Fury Tornado - Jeftinije je slađe

poruka: 15
|
čitano: 10.005
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fury Tornado - Jeftinije je slađe".
12 godina
offline
Fury Tornado - Jeftinije je slađe

Nikada nisam mogao smisliti "milozvučan klik" mehaničkih tipkovnica. Ne razumijem kako se nekome može sviđati. Na mene ima efekt kao kad čujem zvuk struganja žlicom po loncu - poželim baciti i lonac i žlicu, a i korisnika kroz prozor. 

Moj PC  
12 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe

U potpunosti se slažem s tobom 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Fury Tornado - Jeftinije je slađe

Ni ja ih ne volim. Zato kod mene prolaze samo smeđi ili, još bolje, crveni prekidači. Međutim, puno ekipe to voli. Hrpa ljudi koji su tražili preporuku specifično želi baš clicky tipkovnice. :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 8:55 (Danny_HR).
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Fury Tornado - Jeftinije je slađe

Kupio sam skoro identicnu HP GK100 tipkovnicu. Izgleda kao da ih ista firma proizvodi i takodjer neki plavi prekidaci. Ja osobno nakon duzeg vremena jos se nisam navikao na glasnocu tipaka i vjerovatno cu je mjenjati s necim tisim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Fury Tornado - Jeftinije je slađe

Red + low profile + neki palm rest je moj idući izbor. 

Trenutno imam Logitech G610 sa red switchevima i prilično sam sretan. 

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe
Kad vidim RGB (ledice) odmah me potjera...
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 9:38 (Antiseptik).
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe
GranDaddo kaže...

Red + low profile + neki palm rest je moj idući izbor. 

Trenutno imam Logitech G610 sa red switchevima i prilično sam sretan. 

 

Kod mene G610 sa Cherry smedjim switchevima i Sharkoon Silencerima:

https://en.sharkoon.com/product/20041

 

Ne volim kad tipkovnica sa strane ima one blesave "G" tipke itd,

zato sam odabrao G610 - na zalost se vise ne proizvodi.

 

Kad crkne, nemam s cim pametnim ni zamjeniti.

G512 je OK, al meni ne treba pederluk osvjetljenje, nego scroll za zvuk.

 

Vjerovatno bi uzeo tad Das Keyboard 4 Pro, sa ISO layoutom.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe
GranDaddo kaže...

Red + low profile + neki palm rest je moj idući izbor. 

Trenutno imam Logitech G610 sa red switchevima i prilično sam sretan. 

 Logi G915 TKL je tipkovnica za tebe, vjeruj. :) Ne treba ti ni palm rest.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe
Ma bježim od mehaničkih tipkovnica. Bez obzira na trenutni Hype mehaničke tipkovnice su overpriced a nisu kvalitetne ni izdržljive kao obicne membranske.
Kupio sam roccat suoru za cca 650kn i cak tokom garancije sam primjetio da mi zna uduplat pokoje slovo. Al racunam smotan sam. Kako je istekla garancija sve gore i gore do razine neupotrebljivosti. Otkrio sam da se taj problem zove "Chattering". Tiokovnica nije bila niti blizi deklariranih "50 milijuna klikova" Nije se puno ni korisitla realno nije ni blizu 500000 klikova.
OK racunam Roccat je isto smece ko Razor i sl. brendovi i onda krenem googat. I DAS i Ducky i gmmk i svi ostali imaju problema ovisno o batchu switcheva i u kakvim uvjetima se koristi tipkovnica(vlaga, prasina... ). Roccat u smece, Logitech obicna membrana na stol. Nakon mjeseci frustrianja preporod puno. bolji osjecaj nego inicijalni transfer sa membrane na mehaniku.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 22:40 (Vule).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe

Neću te probati preobratiti jer to nema smisla, što ti paše ti paše, samo da se osvrnem na duplanje. Imam istu tipkovnicu (suora) i upravo tipkam s nje (meni je super). Ovo mi je druga, prva je negdje nakon 1.5g počela štucati na 'W' ne često ali ponekad kada ideš naprijed u igrama dođe do zastoja. Uredno sam je odnio u trgovinu i dobio novu nakon 2 tjedna (hg spot) i ide garancija ponovo 2g. S ovom nemam problema, i mislim da je jako blizu kraju garancije pa se nadam da je bolji primjerak :)

 

Supruga koja nije nikakav techie a mora tipkati ponekad mi je prvo njurgala da joj se uopće ne sviđa tipkovnica i puj, fuj bljak. Kada sam je dao na servis i vratio staru membransku počela je gunđati "koji je ovo gnjecavi vrag" . Navika je čudo.

 

Puno natipkao, malo rekao, uglavnom šteta što je nisi reklamirao, sigurno bi je mogao utopiti negdje za 300tinjak kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 0:04 (Dr. Zoidberg).
13 godina
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe

Ja kupio redragon kalu za 250kn na nekoj akciji, malo me iznenadilo da ima ISO, jer na tu uopće nisam obraćao pažnju, sad vidim da je većina takva, još se prilagođavam tome.

Žena mi kaže da zvuči ko njena Olimpija iz srednje kad je učila tipkati .

Ali dobra je za ova vremena sastanaka preko Teamsa, ti kao nešto tipkaš za vrijeme sastanka, da ekipa čuje da se radi

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 9:52 (sosta).
16 godina
online
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe
sosta kaže...

Ja kupio redragon kalu ... Žena mi kaže da zvuči ko njena Olimpija iz srednje kad je učila tipkati .

Ali dobra je za ova vremena sastanaka preko Teamsa, ti kao nešto tipkaš za vrijeme sastanka, da ekipa čuje da se radi

 Znam ljude koji bi toliko popi*deli od toga da bi saznali gde živiš i... Zapravo, ne bi, samo bi svima iz firme i van nje pričali da si kreten, sa podsmešljivim osvrtom na tvoju gejmersku tastaturu i verovatno "igranje igrica" u slobodno vreme.

 

Nisam ljubitelj plavih prekidača koji su bukvalno kliktavi radi kliktanja. Braon su mi ok. Zvuci koji nastaju tipkanjem na "neutišanim" mehaničkim tastaturama su mi takođe ok (valjda imam taman toliko godina da sam se navikao na njih kao mali), mada, zbog kućnog okruženja bih ponekad voleo da mi je tastatura nešto tiša (Cooler Master CK550). Međutim, par mehaničkih modela koje sam probao, a zaista su dosta tihi, su mi na prvu bili super, a onda bi počele da mi se čine malo "gnjecavim" kada bi taster stizao do dna pri stvarnom kuckanju.

 

Membranske tastature mi isto znaju biti sasvim ok. Nedavno sam u jednoj kancelariji naišao na dve, jedna do druge, od kojih mi je prva, neki Lenovo model, bila retko odvratna, a druga (naizgled prilično generički Logitech) više nego prijatna.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 10:54 (Ivan(4)).
13 godina
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe

Pa kolege iz ureda s koijim u većini slučajeva i komuniciram daljinski  znaju gdje sam. Uostalom, u većini slučajeva su svi mikrofoni osim govornika isključeni. A dok radim od doma si mogu dozvoliti da lupam po toj mehaničkoj, bolja mi je od ugrađene na laptopu i logitech k520 koju sam koristio. A u uredu je dobra neka obična logitechova.

16 godina
online
Fury Tornado - Jeftinije je slađe

To ima smisla.  Napisao sam komentar jer si rekao "ti kao nešto tipkaš za vrijeme sastanka, da ekipa čuje da se radi", a znam kako osetljivih ljudi ima kada su zvukovi koji dopiru preko Teamsa u pitanju.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fury Tornado - Jeftinije je slađe
Antiseptik kaže...
Kad vidim RGB (ledice) odmah me potjera...

 ja imam tipkovnicu sa rgb i u 99% slucajeva je to skroz iskljuceno, ali nekad dobro dođe kad je mrkli mrak :) (naravno u jednoj boji)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice