sve najbolje sto ces i platit.  Ali ovaj komad silikona koliko kosta ne vrijedi ni pola toga sto se pita. I ove usporedbe sa sa avionom i krompirom ne znam ne vidim ti bazu jer recimo ja sam možda drugaciji pa cu umjesto grafe od 4000kn uzet neku od 1500 a ostalo cu dat za petrinju i glinu jer ja mogu gejmat i na polovnoj rx590 a tamo ima ljudi sto im gejmanje je zadnje na pameti i onaj tvoj krumpir im dobro dode. 

 Apsolutno te se ne tice sto ja i bilo tko drugi radi sa svojim novcem. Mogu kupovat 3090 da bi saznao kolko ju puta treba bacit na pod da se hladnjak odvoji od pcba. Spocitavas ljudima kaj su si kupili nesto i za dokaz vlastite moralne superiornosti koristis neciju tragediju jer ti analogija ide: ljudi koji imaju ampere su losi i nikad ne bi pomogli nekome unesrecenome. Izuzetno bahat i kriv sud, pretpostavljam od nekog moralno hendikepiranog ako se moras vadit na osnovi demoniziranja nekog drugog o kome ne znas bas nista. Zesca je patologija komentirat nesto sto nemas, sto si ne mozes ili ne zelis priustiti i za cim nemas interes te jos napadat ljude koji su kupili i koji imaju. Skupo ti je i glupo to al citas recenzije i komentare ljudi kaj imaju. Bijeda i pol i moram priznat da si uz ekipu koja non stop narice identicne stvari krajnji smor za uopce pratit forum. O cemu god se radilo prvi komentar - skupo je to, pljacka, samo debili to kupuju. Na bilo koju recenziju icega. Pa poboga cemu onda uopce pratite hardver?

11 godina
neaktivan
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Kazem opet svaka stvar vrijedi onoliko koliko je netko spreman platit.  To sto sad najjacu grafu koja bi realno trebala doc  (najjaca grafa) cca 3500 4000kn ljudi placaju 3 4 puta vise a nije grafa za posao odnosno ako majnas bitcoin onda ti je bitna to mi nije bas jasno i onda kad se kupi neki midrange onda smo presretni jer smo dobro prosli a cijene su brutalne...  Isto kao sa vecinom hardvera isto moze bit za mobitele koji dodu 15 000 kn i prodaju se ko ludi. Da je to normalna cijena nije i tu nisam ja problem ko entuzijanist jer znam da to necu toliko platit cak i da mogu nego ljudi koji kupe bez razmisljanja jer eto novo je novo. Ako ti smeta sto pisem sto onda filozofiras o opravdanok cijeni hardvera.  Meni nije cijena ok tebi je i tu prica staje. Vidim i da vecina misli da su cijene grafa bezobrazno skupe i to je sve.  Ova konkretna grafa je nit smrdi niti mirise u svim segmetima osim cijene koja je ono super jer je valjda par tisuca za novu grafu povoljna kupovina trenutno. 

Ps sto se tice grafa  za snagu  ps5 ne brini za 3 - 4 keke vrtit ce on sve sto u njega ubacim isto kao i najbolji komp cija cijena je 3x veca. I ko je tu onda lud?  

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 9:31 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
Horatio_Hornblower kaže...

Kazem opet svaka stvar vrijedi onoliko koliko je netko spreman platit.  To sto sad najjacu grafu koja bi realno trebala doc  (najjaca grafa) cca 3500kn ljudi placaju 3 4 puta vise a nije grafa za posao odnosno ako majnas bitcoin onda ti je bitna to mi nije bas jasno i onda kad se kupi neki midrange onda smo presretni...  Isto kao sa vecinom hardvera isto moze bit za mobitele koji dodu 15 000 kn i prodaju se ko ludi. Da je to normalna cijena nije i tu nisam ja problem ko entuzijanist jer znam da to necu toliko platit cak i da mogu nego ljudi koji kupe bez razmisljanja jer eto novo je novo. 

Ps sto se tice grafa  za snagu  ps5 ne brini za 3 - 4 keke vrtit ce on sve sto u njega ubacim isto kao i najbolji komp cija cijena je 3x veca. I ko je tu onda lud?  

 Gdje si kupio ps5 za 3 soma?

6 godina
neaktivan
offline
Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka src

Ja se još dobro zabavljan sa rx 580 i r5 1600, na repertoaru je ostalo još podosta igara do 2015. Za neke 3 godine ću samo ubacit novu grafičku uz neki novi 3k/4k monitor.

 
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Gainward RTX 3060 Ti Phoenix GS - Ubojica meka
picajzla0707 kaže...

 amd taktika još bolje funkcionira kod ljudi

razviju 5700/xt za mid range i kad vide da je nevidija flopala 20 seriju, dignu cijene svoje 5700/xt u high end i reklamiraju je kao najjaču grafičku do sad

 

dok se nevidijaši grizu kak su preplatili 20 seriju, amd ekipa je sva sretna što su preplatili mid range 

i onda kažu da nevidija ima dobar marketing  

Jedina je razlika kaj su nevidijaši preplatili kad god su kupili 2000 seriju jer nikad nije imala smisla, amd ekipa je preplatila kad su digli cijene (iako nisam upoznat s tim), a prije govna sa dostupnošću 5700XT je bio dobar izbor.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice